Ірина Дубчук

«Щаслива дитина – щаслива країна!»

Корпорація «Тигрес» розпочала свою роботу чверть століття тому. І сьогодні це, безумовно, успішний лідер не лише на ринку України, а й поза її межами. Іграшки власного виробництва експортуються у 50 країн світу. Про виробництво екологічних іграшок, про колаборацію зі світовою іграшковою компанією Klein, автомобілебудівним концерном Daimler AG, відомим дизайнером Andre TAN, однією із найбільших корпорацій індустрії розваг у світі Disney, про етапи розвитку корпорації, про нові ринки збуту, про вплив коронакризи на іграшковий бізнес розповідає в ексклюзивному інтерв’ю комерційний директор, співвласник корпорації «Тигрес» Ірина Дубчук. А також Ви дізнаєтеся про інновацію, над якою працює сьогодні компанія «Тигрес», завдяки якій іграшки оживуть. 

 

Довідка

Персона: Дубчук Ірина Сергіївна

Посада: комерційний директор, співвласник корпорації «Тигрес»

Знак зодіаку: Риби (24 лютого)

Ідеальний відпочинок для мене – у сімейному колі

Улюблене свято: дні народження дітей

Ранок має починатися зі спорту

Улюблена пора року: усі пори року прекрасні

Мені важливо, що про мене думає – не важливо, що про мене думають

Поважаю тих, хто багато працює і мало про це говорить

Щастя для мене – це моя сім’я!

 

People UA: Ірино Сергіївно, 26 років успішно працює корпорація «Тигрес», комерційним директором й співвласником якої Ви є. Чверть століття минуло, відколи Ваші батьки Галина та Сергій Падуки заснували компанію «Тигрес». Які етапи розвитку пройшов «Тигрес»? Якими найбільшими здобутками пишаєтеся?

Ірина Дубчук: Першими рішучими кроками на шляху до розвитку компанії було налагодження торгівлі у магазині «Тигрес» на проспекті Соборності (м. Луцьк). Це дало поштовх до наступного етапу – завоювання ринку України товарами для дітей, які ми на той час імпортували переважно з Республіки Польщі. В цей період батькам вдалося заключити ексклюзивні дистриб’юторські договори з нашими польськими партнерами, що й дозволило нам завжди купувати лише оригінальну продукцію європейської якості безпосередньо від виробників при найбільш конкурентній ціні, ніж при закупівлі у польських гуртівнях. Головним етапом розвитку корпорації «Тигрес» вважаю будівництво фабрики іграшок в смт. Липини, до якої сьогодні приїздять на екскурсію дітки і дорослі з усіх куточків України і не тільки. Саме на цій фабриці у 2003 році розпочате власне виробництво м’яких іграшок, а у 2011 – пластмасових. Значним здобутком нашої компанії став вихід на експортні ринки збуту та інвестування в нові проєкти.

People UA: 18 років тому волинська компанія ПП «Тигрес» почала виготовляти м’які іграшки, а згодом в асортименті з’явився одяг та постільна білизна для діток. Справжнім сюрпризом у 2017 році для батьків та малечі стала колекція Tigres by Andre TAN. На цьому Ви не зупинилися і у 2018 вийшла ліцензійна серія Disney від ТМ Tigres. Відтак, улюблені речі діток оздоблені зображеннями найпопулярніших героїв Disney (Міккі Мауса, Мінні Мауса, Вінні Пуха та його друзів, Блискавки МакКвін, принцес Дісней та інших героїв). Над чим нині працюєте? Поділіться креативними задумами та планами.

Ірина Дубчук: Окрім вищезазначених проєктів останніх років, також варто згадати й колаборацію зі світовою іграшковою компанією Klein, результатом якої було виробництво на наших потужностях іграшкових машинок Bosch та Volvo – мінікопій справжніх агрегатів. Нашою гордістю є налагодження співпраці з автомобілебудівним концерном Daimler AG і запуск виготовлення мінівантажних та пасажирських бусів Sprinter у різних варіаціях.

