Леонід Стефанович

«Називати себе будівельником можна, але бути ним – може не кожен»

Заслужений будівельник України – таким знають Стефановича Леоніда Степановича. Перевірена часом будівельна компанія, якою пишаються волиняни, працює близько 50 років на ринку. За цей час досвідчений забудовник завоював довіру, повагу та прихильність тисяч українців. Напередодні професійного свята Дня будівельника керівник ТзОВ «Житлобуд-2» Леонід Стефанович розповідає про результати багаторічної роботи, відданий колектив, соціальні та нові проекти, а також дає оцінку ситуації на ринку нерухомості.

Довідка

Персона: Стефанович Леонід Степанович.

Посада: директор ТзОВ «Житлобуд-2».

Знак зодіаку: Телець (день народження - 11 травня). 

Життєве кредо: «Будь-яка праця має бути вдячною».

Сімейний стан: одружений.

Важлива подія в житті: кожен прожитий день – це подія, 10 років прожив – це теж важлива подія. Потрібно вміти жити щодня і бути вдячним.

Бізнес для нього – це робота, яка дає незалежність, прибуток і можливість висловлювати власну думка.

Влада для нього – це говорити і діяти в рамках закону.

Історичне місце: Олика, де народився.

Незабутній концерт: «95 квартал».

Отримані нагороди: Заслужений будівельник України. Є нагороди за заслуги 3-го ступеня, подяки від прикордонників та СБУ тощо. Інколи по телефону можна почути щире «дякую», що й друкованої подяки не потрібно.

Улюблені фільми: комедії Гайдая.

Музика: жива.  

Книги: професійна література з розвитку бізнесу, будівництва.

Авто: «Toyota».

Вид спорту: футбол.

Вид відпочинку: на нього немає часу. Люблю сімейний відпочинок на морі.

Страва: український борщ, який готує дружина.

Напій: вода з батьківської криниці.

Ідеальний дім: затишний невеличкий будинок за містом, де приємно, зручно і  комфортно жити.

Справжній смак життя – це солодке життя, гіркого не люблю.

 

People UA: Скільки років Ви трудитесь на будівельній ниві?

Леонід Стефанович: У червні виповнилося 34 роки, відколи я працюю в будівництві. У 2019 році фірмі «Житлобуд-2» виповнюється 50 років.

People UA: Чому обрали саме цю професію?

Леонід Стефанович: Мій дід був будівельник, з дитинства я бачив цю працю і батьки неодноразово казали, що будівництво це вдячна робота. Хотів колись лісником бути, але прийшов в будівництво й мені дуже сподобалося зводити нові будинки, ремонтувати, реставрувати. В цій професії можна знайти себе і заробити на хліб.

People UA: Скільки квартир побудував «Житлобуд-2»?

Леонід Стефанович: За моїми підрахунками, ми збудували близько 8 000 квартир.  

People UA: Які бувають труднощі у роботі, що є найважчим?

Леонід Стефанович: Порівняю будівельну сферу з промисловою. Прийшов на завод, натиснув на кнопку - і все закрутилося, лінія виробництва запустилася. У будівництво ж інакше: звечора планував одне, а зранку прокинувся, йде дощ за вікном, і робити доводиться зовсім інше, тому потрібно мати запасний варіант.

Будівництво не можна прирівняти до заводських умов, де робота налагоджена. Тут потрібно ввесь час вдосконалювати процес, планувати.

Завод стоїть на місці, а у будівництві лише тимчасовий майданчик для роботи. Побудували, здали об’єкт в експлуатацію, і потрібно переїжджати на інше місце; а вже й не хочеться, бо душею прикипів до тобою зведеної будівлі, ніби вона вже рідна.

Це праця не з легких, навіть для того, щоб загорілася лампочка, потрібно прикласти чимало зусиль і робітнику, і директору. Сьогодні поняття «будівництво» у широкому значенні цього слова знівелювалося: для декого це стало бізнесом - побудував і продав. Вважаю це неправильним. Адже має бути житло і державне, і соціальне, і приватне. Ми ставимося уважно до всіх замовлень і пропозицій, не відмовляємося й від малих обємів робіт. Знаю, що живу у місті, де потрібні школи, садки, лікарні.  

