Lviv Fashion Week 2020

У жовтні 2020 року в Львові відбувся Lviv Fashion Week 2020, особливістю якого стала співпраця з проектом Lviv Art Week: два заходи проводилися одночасно на території !FESTrepublic, з колабораціями дизайнерів і художників. LFW 2020 включав покази нових колекцій українських дизайнерів, лекції освітньої програми і презентацію соціального проєкту Diversity You.

Основним завданням Lviv Fashion Week, яке набуває ще більшої актуальності в умовах пандемії COVID-19, є підтримка українських дизайнерів. Разом з тим надважливою є відповідальність за здоров’я людей, тому Lviv Fashion Week пройшов в зміненому форматі. У зв'язку з карантинними обмеженнями квитки на покази не продавалися, подивитися покази в приміщенні змогла невелика кількість відвідувачів (до 100 осіб): виключно гості дизайнера та представники офіційних партнерів заходу і преси. Власне показів було менше, дизайнери представляли невеликі колекції. Гості сиділи на відстані між стільцями 1,5 м, а також були великі 1,5 годинні перерви. Діяв масковий режим, а на території були розміщені антисептики. Всі покази Lviv Fashion Week можна було переглянути онлайн. Паралельно трансляція відбувалася на екрані на відкритому повітрі на території Fest Republic, де покази змогли переглянути й  бажаючі відвідувачі Lviv Art Week.

Цьогоріч на території Fest Republic була представлена експозиція Lviv Art Week (зокрема – в залі показів). У перервах між показами вхід був вільний для відвідувачів Lviv Fashion Week. Тут були представлені картини та цікаві креативні вироби творчих особистостей.

Своє бачення моди як мистецтва і їх взаємозв’язку представили в колабораціях такі українські бренди і художники: B.O.LDYREVA х Petro Hrytsiuk, Lesia Semi х Boris Gavryliuk, Chereshnivska x Tereza Barabash. Також учасниками Lviv Fashion Week стали дизайнери Novana Studio, Olesya Marchuk & LUKI_BAG, Olga Romanova, Olesia Hryn, Zalesova, Olesya Tsiukh, Alona Cini, Petro Nesterenko-Lanko x Olga Pylnyk.

Тижні моди в сучасному світі є важливим каналом комунікації з аудиторією. Lviv Fashion Week повинен говорити не лише про тенденції, але й про нагальні і важливі теми, релевантні у світі та у fashion-індустрії. Тиждень моди тепер також несе відповідальність – за впровадження цінностей сталого розвитку, соціальної відповідальності та поваги до особистості в суспільстві. В рамках Lviv Fashion Week відбулася презентація соціального проєкту Diversity You 2020, присвяченого толерантності та прийняттю інакшого: одяг українських дизайнерів у двох фотосесіях представили нестандартні у традиційному значенні моделі – люди різного віку, тілобудови, етнічної приналежності, з цікавими і сильними історіями. Деякі учасники Diversity You 2020 виходили на подіум як моделі в показі B.O.LDYREVA х Petro Hrytsiuk. В рамках освітньої програми Fashion Talks, що проходила у Design House та в Modern Art Hotel, 9-11 жовтня відбувся сніданок з співзасновницями інклюзивного ательє «Lady Diatelier» Яриною Янчак та Іриною Ляховенко (модератор – Інна Кляп).

У Fashion Talks також відбулися лекції «Нові цінності комунікації» (Дар’я Марусик, голова департаменту комунікацій Ukrainian Fashion Week, керівниця проєкту BE SUSTAINABLE!), «Всі. Свої. Вихід на всеукраїнський ринок» (Тетяна Фіщук, директорка з комунікацій «Всі. Свої», експертка УКФ), «Чому в моді цнотливий одяг. Як розвиватиметься унісекс мода» (Майя Тульчинська, колумністка, авторка блогу «Доступно та просто про моду і стиль»), «Відео для вашого бренду: з чого почати, що робити самим, а що з кимось, скільки це коштує?» (Христина Бойко, креативна продюсерка та експертка з комунікацій, AND ACTION), «Мода та свідоме споживання. Зміни, що відбулись у 2020 році» (Наталія Картуненко, засновниця бренду Kart Nate), «Як навчати стилю онлайн: як соцмережі вплинули на роботу стилістів» (Галина Паньків, fashion та персональний стиліст, засновниця dressmeup.com.ua).

 

 

Автор: Олена Бекеша. Фотограф: Ігор Федорів

Опубліковано "People UA" № 5(51), грудень 2021