Григорій Пустовіт

«Боюся, що ми знову не скористаємось історичним шансом, який виборов український народ на Майдані»

Він дуже контрастний політик: з одного боку колишній керівник області, секретар міської ради Луцька, з іншого — людина, котра мешкає у звичайному гуртожитку, яку запросто можна зустріти в маршрутці чи тролейбусі. У спілкуванні: чітко і коротко, по-військовому відповідає на запитання, водночас не боїться бути відвертим, говорити про емоції. Сьогодні відомий політик, керівник обласної організації ВО «Батьківщина», кандидат у народні депутати України Григорій Пустовіт — про себе, ворогів і друзів відверто для читачів журналу позитиву!

Досьє:

Персона: Пустовіт Григорій Олександрович

Професія: політик, керівник обласної організації ВО «Батьківщина», кандидат у народні депутати України

У політиці головне: говорити правду

Життєве кредо: завжди пам’ятай про мрію

У дитинстві мріяв стати військовим

Спеціальність: командно-тактична мотострілкових військ

Знак зодіаку: Овен (29 березня)

Колір: синій

Страва: печена картопля

Напій: вишневий сік

Авто: БТР

Парфуми: одеколон «Шипр»

Фільм: «Спартак»

Актор: Донатас Баніоніс 

Музика: класична

Книга: Ліна Костенко «Маруся Чурай»

Країна: Україна

Гумор: Василь Рибніков

Позитив - цe коли для радості більше причин, ніж для суму.

People UA: Ви вирішили балотуватися до Верховної ради України, з огляду на ситуацію в нашій державі, коли триває справжня війна, – це велика відповідальність. Чи не боїтеся Ви цієї відповідальності?

Григорій Пустовіт: Я розумію цю відповідальність. Відповідальність перед героями Небесної сотні, перед тими тисячами українців, з якими поруч стояв на майдані, перед загиблими і живими захисниками України у війні. Зрадити їх – це зрадити себе, зрадити Батьківщину, змарнувати історичний шанс змінити нашу країну. Розуміючи та усвідомлюючи все це, беру на себе зобов’язання виправдати довіру лучан, бути гідним виконавцем волі людей, працювати заради України та українців, не шкодувати себе на ниві служіння народу, використовувати всі свої знання, весь свій життєвий досвід заради розбудови української держави, гідного майбутнього українського народу.

People UA: Як Ви вважаєте, які рішення Верховної Ради України зараз найбільш потрібні? Чи є у Вас чіткий план дій роботи у новому парламенті?

Григорій Пустовіт: Коли помирають тисячі українських воїнів, коли ворог загарбує наші землі, коли обстрілюють наші міста з мінометів, гармат та реактивної артилерії, то це аж ніяк не АТО, а реальна війна. І парламент має це визнати, робити адекватні кроки та вживати рішучих заходів. Перше питання порядку денного новообраної Верховної Ради – скасування ганебних законів, прийнятих 16 вересня. Ми зобов’язані започаткувати впровадження справжніх реформ, повного перезавантаження країни та люстрацію усіх гілок влади. Парламент має негайно розпочати імплементацію Угоди про асоціацію з ЄС та конструктивний діалог про вступ до НАТО.

Влада досі не змінила свій статус із «пана» на «слугу» людей. Для цього потрібен прямий вплив громади на депутатів та посадовців, необхідні закони, що дозволять громаді повністю контролювати своїх обранців і відкликати їх, якщо ті не справляються зі своєю роботою, змінюють позицію чи ігнорують вимоги своїх виборців.

Нині дуже складно звільнити посадовця, навіть коли є інформація, що він причетний до корупційних схем. Закон їх захищає. Натомість, посадовець, чиновник має бути найменш захищеною верствою населення, тоді він буде безпосередньо залежати від громади чи окремо взятої людини, та намагатиметься так працювати, щоб люди не мали претензій до якості його роботи чи професійного рівня.

People UA: Суспільство розуміє необхідність оновлення парламенту, втім чи можливі в нинішніх умовах справді якісні зміни?

Григорій Пустовіт: Народ давно бачить, що після кожних виборів склад парламенту змінюється, а ситуація у країні не змінюється. Тому що, змінивши депутатів, ми не змінюємо систему влади, орієнтовану на захист тих, хто не знає, куди дівати гроші, та ще й за рахунок тих, хто не має можливості їх легально і цивілізовано заробити. Розірвати цей ланцюг необхідно вже зараз.

