Ігор Хижняк

«Майбутнє за сільськогосподарськими підприємствами, котрі інвестують в нові технології»

Україна – це аграрна країна, як кажуть, житниця Європи. Вона займає лідируючі позиції на сільськогосподарському світовому ринку. Від чого залежить успіх агровиробника, які можливості господарствам дає переоснащення, яка інноваційна агротехніка з’явилася нещодавно у світі і які ексклюзивні види сільськогосподарської техніки може запропонувати компанія Zeppelin про це у VIP-інтерв’ю розповідає керівник відділу сільськогосподарської техніки ТОВ з іноземними інвестиціями «Цеппелін Україна» Ігор Хижняк.

Довідка

Персона: Хижняк Ігор Володимирович

Посада: Керівник відділу сільськогосподарської техніки ТОВ з іноземними інвестиціями «Цеппелін Україна»

Знак зодіаку: Козеріг (ДН: 23.12)

Життєве кредо: Виживають не найбільші, а найшвидші

Сімейний стан: одружений, виховує трьох дітей

В дитинстві мріяв стати керівником відділу сільськогосподарської техніки ТОВ з іноземними інвестиціями «Цеппелін Україна» :)

Бізнес для нього – це спорт

Влада для нього – це можливості

Вишукане дійство: вечори французького кіно

Історичне місто: Комсомольськ

Класний фестиваль: мотоспорту в Ле-Мані

Незабутній концерт: клубний гурту ВВ

Отримані нагороди: відзнака парашутиста

Улюблений фільм: «Сімнадцять миттєвостей весни»

Музика: Dalida, Alain Delon – Paroles, paroles

Книга: «Понеділок почина́ється в субо́ту»

Авто: службове :) (PS: сумую за пішохідним способом життя)

Вид спорту: формула 1

Вид відпочинку: пасивний на природі

Ідеальний дім – це будинок із каміном в лісі без світла та  зв’язку

Справжній смак життя – це досягнення вагомих цілей

 

People UA: Сільськогосподарська техніка в асортименті «Цеппелін Україна» представлена всесвітньо відомими міжнародними брендами Fendt, Valtra, Caterpillar, Agrifac, SEM, Bourgault, Berthoud, KUHN, Farmet, тощо. Пане Ігорю, чому саме цю агротехніку обрала Ваша компанія для дистриб’юції?

Ігор Хижняк: Впровадивши агронапрямок, ми шукали партнерів, які відповідали б філософії та слогану бренду Zeppelin, тобто виробників самохідної сільськогосподарської техніки преміумкласу. Аби відповідати високим стандартам, компанія «Цеппелін Україна» сформувала серйозне агропортфоліо наших брендів.

People UA: Які ексклюзивні види сільськогосподарської техніки може запропонувати Ваша компанія українським аграріям?

Ігор Хижняк: Caterpillar, Agrifac – це ексклюзивні бренди, представлені у ТОВ «Цеппелін Україна».

People UA: Яку агротехніку рекомендували б придбати кожному сільськогосподарському підприємству?

Ігор Хижняк: На мою думку, найбільш технологічний трактор це Fendt, а найкращий на ринку оприскувач це Agrifac. Інші бренди на кшталт KUHN, Farmet, AGCO пов’язують нас з клієнтами широким асортиментом, даючи якість за привабливою ціною.

People UA: Пане Ігорю, які новинки у світі агротехніки з’явилися останнім часом, аби полегшити роботу сучасним аграріям? Якими інноваційними рішеннями ця техніка привернула Вашу увагу?

Ігор Хижняк: Варто відмітити сьоме покоління великих тракторів Fendt серій G7-7, G7-9, G7-1000. До переліку переваг цих сучасних агрегатів можу віднести новий інтерфейс та платформу точного землеробства, зокрема й актуальність на найближчих 5-7 років. Передбачувано, новинки, які будуть з’являтися на ринку техніки, легко інтегруватимуться у цю платформу. Варто відмітити, що трактор, який клієнт придбає у 2022 році, буде актуальний і в 2028 році.

Незабаром очікуємо вихід найбільших гусеничних тракторів AGCO, які робитимуть об’єми роботи, котрі ще жодна техніка не виконувала. Аналогів просто не існує. Потужність двигуна MAN, об’єднана із коробкою варіо, дозволяє виконувати найширший діапазон швидкості від 0,02 (20 метрів на годину) до 50 кілометрів на годину. Ця машина – універсальна, вона може робити фактично все.

People UA: Які можливості, на Вашу думку, господарствам дає переоснащення?

Ігор Хижняк: Переоснащення господарства більш сучасною агротехнікою це не забаганка чи розкіш, а необхідність діяти на випередження тим господарствам, які хочуть в довготерміновому горизонті залишатися в цьому бізнесі. Завдяки більшій продуктивності та ефективності нової агротехніки суттєво зменшуються вартість володіння. Сучасні оприскувачі набагато заощадливіше використовують хімікати, зберігають навколишнє середовище та менш негативно впливають на грунт. Завдяки впровадженню сучасних технологій оприскування значно розширюється агрономічне вікно. Сільськогосподарські підприємства повинні бути готові до впровадження суворих європейських екологічних вимог, які вже сьогодні регулюють технологію оприскування в Європейському Союзі. Адже Україна щороку все більше ратифікує угод, направлених на гармонізацію українського та європейського законодавства. Отже, прогресивні аграрні підприємства працюють на перспективу, оснащують свій агротехнопарк, дивлячись на технології, а не на фізичний знос їхніх теперішніх агрегатів.

