5 порад, аби отримати фігуру мрії!

Прийшла весна… і більшість з нас починає задумуватись над тим, аби привести себе у форму. Варто нагадати, що жорсткі обмеження в раціоні харчування наносять більше негативних наслідків для здоров’я. Тому не потрібно себе мордувати і їсти одну гречку, все, що потрібно зробити, – це скоригувати ваш раціон та сон, а також додати більше руху! І ваша фігура мрії не заставить себе чекати:)

Отож, спочатку відкоригуйте режим сну, оскільки недосип прямою дорогою веде до переїдання та потягу до «чогось солоденького». Тому стараємося лягти спати до 23:00 години для правильної роботи гормональної системи та гарного самопочуття і вигляду.

Відмовтесь від фастфуду, напівфабрикатів, промислових солодощів, соусів та ковбаси, солодких газованих напоїв, надлишкового цукру, смажених та копчених страв. Уважно читайте етикетки товарів: чим коротший та зрозуміліший там склад – тим краще!

Наступне – поділіть ваш день на 2 половини: до 16.00 години та після, незалежно, коли ви прокидаєтесь. Відповідно до цієї часової межі має бути побудований ваш раціон. А саме: наявність в харчуванні вуглеводів (а разом з ними і глюкози, яка міститься у вуглеводах) до 16:00 години, а після – вживаємо лише білок, жири та овочі. Тобто після 16:00 години не повинно бути в раціоні харчування ніякого хліба та каші, солодощів та фруктів. Все це їмо в першій половині дня.

А що ж їсти після 16:00 години? Легкий білок, а саме: біле м’ясо, морепродукти, рибу, яйця, бобові, молодий білий сир. Жири: нерафінована олія, авокадо, горішки, насіння. Та, звісно, будь-які овочі, окрім картоплі, буряка, моркви та гарбуза (оскільки в них міститься крохмаль, а ввечері він теж не бажаний). Обираєте з цього переліку продуктів те, що вам більше до душі, і готуєте смачну вечерю.

Зверніть увагу і порахуйте кількість прийомів їжі за день (мушу сказати, що капучино – це теж як прийом їжі, тому такі напої враховуйте).

Здоровим людям достатньо 3 повноцінних прийоми їжі, а все, що зайве, – забираємо.

P.S. Капучино краще замінити на американо з молоком і пити його через 30 хв після їжі.

Рух, рух і ще раз рух! Це фізіологічна потреба організму і хороший спосіб витратити енергію. Тому задумайтесь: скільки ви рухаєтесь протягом дня, і якщо це лише дорога до авто і назад – то це привід внести у свій розпорядок дня, як мінімум, вечірні прогулянки!

Усі правила достатньо легкі, а їхнє дотримання приносить відмінні результати! Бажаю вам здоров’я та стрункої фігури!

Автор: Тетяна Ярмошук – дієтолог-консультант з питань корекції ваги, нормалізації здоров’я за допомогою харчування, покращення мікрофлори шлунку, детоксу, допомоги у виборі продуктів (вміння читати етикетки) та правильному їх приготуванні, збалансуванні раціону та індивідуальному підборі вітамінів. Освіта: психолог (НАУ, м. Київ), дієтолог (Full Fit School м. Київ), Фітнес Академія (м. Київ), The Body School (м. Київ), PRO-Здоровье (Росія). Досвід роботи: дієтолог у спортивних клубах Києва.

 

Опубліковано "People UA" № 6(52), весна 2021