Григорій Недопад

 «Потрібно любити людей, якісно працювати і креативно вирішувати проблеми»

Завдяки його праці лучани бачать позитивні зміни щодня. Посадовець, який якісно виконує свою роботу та постійно підвищує рівень комфортного життя лучан серед інших міст України. Особистість, яка здатна самостійно приймати рішення в різних ситуаціях і нести відповідальність за результат своєї діяльності. Недопад Григорій Вікторович до роботи ставиться серйозно, з відповідальністю та повною віддачею. Про те, як змінився Луцьк за останні роки, про вирішення проблем міста, про найважливіші досягнення, амбітні плани, особистий вклад у розвиток міста, реалізовані проєкти та про те, чи буде балотуватися на посаду міського голови Луцька розповідає в ексклюзивному інтерв’ю Григорій Недопад для читачів журналу «People UA». 

Довідка

Персона: Недопад Григорій Вікторович

Посада: перший заступник Луцького міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради

Ідеальний відпочинок для менеце час, проведений із сім’єю, друзями на природі, а також риболовля

Улюблене свято: Різдво

Ранок має починатися з кави

Улюблена пора року: квітуча весна

Мені важливо, що про мене думає мама та сім’я

Поважаю тих, хто за будь-яких умов лишається гідною людиною

Щастя для мене це – родина

 

People UA: Григорію Вікторовичу, в минулому Ви очолювали керівні посади у бізнес-сфері, згодом працювали головою Ківерцівської районної ради і вже понад три роки обіймаєте посаду першого заступника Луцького міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради. Що вдалося змінити на краще у нашому місті за час Вашої роботи у Луцькій раді? Який вклад Ви зробили у розвиток міста Луцьк?

Григорій Недопад: Проєкт, яким я пишаюся, це відновлення парку Лесі Українки. Також одними з перших в Україні ми запровадили систему безготівкової оплати за проїзд. Ще один із важливих проєктів – «Енергоефективність в громадських будівлях міста Луцька», що дає можливість здійснити модернізацію, утеплення фасадів, заміну вікон і запровадити ряд інших енергоефективних заходів. Жителі міста уже можуть спостерігати за оновленням закладів освіти. На завершальних стадіях термомодернізація художньої школи, музичної школи №1, ПУМу, басейну, ЗЗСО №11, №16, №9, №15, №25, НРЦ, ліцею №28,ЗЗСО №2, №26, №22, №24. Нам вдалося завершити будівництво школи №27, першої за часи незалежності України. Будівництво реабілітаційного центру для учасників АТО, нових амбулаторій, ремонт доріг і дворових територій «під ключ» – змогли реалізувати чимало серйозних проєктів і не менш потужні плани будуть втілені в життя у найближчому майбутньому. Залучаємо європейські інвестиції та гранти для впровадження ряду проєктів, і це дуже позитивний показник – європейські партнери нам довіряють, ідуть назустріч та визнають наше місто надійним партнером. Досить знаковий для Луцька – «Нове життя Старого міста», що передбачає реставрацію пам’яток архітектури національного значення та відновлення підземель. Це Вежа Чарторийських з оборонним муром XV століття і частина колегіуму монастиря єзуїтів XVII століття. Прилеглі до них території теж стануть красивими та комфортними: територію озеленюємо, облаштовуємо доріжки, встановлюємо освітлення і створюємо оглядовий майданчик. До слова, під час робіт відкрили нові підземелля, про які раніше взагалі не було відомо, виявили чимало унікальних історичних знахідок. Ця історична спадщина залишається лучанам і буде ще однією гарною атракцією, щоб приймати туристів і оживити ще більше наше місто.

Також в історичній частині міста, поряд із мурами замку Любарта, буде облаштована нова локація, яка збагатить Луцьк, змінить і поліпшить вигляд історико-культурної частини міста. Зараз відбувається конкурс на краще облаштування площі «Ринок», буде обрано розробника кращої концепції. На території колишнього Старого ринку продовжуємо виконувати роботу, яку прагнули, але так і не змогли зробити колишні очільники міста. Маємо підтримку лучан в процесі перенесення ринку і реконструкції ринкової площі й впевнено йдемо до своєї мети.

