Ірина Грицюк

«На відпочинок беріть лише позитивні емоції»

За скільки часу необхідно планувати відпочинок, які країни найчастіше відвідують туристи, чому варто звертатися в туристичне агентство, за якими критеріями потрібно його обирати, а також про авторські тури в США та екзотичні місця відпочинку, – про це і не тільки читайте в ексклюзивному інтерв’ю з власницею туристичного агентства «Соната» Іриною Грицюк для журналу «People UA»

Довідка

Персона: Грицюк Ірина Олександрівна

Посада: власниця туристичного агентства «Соната»

Знак зодіаку: Телець Н: 23 квітня)

Сімейний стан: заміжня

В дитинстві мріяла стати актрисою

Важлива подія в життінародження дитини

Бізнес для неї – це хобі

Вишукане дійство: Премія «Люди року.Волинь»

Отримана нагорода: Лідер продажу студентських програм та працевлаштування за кордоном

Улюблений фільм: «Форс мажори»

Музика: залежно від настрою

Авто: Renault captur

Вид спорту: біг

Вид відпочинку: море

Напій: кава

Страва: морепродукти

Ідеальний дім – це сімейний затишок

 

People UA: Туристичне агентство – це робота мрії для багатьох. Існує стереотип, що, якщо працюєш у туризмі, то маєш можливість багато подорожувати. Чи це дійсно так?

Ірина Грицюк: Можливість відпочивати, звісно, є, але подорожі – це не постійний наш відпочинок, інколи це робочі поїздки в рекламні тури. Якщо ти менеджер туристичного агентства, тоді можеш собі більше дозволити відпочивати. А коли на плечах керівника лежить відповідальність за кожного клієнта, за бухгалтерію, тоді знайти час для відпочинку значно важче. В мене запланований відпочинок на літо, але я не уявляю, як залишу наших клієнтів на тиждень :) Потрібно розвіяти міф, що, якщо ти працюєш у туризмі, то постійно їздиш на відпочинок безкоштовно. Ніхто нам його не оплачує, ми відпочиваємо за свої гроші або за напрацьовані бонуси.

People UA: Де навчалися та працювали в інших сферах раніше?

Ірина Грицюк: Навчалася на факультеті міжнародних відносин у Східноєвропейському університеті імені Лесі Українки. Основним моїм місцем роботи протягом трьох років була Греція. У сфері туризму потрібно постійно вчитися. На мою думку, навіть працюючи 20 років у цій галузі, неможливо знати про все. Адже інформація постійно оновлюється, змінюється.

People UA: Чому вирішили пов’язати своє життя саме із туризмом?

Ірина Грицюк: Так склалося, я приїхала з Греції і вирішила, що займатимусь саме цим.

People UA: Чи знадобилися знання та досвід, отримані за кордоном, у роботі сьогодні?

Ірина Грицюк: Найперше, чим мені допомогла Греція, – це велика практика англійської мови. Під час спілкування з людьми зник страх, соромязливість. Я навчилися знаходити спільну мову, подобатися людям. Комунікабельність – невідємна частина роботи в туризмі. Адже, якщо турагент не відкритий і не вміє привернути увагу та сподобатися клієнту, тоді йому не допоможе  обізнаність про країни, готелі та, як результат, не вдасться якісно продати навіть найцікавіший тур. Турагент може не знати певну інформацію, але якщо зуміє подати її правильно, вона прозвучить по-іншому. Є й такі люди, які знають все, але цікаво розповісти не можуть.

People UA: Сьогодні нам відкритий весь світ. А які країни найбільше полюбляють відвідувати туристи?

Ірина Грицюк: Зважаючи на економічну ситуацію в країні, не можна сказати, що люди багато подорожують. У нас є стандартний набір країн, які найчастіше відвідують туристи в певну пору року. Наприклад, влітку люди, які хочуть відпочити добре, але не за великий бюджет, обирають Туреччину та Болгарію. Туристи, які можуть собі дозволити витратити більшу суму на відпочинок, їздять до Європи, Греції, Чорногорії, Іспанії, Хорватії, Італії. Вибір великий. Насправді, влітку я завжди раджу відвідати ті країни, до яких не поїдеш в іншу пору року. Наприклад, Єгипет влітку я не рекомендую, тому що там дуже спекотно. Туди краще поїхати навесні та восени. Вважаю, що не варто витрачати літній час на ті країни, в які можна поїхати будь-коли.