Називати себе будівельником можна, але бути ним – може не кожен. Будівництво – це досвід, який набувається роками. Щоб стати будівельником, потрібно пройти певні етапи, і коли досвід лягає на плечі, – це називається будівництво. Ми довели свою професійність: зведення будинків, капітальні ремонти, реконструкції, робота над соціальними спорудами. Нам довіряють і дають замовлення. Самовдосконалювались, якісно будували багато років, аби завоювати довіру та місце на ринку, – це результат важкої праці.

People UA: Ваша компанія часто виграє тендери. Чому саме Вам довіряють будувати державні обєкти?

Леонід Стефанович: Неодноразово читаю у пресі: «От знову виграла тендер компанія «Житлобуд-2»». З приводу цього хочу сказати, що ми високопрофесійна будівельна компанія, тому подаємо заявки і беремо участь у тендерах. Часто перемагаємо, хоч і не всі тендери виграємо.

Сьогодні може виграти тендер будь-яка фірма, З 1-го серпня функціонує нова система «PROZORRO». Програма присвоює номер учасникам, але замовник не бачить назву фірми. Комп’ютер за запитом та всіма критеріями обирає найкращого. Я можу ствердити, що є компанії, які жодного разу не подавали заявок на участь у тендері, тому як вони можуть перемогти? А потім ходить багато чуток… Вважаю, що не можна об’єкти, на зведення яких потрібно декілька мільйонів гривень, віддавати будувати фірмі, яка складається з трьох чоловік, а інші всі тимчасово наймані працівники.

Я не зовсім згідний, що в Україні критерії оцінки тендеру – лише вартість, хоча, безперечно, закони поважаю. Підхід має бути професійний, а не так: хто «дешевший», той і виграв.

People UA: У чому потужність ТзОВ «Житлобуд-2»?

Леонід Стефанович: У нас є своє виробництво. Маємо три виробничі бази: дві з яких знаходяться в Луцьку, а одна в смт Олиці, «Олика агро». Маємо власний арматурний цех, де вяжемо арматурні каркаси та сітку кладки. Успішно працює цех з виробництва залізобетонних виробів, на якому виготовляються залізобетонні перетинки, фундаментні блоки, підвіконні плити, парапетні плити. У нас є жерстяний цех, в ньому робимо вентиляційні короби та водостічні системи. Столярний цех виробляє дерев’яні двері, вагонку, дошку для підлоги. Пилорама займається розпилюванням і сушкою деревини на брус, дошку, рейку тощо. Бетонний і цементний вузли забезпечують виробництво бетону та цементу. У власності є цех металопластикових вікон та дверей. Транспортний цех забезпечує доставку будівельних матеріалів, маємо автотомобілі для роботи на кар’єрах, що возять щебінь та пісок, екскаватори, висотні крани, самоскиди. Гордістю є своя кузня, яка виготовляє надійну ковану огорожу, художньо-декоративне оздоблення, ковані вироби з художніми елементами, сходи, мангали. Маємо власне зручне адмінприміщення. Штат компанії – 300 спеціалістів. Ми цілком забезпечені інженерно-технічними працівниками. Одним словом, надійна фірма з власним виробництвом.

People UA: Хто ті люди, які працюють в «Житлобуд-2»?

Леонід Стефанович: Коли я прийшов працювати в «Житлобуд-2» у 1982 році на посаду майстра, через 3 роки став начальником дільниці, відтоді колектив дільниці не змінився. Протягом усіх цих років і надалі працюють­ Сергій Шалагін, Романія Козачок, Володимир Плотніков, Юрій Баран, Віктор Антощук, Петро Дідух, Анатолій Кульбік. Цей «кістяк» зберігся, і вже навіть їх діти працюють у нас, і я вірю, що внуки будуть працювати. Відданий колектив – це багатство нашої компанії.

People UA: Ваша компанія пережила не одну кризу. А як впливає військова ситуація в країні на будівничу галузь?

Леонід Стефанович: Ми вже й не звертаємо увагу на кризи. Звичайно, є певні умови, в яких ми навчилися працювати і вирішувати навіть складні завдання. Хочу зазначити, що план фінансування на 100 %  відображений у графіку виконаних робіт протягом року. Головне, що немає боргових ям.

