Анатолій Цьось

«Якість освіти – пріоритет»

 

Майже рік тому він став ректором найпотужнішого закладу вищої освіти нашого регіону. Після призначення на посаду поставив перед собою стратегічну мету – сформувати виш світового рівня. Сьогодні Волинський національний університет імені Лесі Українки – найкращий в Україні за темпами розвитку та зайняв першу позицію в рейтингу ЗВО регіону. Цей заклад вищої освіти гарантує якісну освіту та професійну перспективу. Цьогоріч вишу повернули рідну назву – Волинський національний університет імені Лесі Українки. 15 жовтня заклад відсвяткував 80-річчя. 80 років для людини – це багато, а для університету – це розквіт і нові перспективи. Про досягнення та позитивні зміни за рік, про переваги навчання та відкриття нових факультетів розповідає в ексклюзивному інтерв’ю для читачів «People UA» ректор ВНУ імені Лесі Українки, доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, заслужений діяч науки і техніки України Анатолій Цьось, для якого якість освіти – пріоритет.

 

 

Довідка

 

Персона: Цьось Анатолій Васильович

 

Посада: ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки, доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, Заслужений діяч науки і техніки України 

 

Знак зодіаку: Козеріг (ДН: 2 січня)

 

Життєве кредо: Роби справу якісно

 

Сімейний стан: одружений, батько трьох дітей, має внуків

 

У дитинстві мріяв стати лісником

 

Важлива подія в житті: одруження та народження дітей

 

Влада для нього – це можливість самореалізації

 

Вишукане дійство: Премія «Люди року–2020. Волинь»

 

Історичне місце: замок Любарта

 

Класний фестиваль: «Берегиня»

 

Незабутній концерт: Олександра Пономарьова

 

Вражаючий музей: Волинської ікони

 

Феєричне шоу: «Ніч у Луцькому замку»

 

Головна отримана нагорода: заслужений діяч науки та техніки (2019 рік)

 

Улюблений фільм: «Айвенго»

 

Книга: «Століття Якова» В. Лис

 

Авто: Volkswagen

 

Вид спорту: скандинавська ходьба, сплав на каяках

 

Вид відпочинку: рибальство

 

Страва: риба

 

Напій: вода

 

Ідеальний дім – це хороша сім’я

 

 

Справжній смак життя – це все робити якісно

 

 

People UA: 19 листопада 2020 року виповнюється рік, відколи Вас обрали ректором Волинського національного університету імені Лесі Українки. Із 20 січня 2020 року Ви очолили виш. Що було зроблено за час Вашої роботи на посаді ректора? Розкажіть про основні досягнення року, що минає.

 

Анатолій Цьось: Волинь має багато видатних людей, прекрасну історію й освітню традицію, тому заслуговує мати Волинський національний університет імені Лесі Українки. Найперше, що змінилося за час моєї роботи на посаді ректора, – це назва нашого закладу вищої освіти.

Друге та глобальне – в університеті не було системи промоційної роботи. Тому ми за цей період постаралися взяти курс на формування іміджу вишу як європейського, сучасного закладу. Відтепер у засобах масової інформації нас бачать, про нас чують і люди знають, які позитивні зміни відбуваються в університеті.

Третє і головне – дуже важливо створити належні умови для навчання студентів і відповідні умови роботи викладачам.

 

People UA: Ви – волинянин-патріот. Цьогоріч Ви повернули закладу вищої освіти рідну назву – Волинський національний університет. Що було найскладніше?

 

Анатолій Цьось: Найважче було для себе ухвалювати це важливе рішення, адже перейменування університету – це стратегічне питання, яке має свої загрози та позитивні сторони. Я почав спілкуватися з викладачами на цю тему. Було приємно, що колектив майже на 100 % підтримав мою ідею. Я вважаю, що мета досягнута. Ми зробили правильно, повернувши вишу рідну назву. 

 

 

 

People UA: Чому раніше викладацький склад був за перейменування Волинського національного університету на Східноєвропейський? І чому сьогодні підтримали Вашу ідею повернути рідну назву вишу? Що змінилося в самому університеті, окрім назви?

