Дитячі кімнати

як логіка перетворюється на емоцію

Одного разу, моя замовниця сказала: «Моя донька здається велетнем на тлі меблів в дитячій кімнаті». Щодня ми помічаємо як наші діти виростають не тільки зі свого одягу, а й з меблів у кімнаті. Вас теж, мубуть, цікавить, як часто варто міняти інтерєр дитячої кімнати?

На мій погляд, розвиток дитини можна поділити на періоди: від 0 до 4 років; від 4 до 10 років; від 10 до 16 років; від 16 до 23років і т.д. Причому, потрібно зауважити, що «Дитяча» в розумінні батьків - це кімната для їхнього сина чи доньки незалежно від його віку. Я часто помічаю, що кімната залишається дитячою, навіть якщо діти вже виросли і не живуть з батьками. Тоді найчастіше відбувається трансформація призначення - на гостьову кімнату. Повертаючись до вікових періодів, хочу відзначити, що кожен з них вимагає свій інтерєр. Я не буду зупинятися на кожному періоді в рамках даної статті. Хочу поділитися з Вами корисноюінформацією щодо поділу на зони у дитячій.

Зонування здійснюється залежно від функцій життєдіяльності людини в цілому. Кімнату можна розділити на кілька складових: відпочинок, навчання, сон, спорт, хобі тощо. Крім того, потрібно передбачити місце шафи для зберігання одягу. Планування дитячої кімнати вимагає від дизайнеру інтер’єра знань  сусідства зон і відносного обсягу між ними. Варто відмітити, що немає стандартного шаблону створення інтер’єру дитячої, як немає однакових кімнат і людей.

Хотілося б поговорити про відтінки, які ми вибираємо в кімнату. Не секрет, що існує взаємозвязок між психікою людини і кольором. Тому, коли я роблю інтерєр дитячих кімнат, то обов'язково цікавлюся психотипом дитини шляхом тестування. І згідно вже відомих закономірностей, отримую найбільш відповідну гаму відтінків зон і кімнати в цілому.

Мене часто запитують, чи можна зробити стилістику дитячої відмінну від основних кімнат квартири або будинку. Існують різні думки. Я вважаю, неправильно створювати класичну дитячу в строго мінімалістичному інтерєрі. Я більш схильна розглядати дитячу кімнатуяк продовження загальної стилістики помешкання з доповненнями або вкрапленнями інших стилів.

Важливим аспектом лишається використання екологічних матеріалів починаючи з фарбування, шпалер і закінчуючи меблями і килимами. Вони, як правило, дорожчі, але на здоровї своїх дітей економити не можна.

Життя несе задоволення та щастя

Авторський дизайн інтер’єру Юля Михєєва