9 корисних порад про те, як виховати розумну дитину?

Всі батьки мріють виховати свою дитину успішною людиною, яка з легкістю будуватиме кар’єру. Закладати основи необхідно в дитинстві. Дотримуючись простих рекомендацій, дорослі можуть виховати розумного і допитливого малюка, який не боїться труднощів і нових знань. Читайте 9 корисних порад на вагу золота для усіх батьків!

Психологи впевнені, що інтелектуальний розвиток дитини формується батьками в колі сім’ї. Щоб малюк досягнув особистого успіху, важливо прикладати зусилля в дошкільному віці, підтримувати у підлітка бажання навчатися. Прості рекомендації педагогів допоможуть виховати талановиту людину.

Найкращий період для розвитку інтелекту і корисних навичок – від народження до 10 років. У цей час діти швидко ростуть, схоплюють знання на льоту, легко вивчають іноземні мови, вірші, цікаві науки. Але виховати розумну дитину багато в чому допомагають батьки за допомогою гри та розваг.

1. Читайте разом з дітьми

Щоб стимулювати любов до книг і знань, намагайтеся залучати дитину до процесу читання. Крім розглядання яскравих картинок, ненав’язливо знайомте з буквами і цифрами, знайомте із  текстом, виділяючи слова голосом. Це важлива частина навчання грамотності та раннього читання по складах.

2. Знайомте з музикою

Багато батьків не водять дітей у музичну школу, вважаючи уроки музики марною тратою часу, а дарма. Адже насправді при грі на інструментах стимулюється моторика, а приємні мелодії підтримують роботу мозку. При регулярних заняттях підвищується коефіцієнт інтелектуального розвитку.

3. Підтримуйте прагнення до спорту

Дослідження вчених з Німеччини довели, що після занять у спортивному залі здатність запам’ятовувати нову інформацію підвищується на 20%. Регулярні активні навантаження стимулюють кровообіг і приплив кисню до мозку, поліпшуючи його харчування на 25-30%. Немає суттєвої різниці вид спорту: однаково корисні танці, плавання і гімнастика.

4. Розвивайте самодисципліну і самоорганізацію

Багато дітей мають знання, але не можуть доводити до кінця розпочату справу, кидають заняття на половині шляху до успіху. Важливо підтримувати силу волі, розвивати корисні звички. Навчайте дитину ставити перед собою поетапні завдання, контролювати їх виконання, привчайте до самостійності.

5. Слідкуйте за режимом дня і відпочинку

Лікарі попереджають, що головний мозок сучасного школяра щодня отримує безліч інформації. Він потребує повноцінного і якісного відпочинку. Лише 1 година недосипання помітно знижує концентрацію уваги, активність, працездатність. Дитина гірше засвоює нові знання і навички, знижуються оцінки. Створіть ідеальні умови для нічного сну: він повинен тривати не менше 8 годин.

6. Не захоплюйтеся розвиваючими іграшками

Останні спостереження психологів підтвердили, що багато розвиваючих іграшок та передач не корисні для дітей. Звичайні заняття, читання та спілкування з батьками дають більше знань, збагачують словниковий запас малечі. Деякі неліцензійні ігри навіть можуть завдати шкоди, тому купуйте звичайні конструктори, пазли, ляльки для розвитку уяви і фантазії.

7. Пам’ятайте про однолітків та друзів

Оточення дитини багато в чому впливає на формування особистості. Розумні та організовані друзі, які захоплюються читанням і спортом, стануть прикладом і стимулом. Вибирайте хорошу школу, гуртки, підтримуйте дружбу з цікавими однолітками.

8. Щасливі діти більш успішні

За статистикою, задоволені собою і життям люди легко досягають успіху. Даруйте дитині більше позитивних емоцій, робіть невеликі подарунки, організуйте цікаві вихідні. Зробити дитину щасливою допомагають ваші обійми і теплі слова підтримки.

9. Віра в дитину

Дітям важливо знати, що дорослі вірять в їх таланти і здібності. Емоційна підтримка на 30% підвищує шанси перемогти на змаганнях або поліпшити успішність у навчанні. Частіше хваліть, виявляйте цікавість до дитячих хобі, навчання, досягнень в спорті.

Кожна дитина від природи наділена унікальними здібностями. Завдання батьків – розвивати і підтримувати природні таланти, стимулювати тягу до знань. 

 

Опубліковано "People UA" № 1(53), літо 2021