Харчування – головний шлях до стрункої фігури та здоров'я

Хаотичне харчування ніколи не приведе нас до гарного самопочуття, міцного здоров’я та стрункого тіла. Адже для нашого організму дуже важливий режим. Режим не тільки в харчуванні, але і в цілому режим дня. Але сьогодні я хотіла б поговорити про режим харчування, при якому ви зможете скинути зайві кілограми, якщо вони є, або ж підтримувати себе у формі.

Отож, для здорової людини рекомендовано триразове харчування (вважайте, що капучино чи лате за кількістю калорій рахуються теж перекусом). Тому ми обов’язково повинні снідати, обідати та вечеряти. Ось 3 основні прийоми їжі. Фрукти чи ягоди можна їсти за 30 хв до або після їжі (залежить від стану вашого шлунково-кишкового тракту).

Далі важливо розуміти, що і коли нам потрібно їсти.

Наприклад, в першій половині дня (сніданок і обід) нам необхідна енергія, яку ми можемо отримати від вуглеводів (каші, овочі, які містять крохмаль (картопля, морква, буряк, гарбуз, батат), фрукти та ягоди, солодощі, хлібобулочні вироби, продукти, які підвищують рівень інсуліну (червоне м’ясо, тваринне молоко, солодка молочна продукція (йогурти, сирники, запіканки). А ввечері, коли енергії нам багато не потрібно і швидкість обмінних процесів стає повільнішою, нам потрібна більш легка їжа у вигляді білків (біле м'ясо, риба). При цьому жири та овочі нам потрібні у кожному прийомі їжі.

Чому саме вуглеводи нам потрібні в першій половині дня?

Вуглеводи потрібно споживати в першій половині дня, тому що вони нам дають енергію і якщо ми її не використовуємо, то вона відкладається в зайві кілограми. Крім того, вуглеводи затримують рідину в організмі, тому якщо була каша на вечерю – є ймовірність прокинутись припухлими. І на кінець, вуглеводи провокують викид інсуліну в організм, а саме інсулін блокує процеси жироспалювання. Тому якби ви сумлінно не займались у спортзалі, з’ївши картопельку на вечерю, ефекту від занять спортом ви не побачите.

Що ж нам їсти на вечерю?

Овочі в будь-якому вигляді (свіжі, запечені, тушковані, грильовані), легкий білок у вигляді білого м’яса, риби, сиру, бобових чи яєць.

Варто знати

Також пам’ятайте про правильні жири у кожному прийомі їжі – олія, горішки, насіння, оливки, авокадо. У всьому важлива міра – на порцію салату достатньо 1-1.5 ч.л. олії або ж 10-15 гр горішків, так як жири дуже корисні, але й дуже калорійні. Тому якщо ви хочете скинути вагу, слідкуйте за кількістю жирів, але ні в якому разі не виключайте їх з раціону!

Найкраще обирати місцеві й сезонні овочі та фрукти. В них збережено максимум вітамінів та мікроелементів. Також не забувайте про заморожені овочі, при шоковій заморозці в них зберігається до 90% всіх вітамінів.

Важливий також водний режим, старайтесь випивати мінімум 1.5 л чистої води в день, і не забувайте про фізичну активність.

Спробуйте їсти вуглеводи до 16:00 години, і зовсім скоро ви будете милуватись своїм новим відображенням у дзеркалі.

Найкраще скидати вагу під супроводом спеціалістів, які оцінять стан здоров’я за отриманими результатами аналізів, і тоді вони зможуть підібрати максимально збалансований та правильний раціон, який буде підходити конкретно для вас, тому що необхідно враховувати стан вашого здоров’я та стиль життя. Турбуйтесь про своє здоров’я вже сьогодні, тому що це найважливіший ваш вклад в своє майбутнє!

Автор: Тетяна Ярмошук – дієтолог-консультант з питань корекції ваги, нормалізації здоров’я за допомогою харчування, покращення мікрофлори шлунку, детоксу, допомоги у виборі продуктів (вміння читати етикетки) та правильному їх приготуванні, збалансуванні раціону та індивідуальному підборі вітамінів. Освіта: «Психолог» НАУ (м.Київ), «Дієтолог» Full Fit School (м.Київ), Фітнес Академія (м.Київ), The Body School (м.Київ), PRO-Здоровье (Росія). Досвід роботи: дієтолог у спортивних клубах Києва, старший дієтолог в школі правильного харчування The Body School (м. Київ).

 Опубліковано: People UA № 3(49), весна 2020