Григорій Недопад

«Люди, які проживають у нашому місті, щодня бачать зміни»

Мудрий та виважений, повністю відданий своїй роботі. Ось таким повинен бути політичний діяч, аби в країні справді панував лад. Посада першого заступника Луцького міського голови – далеко не проста, і тому лише сильна особистість здатна її посісти. Журналу «People UA» вдалося поспілкуватися із сильною особистістю, результати роботи якої безпосередньо впливають на рівень життя лучан. Він виконує свою роботу якісно та добросовісно, дбає про інтереси громади, ставить, здавалося б, недосяжні цілі, планує змінити наше місто лише на краще. В ексклюзивному інтерв’ю Недопад Григорій Вікторович поділився з нашими читачами своїми планами про стратегію та шляхи вдосконалення рідного Луцька.

Довідка

Персона: Недопад Григорій Вікторович

Посада: перший заступник Луцького міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради

Знак зодіаку: Лев (ДН 23 липня)

Життєве кредо: Спорт – здоров’я, рух – життя

Сімейний стан: одружений, двоє дітей

В дитинстві мріяв стати пілотом

Важлива подія в житті народження дітей

Бізнес для нього – це зараз не моє

Влада для нього – це не основне, можливість контролювати розумний робочий процес

Вишукане дійство: «Ніч у Луцькому замку» Історичне місце: Луцьк

Класний фестиваль: «Укркульт» в Пирогово, куди з’їжджаються усі в колоритних українських костюмах

Незабутній концерт: «Океан Ельзи»

Вражаючий музей: музей-заповідник «Козацькі могили» у Пляшевій Рівненської області

Феєричне шоу: відкриття НСК «Олімпійський»

Улюблений фільм: «Патріот» Мела Гібсона

Музика: вітчизняна

Книга: Василь Шкляр «Чорний ворон»

Авто: «Volkswagen Golf»

Вид спорту: футбол

Вид відпочинку: риболовля

Страва: мамині вареники з картоплею та сиром

Напій: сік березовий

Ідеальний дім – це мій дім

Справжній смак життя – це бути в русі, бути потрібним і коханим

 

People UA: Григорію Вікторовичу, 7 квітня Ви почали працювати на посаді першого міського голови. Чи вагалися Ви щодо зміни Вашої посади? Адже все ж таки робота у Ківерцівській райраді була вже налагоджена, і з огляду на результати праці Ви знаходилися дійсно на своєму місці.

Григорій Недопад: Звичайно, роботу в Ківерцівський райраді було налагоджено, але стан в міський раді й події в місті Луцьку, скажемо м’яко, були не найкращі, тому було приняте рішення, щоб я висувався на посаду першого заступника міського голови. В принципі, я командний гравець.

People UA: Яким був мікроклімат у Ківерцівській районній раді за Вашого головування?

Григорій Недопад: За час моєї роботи в Ківерцівській райраді утворився досить потужний депутатський корпус. Багато молодих людей та досвідчених спеціалістів, які були депутатами попередніх скликань, сформували сильну команду однодумців. Конструктив завжди був присутній в прийнятті важливих рішень. Ми результативно працювали, забували про політичну символіку, дбаючи про інтереси громади.

People UA: Вам вдалось об’єднати депутатський корпус у єдиний організм, який працює на благо Ківерцівського району, незважаючи на партійну приналежність. У Луцькій міській раді – досить напружена ситуація. Як ви ставитесь до подій, які відбуваються у міськраді з січня цього року? Чи реально створити сприятливий мікроклімат, аби депутати Луцької міської ради працювали на спільний позитивний результат?

Григорій Недопад: Однозначно те,  що відбувалося з початку року, не піддається ніякій критиці. Лучанам було боляче дивитися на ті події, що відбувалися у місті. В такі важкі часи потрібно вміти забувати про політику. Не втомлююся повторювати, що треба працювати на інтереси громади. Людям все одно, хто при владі чи хто там буде керувати, їм потрібно бачити реальні результати. Вони хочуть жити в комфортному місті, де чисто, нема ям на дорогах, прориву в каналізації, продовжувати цей список можна безкінечно, але краще мінімалізувати його своєю роботою. Коли депутати оцінять свої сили і почнуть працювати для громади, тоді згуртованість буде на першому плані.