 

Анатолій Цьось: Зміна назви з ВНУ на СНУ відбулася на підставі Указу Президента про перейменування. Тоді говорили про залучення іноземних інвестицій. За умови перейменування Волинського університету на Східноєвропейський обіцяли побудувати сучасне студентське містечко на вулиці Володимирській. Під час обговорення багато працівників вишу погоджувалися і казали, що можуть пожертвувати назвою для зведення нового гуртожитку для студентів, будинку для викладачів, нових лабораторій, спортивного майданчика, басейну тощо. Вони, зважаючи на дуже стрімкий розвиток університету, повірили та погодилися на нову назву. Як показав час, жодних коштів на студентське містечко не було виділено. Сьогодні виникла потреба виправити цю помилку. Добре це чи погано?! Не помиляється той, хто нічого не робить. Це була просто помилка, яку виправили. Я не бачу у цьому нічого страшного.

Які плюси від перейменування у Волинський національний університет? Знаю, відомі й успішні виші світу мають у своїй назві місце розташування. Наприклад, Оксфордський університет – в Оксфорді, Болонський – у Болоньї, Кембриджський – у Кембриджі, Варшавський – у Варшаві. Вважаю, така позиція виконує дві найголовніші функції. По-перше, показує географічне положення і люди розуміють, де розташований університет. По-друге, що не менш важливо – університет під час своєї діяльності та міжнародної роботи пропагує певний регіон і територію, на якій розташований. У моєму розумінні, коли наш заклад вищої освіти мав назву Східноєвропейського, ми відмовилися від волинської освітньої традиції. Будь-який європейський університет намагається використати освітню традицію регіону в своїй розбудові. Сьогодні ми розробляємо концепцію розвитку вишу, стараємось максимально використати інформацію про освіту часів Галицько-Волинського князівства, братських шкіл (Луцька братська школа), єзуїтського колегіуму, волинської вищої гімназії. Створення педагогічного інституту 1940 року було ознакою розвитку волинської освітньої традиції. Тому ми будуємо промоційну роботу так, щоб максимально реалізувати цю успішну освітню традицію в назві ВНУ як сучасного закладу вищої освіти.

 

People UA: Здавалося б, поєднати непоєднуване: минуле та майбутнє. Як Вам вдається зберегти вікові традиції та вдихнути ковток свіжих ідей у ВНУ імені Лесі Українки?

 

Анатолій Цьось: Ми замовили фільм, розглядали сценарій і дуже вдало зможемо показати це поєднання у навчанні, вихованні від давніх часів і до сьогодні, накладаючи це на сучасний університет, відразу ж давати таку основу розвитку сучасного вишу в майбутньому. Оце ідея такого поєднання. Спочатку - використання всіх нових технічних засобів навчання, нового технічного обладнання з погляду науки, сучасної літератури і відкриття нових спеціальностей (медичний факультет уже функціонує; сьогодні працюємо над відкриттям стоматологічного факультету). Також постало питання щодо факультету косметології. Думаю, така ідея має перспективи. Тобто це поєднання старих освітніх традицій у навчанні та вихованні, але в умовах сучасних технологій, сучасних спеціальностей та освітніх програм, які потребують наше суспільство.

 

People UA: Зміна назви приводить до ребрендингу. Чи визначилися з логотипом, слоганом, корпоративними кольорами?

 

Анатолій Цьось: За попередні роки не було розроблено вдалого бренду СНУ. Тому сьогодні ми починаємо з нового аркуша – розробки нового дизайну логотипу, кольорів і шрифтів. Хочеться, аби усе було в єдиному стилі. Оголошений конкурс на кращий логотип дав свій результат. Він зберіг свій темно-вишневий корпоративний колір, але став сучасним і креативним. Ми проаналізували слогани різних університетів й активно думаємо над своїм. 

 

 

People UA: Якісна освіта – одне з пріоритетних питань. У чому переваги ВНУ імені Лесі Українки над іншими університетами? Розкажіть про сильні сторони вишу.

 

Анатолій Цьось: Вважаю, що якість освіти – пріоритет. Коли ми працювали над пунктами промоції університету, я сам собі поставив це запитання і визначив 7 головних переваг, чому ми найкращі та чому до нас потрібно вступати.

