Актуальні ідеї для вітальні

Створення практичного, функціонального і красивого інтер'єру у вітальні питання пріоритетне. Адже саме в цій кімнаті проводять вечори всі домочадці, тут же відбувається теплий прийом близьких гостей і влаштовуються вечірки. Вітальню можна сміливо називати візитною карткою будь-якого житла. Оформлення стін цього приміщення багато в чому формує весь образ кімнати, його характер, настрій. Найпопулярнішим варіантом оформлення стін у вітальні вже довгі роки залишаються шпалери. Їхні технічні характеристики змінюються, удосконалюються, з'являються нові колекції, кольорові і фактурні рішення представлені у широкому спектрі на полицях спеціалізованих магазинів. Одним з таких магазинів у нашому місті є салон «Шпалери», керівник якого Лариса Консевич надала професійну консультацію для читачів журналу «PeopleUA». Презентуємо добірку дизайн-проектів віталень, оформлених найрізноманітнішим способом, котра допоможе вибрати оптимальний варіант шпалер для вашого помешкання.

Скільки господарів  стільки і смаків в оформленні житлового простору. Сучасна стилістика хоч і тяжіє мінімалістичними настроями, але декорування не скасовує. Тому одним з актуальних способів прикрасити стіни вітальні  це шпалери з принтом.

Якщо говорити про однотоннe виконання шпалер, то дизайнери рекомендують в новому сезоні вибирати природні відтінки. Вони не тільки створюють сприятливу атмосферу в приміщенні, але і спрощують нам роботу по комбінуванню обробки з квітами інших предметів інтер'єру. Якщо приміщення розташоване в південній частині будинку, то можна використовувати і прохолодну палітру. Якщо ж вихід вітальні на північну сторону й має мало природнього освітлення, то краще віддати перевагу теплим відтінкам.

Світла палітра ніколи не вийде з моди. Тим більше, що квартир з вітальнями малих розмірів в нашій країні достатньо. Таке приміщення потребує світлу гаму кольорів для оздоблення стін, здатних візуально збільшити розміри приміщення. Але це не означає, що необхідно використовувати виключно білий колір. Можна застосувати дизайнерський прийом акцентної стіни для однієї поверхні і використовувати шпалери з малюнком (на світлому тлі)  або створити фактурний акцент, застосувати шпалери з тисненням, що відрізняються лише блиском і помітним тільки під певним кутом візерунком.

Сірий колір не виходить з моди. Універсальні відтінки сірого здатні створювати нейтральний фон для акцентування нашої уваги на предметах меблювання і декору. Елегантність і благородство, стриманість у відтінках сірого кольору є все, що необхідно, аби надати певного характеру приміщенню. До того ж сірий колір ідеальний для інтеграції предметів з дерева, білосніжних поверхонь або темних контрастів.

Темні оксамитові (велюрові) шпалери або полотна з тисненням, легким металевим блиском або фактурністю здатні кардинальним чином змінити не лише зовнішній вигляд приміщення, але і його характер, що створює атмосферу. Безумовно, використовувати темні відтінки при оформленні віталень варто лише для створення акцентних поверхонь і у випадку з добре освітленим простором середніх і великих розмірів.

Актуальним залишається тренд по використанню шпалер з імітаціями різних поверхонь. Це може бути створення бетонної стіни, цегляної або кам'яної кладки, дерев'яних елементів, навіть настінних панелей з облупленою фарбою. Все залежить від ефекту, якого вам хочеться досягнути при оформленні головної кімнати житла.

Якщо говорити про імітації більш широко, то до цього виду обробки можна віднести використання фотошпалер, що створюють ілюзію оформлення стін. Можна створити відчуття обробки поверхонь тканиною, м'яким хутром або колючками, розташувати фото цегляної стіни з дірою або зеленої галявини з перспективою вдалечінь.

Розглядаючи сучасні колекції шпалер з принтом, можна стверджувати, що найбільшу популярність останнім часом набуває геометричний орнамент. При цьому малюнок може бути як чітким, яскравим, барвистим, так і ледь помітним, ніби розпливається в просторі. Найчастіше шпалери з геометричним принтом є поєднанням двох, рідше трьох кольорів.

Один з популярних варіантів геометричного принта при оформленні стін у вітальні смужка. Варто відмітити, що вертикальні смуги здатні візуально збільшити висоту приміщення.А горизонтальні смуги зорово збільшать обсяг кімнати в цілому.

Рослинна і анімалістична тематика в колекціях оздоблювальних матеріалів лишається актуальною. Не тільки рослини, але і птахи, тварини, комахи наче стають учасниками інтер'єру вітальні. Як правило, такі шпалери виглядають як художній розпис і створюють абсолютно особливу атмосферу приміщення вітальні. Унікальність інтер'єру вам буде забезпечена!

Використання красивих, дорогих шпалер для наближення ефекту настінних панно в рамках з молдингів допоможе не тільки урізноманітнити однотонну обробку, але і підкреслити приналежність інтер'єру до того чи іншого стилістичному напрямку. Зони з акцентним оформленням, розташовані за всіма правилами симетрії, принесуть в інтер'єр впорядкованість та баланс.

Ще один спосіб локального використання шпалер для оформлення вітальні обклеювання книжкових стелажів або  простору у середині ніш з відкритими полицями. Таким чином можна і необхідний кольоровий акцент створити, і палітру приміщення урізноманітнити, і вирішити питання зонування, виділивши сегмент для читання, домашньої бібліотеки або зони системи зберігання.

Салон «Шпалери»

м. Луцьк, вул. Соборності, 28

Бутик «Шпалери» поряд гіпермаркету «Нова лінія»

Магазини: № 1591, 1572, 1250, 1267 А на Завокзальному ринку

 

Автор: власниця салону «Шпалери» Лариса Консевич

 

Опубліковано: People UA № 1(47), літо 2019