Вже другий рік як на фабриці «Тигрес» виготовляються екологічні іграшки під брендом Elfiki. До асортименту входять пластмасова іграшка з цукрової тростини та м’які іграшки для немовлят, які виготовлені з екобавовни та слинопоглинаючого мікроплюшу. І ми надалі експериментуємо з новими видами екосировини, щоб якнайдовше зберегти навколишнє середовище для наших дітей.

People UA: Ірино Сергіївно, у своєму попередньому інтерв’ю для читачів нашого журналу Ви розповіли про свою мрію: аби в усіх домівках, де лунає дитячий сміх, у кожній країні світу були українські іграшки. В яких країнах світу сьогодні можна придбати продукцію провідного українського виробника іграшок «Тигрес»?

Ірина Дубчук: Продукцію корпорації «Тигрес» можна придбати у 50 країнах світу, серед яких США, Іспанія, Бельгія, Естонія, Латвія, Литва, Хорватія, Греція, Мальта, Нігерія, Канада та інші.

People UA: Сьогодні корпорація «Тигрес» – успішний лідер не лише на ринку України, а й поза її межами. Іграшки власного виробництва експортуються у 50 країн світу. В якій країні Вам найлегше вести бізнес та де найбільш сприятливий економічний клімат?

Ірина Дубчук: Це, умовно кажучи, пострадянські країни, тобто до Німеччини на карті світу. Перевага також в тому, що доставка товарів до них виходить оптимальною.

People UA: Чи плануєте виходити на нові ринки збуту й з якими країнами світу хотіли б співпрацювати?

Ірина Дубчук: Так, звичайно. Ми стукаємо в двері і Скандинавії, і Англії, і Німеччини й країн за нею.

People UA: «Тигрес» пережив не один кризовий період. Як вплинула коронакриза на іграшковий бізнес?

Ірина Дубчук: Коронакриза значно вдарила по іграшковому бізнесу. Багато наших роздрібних не мережевих клієнтів змушені були закрити магазини. Деякі з них перейшли на торгівлю онлайн. Ми зі своєї сторони пристосувалися до даних змін й все частіше відправляємо товар службами доставки, а не так, як раніше – власним транспортом до дверей. На сьогоднішній день автопарк розширюємо тільки за рахунок багатотонажного транспорту, які доставляють продукцію до мереж в Україні і за кордон. Криза однозначно негативно вплинула і на наших партнерів. За 2020 рік особисто отримала 3 пропозиції придбати іграшковий бізнес: дві з яких стосувалися виробництва іграшок і одна – роздрібної торгівлі за кордоном. Я відмовилася від даних пропозицій, але це наштовхнуло мене на розвиток нових ідей. На той момент для нас найголовніше було не втратити тих часових позицій, а не інвестувати у нові проєкти. Сьогодні ж знову можемо думати про нові інвестиції.

People UA: Ви часто представляєте свою продукцію на світових виставках. За час пандемії, якими можливостями для розвитку скористалися?

Ірина Дубчук: Офлайн заходи замінили онлайн. Навіть Нюрнберзька виставка іграшок пройшла у режимі онлайн.

За час пандемії розширили наші позиції на світових Інтернет-платформах, таких як Amazon, еBay.

People UA: Який відсоток продаж перейшов з офлайна в онлайн?

Ірина Дубчук: Рівень інтернет-продаж збільшився в 2 рази.

People UA: Декілька років тому компанія «Тигрес» запустила проєкт для молодих батьків «Super Mama club». На цьому сімейному івенті провідні спеціалісти дають поради вагітним та молодим батькам щодо актуальних питань. За період пандемії захід не відбувався, чи перейшов він у онлайн-формат? Чи збиратиме «Тигрес» вагітних в інших містах України як і планував?

Ірина Дубчук: За період пандемії захід справді не відбувався і повністю перейшов у онлайн-формат на наших сторінках у соціальних мережах. Поки що не плануємо збирати вагітних в інших містах України, але наша база вагітних постійно поповнюється.