1. Виш славиться професіоналізмом і здобутками науково-педагогічних працівників. Колектив упродовж усієї історії розвитку та структурного зростання невтомно працював над підвищенням рівня надання освітніх послуг; апробацією інноваційних методик в організації навчального процесу; зростанням престижу волинських наукових шкіл на всеукраїнському та світовому рівнях. Навчальний процес в університеті забезпечує 109 професорів і докторів наук, понад 500 кандидатів наук, доцентів. Тобто за якісними показниками науково-педагогічний колектив має високий рівень і здатний гарно забезпечувати навчально-виховний процес й ефективно надавати освіту студентам.

2. Університет надає найкращі серед вишів регіону можливості щодо академічної мобільності студентів. За програмою «Подвійний диплом» наразі безоплатно навчається понад 100 осіб. Молодь здобуває освіту й отримує відразу 2 дипломи – і в нашому університеті, і за кордоном. Зокрема, у польських і литовських вишах можна пройти підготовку за такими спеціальностями: «Екологія», «Біотехнологія», «Біологія», «Фізичне виховання», «Фізіотерапія», «Фізика», «Інформатика в управлінні» й «Інформатика та економетрія», «Інформатика та математика», «Культура в засобах масової інформації та комунікація», «Соціальна робота», «Туризм та рекреація», «Економіка підприємства». Йдуть перемовини і з німецькими й угорськими університетами.

3. ВНУ найкращий в Україні за темпами розвитку. За рік у рейтингу «Топ–200 Україна» Волинський національний університет імені Лесі Українки піднявся на 17 позицій. За світовим рейтингом «Webometrics» заклад покращив свої позиції на 92 пункти (зі 124 на 34 місце). У Консолідованому рейтингу – з 37 на 32 місце. Це великий прогрес, адже кожен із цих рейтингів має надскладну методику розрахунку, на яку впливають лише якісні індикатори та показники навчальної, наукової та міжнародної діяльності професорсько-викладацького й адміністративного складу, студентства.

4. Університет надає найширші можливості для саморозвитку молоді. Завдяки оновленим навчальним планам студенти самостійно обирають до 25 % навчальних дисциплін. Залежно від уподобань, наша молодь може спробувати себе у науковій роботі – взяти участь у наукових конференціях, студентських гуртках, олімпіадах; проявити себе в організаційній роботі; виявити соціальну активність, працювати в студентській раді, займатися волонтерством. Ми створили належні умови для занять спортом.

5. Лише Волинський національний університет імені Лесі Українки надає додаткові стипендії в межах спільної з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» програми «Таланти розвиваємо на Волині». Програма 2020 року передбачила 50 стипендій у розмірі 1500 гривень для абітурієнтів, які вступили до нашого вишу, маючи хоча б із одного предмета за результатами ЗНО 200 балів, або відповідно до консолідованого рейтингу вступників були серед першої пів сотні найкращих. Упродовж першого семестру навчання студентам нарахували додатково 1500 гривень щомісяця.

6. Ми найкращі за розвитком елементів дуальної освіти і шансами працевлаштування. Започаткували програму формування спільних лабораторій університету і кращих фірм й установ волинського регіону, які займаються бізнесом. Заснування таких лабораторій, на мою думку, наближує навчання до потреб практики. Дуальна освіта – це вид навчання, при якому теоретична частина підготовки проходить на базі освітньої організації, а практична – на робочому місці. Ми активно підписуємо тристоронні угоди між фірмами, університетом і студентом на реалізацію дуальної освіти. Завдяки цьому студент уже працює на виробництві, навчається й опановує практичну основу своєї професії. Партнери ж мають змогу відібрати для себе кращих працівників.

7. Маємо одну з найкращих матеріальних баз. Активно оновлюємо аудиторії, закупили багато сучасного лабораторного обладнання. Маємо шість власних гуртожитків. Наші студенти навчаються та проживають у комфортних умовах.

Хочу зазначити, що таких швидких темпів і можливостей не надає жоден університет.

 

 

People UA: Розкажіть більше про співпрацю з міжнародними вишами й організаціями. Чи берете участь у міжнародних грантових і стипендіальних програмах?

