Катерина Дирко

«Café de Vinoмрія, яка стала реальністю»

До відкриття ресторану її життя було повністю пов’язане із творчістю. Проте мрії здатні здійснюватись, і тому в Луцьку 2 роки тому з’явилось «Café de Vino», яке так давно хотіла відкрити уся родина Катерини Дирко і яке так полюбили відвідувачі. Про гастровечори та виступи музикантів, авторський підхід до кожної страви від приготування до її оригінальної подачі та найбільшу енотеку в місті – про це і не тільки розповідає для читачів журналу «People UA» в ексклюзивному інтерв’ю співвласниця «Café deVino» Катерина Дирко.

Довідка

Персона: Дирко Катерина Андріївна

Посада: співвласниця «Café deVino»

Знак зодіаку: Діва (ДН: 30.08)

Життєве кредо: Мрій. Плануй. Досягай.

Сімейний стан: заміжня, виховує доньку

Бізнес для неї – не ставити перед собою основною ціллю заробіток. Досягти успіху можливо лише займаючись справою, яку любиш

Влада для неї – це мистецтво бути чесним

Вишукане дійство: нагородження на Премії «Сіль»

Незабутній концерт: SarahBrightman

Вражаючий музей: Орсе (Париж)

Улюблений фільм: «Куди приводять мрії»

Книга: «Майстер і Маргарита» Булгаков М.А.

Вид спорту: кінний

Вид відпочинку: альпінізм

Страва: приготована для мене з любов'ю

Напій: кава

Ідеальний дім – це місце, де тебе люблять і чекають

Справжній смак життя – смаки змінюються так само часто, як і життя

People UA: «Cafe de Vino» у перекладі з іспанської означає «винне кафе». Чому обрали саме цю назву для свого ресторану?

Катерина Дирко: Ми розглядали, мабуть, не одну сотню варіантів, але все ж таки зупинились на назві, пов’язаній з вином. Адже ми хотіли донести до лучан та гостей нашого міста культуру споживання саме цього напою.

People UA: Пані Катерино, чим Ви займались до моменту заснування ресторану «Café de Vino» та як виникла ідея відкрити такий заклад в місті Луцьку?

Катерина Дирко: За освітою я дизайнер, до відкриття ресторану моє життя було повністю пов’язане з творчістю. Моя родина довго мріяла про відкриття невеличкого кафе у нашому місті, але в процесі втілення нашого задуму з’являлись все нові та нові ідеї, які, я сподіваюсь, нам вдалось вдало реалізувати.

People UA: Серед людей побутує думка, що засновники «Cafe de Vino» не місцеві, а кияни, Ви лучанка?

Катерина Дирко: Насамперед хочу сказати, що «Café de Vino» – це сімейний бізнес. Так, ми лучани! А от плітки про немісцевих власників говорять про те, що нам вдалось відкрити ресторан, який відповідає рівню столичних закладів.

People UA: Чи плануєте в майбутньому розширення та відкриття мережі закладів в інших містах України?

Катерина Дирко: Звичайно, думки про розширення виникають у кожного ресторатора. Але повірте, кожен наш наступний заклад буде унікальним і приємно здивує наших гостей.

People UA: У «Cafe de Vino» панує вишукана атмосфера. Хто генерує ідеї по концепції закладу: починаючи від меню та закінчуючи дизайном інтер’єру?

Катерина Дирко: Дякую за приємні слова! До розробки концепції закладу долучились не лише професіонали, а й всі члени моєї родини.

People UA: Які Ваші особливості, переваги та чим відрізняєтесь від інших закладів міста?

Катерина Дирко: «Cafe de Vino» – сімейний ресторан сучасної кухні з романтичною атмосферою, незвичайною подачею страв та неймовірним ароматом вишуканих вин. Насамперед, головні переваги – це авторський підхід до кожної страви від приготування до її подачі та найбільша енотека (прим. ред. Енотека – колекція вин) нашого міста.

People UA: В меню «Cafe de Vino» присутні страви з ферментованого м’яса. Розкажіть детальніше про процес приготування.

