Ірина Дяченко

«Мистецтво починається там, де з’являється глибина змісту»

«Мить, зупинися, ти прекрасна!..» Фотографія здатна передати найщасливіші миті життя. Вдалою вважається світлина – та, образ якої ще довго залишається у пам’яті та змінює наш світогляд. Саме ця непересічна особистість щодня змінює світосприйняття оточуючих, ламає усі стереотипи місця жінки в суспільстві та навіть політиці. Фотограф, художник, блогер, дизайнер, фотомодель, громадський діяч, координатор Жіночого руху, засновник фотошколи «Кrapka», а також надійний діловий партнер, вірна подруга, любляча дружина і дбайлива мама – саме такою є наша співрозмовниця Ірина Дяченко. Пані Ірина навчалась на дизайнера й навіть гадки не мала, що життя буде тісно пов’язане з фото. Сьогодні вона викладає мистецтво фотографії для бажаючих стати професійними фотографами. В інтерв'ю для читачів журналу «People UA» Ірина Дяченко дає поради фотографам-початківцям, відкриває секрети ведення блогу в Інстаграм, а також розповідає про громадську діяльність та ділиться секретами успіху.

Довідка: 

Персона: Дяченко Ірина Олександрівна

Посада: громадський діяч, координатор жіночого руху на Волині «За майбутнє», засновник школи фотостудії «Кrapka»

Знак зодіаку: Телець (20 травня)

Життєве кредо: Дякуй за все, і Бог дасть ще більше

Сімейний стан: заміжня, виховує 2 дітей

Важлива подія в житті: заміжжя 

Бізнес для неї – це спосіб самовираження 

Влада для неї – це вміння володіти собою

Історичне місце: Підгорецький замок 

Класний фестиваль: Арт-пленер

Незабутній концерт: Антитіла

Вражаючий музей: Третяковська галерея

Феєричне шоу: музичний фонтан в Дубай

Улюблений фільм: «1 + 1»

Книга: Йона Бе «Заразливий»

Авто: Jaguar XF

Вид спорту: верхова їзда 

Вид відпочинку: польоти Україною

Страва: лазанья 

Напій: шампанське

Ідеальний дім – це дім, в якому чути сміх моїх дітей

Справжній смак життя – в кожному моменті

People UA: Ірино Олександрівно, Ви – одна з найбільш активних і найбільш помітних жінок в Луцьку. Реалізовуєте чимало різних проєктів. Розкажіть про найцікавіші втілені ідеї в життя.

Ірина Дяченко: Для мене дуже важливою є комунікація з людьми і розуміння свого місця у суспільстві, хочу бути корисною та допомагати оточуючим. При цьому фінансовий еквівалент немає значення, адже я щиро вірю в те, що коли ми вкладаємо любов і добро у справу, вони повертаються сторицею.

Можливість змінювати життя людей на краще, допомагати їм – це найцінніше, що прагну робити в цьому світі. Можу навести безліч прикладів, коли люди, потрапивши в мою школу фотографії, кардинально змінювали своє життя. Приємно, коли через пів року після навчання до мене телефонує випускниця, яка не мала змоги придбати собі фотоапарат, і розповідає, що купила собі авто, і як у неї змінилось життя від касира до людини, яка творить свою реальність. Для мене – це найвища насолода. 

Мені вдалося об’єднати талановитих дівчат, які не знали, яким чином реалізовуватися як фотографи. Я допомагала їм з роботою, підшуковувала замовлення і з часом утворилася команда з семи людей, які сьогодні професійно працюють над розвитком проєкту «Krapka photostudio». Кожен фотограф фотостудії вдосконалюється в своєму тематичному напрямку, відтак ми можемо задовольнити усі потреби наших клієнтів. Адже у фотостудії «Кrapka» є спеціалісти із fashion-зйомки, весільної, дитячої, предметної, репортажної зйомок, які вдало закарбують миті вашого життя на найвищому рівні. 

People UA: Коли Ви вперше зацікавилися фотографією? Як це захоплення перетворилося на професію? 

Ірина Дяченко: Я захопилася фотографією в часи, коли працювала моделлю в агентстві Марини Занюк. Пригадую, як покупка фотоапарата – це була недосяжна мрія. Усі свої сили я спрямовувала на те, щоб його придбати. Але коли ми займаємось справою, яка є нашою, то все складається так, що життя приносить несподівані приємні сюрпризи. Випадково у мене з’явився мій перший фотоапарат і я фотографувала усе, що тільки можна. Проте, коли ти робиш щось із любов’ю, тоді й з’являються пропозиції комерційного характеру. 

People UA: В епоху науково-технічного прогресу та розвитку комунікації, в тому числі соцмереж, кожен другий вважає себе фотографом, бо знімає на смартфон, робить дописи в Instagram, збирає лайки. Хто такий фотограф XXI століття і що робить його професійним фотографом? 