Значним кроком у розвитку Луцька стало налагодження нової сміттєсортувальної лінії для сортування сміття у Луцьку. Найближчим часом ще одна подібна сортувальна лінія буде обладнана в селі Брище на сміттєвому полігоні Луцька. Вона вже змонтована, там фактично для запуску залишається зовсім небагато. До роботи нашої команди у міській раді навіть не велися дипломатичні перемовини по придбанню власної сортувальної лінії, бо те, що знаходилося на полігоні сміттєзвалища у Брищі, взагалі важко було назвати сортувалкою, оскільки люди працювали в жахливих умовах, а якість роботи лишала бажати кращого. На сміттєвому полігоні ми запустили в роботу сучасну біогазову установку, яка переробляє біогаз в електрику і таким чином забезпечує економію на електроенергії.

People UA: Що означає ремонт дворових територій «під ключ»?

Григорій Недопад: Якщо раніше капітальний ремонт дворів передбачав лише асфальтування, то зараз ми здійснюємо комплекс робіт з реконструкції дворів, що включає заміну дорожнього і асфальтового покриття, облаштування зелених зон і дитячих майданчиків, встановлення сучасного LED-освітлення, розміщення закритих сміттєвих зон. Також ми ввели правило попереднього узгодження проєктів реконструкції дворових територій із мешканцями, які мають змогу внести свої правки у проєкт. Вони позитивно сприймають такі ініціативи.

People UA: Наведіть приклад реалізації найцікавішого проєкту ремонту доріг у Луцьку.

Григорій Недопад: Капітально відремонтовано вулицю Рівненську в Луцьку переважно за грантові кошти, яких не потрібно буде повертати, а отже, для бюджету міста витрати стануть мінімальними. Залучення європейських інвестицій на ремонт однієї з найбільш навантажених ділянок дороги стало можливим завдяки участі в міжнародному проєкті «Покращення безпеки транскордонної дорожньої інфраструктури Хелма і Луцька». Донор-ЄС в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine. Здійснено капітальний ремонт і заміну дорожнього покриття із реконструкцією підземних комунікацій. Також облаштовано пішохідні та велосипедні доріжки, замінено бордюри, реконструйовано мережі вуличного освітлення зі встановленням 383 сучасних LED-світильників. Зараз оголошений тендер та вже подані на нього документи, найближчим часом займемось реконструкцією вулиці Конякіна.

People UA: Україну чекають вибори, і українцям доведеться знову зробити свій вибір. Управлінці з досвідом потрібні сьогодні країні. Чи будете балотуватися на посаду міського голови Луцька?

Григорій Недопад: Я працюю в команді Ігоря Петровича Палиці. Напередодні виборів будуть прийняті рішення та оголошено, хто і куди буде балотуватись. Оскільки я командний гравець – буду рухатись у тому напрямку, в якому вирішить команда.

People UA: Які амбітні плани стоять перед Григорієм Недопадом в найближчі п’ять років?

Григорій Недопад: Моя мета – підняти на рівень вище місто, в якому ми проживаємо. Уже багато зроблено, але потрібно продовжувати не зупиняючись. Не лише волиняни повинні пишатись Луцьком, але й українці. Прагнемо запроваджувати європейські стандарти якості в облаштуванні рідного міста.

People UA: Які кроки потрібно зробити Луцьку, аби залучити потужних інвесторів?

Григорій Недопад: Перш за все збільшити свою площу і дати можливість потужним інвесторам запровадити великі виробничі об’єкти, які в майбутньому будуть наповнювати бюджет міста і давати робочі місця.

People UA: Сьогодні світ переживає нелегкий час. Економіка призупинила свої темпи. Як вплинув карантин на наповнення міського бюджету?

Григорій Недопад: За підсумками півріччя бюджет Луцької міської ради недоотримав близько 100 млн. грн. Скажу відверто, ми почали економити на власній заробітній платі. Зокрема, Луцька міська рада зменшила преміювання працівників насамперед керівного складу, аби люди бачили, що ми розуміємо, що до кінця року потрібно виплатити заробітну плату працівникам комунальних закладів, підтримати наші комунальні підприємства, акумулювати кошти на початок опалювального сезону. Тому вживаються заходи, які дозволять в подальшому легше вийти з цього непростого періоду.

People UA: Яке фінансування з міського бюджету спрямоване на боротьбу із COVID-19? Лікування пацієнтів під час пандемії відбувається на безкоштовній основі чи все-таки на платній?

Григорій Недопад: Близько 60 млн. грн. ми спрямували в обласну клінічну лікарню, яка є базовою по боротьбі з коронавірусом. Окрім цих коштів, ми підтримали медиків, роблячи їм доплати, додаткові премії, забезпечували доїзд, коли не працював транспорт і зрештою на додаткові засоби індивідуального захисту та інші важливі речі. Лікування пацієнтів передбачено за кошти міської ради.