Катерина Дирко: Ферментація м’яса – це особливий процес дозрівання яловичини, який триває до 28 діб при температурі не вище 4 С і робить м’ясо м’яким та ароматним. У нашому ресторані присутня спеціальна холодильна камера для витримки сировини, яка дає змогу досягти потрібну якість для ідеального стейку або медальйону.

PeopleUA: У вашому закладі часто відбуваються різноманітні події, зокрема: гастровечір з віце-президентом Асоціації шеф-кухарів України Олексієм Повторейко; авторська вечеря від столичного шеф-кухаря Іштвана Андрела; гастровечеря від Президента Асоціації шеф-кухарів України Ігоря Брагіна; свято молодого вина; фестиваль устриць та багато інших. Що вас мотивує на реалізацію таких проєктів та як сприймають відвідувачі закладу такі події?

Катерина Дирко: Основна ідея «Café de Vino» – фудперінг, тобто поєднання вишуканих вин з гастрономією. Ми прагнемо дивувати та приємно вражати гостей, саме тому реалізація таких проєктів хоч і потребує дуже багато сил та часу, але відгуки наших відвідувачів мотивують команду на все нові та нові креативні задуми.

People UA: Над чим працюєте зараз та що прагнете вдосконалити?

Катерина Дирко: Процес вдосконалення у нашому закладі є безперервним. Ми постійно працюємо над підвищенням якості страв та рівня обслуговування.

People UA: Ви проводили французький тиждень в «Cafe de Vino», на який було розроблено особливе меню з традиційними стравами французької кухні та ексклюзивна винна карта. Чому обрали саме французьку кухню?

Катерина Дирко: Напередодні цієї події ми з родиною відвідали провінцію Коньяк (Франція). Саме враження від цієї подорожі надихнули нас на ідею проведення французького тижня у «Café de Vino».

People UA: У закладі представлена найбільша енотека. Які відомі вина користуються популярністю у гостей?

Катерина Дирко: Так, справді, у нас дуже велика винна карта,де представлено безліч вин з різних країн та регіонів. Виділити якісь окремі позиції я не можу, так як у всіх наших гостей різні смаки та вподобання. Ще б хотіла наголосити, що у енотеці «Café de Vino» присутні неперевершені вина від найкращих вітчизняних виробників.

People UA: Під час карантину Ви влаштовували дегустації вина онлайн. Як виникла така ідея?

Катерина Дирко: На жаль, пандемія внесла свої сумні корективи у всі сфери життя. Тому виникла ідея саме онлайн дегустації, ми хотіли підтримати наших постійних гостей та побачити їх хоча б таким чином. Все пройшло у веселій та невимушеній атмосфері.

People UA: Розкажіть, будь ласка, детальніше про підвищення кваліфікації людей, які працюють з вами пліч-о-пліч.

Катерина Дирко: Для підвищення кваліфікації співробітників ми використовуємо додаток MR. Tomato, що дозоляє тренувати і тестувати персонал в ігровій формі. Після введення додатку значно підвищився рівень засвоювання знань персоналом та організованість роботи. Ми проводимо обов’язкові дегустації всіх страв та напоїв з нашого меню, навчальні тренінги за участю відомих сомельє. Також організовуємо мотиваційне навчання персоналу на різноманітних семінарах.

People UA: Ресторан «Cafe de Vino» увійшов до фіналу всеукраїнської ресторанної премії «СІЛЬ» у номінації «Відкриття року» 2019р. Також «Cafe de Vino» входить до «ТОП-100» ресторанів України. Яке значення для Вас мають ці відзнаки та суспільне визнання?

Катерина Дирко: Я пишаюсь такими досягненнями нашого ресторану, але ці здобутки були б неможливими без моєї родини, усіх членів команди та вдячних гостей.

People UA: Часто в ресторані грає жива музика. Кого з музикантів можуть послухати гості закладу?

Катерина Дирко: У нас ви можете насолодитися професійною грою на скрипці та фортепіано, а також послухати ліричний вокал від запрошених нами виконавців. Нещодавно у закладі пройшов квартирник з легендарним Андрієм Макаревичем (гурт «Машина часу»). Сподіваємось, що вечори такого формату стануть не тільки нашою традицією, але й візитівкою «Café de Vino».

