Ірена Башняк

«Косметологія не стоїть на місці, а розвивається шаленими темпами»

 

Бути красивими прагнуть усі, але є люди, які допомагають нам залишатися молодими та привабливими. Її знають як професіонала, звернувшись до якого, отримаєш бажаних результат. Вона – лікар-косметолог, яка передусім шукає причину і лише тоді усуває проблему. За плечима у Ірени Башняк – понад тринадцять років досвіду роботи в лікувальній діяльності, зокрема п’ять років вона активно працює та вдосконалює свою майстерність в сфері апаратної, ін’єкційної, лазерної косметології та контурної пластики. Про нову школу косметологів, генетику, сучасні методи лікування шкіри, засоби по догляду, які мають бути на поличці у кожного, про те, як зберегти молодість,  – про усе це в ексклюзивному інтерв’ю розповідає неперевершена жінка, лікар-косметолог та керівник школи косметологів «Академія регенерації краси dr. Башняк» Ірена Башняк.

 

Довідка

 

Персона: Башняк Ірена Василівна

 

Посада: лікар-косметолог, викладач Волинського медичного інституту, керівник школи косметологів «Академія регенерації краси dr. Башняк»

 

Знак зодіаку: Стрілець (ДН: 16.12)

 

Життєве кредо: Вічна боротьба

 

Сімейний стан: заміжня

 

В дитинстві мріяла стати дизайнером

 

Важлива подія в житті – народження дітей

 

Бізнес для неї – це хобі

 

Влада для неї – це сила

 

Класний фестиваль: «Поліське літо з фольклором»

 

Незабутній концерт – Скрябіна

 

Феєричне шоу: вогні та феєрверки

 

Улюблений фільм: «Клеопатра»

 

Книга: «Атлас анатомії»

 

Авто: мрію про Merсedes

 

Вид відпочинку: активний

 

Страва: салат «Цезар»

 

Напій: вода

 

Ідеальний дім – це коли усі вдома

 

Справжній смак життя – це коли ти впевнена в собі

 

 

People UA: Ірено, розкажіть, хто Ви за фахом та якими були Ваші перші кроки у косметології?

 

Ірена Башняк: До косметології приходять не усі та відразу, а здебільшого тоді, коли у тебе в дитинстві були проблеми зі шкірою. Я прийшла в косметологію у віці 25 років, коли у мене погіршився стан шкіри і довелося звернутися по допомогу. Це був мій перший крок до косметології. За фахом я лікар функціональної діагностики, працювала в Луцькій поліклініці №2 (зараз-Луцький центр первинної медичної допомоги №2) близько 6 років. Згодом працювала у фармацевтичній компанії ТОВ «Юрія-Фарм» у Києві і дуже завдячую цьому досвіду.

Повернувшись у рідний Луцьк, я почала шукати фахівців-косметологів і зрозуміла, що ця галузь тільки починає розвиватися. Було важко знайти спеціалістів відповідного профілю. Ось тоді зрозуміла, що в Луцьку ця ніша відкрита. Я зацікавилася косметологією як галуззю медицини, виконанням косметологічних процедур, засобами догляду за проблемною шкірою, збалансованим харчуванням як запорукою здорового життя.

На той час мало ще хто знав про ультразвукове, вакуумне очищення шкіри, користувались стандартними механічними засобами. Було мало фахівців, які правильно їх проводили, щоб шкіра згодом повноцінно відновлювалась та залишалася свіжою, молодою та здоровою. Я вважаю, що прагнення допомагати спонукало мене обрати фах лікаря. Мені подобалося усвідомлювати, що я можу надати консультацію і бачити результат своєї праці, це дало мені натхнення та поштовх рухатися вперед. Я прийшла у цю сферу, щоб змінити бачення косметології. Хочу, щоб лікарі-косметологи працювали на совість, були кваліфікованими спеціалістами, адже вони працюють над красою людини.

Завжди хочеться розвиватися, не стояти на місці, саме тому моє кредо «Вічна боротьба».

 

People UA: Кожна людина прагне бути красивою. З якого віку потрібно починати доглядати за шкірою обличчя і коли варто звернутися до косметолога?