Нова українська політика має розпочатися з якісно нового парламенту, до якого мають увійти люди, що відповідають трьом основним критеріям: професіоналізм, порядність, патріотизм. Люди, які готові зруйнувати стару систему і збудувати нову, що буде спрямована на відстоювання інтересів усіх українців, а не лише мільйонерів. Тільки такі депутати здатні виконати вимоги, за які стояв Майдан, розпочати перезавантаження та реформування країни.

People UA: Добре виглядаєте, тоді як передвиборна кампанія у розпалі, вдається виспатись?

Григорій Пустовіт: Увесь день зустрічі, сон перед виборами справді поняття умовне. Напевно, позитивна енергія лучан тримає в тонусі! Хоча в людей проблем вистачає, вони не здаються й, таки, вірять, що на цих виборах до парламенту потраплять порядні, професійні політики-патріоти. Дещо підтримую себе кавою, хоча я не є кавоманом, це швидше необхідність, ніж забаганка.

People UA: Для Вас такий режим роботи — незвичний?

Григорій Пустовіт: Я звик усе життя працювати в такому режимі, напевно, тільки в ранньому дитинстві у мене було вдосталь вільного часу. На посаді голови облдержадміністрації доводилося працювати по 20 годин на добу. Прийоми громадян, робота з документами, візити на підприємства, зустрічі з  активістами — усе це могло відбуватися в межах одного робочого дня.

People UA: Як відпочиваєте?

Григорій Пустовіт: Мій відпочинок – зміна форми діяльності. Намагаюся щось написати чи почитати щось корисне для роботи.

People UA: Від чого отримуєте найбільше позитивних емоцій?

Григорій Пустовіт: Моя радість — це мої діти і онучка Настуня! Вона — чи не єдина, хто  здатна відволікти мене від роботи.

People UA: Ви були енергійною дитиною?

Григорій Пустовіт: Я був непосидючим, із 5 років на велосипеді. На День народження батьки подарували мені новенький зелений «Школярик», потім, напевно, шкодували про це, бо часто доводилося шукати мене за межами міста.

 

People UA:Чого Ви боялися у дитинстві, а чого зараз?

Григорій Пустовіт: У дитинстві боявся отримати зауваження від батька, який був для мене незаперечним авторитетом. Нині боюся, що ми знову не скористаємось  історичним шансом, який виборов український народ на Майдані.

People UA: Який предмет у школі найбільше не любили?

Григорій Пустовіт: Не любив виховних годин, інших таких предметів не було. Подобалися математика, література і фізкультура.

People UA: Ваше перше суттєве досягнення у житті?

Григорій Пустовіт: Коли мене обрали капітаном збірної Острога з футболу за результатами турніру «Шкіряний м’яч»...

People UA: У вас була бурхлива молодість?

Григорій Пустовіт: Я служив у Збройних силах, часу було дуже мало, і виїзд на концерт гурту «Машина времени» був для мене великою подією...

 

People UA: Де мрієте побувати?

Григорій Пустовіт: Спочатку хотів би відвідати кожен куточок рідної країни!

People UA: Вам пропонували хабарі?

Григорій Пустовіт: Натякали, але дуже швидко самі розуміли, що звернулися не за адресою.

People UA: За що Вам найбільше соромно?

Григорій Пустовіт: Є багато. Найбільш соромно перед тими людьми, які до мене зверталися, а  я не встиг допомогти з різних причин. Однак, я це зроблю, як тільки з’явиться перша нагода.

People UA: Що найбільш несподіваного трапилося у Вашому житті?

Григорій Пустовіт: Призначення головою ОДА.

People UA: Як ви думаєте, у Вас є вороги?

Григорій Пустовіт: У мене, як людини, ворогів немає, політичних опонентів — вдосталь. Життя настільки насичене і стрімке, що на ворогів просто не вистачає часу!

People UA: А справжні друзі?

Григорій Пустовіт: Їх небагато, це — друзі дитинства, люди, з якими потоваришував за часів військової служби, і навіть у політиці є ті, кого я сміливо називаю друзями.

People UA: Де черпаєте енергію?

Григорій Пустовіт: Добрі справи, які я зробив для людей, дають мені сил.

People UA: Які риси найбільше цінуєте в людях?

Григорій Пустовіт: Я поважаю чесних і порядних людей. На щастя, на моєму шляху їх траплялося багато, за що я дуже вдячний долі.

People UA: Як думаєте, цих рис достатньо для політика?

Григорій Пустовіт: Політик, звісно, має бути порядним, але крім цього, він має бути патріотом і професіоналом своєї справи. Вірю, що зараз до влади прийдуть саме такі люди.

Спілкувався: Олег Криштоф. Фото: Володимир Стельмах

Опубліковано "People UA" № 2(30) жовтень-листопад 2014