People UA: «Cafe de Vino» турбується також про ідеальний подарунок до будь-якої нагоди. Я дарувала «Вечерю з морепродуктами в «Cafe de Vino». Розкажіть більше про подарункові сертифікати та приємні сюрпризи.

Катерина Дирко: У нашому закладі можна придбати сертифікати різного номіналу, що стане гарним подарунком з нагоди будь-якої події для ваших близьких та колег. Також кожному імениннику ми даруємо фірмовий десерт.

People UA: «Cafe de Vino» не забуває також про своїх найменших гостей. Хотілося б детальніше дізнатися про створені умови в ігровій кімнаті для дітей та дитячі майстер-класи. Чим керувалися, коли розробляли дитяче меню?

Катерина Дирко: Ще під час будівництва було прийняте рішення про необхідність дитячої кімнати в закладі та розробку спеціального меню, адже сімейний ресторан не може існувати без маленьких гостей. Цікавим досвідом було проведення святкових майстер-класів для діток, на яких вони із задоволенням розмальовували різдвяне та пасхальне печиво, готували кольорові вареники та випічку.

People UA: Ви почали вести особистий блог. Яка мета створення інтернет-сторінки та про що зможуть дізнатися фоловери, слідкуючи за Вашою діяльністю?

Катерина Дирко: Особистий блог дає можливість більш глибоко і детально розповісти нашим гостям та друзям не тільки про мене, а й безпосередньо познайомити людей з роботою ресторану та його колективом.

People UA: Нещодавно Ви стали обличчям нової колекції відомого українського бренду жіночого одягу «KUMA». Як почувалися в ролі моделі?

Катерина Дирко: Таке запрошення було для мене надзвичайно приємною несподіванкою, адже я ніколи не сподівалась, що зможу відчути себе у ролі моделі. Це був незабутній досвід, який подарував мені неперевершений бренд «KUMA».

People UA: 20 жовтня 2020 року «Cafe de Vino» відзначило 2 роки з моменту відкриття. Як за цей час змінився заклад відпочинку? Які плани та цілі ставите на наступний рік?

Катерина Дирко: З перших днів відкриття ми постійно працюємо над вдосконаленням сервісу для наших гостей, розробкою нових страв та пошуком цікавих смакових поєднань. Ми маємо нові цікаві ідеї, проте хотілось би залишити їх в секреті.

People UA: У період новорічно-різдвяних свят ми, як ніколи, потребуємо турботи, любові, часу, проведеного з сім’єю, та довгих розмов за келихом вина. Чим будете дивувати гостей свого закладу взимку?

Катерина Дирко: Як завжди, незмінною буде святкова атмосфера, яку створять новорічний декор, традиційні страви, а також плануємо провести цікавий конкурс для наших найменших гостей до дня святого Миколая.

People UA: Пані Катерино, чи любите Ви готувати? Чи часто готуєте для сім’ї та яким стравам надаєте перевагу? Як взагалі проводите вільний час?

Катерина Дирко: Звичайно, я люблю готувати. Для своєї родини намагаюсь готувати якомога частіше, адже вечеря в сімейному колі є для мене дуже важливим ритуалом. В кожного члена моєї сім’ї є свої улюблені страви, які я готую для них із задоволенням. Свій вільний час я проводжу переважно у родинному колі.

People UAТрадиційне питання від нашого журналу: в чому Ваш секрет успіху?

Катерина Дирко: Якщо ви наполегливо та не шкодуючи себе працюєте над поставленою метою, тоді мета буде працювати на вас.

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фото: Катерина Сива. Візаж та укладка: Юлія Зімоха. Локація: Cafe de Vino

Cafe de Vino

м.Луцьк, вул. І. Франка, 61

тел.: 099 0507070

098 0507070

https://www.instagram.com/cafe_de_vino/

https://www.facebook.com/cafedevino

www.cafedevino.com

Особистий блог: https://www.instagram.com/katerina_dirko/

FB: особистий: Екатерина Дырко

Опубліковано "People UA" № 5(51) грудень 2020