Борис Клімчук

Легендарна постать Волині

Рік 2014-й був надзвичайно складним. Сьогодні Україна платить дуже високу ціну за захист того, у що ми віримо – демократію і свободу.Цього року ми навчилися по справжньому перейматися долею інших, навчилися допомагати і співчувати. Із скорботою на головній події облатсі «Україна за мир» в рамках Премії «Люди року-2014» було посмертно нагороджено  Бориса Клімчука як «Легендарну постать Волині». Борис Петрович Клімчук – волинянин від народження, він вірив у силу, розум, невичерпний творчий потенціал волинян. За його керівництва Волинь подолала спад виробництва і впевнено нарощувала темпи. Його улюблений вислів «Ми відкидаємо саме поняття дотаційності області» - це і був основний результат вдумливого керівника, який не на словах, а на ділі в центр усієї роботи ставив інтереси волинян. Борис Клімчук пішов із життя восени 2014 року. А скільки б ще ця легендарна людина могла зробити для рідного краю?

Громада с. Воля-Любитівська

Ми, жителі села Воля-Любитівська та парафіяни Храму Петра Могили, кожної служби в церкві молимося за нашого односельця, нашого благодійника, Людину з Великої Літери – Бориса Клімчука. Ми й досі не можемо уявити собі, що його немає серед нас.

За часів його керування наше село сміливо можна назвати селом європейського типу.

Незалежно від того, де працював і на яких посадах, Борис Петрович завжди думав і дбав за свій рідний – Волинській край. Ми, односельці, вдячні за все, що Він зробив для нашого села.

Завдяки Борису Петровичу Клімчуку маємо у селі церкву, кладовище, до якого прокладено асфальтовану дорогу і повністю обгороджене, відкрили дитячий садок, відремонтовано школу, проведено повну газифікацію села, відкрито пам'ятник Українцям, які загинули під час репресій.

До Нього можна було звернутися кожній людині, яка потребувала допомоги чи поради і знали, допоможе.

Ви знайдіть село на Волині у якому, за часів керування Бориса Петровича, не було щось зроблено, чи то дорога, школа, медичний заклад.

Ми гордимося нашим земляком і вважаємо, що Борис Клімчук заслуговує найвищої державної нагороди – звання Героя України. Про таку Велику людину треба написати книгу і завжди пам'ятати про нього.

Головний тренер волейбольного клубу «Континіум-Волинь-Університет», директор Волинської ОДЮСШ Богуслав Галицький

Ми, спортивна громадськість області, підтримуємо ідею відзначення посмертно видатної особи Волині, дійсно «сина» Волинського краю, патріота, професіонала, дипломата, мецената, просто Людину з Великої Літери – Клімчука Бориса Петровича.

Нікому не секрет, що Борис Петрович любив спорт. Він завжди вважав, що люди спорту – еліта нації. Тому ніколи не відкладав проблеми спорту Волині на завтра, а в міру можливостей вирішував їх з допомогою виділення бюджетних коштів та залученням позабюджетних коштів (спонсори, меценати). Ним був створений фонд «Рідна Волинь», який здійснював соціальну підтримку провідних спортсменів області та  долучався до зміцнення матеріально-спортивної бази області. За його головування в ОДА кращі спортсмени області отримали житло: Тетяна Коб (Ковель),  Надія Миронюк (Луцьк), Надія Прокопчук-Боровська (Луцьк), учасниці олімпійських ігор у Пекіні та Лондоні Юлія Остапчук та Оксана Ващук, боксер Василь Поліщук. Розвивалася спортивна інфраструктура області, зокрема, спорткомплекс у Володимирі, ДЮСША (Ковель, Луцьк, Ратне, Любешів), стадіон у Нововолинську тощо. Завдяки дипломатичній співпраці Бориса Петровича та керівників підприємств, було забезпечено спонсорською допомогою провідні види спорту, а саме: баскетбол (чоловіки), важка атлетика, велоспорт, веслування, волейбол (жінки).

