Дар’я Остапук

«…показати любов до Батьківщини»
Все частіше з великої сцени лунають пісні талановитої лучанки Дар’ї Остапук. Патріотична пісня у виконанні юної зірки схвилювала прихильників української музики так, що на одну з них нещодавно дівчинка вирішила зняти відеокліп. Про враження іноземців від нашої музики, про місію відеороботи, плани та мрії молодої артистки йдеться у нашому інтерв’ю. 

People UA: Дар’я, знаю, що у тебе дуже напружений графік дня: вокал, хореографія, англійська. Твоє літо було не лише активним, але й продуктивним. Ти зняла свій перший кліп, відвідала багато цікавих заходів. Перш за все розкажи про новий шедевр у твоєму творчому доробку.

Дар’я Остапук: Дійсно, це літо промайнуло, як одна мить. Я побувала на п’яти конкурсах, звідки привезла у рідний край чотири переможні перші місця. Але найбільший мій творчий успіх – це зйомки кліпу до пісні «Моя Земля» 

People UA: Чому саме для цієї пісні відзнято кліп?

Дар’я Остапук: Пісня «Моя Земля» - це пісня про Україну і про її становище сьогодні. Вона дуже близька мені по духу. Кожне слово в пісні пронизане любов'ю до Батьківщини. Я розумію, що пісні мають бути актуальними в часі, і моя пісня є саме такою. Адже кожен рядок пісні, кожне слово – це біль, страждання, хвилювання за нашу Україну, молитва за її майбутнє.

People UA: В чому головна місія кліпу?

Дар’я Остапук: У кліпі передається момент боротьби добра і зла, боротьби України з загарбниками. Я виступаю в образі молодої дівчини-України, яка страждає, але бореться зі злом, а «CANnaBIS» відобразили тих «демонів», що постійно нападають на мене. Кожна секунда кліпу показує, як тяжко Україні сьогодні, і як сильно кожен з нас хоче завершення війни, миру, єдності та незалежності. І як звучать слова пісні: «То моя Земля, то моя країна, нікому тебе не віддам.» Головна ідея і мета кліпу: показати любов до Батьківщини, підтримати патріотичний дух українців, вселити віру в те, що все скоро стане на свої місця і війна обов'язково закінчиться перемогою добра, перемогою України!

People UA: : А хто режисер відеороботи? 

Дар’я Остапук: Над кліпом працювала велика команда професіоналів. Моїм продюсуванням займається моя мама, тому натхненником була вона. Перед зйомками ми декілька разів зустрічались з усіма, хто бере участь у народженні кліпу. Оператор – Вадим Павлосюк, балет – креативне агентство «CAnaBIS», візажисти, перукарі, всі, хто стояв за кадром. Тому ідея образів і сцен в кліпі є загальним баченням всієї команди, що працювала над кліпом.

People UA:  Милують зір глядача завжди неперевершені сценічні костюми. Який образ створений у кліпі? Яким кольорам у одязі надала перевагу і чи символізують вони настрій пісні?

Дар’я Остапук: Мабуть, я не скажу нічого нового. З першого мого виступу і дотепер, всі мої сценічні костюми – це шедеври моєї мами. Тільки дякуючи їй, всі образи дійсно відповідають моїм пісням, моєму характеру. В кліпі намагалися передати образ добра і зла, незалежності й перемоги. У кліпі я показана в двох образах, і обидва вони символізують Україну. Перший – червона сукня зі шлейфом і крила з вишитих рушників, другий – осучаснений варіант вишивки, синій корсет з маками і спідниця до землі. Звичайно вони символізують настрій пісні, адже ми всі знаємо, що здавна типовими для українських вишивок є червоні і чорні кольори, а блакитний колір – це колір вільного неба, що є на прапорі України. Тому насправді мої костюми є завжди продуманими і символічними.

People UA:  Де його можна подивитись? В Інтернеті чи на телебаченні?

Дар’я Остапук: Сьогодні Інтернет – це рушійна сила Всесвіту, тому вперше кліп з'явиться звичайно в Інтернеті. Також кліп буде в ефірі місцевих медіа. Думаю, незабаром відбудеться презентація кліпу. Я думаю, що він буде у вільному перегляді.

People UA:  За останній період ти відвідала багато заходів у якості учасника. Поділись досягненнями з нами.

