ДИВЕРСИФІКАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА НА ЦУКРОВОМУ ЗАВОДІ

Цукрові заводи, які знаходяться на території Волині, будувались досить давно. Відповідно, ті промислові об’єкти, які продовжили свою роботу, зіштовхнулися із такою проблемою, як застаріле обладнання, яке, зрозуміло, є малоефективним для виробництва. Гнідавський цукровий завод не став винятком. Проте з року в рік підприємство поступово вдосконалює виробницто, зменшує енергозатрати, аби продукція була якіснішою та доступнішою.

Контроль якості на усіх етапах переробки, впровадження новітніх технологій,у тому числі енергозберігаючих, маркетингові новації, захист іміджу продукції це ознака підприємства європейського рівня.

Акціонерами ПАТ «Гнідавський цукровий завод» було вкладено значні інвестиції у завод для покращення ефективності переробки сировини та якості отриманого продукту.

Сучасні цукровиробники фактично усі диверсифікують своє виробництво, що дозволяє їм отримувати нові джерела доходів й, розширивши асортимент пропозиції та зайнявши нові ринкові сегменти, бути конкурентноспроможними і уникати таким чином ризиків.

Процес розвитку Гнідавського цукрового заводу пов’язаний також з освоєнням нового виробництва та розширенням асортименту продукції. Одним із яких є будівництво заводу з виробництва біоетанолу. Спочатку планували його як цех, а потім вивели в окрему одиницю як завод Товариства з обмеженою відповідальністю «Біопаливно-енергетична компанія». Виробничі потужності новозбудованого заводу розташовані в м.Луцьку  Волинської області. Цей регіон має потужний природно-ресурсний, науково-технічний, аграрний та кадровий потенціал. Особливості функціонування області та значний акцент на розвитку сільського господарства гарантує екологічно сприятливі умови для становлення галузі.

Саме супутні продукти цукроваріння, зокрема меляса, є основною сировиною для виробництва біоетанолу. В основі технологічного процесу лежить використання сучасного інноваційного обладнання, що було виготовлене французькою компанією «Maguine» та встановлене ПрАТ «Українська технологічна компанія». Для розробки технології виробництва основного продукту використано передовий досвід європейських та бразильських виробників, враховано результати новітніх наукових досліджень та застосовано перевірені часом аспекти практичного впровадження. На сьогоднішній день на заводі створено близько 100 робочих місць.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Біопаливно-енергетична компанія» має можливість виготовляти на власних виробничих потужностях продукцію різного асортименту, а саме: біоетанол, етанол як складник бензину, розчинники органічні, палива моторні альтернативні, компоненти палива моторного альтернативного, омивачі скла, розпалювачі для камінів, інгібітори дегідратації та гідроутворення й інші біотехнічні компоненти на основі органічних кисневмісних сполук.

Поступова диверсифікація цукрових заводів вплине не лише на продовження сезону цукроваріння та збереження виробничих потужностей заводів, а також на розвиток новітніх технологій, зміцнення енергетичної безпеки країни, поліпшення екологічної ситуації, сприятиме створенню нових робочих місць як у сільському господарстві, так і в промисловій галузі.

43000, м. Луцьк, вул. Ранкова, буд. 1

тел.:(0332) 77 25 19, факс: (0332)77 25 16

info@gnidava.pp.ua

 

Опубліковано: "People UA" # 5(45), осінь 2018 р