Заслужений діяч мистецтв України Віталій Іваницький

Виходячи з реалій сьогоднішнього дня, можу із впевненістю сказати, що постать Бориса Петровича Клімчука, по-справжньому ще не оцінена як на Волині, так і в нашій державі загалом.

Пройдуть роки і багато хто зрозуміє та усвідомить скільки добрих справ зробила для Волинського краю ця людина. А скільки ще могла зробити…

Для культури та мистецтва, Борис Петрович був справжнім патріотом і сподвижником. Він щиро намагався підтримувати культурне життя Волині, різноманітні мистецьки заходи, фестивалі, конкурси та імпрези. І сьогодні це можуть підтвердити сотні знаних людей та колективів з середовища культури та мистецтва.

Особисто я вдячний Борису Петровичу за підтримку багатьох культурно – мистецьких проектів, зокрема фестивалю української естрадної пісні «На хвилях Світязя», фестивалю вишитих рушників «Вишиті обереги єднання» та фестивалю любителів сала «З любов’ю до сала»,  різноманітних благодійних акцій, що популяризували  і популяризують донині Волинь на теренах усієї України та за межами нашої держави.

Шкода, що так рано пішла з життя  людина, яку по правді можна назвати  патріотом  рідної Волині. Нехай він спочиває з Богом у Царстві Небесному. А ми – пам’ятаємо Бориса Петровича. 

Головний лікар Волиньської обласної клінічної лікарні Іван Сидор

З Борисом Петровичем Клімчуком пов’язана робота колективу обласної лікарні. За час його головування у кріслі губернатора було побудовано 2 корпуси обласної лікарні та котельня, проведено модернізацію, встановлено КТ, МРТ, томограф та інші прилади потрібні для лікування. Щодня в обласну лікарню звертається близько 1300 людей і саме Борис Петрович створив умови для них.

Я пам’ятаю його нетиповий порив. Борис Клімчук боявся не розчарувати людей. Він вирулював на правильну позицію, діяв справедливо. Інколи, практичні дії розумніші за нескінченні дискусії, тому він був конкретним у своїх рішеннях. Був милосердним та вмів співчувати. Такої людини не знаю, якій би він не підказав й не допоміг вирішити питання. Він вважав: «Все можливо і все буде досягнуто». Ніколи не було надмірної самовпевненості, прислухався до думки людей. Жага та прагнення до праці ніколи не давали йому спокою. Він ніколи не відпочивав, ні у вихідний день ні ввечері, постійно працював. Перша і найважливіша риса притаманна Борису – невичерпність енергії та знань.

Голова благодійного фонду «Рідна Волинь», голова правління Волинської обласної лікарняної каси Дмитро Глазунов

Як теперішній керівник благодійного фонду «Рідна Волинь», я усвідомлюю, що після того, як передчасно пішов з життя Борис Петрович Клімчук – засновник фонду та натхненник багатьох добрих справ, на мене лягла велика відповідальність щодо подальшого функціонування фонду. Борис Петрович, який всім своїм щирим серцем любив Волинь і волинян, у 2003 році створив БФ «Рідна Волинь». За цей час фонд надав благодійної допомоги майже на 7 млн. грн. Зокрема, реалізовано проект грантової допомоги з Японії для Маневицької лікарні, придбано 5 спеціалізованих автомобілів швидкої допомоги, фінансувалися програми «Волинькард» та «Я буду здоровою і щасливою» (безкоштовне обстеження жінок на пересувних мамографах). Долучився фонд і до допомоги українській армії. Значну допомогу отримали сім’ї загиблих та постраждалих на Євромайдані та АТО. Важко повірити, що сьогодні свою руку допомоги багатьом волинянам не подасть Борис Петрович. Але БФ «Рідна Волинь» буде продовжувати започатковану ним благородну справу. Борис Петрович Клімчук пішов, але залишив нам ті орієнтири, на які ми будемо рівнятись.