People UA: Літо – найулюбленіша пора року, і для багатьох – це можливість відпочити. Порекомендуйте відпочинок, від якого неможливо відмовитися.

Ірина Грицюк: Якщо говорити про готелі, то є певні мережі готелей, які не залишать нікого байдужим. Це Ріксоси, Штейтенберги, Хілтони.

People UA: За скільки часу варто планувати свій відпочинок і чи впливає це на ціну?

Ірина Грицюк: Найкраща ціна на літній сезон розпочинається в середньому з грудня місяця попереднього року. Тобто, найкраще планувати відпочинок фактично за півроку. Адже заздалегідь готелі пропонують найбільші знижки – від 50% в грудні, далі 40%, 35%, 30%, 25%. Є дуже вигідні умови в туроператорів. Можна оплачувати відпочинок щомісяця частинами, бо вся сума розбивається на 6 місяців. І часто люди не відчувають ту суму, коли у кінцевому результаті потрібно оплатити весь тур. Якщо говорити про топові сітки готелей, то вони, зазвичай, в сезон повністю заброньовані, тому що номери в готелях були розпродані по ранньому бронюванню, бо були хороші ціни. І навіть в найдорожчому готелі може не бути вільних номерів під час гарячого сезону, тому потрібно бронювати їх заздалегідь. Найкращий відпочинок – це завчасно запланований відпочинок.

People UA: Часто люди відмовляються від послуг туристичних агентств і планують відпустку самі. У чому мінуси такого рішення?

Ірина Грицюк: Мінусів багато. По-перше, це вартість. Ціна за комплекс в нашому туристичному агентстві буде нижчою, ніж замовляти все окремо (переліт, проживання, харчування, трансфер).

Звісно, турист заощадити може на перельоті, якщо знайде недорогий квиток серед компаній-лоукостів. Якщо бронювати готель, наприклад, за допомогою сайту букінг, ціна за проживання у готелі може бути вищою, ніж вартість відпочинку з перельотом і страховкою в туристичному.

Я сама моніторила, як мені краще поїхати. Раніше, пізніше, окремо летіти, окремо на місці взяти житло, все одно було вигідніше замовляти в туроператора. В комплексі завжди вигідніше і простіше. І головне в туриста завжди є людина-гід, яка розповість усі нюанси. Самостійно подорожувати можуть собі дозволити сміливі люди. Турагент порадить здебільшого щось з власного досвіду. Так іноді краще, ніж враховувати навіть відгуки в інтернеті, вони часто бувають неправдиві.    

People UA: За якими критеріями потрібно обирати туристичне агентство? Чому варто обрати саме агентство «Соната»? Які ваші переваги?

Ірина Грицюк: Насамперед, туристичне агентство має бути надійним, стабільним на ринку. Рекомендую туристам поцікавитися репутацією агенції до того, як звернетеся за турпослугами. На жаль, зараз зявляються нові турагентства, які беруть кошти, а потім люди залишаються без туру. Не раз бачила такі ситуації по телебаченню, читала в пресі й навіть чула від людей. Тому потрібно звертати увагу на статутні документи, банківську гарантію, на ціну, звісно. Якщо вартість подорожі кардинально відрізняється від середньої ціни інших агентств, тут варто задуматися. Загалом у всіх турагенціях ціни одинакові, але хтось може робити певні знижки.

People UAПоговоримо про цінову політику. Що Ви можете запропонувати за невеликий бюджет і чим можете здивувати платоспроможного клієнта?

Ірина Грицюк: VIP-пропозиція – це наші авторські тури в США від «Сонати». Генеральний директор «Сонати» проживає в США, і у нас є офіс в Нью-Йорку, саме «Соната» спеціалізується на турах в Америку. Поїздки в Америку у нас можна придбати по дуже вигідних цінах і побачити країну максимально за невеличкий термін часу. Вартість варіюється від 1000 до 2500 у.о.

Сьогодні ТА «Соната» також дуже активно продає тури в Китай, бо ціни навіть більше, ніж доступні. Стартували унікальні тури для двох на тиждень від 1400 у.о. включно з авіа. Ціни практично ті ж самі, що й на відпочинок у Єгипті. Цей напрямок зараз активно розвивається, тому що людям цікаво побачити щось нове.      

З економ пропозицій попитом користується Болгарія. Цінова політика відпочинку цього літа складає на двох за тиждень 250-300 євро з сніданками та проїздом автобусом.