Ірина Дяченко: Справжнього фотографа від людини, яка механічно натискає кнопку, вирізняє здатність вкладати душу в фотозображення. Людина повинна розуміти не лише закони попиту і пропозиції, а й як ставитися до фотографії з точки зору мистецтва. Саме тоді вона може називати себе фотографом, як і фотохудожником. У мене художня освіта, і я бачу крізь об’єктив мистецтво, яке починається там, де з’являється глибина змісту того, що ми робимо.

People UA: Ірино, фотограф, по-вашому, це художник чи майстер по роботі з фототехнікою?

Ірина Дяченко: Фотограф – це перш за все творча людина. Зокрема, фотограф має бути психологом. Адже, коли фотографуєш людину, то необхідно обов’язково знайти підхід до неї, відчувати її та достукатися до душі, аби розкрити кращі сторони і передати на світлинах. І якщо немає налагодженого контакту між людьми, то кадр вийде не живий. Звісно, простіше фотографувати предмети, які не мають душі, бо потрібно лише виконати технічно правильно роботу. Окрім власного бачення світу, в наш час фотографу потрібно мати технічну базу, аби виконати будь-яке завдання. І головне – обов’язково любити людей, бо якщо ти робиш фото технічно, то який зміст вдасться передати?!

People UA: Ви багато років працюєте фотографом в Центрі краси «Bomond». На сьогоднішній день виникло бажання передати свою майстерність іншим та навчати у цьому центрі мистецтву фотографії і розвитку особистості. Перш за все яку мету ставите перед собою?

Ірина Дяченко: Моя мета – змінювати життя людей на краще. Фотографія – це дуже класна професія для жінки, яка прагне працювати з неповною зайнятістю й комунікувати з людьми. А це дуже важливо для жінок, які після заміжжя і декрету не знають, чим зайнятися. В силу того, що освоювати нову професію – складно, бути постійно зайнятою – немає можливості, але через те, що фотографія не займає багато часу, можна декілька разів у тиждень виходити на фотозйомку, отримувати дохід і підтримувати себе в формі.

People UA: Відтепер у Вас новий рівень та статус викладача, тренера, коуча, мотиватора. Чому варто йти навчатися саме до Вас? Назвіть ТОП-переваг курсу від Ірини Дяченко.

Ірина Дяченко: Маючи досвід блогерства і пройшовши цей шлях від самого початку до певного рівня успіху, я знаю ключові методи комунікації через соцмережі. На кожному занятті я даю учням домашнє завдання і час для напрацювання клієнтів. Тобто людина, вийшовши з мого першого заняття, створює сторінку, можу допомогти навіть з назвою. Я знайомлю з головними правилами, які допоможуть не лише знайти клієнтів, але й зробити їх постійними та ще й приводити все нових і нових вдячних замовників. Варто відмітити, що, закінчивши 10 завдання, мої вихованці вже мають клієнтів і з теоретичного рівня переходять до практики.

People UA: Скільки часу триває навчання і які напрямки викладаєте? 

Ірина Дяченко: Навчальний курс формую за домовленістю, адже є індивідуальні заняття, а є групові. Індивідуальне навчання здебільшого дуже насичене, та іноді вдається проводити декілька занять в день. Групове навчання для максимальної зручності підлаштовую під графік кожного в групі. Щозаняття ми проходимо нові різні напрямки фотографії в теорії та практиці. Навчання триває від півтори години і до тих пір, поки учням не стане все зрозуміло. Курс написаний з мого власного досвіду, так як я проходила усі етапи розвитку, так я і навчаю, але роблю це без зайвої інформації. Шкодую, що я сама в когось не пройшла фотокурси, а вчилася на своїх помилках і втратила дуже багато часу. 

People UA: Тренінги, навчальні курси, підвищення кваліфікації завжди асоціюють із захмарними цінами. А скільки вартує навчання у Ірини Дяченко?

Ірина Дяченко: Ціни дуже доступні. Індивідуальний курс, звісно, дорожчий, та задля доступності я формую групові заняття, де ціна менша, ніж семестр навчання в університеті! З фотографією людина інвестує один раз в знання і в техніку та користується протягом життя.

People UA: Чи допомагаєте учням після випуску? Які поради Ви могли б дати фотографам-початківцям, які мріють про професійну кар’єру?

Ірина Дяченко: Після закінчення фотокурсів я допомагаю із замовленнями. Якщо вихованці забули, наприклад, як налаштовувати фотоапарат в певних світлових умовах, консультую в телефонному режимі. Фотошкола – це головна база, але можна постійно вдосконалюватися і підвищувати рівень кваліфікації. Головне – вірити в себе і обов’язково писати собі листи в майбутнє, тобто планувати своє життя на рік і далі.