 

Анатолій Цьось: Ми постійно працюємо, щоб інтегрувати нашу освітню систему в європейську. Маємо 6 проєктів, які виконують різні університети (ERASMUS+, українсько-польський із інформаційної безпеки). Проєкти реалізуються в межах міжнародних договорів і міжнародної співпраці. Дуже важливо формувати культуру міжособистісних взаємин. Наприклад, коли наші студенти їздять у Польщу, а потім польські студенти приїжджають в Україну, вони пізнають один одного і менше виникає якихось можливих непорозумінь.

 

People UA: Якість освіти в університеті забезпечують першокласні лектори. Як виш підтримує викладацький склад? Чи відбуваються тренінги й інші заходи для підвищення їхньої кваліфікації?

 

Анатолій Цьось: Підвищення кваліфікації викладачів – це обов’язкова умова навчання у закладі вищої освіти. Підвищується кваліфікація і якісь викладацької діяльності завдяки присудженню вченого звання, наукових ступенів викладачу: доктора наук, професора, доцента. Ці викладачі раз у 5 років, а то й частіше, проходять стажування і на високому рівні забезпечують проведення лекційних занять. Крім того, ми започаткували ще дві групи лекторів: 1. Проєкт «Запрошений професор». Зазвичай, ми запрошуємо закордонних професорів і вони упродовж 3-4 днів читають лекції для студентів. Запам’ятався візит лектора зі Швейцарії. 2. Другий проєкт зосереджений на запрошенні українських відомих викладачів, політиків, економістів, різних діячів для читання публічних лекцій у Волинському національному університеті імені Лесі Українки. Ще досі згадують приїзд Міхеіла Саакашвілі. Він справив хороше враження на студентів. Також на наше запрошення приїжджав генерал Збройних сил України, Герой України, начальник штабу, перший заступник командувача десантно-штурмових військ Збройних сил України Андрій Ковальчук. Він провів лекцію, яку із захопленням та шаною слухали студенти. Нещодавно я розмовляв із генеральним консулом республіки Польщі у Луцьку, щоб посприяти та запросити до університету Нобелівську лауреатку Ольгу Токарчук. Упевнений, що зустріч із такою успішною людиною стане визначною подією для наших студентів.

 

 

People UA: Новий ректор – нова стратегія розвитку університету. Чи заплановані кадрові зміни серед викладачів?

 

Анатолій Цьось: Кадрові зміни – це безперервний процес, який забезпечує ефективну та якісну роботу університету, тому це нормально. Мусимо постійно оновлюватися, адже будь-який застій лише шкодить вишу та країні загалом. Наприклад, ректор і декан не можуть працювати більше як два терміни на своїх посадах.

Вдалося налагодити чітку систему роботи в університеті. Відповідно до визначених вимог викладач або працює якісно, або не працює взагалі. Повністю переглянуто зміст контрактів для асистента, викладача, старшого викладача, доцента, професора, завідувача кафедри, декана та проректора. Ці контракти для таких категорій працівників написані не формально, а для конкретних результатів роботи, які має показати працівник упродовж 5 років. Договірні умови спонукають викладачів ефективно працювати, інакше через п’ять років не буде продовжений контракт. Розроблений рейтинг для викладацького складу. Наприкінці року викладач заповнює спеціальну форму, де чітко прописані види роботи, за які він упродовж року отримує відповідну кількість балів. Відповідно до набраної кількості балів – премія.

Запровадження нових спеціальностей, удосконалення наявних, підвищення кваліфікації досвідчених викладачів, нові кадри – усе це, зазвичай, дає позитивну динаміку розвитку.

 

People UA: Кожен студент навчається, аби отримати не лише потрібні знання, а й, звісно, роботу. Чи співпрацює університет із підприємствами, де молодь може проходити практику та надалі працевлаштуватися?