Дар’я Остапук: Це літо принесло для мене багато вражень і перемог. Це неперевершений конкурс «Твій шанс» у Трускавці, «Золотая мечта» та «Славянский Венец» в Болгарії, «Під небом Рівного», «Лісова пісня» на Світязі. Моя щоденна праця і старання не пройшли даремно. Я знаю, щоб досягти високих результатів, потрібно багато працювати. Хоча кожен день розписаний похвилинно, я встигаю заховатися від всіх, і присвятити час собі. Я пишу вірші, граю на фортепіано, читаю, шию ляльки з мамою.

People UA: Вітаємо з перемогами! А які миті з твоїх виступів запам‘яталися найбільше?

Дар’я Остапук: Кожен виступ – це як зарубок на дереві, залишає свій слід. Це і хороші емоції, знайомства, розчарування, сльози, все буває… А от від останнього виступу, який відбувся в Болгарії, я ще відійти не можу. Навіть уявити собі не могла, що так запалю зал. Всі гукали: «Слава Україні!» У відповідь лунало: «Героям Слава!». Світили ліхтариками, плескали, вставали під час мого виступу. Це було неперевершено. 

People UA: Твій голос заворожує. У твоєму репертуарі окрім українських пісень, є багато англомовних. Чи плануєш показати світові силу свого голосу та магію своїх пісень?

Дар’я Остапук: Я вже показую світові свій талант і працелюбність. Адже кожен, хто слухає мене є частинкою світу, і не важливо Україна це чи ні. Звичайно, в мене є великі плани і задуми, але я їх залишу в секреті. Адже кажуть, щоб мрії здійснювались їх нікому не потрібно розповідати, от і я буду інтригувати. Скажу тільки одне, незабаром я поїду вчитись вокальній і сценічній майстерності, а також на вокальний конкурс... на інший край світу!)))

People UA: Цілі цілком реальні, але вимагають капіталовкладень. Хто підтримує у твоїх починаннях?

Дар’я Остапук: Щодо цього можу погодитись, але і посперечатись. Перш за все підтримка має бути моральна, емоційна, духовна. Таку підтримку я отримую від батьків, рідних та близьких мені людей. Я відчуваю віру інших в мій талант і тому стараюсь для них. Щодо фінансової сторони питання, то звичайно це вагомий фактор. Але в Луцьку є багато дітей заможних батьків, і мало хто з них «пробивається» на велику сцену. Тому фінансова сторона не є вирішальна в моїй музичній кар'єрі, хоча і не є неважливою.

People UA: Волинь пишається такою талановитою зіронькою як Дар’я Остапук і бажаємо щоб і світ пишався тобою.

Дар’я Остапук: Дякую, я буду страратись виправдати надії всіх, хто вірить в мене!

People UA: А чи можна запросити тебе виступити, наприклад, на весіллі, чи на вечірці? Про гонорар за виступ вже задумуєшся?

Дар’я Остапук: Я не працюю на комерційній основі, всі мої виступи безкоштовні та щирі. Я дуже люблю робити подарунки, сюрпризи. І коли мої родичі, чи хороші знайомі роблять якісь вечірки, весілля, то я їм дарую пісні. Це для мене велика насолода – дарувати комусь хвилини радості. А шалені оплески – це і є щедрий гонорар. Хоча з часом, як варіант… можливо)))

People UA: Тобі лише тринадцять, а ти так плідно працюєш. Задумувалась над майбутнім результатом своєї роботи?

Дар’я Остапук: Так, мені лише тринадцять, і в мене ще все попереду. Але звичайно я задумуюсь над своїм майбутнім. Щоб мрії здійснювались, потрібно працювати. Адже, щоб зрушити гору, потрібно пересувати маленькі камінці.

People UA: Над чим зараз трудишся?

Дар’я Остапук: Як завжди, над собою!

People UA:  Про що мріє юна Дар’я Остапук?

Дар’я Остапук: Мрію про мир на землі, чисте блакитне небо. І хочу побажати всім: дивіться хороші фільми, слухайте веселу музику, пийте чай, гуляйте, висипайтесь, а найголовніше, вірте що все у вас буде добре, а кожна поразка буде лише сходинкою до наступної перемоги. 


Спілкувалася: Сніжана Романюк.

Фотограф: Вероніка Легран

Опубліковано "People UA" осінь 2015 № 6(34)