LVIV FASHION WEEK ОСІНЬ/ЗИМА 2013-2014

Lviv Fashion Week — це не лише покази і презентації колекцій. Щосезону Львівський Тиждень Моди надає простір для представлення мистецьких проектів, виставок та інсталяцій.

Подія:LvivFashionWeek

Сезон: ХІ, осінь/зима 2013

Дата: 27–31 березня 2013

Місто: Львів

Локації: ТГ Опера Пасаж, Трамвайне депо «Музей історії техніки», ТЦ Інтерсіті, Мистецька галерея Гері Боумена, Citadel-Inn Hotel&Resort, MirotelResort&Spa (Трускавець), Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса, виставковий центр Shuvar-Expo.

Кількість відвідувачів: близько 12 тис. осіб

195 зареєстрованих журналістів, фотографів, блогерів

30 подіумних показів

Медіа, індустрія та міжнародні гості: ХІ сезон LvivFashionWeek відвідали JeanLucDupont (Systeme-D, Франція); JudithGirard (головний редактор JARDINDESMODES, Франція); RobertCavell-Clarke (NotJustALabel, Великобританія), MagdalenaChristofi (FashionPhilosophyFashionWeekPoland), Ірина Данилевська (Ukrainian Fashion Week).

Спеціальні гості: Федір Возіанов (Київ), Kamila Gawronska Kasperska (Польща).

Учасники: Mykytyuk&Yatsentyuk | Stella Shakhovskaya | ROKSOLANABOGUTSKA | ТМ ПАРА SOLO | Burchinsky | Komardina Liudmyla | Irina Shuper | Olena Sloboda | KATERINA YALOVA | Kamila Gawronska Kasperska | Olena DATS' | Зінаїда Ліхачова | Ivanna Yukhymchuk | Elvira Skorych | Софі Марія Сєдова | NOVANA Studio | Віктор Черкаський | Marta Wachholz | v o z i a n o v

 Спеціальний Art-проект

З води й землі, з весни і осені

в осяйній країні хлібів та пісень

вражена і чиста, слабка і добра,

вільна і сильна…

стоїть ВОНА… така мила...

Художниця Зінаїда Ліхачова представила на Lviv Fashion Week художню композицію «Осінь така мила» з використанням авторських суконь та аксесуарів в академічному театрі Л. Курбаса. В основу сценічних образів було покладено осучаснену форму етнічного буденного жіночого вбрання. Форма: прямокутний силует української сорочки, що набуває жіночих обрисів за рахунок стилізованої плахти. Матеріали: льон, марля, дерево. Кольори: мучний білий, ягідний червоний, глибокий синій та тони, наближені до натуральної чорничної барви, що надають художньої привабливості декоративно-прикладним елементам композиції. Тканинна технологія: ручна робота, авторська техніка, нашарування натуральних тканин, різних за фактурою та кольоровою гамою, навмисно необроблені елементи, вплетення зачепів та бізів. Аксесуари: намисто з натурального дерева, фарбованої марлі та льону, традиційні українські хустини.

Художня виразність композиції досягається за допомогою проникливої ліричної музики Олега Ківи, геніальних поетичних рядків Шевченка та Тичини, озвучених неповторними співами Ніни Матвієнко. Саме спів підносить духовну глибину, красу, ніжність, чистоту і гармонію внутрішнього світу української жінки.

При накладанні на візуальний відеоряд музики та пісні спеціально створені художницею-мисткинею авторські орнаменти «оживають». Оригінальність подачі принесла автору заслужений успіх — зал театру був вщент заповнений.

Високий рівень представлених колекцій варто відзначити, зокрема, у Roksolana BogutskaKamila Gawronska Kasperska, Marta Wachholz і v o z i a n o v, серед молодих дизайнерів  у Katerina Yalova та Elvira Skorych.

Roksolana Bogutska

Колекція RoksolanaBogutska осінь/зима 2013 приурочена до 15-річчя бренду і стала своєрідним підсумком творчих пошуків дизайнера впродовж усього періоду, демонструючи те, в чому бренд RoksolanaBogutska традиційно сильний і що складає його ДНК: роботу зі шкірою, хутром, тканиною, трикотажем. Інспіраціями для створення колекції стали 30-40-і рр. ХХ ст. та орнаментика козацької вишивки, а сам показ відбувся 29 березня в Mirotel Resort & Spa у Трускавці.

Kamila Gawronska Kasperska

Спеціальний гість Kamila Gawronska Kasperska (Польща) продемонструвала сучасну колекцію з дещо контраверсійним джерелом інспірації одягом католицького духовенства. Показ відбувся у партнерстві з FashionPhilosophyFashionWeekPoland, постійним учасником якого є Каміла.

Marta Wachholz 

В основу колекції Marta Wachholz осінь/зима 2013 покладена ідея трансформації листка в спрощену орнаментальну форму, а також динаміка згортання та розгортання листя дерев. В результаті гості показу представники міжнародних ЗМІ спостерігали прекрасну енергійну колекцію, складні конструкції та нетривіальний підхід дизайнера до створення образів. Одяг Marta Wachholz відтепер буде присутній на міжнародній платформі для дизайнерів NotJustALabel.