 

Анатолій Цьось: Усі студенти проходять практику. Це обов’язкова умова, яка передбачена в навчальному плані підготовки фахівців. Дуальна освіта дає змогу максимально наблизити студента до отримання практичного досвіду. Наразі ми стараємося її поглибити, активно підписуємо угоди з підприємствами. Студенти мають змогу проходити практику в таких серйозних компаніях, як-от: «Волиньгаз», «Modern-Expo Group». Вдалий приклад – співпраця з компанією «InternetDevels», яка торік взяла на роботу 20 студентів. 10 із них опановували прикладну лінгвістику, 10 – ІТ. Цьогоріч є можливість навчання для 30 студентів у цій прогресивній ІТ-компанії. Сьогодні ми думаємо про співпрацю з туризму з нашим заповідником «Старий Луцьк». Кожен факультет має підписані договори до відповідної спеціальності. Кількість практик достатньо, але мало, щоб мати кваліфіковану підготовку.

 

 

People UA: Скільки відсотків студентів працевлаштовуються, навчаючись в університеті?

 

Анатолій Цьось: Сьогодні, за винятком учительських спеціальностей, такої статистики немає. Торік Міністерство освіти і науки звернуло увагу на це питання, де було зазначено працевлаштування випускників. Проте ніхто не рахував кількість працевлаштованих… Хоча від цього залежить фінансування університету. Студенти, які навчаються за рахунок власних коштів, можуть працевлаштуватися там, де хочуть. Є й поняття державного замовлення. Це коли випускник-державник повинен влаштуватися за спеціальністю, працювати декілька років на користь держави, а вже потім змінювати місце роботи. А що зробила держава, аби створити робочі місця для тих чи інших спеціальностей?! 

Людина з вищою освітою завжди досягне успіху в суспільстві. Чим освіченіша людина, тим вона краще себе реалізує.

 

People UA: Які спеціальності можна отримати у ВНУ?

 

Анатолій Цьось: «Біологія», «Географія», «Геодезія та землеустрій», «Готельно-ресторанна справа», «Державна безпека», «Дошкільна освіта», «Екологія», «Економіка», «Журналістика», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Історія та археологія», «Кібербезпека», «Комп’ютерні науки», «Культурологія», «Лісове господарство», «Маркетинг», «Математика», «Менеджмент», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Міжнародні економічні відносини», «Музеєзнавство, пам’яткознавство», «Музичне мистецтво», «Науки про Землю», «Облік і оподаткування», «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Політологія», «Початкова освіта», «Право», «Прикладна математика», «Прикладна фізика та наноматеріали», «Психологія», «Соціальна робота», «Соціальне забезпечення», «Соціологія», «Туризм», «Фізика та астрономія», «Фізична терапія, ерготерапія», «Філологія», «Філософія», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Хімічні технології та інженерія», «Хімія», «Хореографія».

 

People UA: Цьогоріч у ВНУ імені Лесі Українки відкрито медичний інститут. Студенти відтепер можуть навчатися за спеціальністю «Медицина». Який викладацький склад? Чи досвідчені лікарі-практики, чи викладачі, які й раніше працювали в університеті?

 

Анатолій Цьось: Цьогоріч ми здійснили перший набір на спеціальність «Медицина». Створили медичний інститут, до якого увійшли спеціальності «Медицина» та «Фізична терапія, ерготерапія». На першому та другому курсах більшість предметів пов’язані з вивченням медико-біологічних базових дисциплін – це «Анатомія», «Фізіологія», «Гістологія» тощо. Ми запросили двох докторів наук, які забезпечують цей напрям роботи. Анатомію викладає професор Василь Пикалюк, який, до речі, має багаторічний досвід викладацької діяльності у медичних університетах. Також ми запросили доктора медичних наук, професора Вадима Ульянова. Він має великий досвід адміністративної та викладацької діяльності у медичному університеті. Тобто сьогодні створено три кафедри, які забезпечують роботу медичного інституту на перший навчальний рік: анатомії людини; гістології та медичної біології; фізичної терапії та ерготерапії. Далі створюватимуться клінічні кафедри на базі лікарень. Одна така уже діє на базі Волинської обласної клінічної лікарні. Також домовлено про створення кафедри педіатрії на базі Волинського обласного перинатального центру. У них працюватимуть спеціалісти-практики, які мають лікарську практику та викладатимуть нашим студентам фахові дисципліни.

 

 

People UA: Кажуть, за Інтернетом майбутнє. Які актуальні спеціальності може запропонувати ВНУ?