People UA: Якою має бути надійна будівельна компанія?

Леонід Стефанович: Фірма має завоювати гарну репутацію на ринку, тоді можна сказати, що це надійна компанія. Критерій надійності оцінюють люди. Безумовно, робити висновки треба за результатами роботи. Я знаю, що у нас є обовязки і їх потрібно виконувати. Коли підходиш до віконця каси і отримуєш достойну зарплату – це і є оцінка будівельної фірми. Власне, наша компанія прозора, чесна, податкові документи всі оформлені згідно вимог законодавства. Я тішусь і пишаюсь, що в «Житлобуді-2» достойна заробітна плата. Все йде, все минає, а «Житлобуд-2» лишається.

Потрібно завжди дотримувати слова. Якщо наша будівельна компанія обіцяє здати об’єкт в обумовлені терміни, то дотримуємося обіцяного. Ще не було такого, щоб ми порушили терміни будівництва.Наша надійність перевірена часом.

People UA: Які об’єкти наразі будує «Житлобуд-2»?

Леонід Стефанович: Будуємо в основному на Волині. Щодо соціальних обєктів, то нещодавно звели садочок в місті Ківерцях. Зараз добудовуємо садочок у селі Колодяжному. Закінчуємо спортивний комплекс в школі-інтернаті у смт Заболоття. Здійснюємо реконструкцію школи I-III ступенів у смт Шацьк. Сьогодні активно будуємо важливий соціальний проект у Луцьку школу в 55-му мікрорайоні. Хочу наголосити, що на будівництво цього проекту йде фінансування з міського та з державного бюджетів. Ігор Лапін, як кажуть у народі, «вибив» 11,5 млн. гривень.

Зараз будуємо 1000 квартир за адресою: м.Луцьк, вул. Рівненська, 113. Проект «Зелений масив» це велика озеленена територія з розвиненою інфраструктурою. Задля комфорту власників житла за 50 м від будинку зведені гаражі.

До Дня будівельника зробили собі й мешканцям подарунок – вводимо в експлуатацію 126 квартир 3-4-тої черги будинку в селі Липини по вул. Відродження, 50-а. Найкращі професійні вітання для будівельників – це довіра. Ми дуже вдячні людям, які довірили саме нам будувати житло для них, були інвесторами і придбали квартиру в «Житлобуд-2».

People UA: Хто найбільше купує нерухомість в «Житлобуд-2»?

Леонід Стефанович: До 40 % покупців – це люди, яких змусила доля поїхати за кордон на заробітки. Ми вдячні їм, адже їх важко зароблені гроші «вливаються» в наші забудови. Довіряють нам і купують житло також бізнесмени з Волині та України в цілому.

People UA: Актуальною темою сьогодні є підвищення комунальних тарифів. Які технології енергозбереження у будівництві застосовує Ваша компанія?

Леонід Стефанович: «Житлобуд-2» застосовує добротні енергозберігаючі технології. Ми утеплюємо фасади мінеральною ватою, яка є утеплювачем № 1. Також у кожній квартирі є індивідуальна система опалення та енергозберігаючі вікна і двері. Встановлені лічильники і мешканці самі визначають, скільки їм використовувати газу, холодної чи гарячої води. Ті мешканці наших новобудов, які у попередній рік перезимували, витратили значно менші кошти на опалення. В наш час економічно доцільно продати стару і купити нову квартиру, аніж робити реконструкцію.

People UA: Яка цінова політика ваших об’єктів? 

Леонід Стефанович: Добротне житло не може бути дешевим. За останній рік з інших міст до Луцька на ринок прийшло багато нових забудовників, які  продають житло дешевше. Будують ззовні гарні будинки, але зволікають із здачею в експлуатацію. Саме експлуатація будівлі «покаже» як плюси, так і мінуси. Занурюючись в суть питання, зробите висновок: «Гарна обгортка, а цукерочка несмачна». Сьогодні покупці обізнані у всьому, розуміються в будматеріалах, знають, як перевірити якість штукатурки й навіть енергозберігаючого вікна. У наш час люди самі розуміють, що якщо ціна нижча, значить, якість виконаних робіт невисока, адже високоякісні будівельні матеріали коштують недешево. Конкуренція нас загартовує і стимулює, змушує вдосконалюватись, порівнювати, бачити свої переваги і професійні здібності. Для того щоб, зробити стрибок вперед, потрібно зупинитися і проаналізувати свою роботу. 