People UA: Пріоритетом компанії «Тигрес» завжди є якість, тому на виробництві дитячих іграшок використовується сертифікована, безпечна сировина. Зазвичай, якісний продукт асоціюється із високою вартістю, проте у «Тигресі» можна придбати іграшки на будь-який гаманець, в основному – це середній та середній плюс, іграшки впевнено конкурують на ринку з товарами європейських виробників. За рахунок чого вдалося встановити лояльну цінову політику?

Ірина Дубчук: Толерантну цінову політику вдалося встановити за рахунок повного циклу виробництва: від ідеї створення до готового продукту. Навіть питання пакування іграшок інколи беремо на себе.

People UA: Подивитися, як народжуються м’які іграшки можуть усі бажаючі. Як виникла ідея організовувати екскурсії на виробництво, що так подобаються малюкам?

Ірина Дубчук: Варто відмітити, що не лише малюкам подобаються екскурсії на фабрику іграшок, а й дорослі теж у захваті. Як і переважна більшість ідей, думка проведення екскурсій народилася за розмовою у сімейному колі. Декілька разів, почувши від людей, що продукція компанії «Тигрес» виготовляється в Китаї, захотілося це бачення негайно розвіяти.

People UA: Ваша компанія – один з найбільших українських виробників товарів для дітей. ТМ «Tigres» – золотий призер щорічного національного конкурсу «Краща іграшка». Яке значення для Вас має суспільне визнання?

Ірина Дубчук: Велике значення. Але не нагороди свідчать, що наші іграшки найкращі, а щасливі діти з нашою продукцією в руках.

People UA: Секрет успіху компанії – злагоджений колектив з високим ступенем довіри, підтримки та взаємодопомоги. Ви сміливо делегуєте завдання та обов’язки команді, можна сказати, навіть великій сім’ї Тигрес. Яка чисельність працівників у компанії «Тигрес» і які у Вас стосунки із колегами? Як вдається контролювати таку кількість співробітників та підтримувати позитивну атмосферу, сприятливий мікроклімат та корпоративний дух?

Ірина Дубчук: Ви правильно підмітили, що колектив компанії «Тигрес» за 26 років перетворився у сім’ю. А які можуть бути стосунки зі членами сім’ї?! Тільки щирі та сформовані на довірі. Більшість працівників працюють в компанії в середньому 15 років. Є люди, які пройшли усі ланки ієрархії кар’єри: від комірника до директора. В такому випадку працівнику легше контролювати усі робочі процеси.

People UA: Щасливі діти – щасливі і ми. Ви –любляча дружина та мама трьох діток. Найприємніший період у житті жінки – вагітність, яка спонукає до нових ідей. У період очікування третього малюка Ви почали вести блог для мам. Чому вирішили публічно та відверто ділитися своїми думками? На які ще прогресивні ідеї Вас надихають діти?

Ірина Дубчук: Діти спонукають на подвиги! Коли працюєш в іграшковому бізнесі, де кінцевими споживачами виступають діти, і ти приходиш додому, а тебе радісно зустрічають знову і знову діти, то як тут не творити?! Остання ідея, на яку мене надихнув мій старший син, – це створення серійних анімацій за участю наших іграшок. Невдовзі наші іграшки оживуть!

People UA: У цьому році виповнюється 30 років, відколи Україна стала незалежною. В цей ювілейний день що побажаєте українцям?

Ірина Дубчук: У цей святковий день хочу побажати усім нам міцного здоров’я, терпіння, натхнення та віри у власні сили. Зичу подолати всі перешкоди на нашому шляху до кращого, світлого майбутнього для себе та всієї України. Робіть дитинство дітей щасливим, адже щаслива дитина – щаслива країна!

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фотограф: Аліна Мендак

Компанія «Тигрес»

с. Липини, вул.Перемоги, 25

(0332) 77-36-00

www.tigres.ua

 

Опубліковано "People UA", серпень 2021