People UA: За цей рік Вам вдалося налагодити міжнародні відносини Ківерцівського району з двома повітами Республіки Польща та однією об- ластю Республіки Білорусь. Як плануєте розвивати та якими будуть Ваші дії щодо просування Луцька на всеукраїнській та міжнародній арені?

Григорій Недопад: Досить потужно працює відділ з міжнародної проектної діяльності Луцької міської ради. Думаю, що їм потрібно буде трішки допомогти хіба що кадрами. Вважаю, що усе, що робиться не за кошти районного чи міського бюджету, має вітатися обома руками. А тут є реальні шанси залучити єврогранти на розбудову як інфраструктури, так і ремонт комунальних установ та інших установ Луцька.

People UA: Очолюючи Ківерцівську райраду, Ви завжди підтримували молодь та сприяли у розвитку дитячих громадських організацій. Які ініціативи луцької молоді Вам імпонують?

Григорій Недопад: Молодь робить багато цікавого й постійно реалізовує потрібні ініціативи та проекти. Далеко йти не потрібно, згадаємо, як напередодні Великодня та травневих свят молоді люди робили наше місто чистішим.

PeopleUA: Пане Григорію, Ви маєте чималий досвід роботи голови у Ківерцівській районній раді. Які знання та навики роботи знадобилися на посаді першого заступника Луцького міського голови?

Григорій Недопад: Структуру роботи, звісно, уявляв, проте у міській раді вона більш розширена. Тут маю інші повноваження. На відмінну від структури райради, у міській раді наявний виконком. Раніше працював у бізнес-сфері на керівних посадах. Я знаю, що робити з точки зору бізнесу і, зрештою, як досягати позитивних результатів. Зрозуміло, що результат не відразу стає помітним, але люди, які проживають у нашому місті, щодня бачать зміни.

People UA: Як вважаєте, якими є головні проблеми Луцька? Що потрібно змінити першочергово у нашому місті й відповідно у роботі міської ради?

Григорій Недопад: Систему роботи міської ради вважаю змінювати не варто. Навіть і тоді, коли Миколи Ярославовича не стало й відбувались перипетії у мерії, місто функціонувало в звичному режимі. Все працювало, ніякого комунального чи соціального колапсу не було й нині немає.

People UA: Які сфери діяльності міста потребують найбільшої уваги?

Григорій Недопад: Варто звернути увагу на роботу великих комунальних підприємств, таких як «Луцьктепло» та «Луцькводоканал». Підприємства працюють понад 20 років, відтак магістральні трубопроводи і водопроводи застаріли та потребують заміни. Потрібно, звичайно, подбати про благоустрій міста, приділити увагу прибудинковим територіям, дворам, тротуарам, паркам та скверам; оновити сміттєвози і спецмашини. На усе це потрібні кошти, за день, за два ми не можем придбати усе, що необхідно, але поступово місто змінюється.

People UA: Що плануєте покращити в інфраструктурі міста найближчим часом?

Григорій Недопад: Зараз маємо перелік дворів та доріг, які потрібно ремонтувати. Не все так швидко можна зробити, адже ми тісно пов’язані з рішенням експертизи, яка проходить у Києві. Проектно-кошторисна документація готова, підрядники є, людей вистачає, ми вже розпочали  роботи у деяких дворах, а щодо деяких чекаємо екпертизи й відразу будемо приступати до роботи.

People UA: Один в полі не воїн. Розкажіть про команду, яка стоїть у керма міста. На Ваш погляд, що основне при організації роботи? Як домогтися того, щоб робота команди була максимально ефективною?

Григорій Недопад: Аби робота була максимально ефективною, ми кожен день розпочинаємо з наради; обговорюємо ситуацію, яка склалася на сьогоднішній день; підсумовуємо та аналізує- мо зроблену роботу за тиждень; звітуємося по кожному питанню: що зробили і як саме; якщо не виконали якісь завдання, розглядаємо шляхи виходу із ситуації, яка виникла. Наразі робот йде за планом. Вважаю, шо на сьогоднішній день секретар і заступники чітко справляються із поставленими завданнями.