People UA: Чи є у вашій компанії соціальні програми для учасників АТО?

Леонід Стефанович: Учасникам АТО допомагаємо багато, але не афішуємо це.   Хочу сказати, коли довелося будувати фортифікаційну споруду в зоні АТО, то тільки «Житлобуд-2» і «Луцьксантехонтаж» поїхали на Схід, хоча потрібно було нам спочатку вкласти свої кошти в будівництво, а потім держава компенсувала витрати. Ми пишаємось тим, що виконали свій обов’язок.

People UA: Які риси характеру допомагають вам у роботі?

Леонід Стефанович: Колеги кажуть, що принциповість, відповідальність, наполегливість, мудрість, стратегія, далекоглядність. «Житлобуд-2» вже перевірений часом. Ми все пройшли, ми все зробили, і те, що нас чекає попереду, обов’язково зможемо втілити.

People UA: Що змінилось у вашому житті відтоді, як вас обрали депутатом обласної ради?

Леонід Стефанович: Я поки ще вчуся бути депутатом. Ми політичні рішення на сесіях ще не приймали, лише життєво необхідні. Я не відчуваю, що кардинально щось змінилося. Збільшилась, звісно, кількість прохань. Я допомагаю, чим можу людям. Певно, немає такого тижня, щоб не було декілька заяв. Різноманітні прохання людей: від надання 3-х літрів фарби до прохань про матеріальну допомогу у декілька десятків тисяч гривень. Навантаження стало більшим. Але депутатська діяльність не заважає моїй роботі. Навіть коли я інколи відсутній на роботі в звязку з депутатською діяльністю, то я впевнений, що мої заступники впораються з поставленими завданнями.

People UA: Багато хто у місті, зокрема, знайомий з вашою родиною. Прекрасні близькі вам люди, добрі, здатні прийти на допомогу. Розкажіть й ви про своїх рідних.

Леонід Стефанович: Дай Боже, щоб у всіх була така сімя, як у мене. Прекрасна дружина, в мене дві чудові доньки і зяті – супер. Щасливий, що маю п’ятеро внуків.

People UA: Ваші зяті теж у будівництві. Вони розпочали працювати в будівельній сфері відколи з вами познайомилися, чи то доля звела будівельника з донькою будівельника?

Леонід Стефанович: Старший зять не був ще членом нашої родини, як прийшов у будівництво. Знаєте, я пишаюсь, коли бачу, як родина працює. Це потрійна відповідальність, я тепер впевнений на 100 %, щоми завжди підтримаємо один одного. Я мрію, аби й онуки стали будівельниками. На все свій час.   

People UA: Як зазвичай відзначають День будівельника?

Леонід Стефанович: Напередодні обов’язкові офіційні заходи: нас запрошують на урочистості з нагоди професійного свята керівництво міста Луцька і Волинської області. Потім я урочисто вітаю команду «Житлобуд-2»,  дякую за сумлінну працю. Традиційно, з року в рік, весь колектив збирається і виїжджає на природу. Ми співаємо, граємо у волейбол, міні-футбол.

 

м. Луцьк, вул. Конякіна, 16 Б

тел.: (0332) 78-61-32

http://www.zb2.com.ua/

Ліцензія серія АВ №591033

Журнал «People UA» зацікавила суспільна думка. Я звернулася до персон, компетентних у будівельних питаннях, та спеціалістів ринку нерухомості.
«Житлобуд-2» – потужна будівельна компанія, я позитивно оцінюю роботу. На прикладі ситуації з виконання завдань під час будівництва фортифікаційних споруд в районі Маріуполя я зробив висновки, що керівник Леонід Стефанович – спокійний, виважений, людяний, є в характері відповідальність та відсутня нездорова амбіційність. Він – депутат обласної ради, має високий авторитет. Перспективи «Житлобуд-2», яка є приватною компанією, залежать перш за все від менеджменту фірми. Завдання влади – підтримувати подібні компанії».
Володимир Гунчик, голова Волинської обласної державної адміністрації.