People UA: Науково-технічна революція робить значні кроки вперед. Сучасна сільськогосподарська техніка стала комп’ютеризованою, відтак не кожен комбайнер чи тракторист може відразу працювати на ній. Чи проводить компанія «Цеппелін Україна» інструктажі, навчання, реалізовуючи сучасну агротехніку?

Ігор Хижняк: Ми проводимо обов’язкове навчання перед введенням в експлуатацію техніки. Працюємо по принципу, що не їдемо доти, доки не побачимо, що оператор засвоїв ту інформацію, яку ми зобов’язані передати, інакше він не зможе розкрити потенціал машини.

Для усіх клієнтів у різних регіонах України робимо регулярні передсезонні тренінги. Найчастіше навчання стосується тракторів Fendt, Valtra і оприскувачів. А також будь-яке господарство може замовити індивідуальний тренінг в компанії «Цеппелін Україна» для своїх операторів.

People UA: Чи практикуєте Ви у непростий для України та світу час толерантну систему оплати при купівлі агротехніки? Розкажіть більше про умови купівлі-продажу.

Ігор Хижняк: ТОВ«Цеппелін Україна» розробляє та пропонує власні фінансові рішення. Жодна з угод не зірвалася через те, що ми не знайшли фінансування для клієнта.

People UA: Маючи велику кількість запчастин на складі, потужну сервісну службу, Ваша компанія забезпечує гарантійне та післягарантійне обслуговування проданої техніки. У разі виходу з ладу агротехніки, наскільки мобільно вирішуєте проблему?

Ігор Хижняк: «Цеппелін Україна» гарантує швидке реагування сервісу та оперативний ремонт машини, коли вона потребує технічної підтримки. Сьогодні функціонує 11 сервісних центрів та майстерень у нашій країні, для того щоб клієнти були в максимальній досяжності компанії «Цеппелін Україна».

ТОВ «Цеппелін Україна» обладнує техніку системою телеметрії, доступ до якої є у клієнта і спеціалістів з післяпродажного обслуговування. Вони перевіряють по телеметрії, скільки мотогодин залишилося до планового технічного обслуговування.  Наприклад, спеціаліст з післяпродажного обслуговування організовує візит майстра, коли бачить, що найближчим часом потрібно буде відправляти механіка. Трактор зупиняє свій польовий цикл, на період ТО приїжджають кваліфіковані інженери, маючи усе необхідне для професійного сервісного обслуговування. Таким чином, ми мінімізуємо час на технічне обслуговування.

People UA: Сьогодні багато людей починають займатися сільським господарством. Яку недорогу, але потрібну сільськогосподарську техніку порадили б придбати у ТОВ «Цеппелін Україна»?

Ігор Хижняк: Підходимо до цього питання індивідуально під будь-який концепт бізнесу. Відомі випадки, коли й для обробітку 150 га купується новий трактор Fendt. Звісно, він окуповується, проте не усі на старті можуть собі дозволити інвестувати в нову агротехніку. Тому компанія може запропонувати техніку з наробітком, яку ми обслуговували і знаємо її історію, і в деяких випадках даємо гарантію, як і фінансовий сервіс.

People UA: Як Ви оцінюєте аграрний стан нашої країни в призмі світової економіки? Які перспективи розвитку агропромислового комплексу в майбутньому?

Ігор Хижняк: Знаєте, що мені подобається в аграрному бізнесі? Це те, що успіх агровиробника залежить більше від кількості опадів, теплового режиму, вмісту гумусу в грунті, інших агрономічних чинників, ніж від політичної чи економічної ситуації. Банк земель, придатних до сільськогосподарських потреб, у світі становить приблизно 1,4 мільярди гектарів. На жаль, він зменшується, при цьому населення у світі збільшується. Тому, незважаючи на локальні спади, попит на сільгосппродукцію буде збільшуватися. Це гарні новини для наших клієнтів. З іншого боку клімат кидає виклики і вимагає вдосконалювати або навіть змінювати агротехнології. Собівартість виробництва агропродукції збільшується з року в рік. Майбутнє за сільськогосподарськими підприємствами, котрі інвестують в нові технології.

People UA: За 22 роки аграрний напрямок ТОВ «Цеппелін Україна», завоював український ринок і компанія досягла високої довіри споживачів. Традиційне питання від нашого журналу: в чому секрет успіху Вашої компанії?

Ігор Хижняк: Із потенційними покупцями ми завжди знаходимо спільну мову. Якість і стосунки – передусім, особливо в аграрній галузі. Розуміємо, рослина чекати не буде, їй потрібен якісний обробіток.

Спілкувалася: Олена Бекеша

 

https://zeppelin-agro.com.ua/

0 800 335271

agro@zeppelin.ua

 

Опубліковано лютий 2022. Друк в журналі "People UA" №4(56), весна 2022