5 порад турботливим батькам

Наше життя змінюється з народженням дитини. Інколи на хвилинку задумуєшся: і як ми жили до появи цього маленького чуда? Адже, діти – це найпрекрасніше, що може бути у цьому світі. Вони заповнюють собою наше життя повністю.

Не маючи власного досвіду, повертають нас, дорослих, у дитинство. Облаштування лялькових будинків, правила успішного лазіння на дерева, ковзани-ролики-велосипеди, плавання – батьки не раз і не два згадають все, дечого ще й навчаться, а в результаті відчують гордість за свого малюка, який вчора не міг висунути ящик із комода, а сьогодні збирає моделі з тисяч шматків пластика або проробляє екстремальні трюки на скейт-борді. Все, що ми робимо разом із дітьми, не проходить повз і дарма. Воно залишається в їхній пам'яті назавжди, і, чим більше таких занять, тим багатшою в духовному сенсі стає дитя.

У День захисту дітей, роздумуючи про питання захисту, розумію, що найкращий спосіб захистити свою дитину від загроз ззовні – це передати їй навички охорони власних особистих кордонів та інтересів. З самої юності, ще з дитячого садка. Я розумію, наскільки це завдання складне, тому що у нас і дорослі з цим справляються дуже погано. Але якщо ми хочемо вважати себе хорошими батьками і справа захисту дітей для нас не пустий звук, то початок знаходиться саме в недоторканності особистих кордонів. Якщо ми з цим впораємося, то наступне покоління виросте вже принципово іншим: людина, яка поважає свої кордони і не порушує чужих. А, значить, насильству просто ніде розкритися.

Нагадаю про декілька простих правил, які вже сьогодні можуть зробити життя багатьох дітей кращим:

1 Ніколи не змушуйте дітей робити щось через силу, навіть якщо вам здається, що їм це необхідно.Відвідуйте різні секції та гуртки. Дитина однозначно знайде себе у якомусь занятті, а найголовніше – для поганого впливу не буде часу.

2 Обмежуйте час, який дитина проводить за комп'ютером/планшетом/мобільним телефоном. Але не просто забороняйте, а пропонуйте цікаві заняття натомість.

3 Не підвищуйте голосу дарма. Я розумію, що іноді стриматися дуже важко, але все ж таки постарайтеся не кричати. Ви собі не уявляєте, як важко дорослому, на якого в дитинстві кричали, долати наслідки такого звернення.

4 У разі невдач не соромте малечі і не докоряйте їй, краще аналізуйте разом помилки та причини провалу. Цілком можливо, що сфери, в якій малюк міг би стати чемпіоном, ви ще просто не відкрили. Також імовірно, що у дитини взагалі немає ніяких видатних талантів, але це теж не катастрофа. Любіть дитину, якою вона є, якою народилася, не зважаючи ні на що, і вчіть насамперед правильно думати, а не соромитися за щось.

 

5  Робіть дітям свято щодня! Навіть зранку – сніданок у вигляді смайлика принесе море позитиву вашій малечі на цілий день.

Обупліковано: "Лише Насолода" № 5(33) Літо 2015