Едуард Зубчик
Едуард Зубчик

«За клієнта та партнера треба боротися, пропонуючи щось цікаве»

Принцип, за яким працює «Укргазбанк», – надійність та відповідальність. Завдяки грамотним фахівцям та злагодженій роботі цей банк обслуговує на Волині понад 33 000 клієнтів, що свідчить про високий рівень довіри людей. А директор Волинської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Едуард Зубчик переконаний, що ваші гроші повинні працювати на вас, і він знає,  як це зробити. Про це читайте в ексклюзивному інтервю з Зубчиком Едуардом Григоровичем для «People UA».

Довідка

Персона: Зубчик Едуард Григорович

Посада: директор Волинської обласної дирекції АБ «Укргазбанк»

Знак зодіаку: Терези (1 жовтня)

Життєве кредо: вперед)))

Сімейний стан: одружений

В дитинстві мріяв стати військовим

Важлива подія в житті: народження дітей

Бізнес для нього – це успішність і відповідальність

Влада для нього – це можливість реалізовувати плани та завдання, які стоять перед тобою

Вишукане дійство: церемонія нагородження Премією «Люди Року.Волинь»

Історичне місце: Луцький замок

Класний фестиваль: Бандерштат

Незабутній концерт: «Машина Времени» (Палац «Україна», Київ)

Вражаючий музей: музей Пергамон в Берліні

Феєричне шоу: «Ніч у Луцькому Замку»

Отримана нагорода, титул: премія «Люди Року.Волинь» у номінації «Банкір 2018 року»

Улюблений фільм: «Одного разу в Америці»

Книга: Е.М. Ремарк « Три товариша»

Гурт: «Океан Ельзи»

Авто: Toyota

Вид спорту: плавання

Вид відпочинку: активний

Страва: боб-гуляш

Напій: віскі

Ідеальний дім – це комфортний і затишний

Справжній смак життя – це отримання задоволення від нього

People UAСвою банківську кар’єру Ви розпочали ще в 1995 році. З того часу банківська система неодноразово видозмінювалась. Як ви вважаєте: сьогоднішня структура банку є достатньо модернізованою?

Едуард Зубчик: Час вносить корективи у всі сфери, і банківська – не виняток. Процес видозмін і структурних, і людських я спостерігаю вже двадцять пять років. На мою думку, все змінюється на краще. Причиною змін є безліч чинників, в тому числі й економічні кризи, які пережила наша держава. Банківський сектор виніс з цього уроки і, відповідно до набутого досвіду, банки сьогодні будують свою політику. Тим більше банки залежні від зовнішніх і внутрішніх подразників: від оточення, політики, інвесторів. Змінюється все: і штат, і стратегії, і цілі поставлених завдань, – це те, над чим працюємо і на що звертаємо увагу. Це все відбувається дуже динамічно, ми весь час в тонусі, в позитивній динаміці. Банки конкурують між собою, борються за клієнтів, пропонують свої умови співпраці. І це правильно, адже за клієнта та партнера потрібно боротися, пропонуючи щось цікаве.

People UA: Як Ви потрапили в банківську сферу? Хто Ви за фахом і яку освіту здобували свого часу)?

Едуард Зубчик: Свою першу освіту здобував у військовому училищі, шість років я прослужив офіцером, і в 1993році була можливість звільнитися за власним бажанням. Під час служби вступив на юридичний факультет Львівського державного університету імені І. Франка. На момент, коли я залишив армію, у мене був військовий диплом і пройдено три курси юридичного факультету. Згодом повернувся у Луцьк і в 1995 році мене запросили на посаду юрисконсульт анта Волинської обласної дирекції банку «Ава́ль», де я пропрацював десять років, ставши першим заступником директора. Це був неймовірний досвід. Працюючи в цьому банку, ще закінчив Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Киів). Потім сім років я очолював філію банку «Форум», три роки – «Златобанк»  і вже майже чотири роки обіймаю посаду директора Волинської обласної дирекції АБ «Укргазбанк».

People UA: В минулому Ви військовий. Економічна ситуація в Україні є нестабільною через дії на Сході. Які кроки повинні бути зроблені для покращення рівня економіки?

Едуард Зубчик: Перш за все потрібно створити усі умови в державі для входження іноземних інвесторів. До речі, станом на сьогодні Міністерство фінансів України, IFC та державний «Укргазбанк» розпочинають оцінку та структурування фінансового інструменту для входження в капітал банку. Присутність IFC в капіталі банку стане потужним сигналом для міжнародних інвесторів і сприятимиме подальшому розвитку економіки України.

People UA: Люди досі часто постають перед вибором: «Банк чи банка?» Деякі з них обирають збереження коштів вдома через недовіру. Поясніть, чому краще банк, а не банка для збереження «кровних»?))) Як компетентна людина у банківській сфері, розкажіть, за якими критеріями людям потрібно обирати банк для збереження заощаджень, а також проінформуйте, з яким банком співпрацювати вигідно? Який він  надійний банк? 

Едуард Зубчик: Перше, що хочу сказати,  я категорично проти, щоб гроші зберігалися в скляних банках, як помідори та  огірки. Гроші повинні працювати. Будь-який депозит, покладений в банк, це твій внесок в економіку як країни, так і своєї сім’ї. Зберігати вдома гроші небезпечно. Щодо порад, то банк потрібно обирати за критеріями надійності. Працюючи в державному банку,  я можу з впевненістю сказати, що державні банки України є надійними.