People UA: Буває таке, що з людиною дуже важко працювати, як Ви налагоджуєте контакт?

Ірина Дяченко: Як налагоджувати контакт з людиною, я навчаю у своїй фотошколі. Передусім майбутньому фотографу потрібно повірити в свої сили, бо якщо ти сам не відкрита людина, то як зможеш розкрити замовника фотозйомки? 

Для того, щоб налагодити контакт з людиною і вийти на рівень довіри, обов’язково потрібно поспілкуватися. Кожна людина, прийшовши до фотографа, має якусь ціль. Одні люди роблять фото, бо їм потрібно на документи, а інші за допомогою фотосесії допомагають собі повірити в себе. Багато дівчат зараз звертаються до професійних фотографів, а не до подруг з телефоном, задля того, щоб побачити свої кращі сторони. 

Звісно, усе приходить з досвідом. Проте після перших вдалих кількох зйомок, люди напишуть фотографам-початківцям слова вдячності й у них розкриються крила.

People UA: Ірино, Ви змогли зацікавити та утримати увагу аудиторії в понад 67 тисяч підписників у Insta. Чому вирішили стати блогером?

Ірина Дяченко: Я й не вирішувала бути блогером. Я просто ділилась тим, що відбувалось у мене щодня. Маючи досвід комунікації в реальному житті, не складно спілкуватися з людьми через Інтернет. Мені не страшно висловлювати свою думку чи почути критику. Я не переймаюся, що хтось не сприйме мене такою, якою я є насправді. Коли до блогу в Інстаграм ставишся з легкістю, то й читацька аудиторія збільшується просто. Я знаю усі секрети, як стати блогером-мільйонником, але не бачу в цьому сенсу, бо переконана, що реальне життя є набагато цінніше.

People UA: Часто чую питання: на чому ж заробляють блогери?

Ірина Дяченко: Блогери заробляють на рекламі. Багато з них за допомогою розіграшів дороговартісних подарунків збільшують свою аудиторію. Я вважаю, більшість таких підписників просто орієнтовані на подарунок. Вони не будуть співпереживати твоїм життєвим ситуаціям, ділитися з тобою чимось, вони просто чекають, коли ти щось подаруєш. Так, як я не дарувала нічого цінного, то й моя аудиторія не збільшувалась в день на 10-20 тисяч підписників. Я заробляла на рекламі, але ці кошти не були еквівалентом витраченому часу. Дуже часто я давала рекламу безкоштовно новим магазинам, в яких на старті не було коштів на рекламу, але мені хотілося їм просто допомогти, бо тут продається якісний товар чи послуга.

People UA: Ірино, нещадовно Ваш акаунт в Insta зламали. Чи плануєте відновити інформаційну діяльність у Instagram? Нині розвиваєте Facebook?

Ірина Дяченко: Так, мою сторінку зламали, але я ставлюсь до цього з вдячністю, адже у мене з’явилося більше часу, який я можу присвяти сім’ї. Поки викладаю пости у Фейсбуці, бо на мій телефон приходять сотні повідомлень з питаннями, що в мене відбувається. Наразі я не планую жодні соцмережі ставити в пріоритеті реальному життю, так як хочу реалізувати нові проєкти.

People UA: Чим зараз займаєтеся, який проєкт прагнете втілити в життя?

Ірина Дяченко: Я малюю картини, зображення яких друкують на хустках. Ідею виношую декілька років, і ось, нарешті, вирішила створити ексклюзивний аксесуар – хустку з авторським принтом. Ця творча діяльність дає можливість мені поєднати і фотороботу, і художню справу. Мені подобається одяг з дизайнерськими ідеями, тому я хочу робити щось неповторне, і вирішила розпочати з хусток.

People UA: Ірино Олександрівно, чому Ви вирішили йти в політику і балотувались в депутати міської ради від партії «За майбутнє»?

Ірина Дяченко: Я балотувалась в депутати Луцької міської ради, бо випала нагода допомагати людям, які зверталися до мене як блогера, адже знали, що мої можливості комунікації дають швидкий зворотній зв’язок, ніж звичайне звернення, яке лишається десь на полицях. Починаючи від сусідів та закінчуючи підписниками Інстаграму, люди часто звертаються з різними питаннями, бо не усі знають, як поставити дитячий майданчик в своєму дворі, чи який депутат відповідає за розвиток їхнього округу. Коли в мене з’явилась можливість йти в політику – це була чиста ініціатива через свої повноваження більше допомагати людям. І коли я не пройшла в міську раду, то це не забрало в мене бажання робити добро людям. Зараз я можу робити добрі справи в рамках проєкту «Жіночий рух». Я отримала новий досвід, нещодавно разом із моїми підписниками вдалося зібрати дуже багато допомоги для притулків, малозабезпечених людей, і, звісно, – для людей, які опинились в складних життєвих ситуаціях. Тому, коли мене запитають, чим я займаюсь, я відповідаю: «Я – громадський діяч, адже не можу виокремити якусь одну свою галузь діяльності й відкинути всі решта.

