Григорій Недопад

У його робочому графіку розписана кожна хвилина. Аби потрапити до нього на прийом, потрібно записуватися за декілька тижнів. Проте гаджети зближують сучасних, мобільних людей. Завжди відкритий до спілкування, відвертий та щирий голова Волинської обласної ради Недопад Григорій Вікторович у свій вихідний день поспілкувався із редактором журналу «People UA» у новому форматі «Кава онлайн».

 

People UA: Яку каву Ви любите? І скільки чашок кави в день Ви п’єте?

Григорій Недопад: Люблю американо без цукру. П’ю до 5 чашок кави в день. Зранку мені дружина готує американо з молоком, а протягом дня п’ю американо без молока. У вихідний день полюбляю випити несолодке какао у закладі, де ми зараз з вами знаходимось. 

People UA: Де можна зустріти Григорія Недопада, окрім стін Волинської обласної ради?

Григорій Недопад: У робочі дні майже завжди разом із дружиною забираю дитину зі школи, ввечері робимо покупки в супермаркеті. У вихідні буваю на ринку. Сьогодні дружина написала мені список продуктів, які я пішов купувати для вихідного столу. Мене можна зустріти скрізь, я люблю ходити пішки вулицями міста.

People UA: Королівською грою називають великий теніс. Вас часто можна зустріти на корті. За що полюбляєте саме цей вид спорту?

Григорій Недопад: Дуже цікава гра, за годину тренування виснажуюсь і разом з потом виходить увесь негатив, який накопичився за день чи тиждень.

Полюбляю теніс, бо у ньому дуже багато руху, і цей вид спорту допомагає якнайкраще сконцентруватись. Відверто кажучи, вже не грав давно, обмежив фізичне навантаження після захворювання на Covid-19. 

People UA: Які маєте корисні звички?

Григорій Недопад: Я щодня проходжу 10 тисяч кроків назустріч здоров’ю. Роблю зранку зарядку і обтираюся холодною водою перед душем. П’ю багато води.

People UA: О котрій починається і завершується Ваш робочий день? 

Григорій Недопад: Робочий день починається о 6:30, лягаю спати близько 22 години, зазвичай. Ввечері можу прочитати листи і подивитись стрічку новин Facebook.

People UA: Ваше ставлення до соціальних мереж.

Григорій Недопад: Це «бур’ян», але без нього ми вже не можемо уявити свого життя. З кожним днем соціальних мереж стає все більше, їх кількість росте у геометричній прогресії, але має прийти той час, коли ми від них відмовлятимемося, бо людям не вистачає живого спілкування. «Зайшов у Фейсбук на кілька хвилин і провів там пів дня». Цей жарт – гірка правда, тому себе потрібно обмежувати.

Взагалі, офлайн-спілкування ефективніше, бо краще відчуваєш співрозмовника. Як посадова особа, прийоми громадян я проводжу, зокрема, в кабінеті. Чудово розумію, що в час пандемії не всі люди можуть прийти, тому без проблем спілкуюсь по телефону з людьми і намагаюся вирішувати порушені у зверненнях питання.

People UA: Яку навичку хотіли б набути, якби не були обмеженими в часі? 

Григорій Недопад: Вивчити англійську мову.

People UA: Хто з полiтикiв викликає довіру та є для Вас авторитетом?

Григорій Недопад: Ігор Палиця.

People UA: Що Ви зробили б для своєї області, якби у Вас була необмежена кількість коштів?

Григорій Недопад: Інфраструктурні проєкти. По-перше, це якісні дороги до усіх населених пунктів, що дало б змогу оживити бізнес, по-друге, це ефективне використання рекреаційних ресурсів та швидкий розвиток елементів туристичної інфраструктури. Зокрема, задля збереження природної самобутності Шацьких озер, покращення екологічної ситуації у Шацькому національному природному парку на теренах області реалізовуються масштабні проєкти, аналогів яких немає в Україні. По-третє, про що я подбав би перш за все. Це про розвиток соціальної інфраструктури, аби соціально незахищені люди, чи то дитина, чи пенсіонер, чи учасники АТО/ООС, не були покинуті напризволяще й не залишалися зі своїми проблемами наодинці, а могли б звернутися до профільних спеціалістів та отримати якісні медичні послуги, пройти реабілітацію. Насамкінець хочу сказати наступне: нас будуть цінувати тоді, коли в Україні буде гарна освіта, а не просто атестати чи дипломи державного зразка. Освітня база має бути на усіх рівнях потужною, від початкової до вищої школи. У Волинській області є два потужних вищих навчальних заклади – це ВНУ та ЛНТУ. Так сталося, що матеріально-технічна база частково застаріла, багато що залишилося ще з радянських часів, а потрібно йти у ногу з часом, тому освіті потрібно допомагати.

People UA: Найбільша проблема України?

Григорій Недопад: Війна. Військові дії на Сході України віддаляють нас від Євросоюзу, НАТО. Військовий стан негативно впливає на економіку та соціальні проєкти. Немає державної гарантії, тому великий бізнес та інвестиційні проєкти не зайдуть в країну. Покладаємо надію лише на наших підприємців. Напевно, якби у Податковому кодексі збалансувати усі бюджети, підійти до всього ретельно, ми б змогли вийти з кризи. Цьому заважає війна та коронавірус, адже багато людей залишилось без роботи і виживають, як можуть.