Була економ пропозиція: відпочинок в Туреччині на кінець травня за 99 євро з людини, готель 3 зірочки, все включено. Якщо бути не вибагливим до готелю і не очікувати розкішного сервісу, то чому б не поїхати просто поплавати, поніжитися на сонечку за ці кошти? Таку ж суму можна витратити протягом вихідних у Луцьку.

People UA: Найцінніший сувенір – це гарні враження. Порадьте, як зробити відпочинок незабутнім?

Ірина Грицюк: На відпочинок беріть лише позитивні емоції. Якщо ставитись до усього прискіпливо під час відпочинку, тоді можна знайти недолік навіть у елітному готелі. Потрібно бути оптимістами, дивитися на все з позитивом. І тоді ваш відпочинок буде дійсно вдалим. Якщо їхати відпочивати без настрою, тоді краще залишитися вдома :) 

People UA: А скільки країн Ви відвідали особисто?

Ірина Грицюк: Сама особисто, треба порахувати: Греція, Італія, Туреччина, Німеччина, Франція, Польща, Єгипет, Франція.

People UA: Яка подорож найбільше запам’яталась?

Ірина Грицюк: Подорож на паромі до Італії, коли мені було 18 років.

People UA: Чи є такі місця на планеті, які тільки відкрили свої обійми туристам, так би мовити, ексклюзивні місця відпочинку. І чи може ТА «Соната» втілити в реальність мрію навіть найвибагливішого клієнта?

Ірина Грицюк: Туристичне агентство «Соната» може втілити будь-які туристичні мрії на 100 %. Головне, аби клієнт нам висловив побажання, а наша робота здійснювати мрії.

Щодо ексклюзивних місць відпочинку, то навіть якщо країна не є масового напрямку відвідування, можна організувати подорож завдяки чималій кількості партнерів, які можуть допомогти в цьому. Тому проблем з ексклюзивним відпочинком немає.

People UA: Куди плануєте їхати відпочивати цього року?

Ірина Грицюк: Моя подруга вийшла заміж за грека, і я не можу не поїхати в гості до них в Грецію. Тому збираємо валізи і їдемо всією сім’єю.

People UA: Окрім того, що Ви успішна бізнес-вумен, Ви ще й любляча дружина та турботлива мама. Як все встигаєте, хто допомагає?

Ірина Грицюк: Допомагає чоловік, наша прабабуся. Інколи бабусі приїжджають здалеку. Коли сестра має можливість допомогти поглядіти малечу, то виручає.

Я навчилася розставляти пріоритети, виконую роботу, яку важливіше в певний день зробити. Якщо в мене є декілька замовлень, то, звісно, я не кину все і не буду займатися прибиранням в будинку. Спочатку займаюся клієнтами, а потім вже домашніми обов’язками. Дитина зі мною теж ходить в офіс, теж працює. Ми з донечкою рідко ходимо на дитячий майданчик зранку, зате часто їздимо вирішувати нагальні справи. Я бачу, як наша дитина зростає комунікабельною, знайомиться з людьми і отримує нові враження. Зараз донечка пішла в садочок, спостерігаю, як їй там вже подобається. Чоловік обрав для доці заняття, якби можна було, він віддав би її на усі гуртки. Хоча я вважаю, що дитині потрібно дати можливість відчути смак дитинства. Сьогодні обирає між тренуваннями гімнастики і танців. На мою думку, головне – це вивчення іноземної мови. В нас одна бабуся буде вчити італійську, друга – німецьку. Мама намагатиметься навчати англійської. Мені здається, що зі знанням іноземних мов відкривається перед тобою цілий світ. Чим більше ти мов знаєш, тим більше відчинених дверей.

People UA: У чому Ваш секрет успіху?

Ірина Грицюк: Дякую чоловікові, що мене підтримує у всіх моїх починаннях. І донечці, що вона стимулює час від часу більше за всіх. Я не можу розслабитися, мушу бути в тонусі. Дитина надає сил та натхнення. Якщо без дитини я була більш спокійною, повільнішою, то з появою доньки неможливо такою бути. Підтримка рідних і близьких – це основне.

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фото: Ірина Дяченко (фотостудія «Bohema»). Макіяж та зачіска: Аліна Голас. Локація: Ротонда Beach Club.

 

Мережа Агенцій «Соната»

м. Луцьк

просп. Соборності, 32

+380669660294

http://lutsk1.sonata-ua.com

 

Опубліковано "People UA" № 1(47), літо 2019