People UA: Ви очолюєте Волинську дирекцію АБ «Укргазбанк». У нашому регіоні банк представлений відділеннями у Луцьку, Ковелі, Володимир-Волинському та на митних переходах. Волинська дирекція обслуговує всього 33432 особи, з них31455 фізичних клієнтів та близько 2000 юридичних осіб. Лише за 2018 рік кількість фізичних осіб зросла більше, ніж у 5 разів, а юридичних – більше,  ніж у 3,6 рази, що свідчить про довіру та якісну і ефективну роботу цієї банківської установи. Як вдалося досягти таких високих результатів та завоювати прихильність та довіру людей? В чому перевага АБ «Укргазбанк»?

Едуард Зубчик: Це результат спільної роботи. Кожен на своєму місці і кожен працює на результат. До нас ідуть, бо ми грамотні, фахові і відповідаємо за свої слова. Плюс ознака державності та наявність великого переліку банківських послуг. 

People UA24 роки Ви працюєте у банківській сфері. Вам, безумовно, довіряють. Як вдалося досягти такого високого рівня довіри серед волинян. З якими волинськими бізнесменами Ви співпрацюєте? Хто Ваші корпоративні клієнти?

Едуард Зубчик: «Укргазбанк» співпрацює з багатьма. Ми пишаємось співпрацею з такими відомими підприємствами,  як ПрАТ«Гнідавський цукровий завод», компанія «Дмитрук», завод «Мотор», ТОВ «Клеверсторс» (мережа супермаркетів «7/23»), ПТМ «Ковель Тепло», ДКП «Луцьктепло», ТОВ «Електросервіс» та інші.

People UA: Основною стратегією АБ «Укргазбанк» є ЕКО-банкінг. Розкажіть предмет ніше,  що таке ЕКО-банкінг і чим це вигідно?

Едуард Зубчик: ЕКО-банкінг – це фінансування проектів, пов’язаних з енергозбереженням. Сюди входять сонячні панелі, електростанції, вітряки, заміна теплогенерації з газового на альтернативне паливо, одним словом, все те, що допомагає економити сировину та енергоресурси. Лише на Волині у 2018 році таких проектів профінансовано на загальну суму 125 млн.грн.

Ми єдиний банк в Україні, який обрав цей напрямок як головний вектор, тому енергоефективні програми в пріоритеті. IFC (Міжнародна фінансова корпорація) нас цього мистецтву навчила, бо вона має великий досвід в реалізації подібних проектів.Один з наших великих проектів на Волині спрямований на будівництво заводу з виробництва  біоетанолу підприємству «Біопек». По екобанкінгу фізичні особи часто беруть кошти на теплові насоси, сонячні електростанції тощо.

People UA: У 2018 році Ви , як директор Волинської обласної дирекції АБ «Укргазбанк», отримали нагороду на Премії «Люди Року.Волинь» у номінації «Банкір року». Яке значення для Вас має ця перемога?

Едуард Зубчик: Зрозуміло, що кожній людині приємно отримувати відзнаки за професійну діяльність і такі перемоги стимулюють не зупинятися, а вдосконалюватися та розвиватися, іншими словами, йти вперед.

People UAРозкажіть більше про Вашу команду. Опишіть професійного банківського працівника. Яким він повинен бути?

Едуард Зубчик: Банківський працівник в першу чергу має бути грамотним фахівцем, він має бути чуйним і уважним до клієнта, а також бути внутрішньо вихованим. Мистецтво банківського працівника: вислухати, зрозуміти і зробити усе, аби цей клієнт залишився і мав бажання повернутися до нас ще і ще… В «Укргазбанку» проводяться постійні тренінги та навчання персоналу, ми постійно працюємо над собою, вдосконалюємося.

People UAЯкими банківськими послугами можна скористатися в АБ «Укргазбанк»?

Едуард Зубчик: Абсолютно всі види банківських послуг: це  кредитування, розміщення коштів на депозитах,  пенсійні платіжні картки, картки преміум-класу, наявність депозитарію, документарні операції, грошові перекази, операції з цінними паперами тощо.

People UA: Незважаючи на сферу діяльності, успіх залежить від мудрого керівництва. Які риси необхідні для Вас як керівника?

Едуард Зубчик: У кожного свій стиль керівництва. Я поважаю кожного працівника, яку б посаду він не займав, один факт, що ми працюємо разом, говорить про мою довіру до нього. Ніколи не підвищую голос на своїх підлеглих, принижуючи себе. І в мене виходить пояснити їм, як потрібно працювати, щоб робота була ефективною та успішною.

Життя навчило приймати рішення оперативно, але якщо буду довше думати над вирішенням ситуації, то усе продумаю. Якщо прийняв рішення, то йду наміченим курсом. Відповідальність ставлю в основу принципу свого керівництва.

People UA: Як любить відпочивати директор Волинської обласної дирекції АБ «Укргазбанк»?

Едуард Зубчик: Активно, на природі. Обожнюю наші волинські озера, човник, а також велосипед, а взимку – ковзани та лижі. Лежати на дивані не вмію і не люблю.

People UAЗнаю, що вільний від роботи час проводите у колі сім’ї. Розкажіть, як разом з рідними проходить дозвілля?

Едуард Зубчик: У нас усі люблять активний вид відпочинку. Влітку – це дача, річка чи озеро, велосипеди.

People UA: Кому завдячуєте своїм успіхом?

Едуард Зубчик: Батькам, сімї, команді, друзям і партнерам.

People UAТрадиційне питання від нашого журналу: в чому Ваш секрет успіху?

Едуард Зубчик: В мене комплекс відмінника, відповідальність не дає мені спокійно спати. Внутрішня дисциплінованість, добросовісність та відповідальність – ось в чому секрет успіху.

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фотограф: Ірина Дяченко (фотостудія «KRAPKA»)

Волинська обласна дирекція АБ «Укргазбанк»

м. Луцьк, вул. Шопена, 1

тел.: (0332) 773683 (86, 90)

 

Опубліковано "People UA" № 6(46), весна 2019