Змішаними напоями угамовували спрагу ще в сиву давнину. У стародавньому Китаї понад 3000 років тому вживали напої з натуральних ягідних соків, змішуючи їх зі снігом, льодом. Коктейлі з’явилися значно пізніше.
Перша згадка слова «коктейль» з’явилася у пресі, внью-йоркському виданні «The Ballance». У травні 1806 року на його сторінках було надруковане визначення: «Коктейль є стимулюючим напоєм, що складається з різних за міцністю алкогольних напоїв, цукруі гірких настоянок».
В Англії появу коктейлів пов’язують з історією півнячих боїв. Від англійського слова соск-ale – це суміш міцних алкогольних напоїв і гірких настоянок. Таким напоєм піднімали бойовий дух бійцівських півнів перед початком змагань.
Існує і ще одна історія, що пов’язує походження «коктейля» з «хвостом півня». Належить ця історія Джеймсу Фенімору Куперу. За його твердженням, перший коктейль був приготовлений в 70 роках XVIII століття маркітанткою військ генерала Вашингтона Елізабет Фленеган. Одного разу вона подала офіцерам напій з рому, житнього віскі і фруктових соків, прикрасивши келихи пір’ям з хвостів бійцівських півнів. Один з офіцерів, француз за походженням, побачивши прикраси на келиху, вигукнув: «Vive le cog's tail!» («Хай живе півнячий хвіст!»). Ця наполовину французька, наполовину англійська фраза всім сподобалася, і напій стали називати «коктейль» – півнячий хвіст.
Волинь має теж свою історію, адже тут народжений не один бренд та створений не один коктейль. Сьогодні у нас набули популярності коктейлі, одним із інгредієнтів яких є горілка Ukrainian Spirit, перші згадки про яку знаходимо ще у далекому 1838-ому році, коли на місці сучасного заводу в Луцьку було відкрито броварню подружжя Шнайдерів – Берко та Цива. Ділянка Шнайдерів складалася з броварні, млина, складів, магазину, солодовні, сушарні. У 1907-му році броварня Берка Шнайдера перейшла у власність трьох його синів – Герша, Іделя та Сруля. З того часу вона вже називалася «Броварня братів Шнайдерів», кожен із яких володів третиною підприємства. У 1940-му році підприємство націоналізували. У 1944-му на базі броварні заснували Луцький спиртогорілчаний комбінат. Шістдесяті роки були десятиліттям реконструкцій і поступовим введення в дію нового обладнання. Після здобуття Україною незалежності Ukrainian Spirit отримав можливість показати свою власну ідентичність, міцний характер, давню історію, духовну спадщину та традиції українського народу всьому світу. Для виробництва цієї горілки використовують такі інгредієнти: Single Water (єдина вода), спирти класу «Люкс», органічну сировину, що відповідає міжнародним стандартам. Святкового настрою Вам додасть рецепт, який Ви можете самостійно, легко приготувати.
Святковий коктейль «Ukraine»
ІНГРЕДІЄНТИ:
Горілка Ukrainian Spirit
Трипл-сек
Яблучний сік
Цукровий сироп
Лайм
М'ята
СПОСІБ ПРИГОТУВАННЯ:
У шейкер наливаємо трипл-сек, яблучний сік, цукровий сироп, усе перемішуємо. Добавляємо горілку Ukrainian Spirit. У стакан з льодом виливаємо коктейль, кладемо шматочок лайма та прикрашаємо свіжою м’ятою. Коктейль готовий, смачного:)
Опубліковано: "People UA" #3(58) осінь 2024 - зима 2025