 

Ірена Башняк: Починати доглядати за шкірою потрібно змалку. Вмивання – це важливий етап догляду, тому потрібно з раннього віку привчати діток правильно доглядати за собою, адже вони наслідують батьків. Якщо в дитини з'являються проблеми на шкірі в період гормонального росту – це знак звернутися до спеціаліста. Найперше потрібно відвідати терапевта, який спрямує Вас та вашу дитину до професіонала.

Дівчата з раннього віку починають неправильно користуватись косметикою, яка містить важкі метали та інші елементи. Потрібно спостерігати, як дитина доглядає за шкірою, якими засобами догляду користується. Раджу при потребі проконсультуватись зі спеціалістом. 

Загалом до 25 років нормальна та здорова шкіра самостійно справляється з виробленням необхідних мікроелементів. Моя порада – не використовувати АНА-фруктові кислоти, пілінги та спиртові розчини, які є небезпечними та травмують нашу шкіру.

 

People UA: Які основні етапи догляду за шкірою можна виділити залежно від віку?

 

Ірена Башняк:Найголовніше – це правильно визначити тип шкіри і лише тоді підбирати догляд та косметику.

До прикладу, суха шкіра є чутливою, їй потрібне зволоження, засоби з мікроелементами та іншими вітамінно-мінеральними комплексами, адже вона найшвидше старіє. 

При жирній шкірі ми призначаємо препарати, сироватки та креми із підсушуючим ефектом.

 

People UA: Багато хто впевнений, що процес старіння шкіри неможливо зупинити, а гарна шкіра – це виключно генетика. Чи погоджуєтеся Ви з цим твердженням?

 

Ірена Башняк:Не можу погодитись із цим твердженням. Сьогодні косметологія пропонує дуже багато методів профілактики старіння шкіри, але найголовніше –підходити до усього з розумом. Шкіра – дуже розумний орган, і вона самостійно відновлюється, окрім цього існує багато методів її стимуляції. З косметичної точки зору, звісно, спочатку буде поверхнева стимуляція, потім – ін’єкційна і лише наприкінці лазерна.

 

People UA: Ви лікар-косметолог з медичною освітою. У п’ятірку найбільш поширених проблем зі шкірою входять акне, пігментація, зморшки, втрата тургору (пружності) шкіри, набряки і синява під очима. Які косметологічні процедури можуть усунути їх?

 

Ірена Башняк: Одна процедура не зможе усунути усі зазначені проблеми, до кожної людини потрібно підходити індивідуально. Є певні норми, які повинні використовуватись при певних патологіях, та існують протоколи, яких дотримуються косметологи. Ми найперше відштовхуємось від будови шкіри, спочатку стараємось визначити внутрішній стан та витоки хвороби, потім – зробити апаратну косметологію і тільки тоді, коли не бачимо результату, можемо перейти до ін’єкційної терапії. Загалом це повинен бути комплексний догляд і однією процедурою не обійтись. Адже у всьому повинна бути систематичність.

 

People UA: А що з косметологічних засобів має бути на полиці у жінки, яка дбає про свою шкіру?

 

Ірена Башняк:У нас дуже активне сонце, навіть лампи, телевізор, мобільні телефони відображаються на стані нашої шкіри. Тому, я вважаю, що Spf-захист повинен бути у кожного і, звичайно, вмивання відіграє не останню роль, тому засоби для очищення мають бути на поличці у кожної людини.

 

People UA: Із якими косметичними засобами працюєте Ви? Які професійні торгові марки є на полиці в Ірени Башняк?

 

Ірена Башняк: Я працюю з багатьма косметологічними засобами, проте найбільше мені подобаються такі торгові марки, як Mila(Франція), Inspire(Німеччина), Vidara(польсько-ізраїльська марка), dr. Kadir(Ізраїль). Проте не кожному по кишені дорога косметика, буває, що я назначаю аптечні препарати, у яких впевнена і знаю, що вони будуть дієвими. 

 

People UA: Ви, як досвідчений лікар-косметолог, працюєте над красою та здоров’ям багатьох пацієнтів. Чи погоджуєтеся з крилатим висловом «З віком людина має те обличчя, на яке заслуговує»?

 

Ірена Башняк:Погоджуюсь на усі 100%. Якщо нічого не робити та не звертати увагу на стан своєї шкіри, то надалі тільки посилиться погіршення шкіри та старіння.