PeopleUA: Що взагалі привело Вас у політику? Адже на початках кар’єри Ви займались бізнесом.

Григорій Недопад: В політику привела ситуація. Ще коли був керівником організації, зіштовхнувся з бюрократією у нашій державі та, власне, хотів би щось змінити, але це було не в моїх повноваженнях. Мав труднощі оформлення документів щодо земельних ділянок. Всі документи, які були зібрані згідно опису, надав компетентним структурам, проте вони загальмовували процес виготовлення документації. Якраз у цей період почав зароджуватися УКРОП, в Луцьку вже був організований перший штаб. Разом з нинішнім депутатом облради Олександром Омельчуком вирішили створити осередок УКРОПу в Ківерцівському районі. Згодом на виборах голови Ківерцівської райради в першому турі балотувався кандидат від УКРОПу, однак далі результати голосування навіть оскаржувалися у суді з боку його конкурента. Це довга історія. Врешті питання обрання голови райради знову було перенесене із судової у сесійну залу. Партія представила на чергових виборах мою кандидатуру. Відверто скажу, що не був у захопленніід пропозиції очолити Ківерцівську райраду, адже у мене була зовсім нова робота, проте командне рішення – зробити ставку на мене. За мою кандидатуру проголосувало 32 депутати з 34. Відповідно був обраний головою Ківерцівської ради. З того часу фактично занурився в політику. Але стараюся менше займатися політикою як такою, для мене моя посада – це як нова робота, на якій стараюся зробити людям добро.

PeopleUA: Залишитися людиною з правильними поглядами на життя, прийшовши в політичну сферу, доволі важко. Про Вас же кажуть: «Людина з великої літери». Ви працюєте за гуманними правилами, дбаючи про інтереси громади. Колеги Вас не лише поважають, але й люблять. Як Вам вдається зберегти непохитну репутацію?

Григорій Недопад: Ніколи не ставив власні інтереси вище інтересів громади. Завжди намагаюсь відтягувати свої потреби на другий план. І таким принципом керуюся у житті. Залишатися твердо на землі мені допомагає моя сім’я, дружина та діти.

PeopleUA: Ситуація на Сході України несприятливо відображається на житті волинян. Як плануєте підтримати сім’ї учасників АТО та наших героїв?

Григорій Недопад: Наші герої виконали великий обов’язок перед Батьківщиною. Будемо виносити на виконком питання фінансової допомоги військовим з інвалідністю, які отримали травми в зоні АТО. Людям, які втратили працездатність, обов’язково потрібно допомагати.

PeopleUA: Ви сімейна людина, проте відданий трудоголік. Двоє діток та дружина з розумінням ставляться до Вашої професії, чи не ревнують до роботи?

Григорій Недопад: Спочатку ревнощі були, але пояснив, що не можу розірватися. Сім’я для мене на першому місці. Це правда, що роботу свою люблю виконувати бездоганно й так, аби ніхто не переробляв після мене. Тому віддаюся роботі й у вихідні дні, і допізна працюю: якщо не в кабінеті, то роблю обхід міста, вирішую гарячі питання, які виникають в процесі ремонту доріг та прибудинкових територій, чи шляхопроводів. Цей об’єм роботи неможливо осягнути протягом лише робочого дня, тому продовжую працювати й у позаробочий час. Думаю, Ви й самі побачили, що через мою зайнятість не змогли одразу домовитися, аби взяти інтерв’ю.

PeopleUA: Традиційне питання від нашого журналу. В чому секрет Вашого успіху?

Григорій Недопад: Стараюся жити і грати за правилами, і все вдається. Ми живемо сьогодні. Нам потрібно жити завтра. Разом з дітьми, з дорослими людьми потрібно будувати наше майбутнє.

 

 

Спілкувалася: Ірина Мілінчук. Фотограф: Вадим Павлосюк

Опубліковано "People UA" № 2(42), осінь 2017