People UA: Яку реформу Ви започаткували б першою?

Григорій Недопад: Податкова реформа дала б змогу зменшити навантаження на бізнес, вийти з тіні, прозоро сплачувати податки, що дало б кошти на розвиток економіки.

People UA: Чи хотіли б жити в іншій країні? 

Григорій Недопад: Мене все влаштовує в Україні, я патріот. Мені не байдуже, що відбувається в Україні та на рідній волинській землі.

People UA: Яке місто в Україні Вас найбільше вразило?

Григорій Недопад: Вразив мене Луцьк, я не місцевий, родом із Рожища. Вразило усе те, що було віднайдено в старому місті. Разом із теперішнім міським головою ми почали реалізовувати декілька років тому проєкт, який ввійде в історію. Вежа Чарторийських з оборонним муром XV століття і частина колегіуму монастиря єзуїтів XVII століття знаходяться на стадії реставрації, археологічних розкопок. Ми чудово розуміємо, що це лише невеличкий початок того, що можна зробити. Ви не уявляєте, скільки усього є захованого в підземеллях старого міста та на околицях. Як би складно це не було, але треба працювати над цим проєктом, шляху назад немає.

People UA: Пригадайте Вашу найцікавішу подорож.

Григорій Недопад: Поїздка, після якої я так і не був у відпустці. У 2018 році ми із сім’єю автомобілем здійснили подорож до Греції. На день народження моєї донечки 25 травня виїжджали із Луцька, їхали і ночували перед митницею в Україні, а потім у нас була подорож через частину Болгарії. Багато вражень, спілкування, ми були наодинці самі з собою: я, дружина і двоє дітей. Жили два тижні у будинку в Греції. Море, човен, пляж, овочі, фрукти… Незабутній відпочинок.

People UA: Чим пишаєтеся у своєму житті?

Григорій Недопад: Своєю сім’єю. Якимись матеріальними речами людина не може пишатись, якщо вона зараз думає, що має якусь цінність. Я ставлюсь до матеріальних речей дуже скептично і не прив’язуюсь до них.

People UA: Людина, яка найбільше вплинула на Вас у житті?

Григорій Недопад: Моя мама. Саме вона примушувала мене вчитись певний період часу, допоки я не збагнув, що знання потрібні передусім мені.

People UA: Найяскравіший спогад з дитинства.

Григорій Недопад: Пам’ятаю святкування свого дня народження у 5 років. Був сонячний літній день, у гості прийшли друзі, мені дарували цікаві книжки та настільні ігри.

People UA: Як Ви навчалися в школі? Який у Вас був улюблений предмет?

Григорій Недопад: Я закінчив з відзнакою дев’ять класів, а школу – зі срібною медаллю. Улюблений предмет – географія, бо я люблю пізнавати нове. Багато читав ще додаткового матеріалу, тому після школи вступив на географічний факультет у ВНУ, який закінчив із червоним дипломом. Я закінчив три ВНЗ, а зараз навчаюся в аспірантурі.

People UA: Якби Ви хотіли б змінити професію, яку б обрали?

Григорій Недопад: Якби досконало вивчив англійську мову, то спробував би професію перекладача.

People UA: На що звертаєте увагу, знайомлячись з людиною?

Григорій Недопад: Звертаю увагу на погляд і манеру спілкуватися. Протягом певного часу першого спілкування можу на 70% зрозуміти, чи людина може реалізувати слова на ділі. Як то кажуть: «Не словом, а ділом!»

People UA: Перше враження про вашу дружину.

Григорій Недопад: Ми познайомились на дні народженні і відразу пішли в кафе. Вона видалась мені дуже спокійною та врівноваженою. А я був дуже динамічним та гарячим. Вже тоді почав задумуватись, що в ній є те, чого мені не вистачає у житті. Я задоволений своєю сім’єю, люблю свою дружину. Вона смачно готує, доглядає за дітьми та будинком.

People UA: Розкажіть про найкращого друга.

Григорій Недопад: Друзів не повинно бути багато. Тому з дитинства є вірний друг, він проживає у Києві, ми час від часу спілкуємось. Є друзі тут, але сімейне життя не дозволяє приділяти багато часу дружбі, немає тих авантюр, які були у дитинстві. Ми розуміємо, що повинні більше часу приділяти сім’ї. 

People UA: Розкажіть про складність життя, яку вже подолано.

Григорій Недопад: Втрата близьких: друга дитинства та батька.

People UA: Що треба створити, чого ще не існує?

Григорій Недопад: Еліксир молодості.

People UA: Розкажіть про диво, яке трапилось у Вашому житті

Григорій Недопад: Народження дітей.

People UA: Якби можна було отримати супернадзвичайну здібність, яку б Ви обрали?

Григорій Недопад: Робити людям добро.

People UA: Рецепт щасливого життя від Григорія Недопада. Що робить Вас щасливою людиною?

Григорій Недопад: Сім'я. Спілкування з людьми. Простота, доброта.

People UA: Що побажаєте волинянам на Великдень? 

Григорій Недопад: Щастя та любові, міцного здоров’я, сімейного затишку, миру та добра, благополуччя і добробуту.

 

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фотограф: Аліна Мендак. Локація: кав’ярня «М’ята»

 

Опубліковано "People UA" № 1(53), літо 2021