 

People UA: Літній період вимагає особливого догляду за собою. Що Ви порадили б читачам журналу People UA?

 

Ірена Башняк: Найперше – це ретельне вмивання, адже більшість дівчат та жінок користуються тональним засобом і, якщо його не вимити з обличчя, ми не будемо бачити дихаючої та прекрасної шкіри. Потрібно любити себе, свою шкіру та обличчя – це найголовніше.

Живильні сироватки та креми потрібно наносити лише на ніч, коли ви відпочиваєте, саме в цей період обличчя наповнюється енергією та життєдіяльністю. Старатись не користуватись тональними засобами, накладати лише при крайній необхідності і пам’ятати, що кисень є провідником усіх мікроелементів в крові.

 

People UA: Чим унікальний Ваш косметологічний кабінет. Чому клієнти приходять і повертаються саме до Вас?

 

Ірена Башняк: Мені здається, що клієнт приходить «до людини». Насамперед, для мене кожен пацієнт, як товариш, колега, подруга, якій можна розповісти усе. Не лише обличчя має значення, але й внутрішній стан, тому не забуваємо про стреси та гормональний стан захворювання, який відображається на обличчі. Я завжди готова вислухати і приділити достатньо часу кожному, і знову ж велике має значення лікар, який поставить правильний діагноз та призначить ефективне лікування.

 

People UA: Які плани ставите перед собою та яким бачите свій майбутній професійний розвиток?

 

Ірена Башняк: Планів дуже багато, але я прихильниця не розголошувати їх, тому нехай це буде сюрпризом для усіх.

Косметологія та наука не стоять на місці та розвиваються шаленими темпами. Хочеться донести багато лікарської інформації до кожної людини, адже коли ми дивимось в дзеркало, то бачимо своє відображення. Дуже важливо побачити свою красу та полюбити власну шкіру.

Головним досягненням серед омріяних планів є створення школи косметологів. Я вважаю, якщо правильно навчити майстрів стерилізації та основ будови шкіри, це дасть можливість уникнути безліч захворювань. Саме тому школа відкрита для усіх. Хочеться вивести Луцьк не тільки на обласний рівень у косметології, але й на міжнародний рівень. На даному етапі життя - це моя мета та мрія.

 

People UA: Ви поставили перед собою високу ціль – навчати нову генерацію косметологів, надихаючи на досягнення успіху, і тим самим робите вагомий внесок в beauty-індустрію. Що очікуєте від Вашого нового проєкту?

 

Ірена Башняк: Я випущу найкращих спеціалістів, які будуть спочатку думати, а не робити, адже шкіра – це, повторюсь, розумний орган, і потрібно чітко розуміти, що робити при тій чи іншій проблемі.

 

People UA: Хто може навчатися у Вашій школі косметологів? Чи будуть вимоги до учнів?

 

Ірена Башняк: Навчатися може абсолютно кожен. Для мене є важливим почути побажання та важливі запитання від учнів та донести потрібну інформацію. Для того і відкривається школа, аби зламати стереотипи. Мінімум середня медична освіта повинна бути – це головне, але я не можу заборонити навчатися медичної косметології охочим, які хочуть працювати в сфері краси майстрами перманенту, шугаринга, манікюру, бровістами, лешмейкерами або ж дівчатам, які хочуть почерпнути для себе нову інформацію.

 

People UA: Чому Ваша школа косметології має назву «Академія регенерації краси dr. Башняк? Кому завдячуєте своїм успіхом?

 

Ірена Башняк: Мій батько був кандидатом медичних наук та досягнув високих вершин своєю працею. Усе своє життя він присвятив медицині. Школа косметології названа на честь батька. Тому все, що я маю в житті, – завдяки батькам, і я впевнено йду вперед.

 

People UA: Традиційне питання нашого журналу: «В чому секрет Вашого успіху?» 

 

Ірена Башняк: Мотивація рухатися вперед!

 

м.Луцьк, вул. Степана Бандери, 11/ 15

+380505671141

Irenka782@gmail.com

 

Спілкувалася: Ольга Семенюк. Фотограф: Катерина Сива. Візаж та зачіска: Ірина Карпюк

Опубліковано "People UA" № 4(50) літо 2020