People UA: Щодня лучани та гості міста бачать позитивні зміни. Проте є й одвічна обговорювана тема – коли буде зроблений капітальний ремонт усіх доріг у місті?

Григорій Недопад: Було анансовано на 2020 рік з державного бюджету виділити близько 57 млн грн, щоб зробити наші центральні вулиці ошатними та з гарним дорожнім покриттям. Є, звичайно, амбіції та плани на більші суми для реалізації задумів. Вже зроблені проєкти, які стосуються доріг, і найближчим часом будемо робити усе для того, щоб залучити державні кошти з частиною співфінансування з міського бюджету, аби зробити якнайбільше таких інфраструктурних об’єктів.

People UA: На якій стадії реформа житлово-комунального господарства? Що очікувати тим будинкам, які не створили ОСББ?

Григорій Недопад: ЖКГ у Луцьку вже реформовані в управителів. На стадії ліквідації знаходяться колишні приватні МЖК та колишній міський 11 ЖЕК. По їхніх територіях на оголошеному конкурсі про управителів перемогу отримало підприємство «Місто для людей» (Кременчук). Професіонали цієї фірми пропонують якісні послуги будинкам, які не створили ОСББ. Найближчим часом лучани побачать позитивні зміни, які прийдуть разом з новою компанією у наше місто. Підприємство «Місто для людей» стимулюватиме до роботи й інших управителів, створить конкурентне середовище для розвитку управлінських контор у Луцьку. В таких умовах сфера ЖКГ розвиватиметься ефективніше йочікувані зміни настануть швидше.

People UA: Чи готові до навчального року заклади освіти? Чи підуть діти 1 вересня в школу чи все-таки навчатимуться дистанційно?

Григорій Недопад: Це питання цікавить усіх. Звичайно, хочеться, щоб діти вчилися у нормальному режимі, а не онлайн. На даний момент тривають ремонти в школах. Ми готуємось, щоб діти з 1 вересня пішли до школи, але будемо бачити ситуацію пізніше.

People UA: Як Ви оцінюєте ситуацію в країні зараз? З новим президентом, урядом, політикою?

Григорій Недопад: Політична ситуація важка і ускладнюється тим, що відбуваються постійні зміни в уряді. Ми бачимо, що за короткий термін змінився вже третій прем’єр-міністр і на даному етапі є невизначеність. Розуміємо, що не завжди до влади приходять професіонали, інколи трапляються випадкові люди. Тому при формуванні владної верхівки потрібно звертати увагу, в першу чергу, на професіоналізм посадовців. Звісно, потрібні нові люди з ідеями, але бачимо, що управлінці без досвіду роблять помилки, які потім дуже боляче переживати нашій країні. Як казав Ігор Петрович Палиця, від місцевих виборів буде залежати більше, ніж від майбутніх парламентських виборів, тому що відбуваються децентралізаційні процеси і укрупнення районів, проблеми яких мають вирішуватися на місцях.

People UA: Як розподіляєте свій час, щоб успішно вирішувати стільки справ? Чи є на кого покластися? Делегуєте обов’язки?

Григорій Недопад: Я стараюсь максимум вникати в усі питання, звичайно, що є люди, яким делегуються повноваження. Немає меж вдосконаленню, працюємо над собою і з тими людьми, які працюють зі мною, щоб в подальшому досягати високих результатів, щоб потім не було соромно за ті роки, які провів на посаді.

People UA: На Вашу думку, якими професійними навиками та людськими якостями повинен володіти міський голова Луцька?

Григорій Недопад: Насамперед потрібно любити людей, не боятися критики, не боятися працювати і, напевно, бути креативними. Адже, коли усе відбувається по-сірому та буденному, робота починає набридати, тому потрібно завжди креативно підходити до вирішення будь-якого питання, і це я називаю своєрідними життєвими кульбітами, які допомагають перелаштуватись і дивитись на проблему під зовсім іншим кутом.

People UA: Що побажаєте людям у День Незалежності України?

Григорій Недопад: Цінувати незалежність, яка далась нам дуже важкою ціною. Досі ми боремось за незалежність на Сході, де гинуть наші хлопці і проливається кров героїв. Тому насамперед всім нам бажаю звільнення українських земель, миру і єдності українського народу.

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фото: Катерина Сива. Локація: рекреаційний комплекс «Срібні лелеки»

 

Опубліковано People UA # 4(50) літо 2020