«Леонід Степанович – високопрофесійний будівельник. Людина слова. Перспективи у компанії є, тому що там прцюють професіонали».
Микола Романюк, Луцький міський голова.


«Житлобуд-2» – це потужна будівельна компанія, яка добротно будує не лише житло, а й соціально-важливі об’єкти: садочки, школи, лікарні тощо. Над цим працює колектив професіоналів, який злагоджений, очолює його керівник з багатим досвідом як професійним, так і життєвим. Леонід Стефанович впевнено веде колектив до нових вершин».
Леонід Карабан, начальник управління капітального будівництва Луцької міської ради.


«У нас на Волині багато хороших будівельників. Якщо говорити про «Житлобуд-2» як про генерального підрядника, то хочу зазначити лише позитивне. Компанія давно знаходиться на ринку, багато об’єктів виконала якісно та вчасно, з дотриманням усіх вимог. Має ліцензію, хорошу матеріально-технічну базу, спроможна освоювати нові напрямки та виконувати навіть складні будівельні роботи».
Лілія Павлова, начальник управління капітального будівництва Волинської обласної державної адміністрації.


««Житлобуд-2» – це одна з небагатьох фірм на Волині, яка правильно працює в законодавчому полі. Ми для них виготовляємо проекти на документацію і в процесі будівництва ведемо авторський нагляд. Хочу зазначити, що в компанії працює кваліфікований професійний колектив. Керівник Леонід Стефанович – порядний, він завжди прагне досягнути високої якості».
Анатолій Доротій, керівник волинського філіалу «Державний науково-дослідницький та проектно-вишукувальний інститут «Ндіпроектреконструкція».  


«Леонід Степанович Стефанович бере активну участь у засіданнях комісії з архітектури та будівництва. Дає слушні поради та допомагає приймати правильні, зважені рішення комісії. Він не вступає в полеміки, це людина конкретики. На сесії обласної ради уважний, завжди компетентний у всіх питаннях. Я маю 15-річний досвід у будівництві, але завжди звертаюся до нього за консультацією. Леонід Стефанович часто будує соціальні об’єкти, хоча є будівельні підприємства, які кажуть, що не вигідно, нарікаючи на малу платню, а Стефанович береться за будь-яку роботу, ніколи не відмовляє. Він навіть їздив на Схід, де його команда будувала оборонні споруди. На мою думку, «Житлобуд-2» – це стара гвардія, з якою приємно працювати, бо вони інші».
Юрій Цейко, голова постійної комісії з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства.


 «ТзОВ «Житлобуд-2» - це потужна будівельна компанія, здатна виконувати надважкі завдання з будівництва об'єктів. Директор Стефанович Леонід Степанович – досвідчений будівельник. Він любить свою справу всією душею і, як капітан, веде свій корабель крізь шторми і негоди в бурхливому, нестабільному морі сьогодення. Особливої поваги заслуговує команда, яка вчасно і якісно виконує поставлені завдання, і тому є надійною опорою капітанові. Як кажуть, робіть висновки за справами, а послужний список будівельної діяльності «Житлобуд-2» заслуговує на повагу. Це школи, дитячі садочки, лікарні, а також велика кількість багатоквартирних житлових будинків. Всі ці об'єкти покращують життя людей у суспільстві, а тому внесок підприємства у розвиток міста Луцька і Волинської області є значним і вагомим».
Сергій Бохонко, директор ПП «Ефект».


«ТзоВ «Житлобуд-2» на чолі з директором Леонідом Стефановичем, на мій погляд, – дуже поважна та потужна будівельна компанія, яка зводить багато об’єктів в Луцьку та області якісно та відповідально. Всі замовлення, які проходили через містобудівні умови, а пізніше проходили відповідні стадії декларування та здачі в експлуатацію, були вчасно виконані. Скарг не надходило, оскільки компанія працює давно і вже перевірена часом. Я би рекомендував замовникам, які хочуть отримати якісні будівельні послуги, звертатися до пана Леоніда Стефановича».
Леонід Герасимюк, начальник управління містобудування та архітектури Луцької міської ради.