People UA: В одному із дописів Ви трішки розповідали про політичну критику. Чи доводилося під час передвиборчої кампанії зіштовхуватися з осудом Вашої кандидатури саме через молодий вік?

Ірина Дяченко: Я була наймолодшим кандидатом в депутати Луцької міської ради в нашій команді, мені лише 28. Неодноразово чула думки: «Їй ще зарано бути депутатом та вирішувати складні питання життєдіяльності громади». Та й жінка в політиці – це суцільний стереотип, який потрібно постійно розвіювати. Жінку в політиці спочатку оцінюють ззовні, вона повинна ще довести, що має розум. Жінка не просто приходить в політику і починає працювати, а спершу починає розвіювати стереотип. Кожен мій крок, який я показувала у соцмережах, – обговорювався інтенсивніше і критичніше під час виборів. Проте я вважаю, що люди бачать щодня, як я живу, і знають мене справжньою. Це повинно викликати більше довіри, ніж фото кандидата, яке зображене на бігборді. Я показала досить непоганий результат на виборах, але в майбутньому не планую балотуватися, бо розумію: аби реалізовувати ініціативи, не обов’язково мати статус депутата, потрібно лише бажання. 

People UA: Поговорімо трохи про роль і місце жінки в суспільстві. Ви є активною громадською діячкою та координатором жіночого руху «За майбутнє» в Луцьку. Але існує популярний стереотип про три німецьких «К»: Kinder, Kuche, Kirche. Тобто жінка повинна займатися дітьми, відвідувати церкву, а місце її на кухні. Чи відповідає ваш світогляд цьому?

Ірина Дяченко: Так, я виконую правило трьох німецьких «К» із задоволенням. Відвідую церкву і не соромлюсь про це говорити. На кухні та з дітьми мені допомагають помічники, тому в мене залишається час для втілення ще якихось важливих проєктів.

People UA: Ірино, у вільний час, знаю, що малюєте картини. Даруєте їх друзям чи продаєте? 

Ірина Дяченко: Насправді, ще з університету я мріяла стати художником. Фотографія з’явилась як хобі, що стало професією, а зараз я планую знову повернутися в живопис. Я відпочиваю в майстерні. Більшість картин дарую, але й малюю на замовлення.

People UA: Ірино, у Вас все є: люблячий чоловік та двоє прекрасних дітей, затишний дім та авто. А про що мрієте? Що ще, як то кажуть, не вистачає для повного щастя?

Ірина Дяченко: Ми часто обманюємо себе, ставлячи собі дуже високі цілі, роблячи з плану на тиждень – мрію всього життя! Мої мрії змінюються кожен рік, бо це мої плани. Для прикладу, однією з моїх мрій було стати ведучою на одному з центральних телеканалів, але коли я отримала пропозицію, то я просто поставила галочку, адже зрозуміла, що не готова кардинально змінювати своє життя, переїжджаючи в столицю. Зараз мої мрії пов’язані з подорожами і маленьким будиночком в Італії, де я малюватиму картини і гратимуся з дітьми.

People UA: Ви – мама двох діток, але завжди розкішно виглядаєте. Дасте декілька порад, аби швидко повернутися в чудову фізичну форму після пологів?

Ірина Дяченко: Найбільший секрет в нашій голові. Чим більше людина акцентує увагу на своїй вазі, тим складніше організму від неї позбутися, тому що вона обмежує сама себе у всьому.

People UA: Як любите проводити час із сім’єю?

Ірина Дяченко: Наші дітки ще дуже маленькі і приносять нам багато радості. Вони щодня ростуть на наших очах, а ми з чоловіком отримуємо насолоду від кожного нового моменту. Але накращий час – це час, коли разом з нами ще й бабуся з дідусем)

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: в чому Ваш секрет успіху?

Ірина Дяченко: Дуже багато людей живуть майбутнім і забувають жити сьогоденням. Моїм відкриттям цього року стало справжнє усвідомлене прожиття кожного дня!

 

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фотограф, макіяж: Наталія Кононюк. Укладка: Олена Ковальська. Локація: Лілі-Лайн. Одяг: DRESS CODE

 

Ірина Дяченко 

id21.com.ua

тел: (095) 3379805

https://www.facebook.com/id21.salon/?ref=py_c

https://www.instagram.com/krapka_studio/

https://www.instagram.com/irencool_mom/?hl=ru

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001153969468

 

Опубліковано "People UA" № 1(53), літо 2021