 

Анатолій Цьось: Якщо щось робити, то робити якісно. З погляду забезпечення, ми маємо потрібне обладнання для інтернет-спеціальностей. Я вважаю, що для поглибленого вивчення варто розробляти потужні речі, які розвивають технологічний прогрес. Сьогодні в аудиторію кібербезпеки, де є комп’ютери, закупляємо нове обладнання для захисту даних. Спільно з «InternetDevels» відкриваємо нову лабораторію в нашому університеті на базі математичного факультету. Маємо поставити туди надсучасне обладнання, щоб студенти краще опановували сферу ІТ. Розпочали співпрацю з «ModernExpo» зі створення спільних навчально-дослідницьких груп, зокрема на базі робототехніки. Аби бути першими та надавати якісну освіту, Волинський національний університет імені Лесі Українки працює з провідними компаніями Волинської області. 

 

People UA: Цьогоріч відбулося святкування 50-річчя факультету фізичної культури, спорту та здоров’я. Заслужено та приємно, що випускникам-спортсменам подарували квартири. Ви багато робите для спорту. Відбулося відкриття нової спортивної зали клубу козацьких бойових мистецтв «Герць», яку облаштували в будівлі профілакторію вишу. Нещодавно підписали угоду про співпрацю з президентом баскетбольного клубу «Старий Луцьк – Університет». Ви як доктор наук з фізичного виховання і спорту, які ставите цілі в розвитку спорту?

 

Анатолій Цьось: Спорт створений для виявлення максимальних фізичних можливостей людини. Він призначений, щоб визначити переможця в певному виді змагань. Розвиток спорту забезпечує багато соціальних функцій, тому в університеті він дуже потрібний. У нас навчаються успішні спортсмени з веслування, велоспорту, метання, які беруть участь в Олімпійських іграх. За час діяльності факультету 22 студенти-випускники брали участь в Олімпійських іграх. Це засвідчує, що факультет сильний і спорту приділено багато уваги. Крім того, університет має ігрові команди. Наша жіноча волейбольна команда – одна з найкращих в Україні. Сьогодні вона у Суперлізі. Потрібне сприяння, щоб студенти досягали максимальних перемог. Тому працюємо над розвитком нових видів спорту, щоб залучити студентів до оздоровчої фізкультури та масового спорту.

 

People UA: Ви зробили капітальний ремонт й оновили простір, облаштували по-сучасному факультет історії, політології, національної безпеки. Вдихнули життя в приміщення. Які подальші плани щодо змін у дизайні простору на інших факультетах?

 

Анатолій Цьось: Навчальний рік студенти розпочнуть у відремонтованих аудиторіях із новим сучасним обладнанням. Наразі відбувається ремонт у гуртожитку. Я намагаюся покращити матеріальне оснащення навчального процесу. За 4 місяці роботи відремонтовано майже 3000 кв. м навчальних приміщень і гуртожитків, витрачено понад 4 млн грн. Для університету це досить пристойна сума, але вона якраз засвідчує, що ми хочемо зробити для студентів максимально сприятливі умови для навчання та проживання у гуртожитках. У 3 гуртожитку сьогодні відбувається ремонт 40 кімнат, де змінюється повністю каналізація, труби, опалення. Ремонти ми робимо лише якісно. Приклад хорошого сучасного ремонту – приміщення факультету історії, політології та національної безпеки.

Найближчим часом плануємо зміни в головному корпусі. Він не тільки потребує косметичного ремонту, проте й нових дизайнерських рішень інтер'єру, який відіграв би освітню функцію. Сьогодні ми продумуємо концепцію кожного поверху в сучасному стилі. На 1 поверсі хочемо показати здобутки університету. Ідея 2 поверху – його історія з QR-кодами. 3 поверх буде присвячений патронесі Лесі Українці. 4 поверх буде облаштований для потреб факультету іноземної філології. Якість – це пріоритет у всьому, що робить Волинський національний університет імені Лесі Українки!

 

People UA: Над якими проєктами працюєте сьогодні та чим плануєте приємно здивувати найближчим часом?