«Коли до мене звертаються покупці з бажанням придбати квартиру забудовника «Житлобуд-2», то я впевнена, що будинок не тільки вчасно здадуть, але він буде з якісних матеріалів. Адже це забудовник, який на ринку Луцька близько 50 років. За цей час забудовник не тільки отримав багато відзнак, подяк, дипломів, але й зробив вагомий внесок у розвиток благоустрою Волинської області. Зробив реконструкцію лікарень, садочків, шкіл тощо. Що ж до цінової політики на квартири, то вона цілком виправдана якістю виконаних робіт, цікавим плануванням і розвитком інфраструктури».
Ольга Дополюк, ріелтор, директор служби нерухомості «Фортеця».


«Якщо трест «Волиньбуд», до якого входило десяток будорганізацій, розпався, то такий осередок як «Житлобуд-2»  працює і процвітає – це заслуговує на увагу. Фірму можна назвати успішною. Якщо за Союзу гнали вал, то зараз акцент робиться на якості. Я працюю майже 30 років у «Житлобуд-2» і пройшов всі сходинки від майстра до заступника директора. Фірма може працювати як з вітчизняними замовниками, так і з міжнародними організаціями – це, зокрема, й будівництво «Nestle». «Житлобуд-2» дотримується сучасних вимог, нових технологій, використовує якісні матеріали. Щодо керівника, то впевнено можу сказати: Леонід Стефанович – досвідчений та грамотний і як керівник, і як інженер, він звик виважено приймати рішення. Разом ми будували оборонні споруди в Маріуполі. Отримали направлення від ВОДА, нам доручили будівництво цих об’єктів, і ми без вагань взялися за них, виконавши завдання швидше за зазначені строки. Приїхав Президент, проінспектував нашу роботу і схвалив. У Сватовому (Луганська область) ми відбудовували місто-руїну. В перспективі – багато планів на цей і наступний роки. Проте, головне побажання – будувати, а не відбудовувати».
Юрій Баран, інженер із організації керування виробництвом.


«За 28 років моєї роботи у компанії ми пережили різні періоди становлення України, напрацьовано досить великий досвід, який  говорить про Житлобуд-2», що компанія може виконувати різні за призначенням будівельні замовлення. Свій колектив дуже люблю та поважаю. Якщо у фірми є славне минуле, я вірю в не менш перспективне майбутнє. Напередодні професійного свята хочу привітати всіх наших інвесторів, замовників, подякувати їм за довіру. Побажати Вам і Україні мирного неба, бути сильними, вірити і боротися за світле майбутнє».
Романія Козачок, заступник директора з капітального будівництва.


«Леонід Стефанович – стратег. Майбутнє будівельної галузі бачить перспективним. Він керівник на своєму місці, дбає про колектив, підвищує кваліфікацію. В компанію приходять будівельники з 2-м розрядом, навчаються, працюють і отримують 5-й розряд, якщо вміють виконувати роботу високого класу. З кожним роком «Житлобуд-2» оновлює автопарк будівельної техніки, нарощує темпи та потужність, в будівельній галузі посідає одне з перших місць. У будівництві компанія зарекомендувала себе позитивно на чолі з відповідальним керівником, про що й говорить багаторічний досвід за плечима. Бачу перспективи – рухатися вперед, виконувати свої зобов’язання й ніколи не підводити замовника. Сьогодні конкуренція висока, тільки професіоналізмом можна здобути довіру».
Сергій Шалагін, завідувач виробничої бази № 1.


«Працюю бухгалтером в компанії з 2010року. Наше підприємство ТзОВ «Житлобуд-2» є одним із лідерів серед будівельних компаній на Волині. Має потужну виробничу базу і висококваліфікований штат працівників. Я дуже пишаюся тим, що мій трудовий шлях продовжується саме в нашій компанії. Ми, колектив бухгалтерії «Житлобуд-2», прикладаємо усіх зусиль, щоб виконувати поставлені перед нами задачі: вчасно подаємо звітність, виплачуємо заробітну плату, сплачуємо податки. Наш керівник Стефанович Леонід Степанович є професіоналом своєї справи. Ми його поважаємо і любимо. Напередодні Дня будівельника хочемо побажати йому невичерпної енергії, сили, міцного здоров'я і багато нових перспективних об'єктів».
Людмила Пасічник, головний бухгалтер.

 Опубліковано "People UA by НАСОЛОDА" № 4(38) осінь 2016