Добрі справи

Весна – чудова пора початку нових проектів. У цьому випуску журналу ми розпочинаємо вести рубрику «Добрі справи», аби розповісти читачам неймовірні історії з життя добродіїв. Творіть добро і нехай Ваші добрі справи стануть прикладом для наслідування молодому поколінню.

У 2014 році усю Україну сколихнула зворушлива історія Володимира Маруняка, єдиного на всю Волинь інструктора з лікування хворих на ДЦП дітей кіньми. Таке лікування називається іпотерапія. Та, на жаль, ця добра справа на час припинилась, тому що чоловіка мобілізували. Володимир якраз займався із дворічним Максимком, якому так полюбились їхні заняття. Його мама розповіла, що син неймовірно сумує за наставником та улюбленими тваринами. Та, виявляється, у житті є такі моменти, коли не дорослий допомагає малечі, а навпаки. Такі дива допомагають жити, піднімають дух і просто народжують в серці надію на те, що життя наповнене приємними сюрпризами.

Маленький Максим, який ще нещодавно практично не міг розгинати пальчики на ручках, разом із мамою намалювали десятки малюнків і вирішили віддати їх на благодійний аукціон, гроші з якого перераховані на потреби українського війська. Організували збирання коштів столичні активісти. Завдяки творінням хлопчика вдалось зібрати чималеньку суму. Ось приклад того, як маленьке серденько здатне вершити великі справи. Володимир був щиро вражений таким вчинком і, напевне,саме це дало значний поштовх для створення спочатку спілки, яку назвали «Сильні діти», а згодом і цілого реабілітаційного центру для хворих на ДЦП у селі Вишнів. Приємно розуміти, що є люди, які не байдужі до чужої біди і всіляко шукають варіанти того, як можна допомогти. Такий центр - реальна можливість для діток відчути себе набагато краще, а також отримати порцію справжнього задоволення. Кажуть, що коні- це дивовижні тварини, які випромінюють позитивну енергію і вбирають увесь негатив. Ці слова підтверджені конкретними прикладами. Тому – це саме те, що потрібно, те, що може змінити життя хворих на ДЦП. До речі, Володимир переконаний і хоче донести до кожного, що такі дітки насправді нічим не відрізняються від інших, хіба тим, що попри свої юні роки вони, хоч ще і маленькі, але справжні спортсмени.

Багато хто переконаний, що світ дуже жорстокий, і певною мірою це так, але поки є такі люди, як Володимир Маруняк, нам є ким пишатись і у серці палає надія, що наше життя насичене кольоровими барвами.

У 2016 році Володимира відзначили в номінації «Герой року» в рамках Премії «Люди року-2016. Волинь». Для нього ця нагорода несе велике значення. Сам він каже: «Нічого б цього не було, якби не люди, які так нам допомагають». А також повідомив, що центр активно добудовують, і вже десь приблизно через місяць-півтора він почне працювати.

Приєднатись до доброї справи та допомогти Володимиру і спілці «Сильні діти» ви можете за цим контактом: +380677677147- Володимир Маруняк

п/р 2600024991 
в ПАТ "ПУМБ" у м. Київ, 
ЄДРПОУ 40470091, МФО 334851
Картка Приватбанку 4731 2191 0007 3893

Аврамук Сніжана Василівна

(голова спілки «Сильні діти»)

 Опубліковано "People UA by НАСОЛОDА" № 6(40), весна 2017