 

Анатолій Цьось: Я дійсно пишаюся, що до 150-літнього ювілею патронеси ми розпочали масштабний проєкт – підготовку повного академічного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах. Дуже хочемо зробити промоцію Лесі Українки в міжнародних закладах, організувавши виставки поетеси на різних мовах світу.

 

 

People UA: Чи плануєте висувати свою кандидатуру на місцевих виборах, які наближаються?

 

Анатолій Цьось: Розвиток університету і забезпечення його хорошої роботи неможливий без підтримки місцевої влади. Тому вважаю доцільним, щоб у складі місцевих рад були працівники нашого вишу. Я готовий йти на місцеві вибори, щоб підвищити рівень університету. 

 

People UA: Якщо громада довірить Вам свої голоси, які амбітні плани та стратегічні завдання ставитимете перед собою на наступні 5 років?

 

Анатолій Цьось: Я беру участь у виборах до Волинської обласної ради від політичної сили «За майбутнє» у територіальному виборчому окрузі № 2 м. Луцька. Моя головна мета – розвиток Волині та максимальне залучення коштів для покращення освіти, зокрема Волинського національного університету імені Лесі Українки. У майбутньому планую створити умови та стимули для підвищення якості освіти, розвитку талановитої молоді, формування інклюзивного навчального середовища, розширення мережі позашкільних навчальних закладів, освітніх, наукових і спортивних центрів; налагодження взаємодії держави, освіти, науки, бізнесу та суспільства для поліпшення якості життя населення.

 

People UA: Чому саме від політичної сили «За майбутнє?»

 

Анатолій Цьось: Лідер партії Ігор Палиця – волинянин. Він багато зробив і робить для нашого краю і є головою Наглядової ради Волинського національного університету імені Лесі Українки. Це єдина партія, яка чітко визначила мету і засоби розвитку країни, ґрунтуючись на внутрішніх резервах. Усі кандидати, які балотуються від партії, мають досвід професійної діяльності, потенційні можливості та бажання працювати для розвитку Волині.

 

 

People UA: Цьогоріч Ви отримали нагороду на премії «Люди року. Волинь» у номінації «Патріот рідного краю». Яке значення для Вас має суспільне визнання, зокрема ця перемога?

 

Анатолій Цьось: Ця відзнака засвідчує кропітку й ефективну працю колективу нашого вишу, спрямовану на забезпечення високої якості освіти. Стратегічно правильним було ухвалення рішення про повернення назви «Волинський національний університет імені Лесі Українки». Дякую колегам за якісну працю, родині – за підтримку, організаторам – за чудовий захід і цікаві знайомства.

 

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: у чому Ваш секрет успіху?

 

Анатолій Цьось: Я переконаний, що кожна людина може досягти успіху в певній галузі, яку вона любить і в якій працює. Для цього потрібно працювати. Я завжди стараюся відповідально ставитися до своєї роботи.

 

People UA: Наближається святковий період, що побажаєте людям у 2021 році?

 

Анатолій Цьось: Шановні студенти, колеги, друзі, волиняни! Наближаються новорічні свята – період, коли прийнято підбивати підсумки попереднього року та планувати рік прийдешній.

Університет Лесі Українки впевнено крокує вперед. Результатами нашої плідної праці є успіхи наших викладачів, працівників та студентів. Це  перемоги у міжнародних конкурсах та високі позиції у рейтингах, отримання грантів та здобуття престижних стипендій, перемоги наших науковців та спортсменів, впровадження елементів дуальної освіти та реалізація програми подвійного диплома. Мені особливо приємно, що 2020-й рік увійде в історію тим, що саме в цьому році наш університет повернув свою назву – Волинський національний університет імені Лесі Українки. Нам є чим пишатися і є над чим працювати у прийдешньому році!

Напередодні свят бажаю кожному міцного здоров’я, миру, щоденного натхнення, новорічної казки в душі, родинного затишку, тепла і добра на весь наступний рік. Нехай свято принесе у ваші домівки мир, злагоду та добробут!

 

 

 

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фотограф: Катерина Сива. Локація: ВНУ

 

Волинський національний університет імені Лесі Українки

м. Луцьк, просп. Волі, 13, www.vnu.edu.ua

Опубліковано "People UA" №5(51), осінь 2020р