Віктор Черкаський

«Якщо в чашечку щойно зготованої кави додати трішечки молока, збитого в густу молочну піну, вийде бездоганний на смак напій» – саме такою колекцією Віктора Черкаського «Cappuccino» насолоджувалась вельмиповажна фешн-публіка Тижня Моди у Львові. Власне, я асоціюю місто Лева з кавою і тістечками, напевно, такою ж атмосферою перейнявся дизайнер одягу Віктор Черкаський.

Olena DATS’

Цього сезону Ukrainian Fashion Week і український дизайнер Олена Даць долучилися до підтримки благодійних ініціатив Lviv Fashion Week. Зібрані кошти з продажу запрошень на благодійний показ Olena DATS’ спрямовані на проведення операцій та лікування двох соціально незахищених дітей — Максима Стадника (9 років) та Ольги Проць (17 років).

Burchinsky

У колекції Burchinsky прослідковується складний крій і прості лінії, щільна матерія і легкі полотна, консерватизм пастельних відтінків та ігри з колористикою. Баланс необхідних елементів розкриває іншу грань істинних цінностей і якостей справжніх жінки і чоловіка. Щільний котон та вовна уособлюють твердий характер та незалежність, проте вкраплення делікатного шовку нагадує, що жінка залишається тендітною, ніжною, люблячою… Жорстка та щільна тканина демонструє істинний характер справжнього чоловіка – мужність, суворість, хоробрість, силу, витривалість, але тонка бавовна також дає розуміння того, що справжньому чоловіку не чужі почуття любові та турботи.

Katerina Yalova

Колекція під назвою «Посвята Гауді» відзначається оригінальністю, самобутнім поглядом на сучасну моду Катерини Ялової та романтичною енергетикою. Моделі одягу інтригують, хвилюють, народжують бажання відчути себе оновленою. Образ архітектури Антоніо Гауді тактовно простежується через фактурні шкіряні прорізи декору та авторські принти. Ці ажурні ефекти ми бачимо на жакетах, сукнях, великих комірах та рукавах. Колорит стриманий – основні кольори рухаються від білого до перламутрового і бежевого. Асиметрія, нестандартний крій, несподівані для одягу декоративні отвори створюють незабутнє враження від колекції.

Irina Shuper

Дебютна колекція Ірини Шупер насичена життєрадісними яскравими кольорами у поєднанні зі стриманими темними відтінками. Лінія одягу розроблена з м’яких тканин: атлас-шовку та цупкої вовни, а в якості декору використовуються ґудзики. Варто відмітити, що в колекції використовуються принти живописних робіт художника-архітектора Гундертвассера. Архітектура та мода – це тривимірні мистецтва, які сприймаємо повноцінно лише в русі, в багатогранності їхніх ракурсів. І якщо архітектура, наче висока мода, пропонує сталий візуальний проект, модне прет-а-порте змінює його щосезону. Дизайнер змушує по-новому подивитись на сучасний світ, де можна виглядати екстравагантно, модно та водночас почувати себе зручно.

Olena Sloboda

У молодіжній колекції Олени Слободи присутні нестандартні фасони, прямі, геометричні силуети, атипове поєднання елементів, асиметрія та цікаві аксесуари. Використовуючи досягнення авангардного мистецтва, дизайнер створила орнаментацію тканин завдяки прямим і циркульним лініям, відмовившись від образотворчих малюнків і оперуючи лише геометричними формами. Основа кольорової гами складається з чорного, темно-синього та білого кольорів, що поєднуються з яскравими принтами. У колекції також використана гра фактур і поєднання контрастних матеріалів: кашеміру, букле, атласу та шифону. Стилістична цілісність і різноманітні фактури додають колекції індивідуальності, виразності та образності.

Elvira Skorych

Колекцію в стилі необароко створено для жінки, котра стане справжнім феєрверком на тлі відстороненої від почуттів осені, та на догоду підступній морозній зимі. Зіткнувшись із негодою, вона огортається у теплу накидку, мріє про щось величне. У її думках – парки та палаци, культова музика, опера, художні твори Рубенса та Караваджо, і – ввічливий джентльмен. У силуеті – легкість і драпіровки, у візерунках – авторські орнаменти, де вишуканість принтів підкреслюють благородні напіввовна, віскоза та велюр. Колористика – тепла й смаковита, сповнена тугою за теплом та водночас усучасненою ексцентричністю. Важливий елемент колекції – пряжка-аграф на шиї, талії та стегнах, що стримує порив. Вона йде…

ТМ ПАРА SOLO

У колекцiї застосованi легкi та зручнi тканини з високотехнологiчною обробкою, з посиленими якостями стiйкостi до погодних умов: вітру, дощу, снiгу та морозу. Також традиційно для одягу другогo шару використовуються натуральнi тканини: вовна, бавовна, віскоза, які для додаткової стiйкостi змiшанi з еластаном та полiестером. А наповнювач для верхнього одягу – силiкон, особливо стiйкий до низьких температур. Головний принцип у виробництвi одягу ТМ ПАРА СОЛО – розробка нових технологiй, збереження максимального комфорту, відчуття смаку та модних трендiв для дітей.

Vozianov

Спеціальний гість Федір Возіанов представив нову «варварську» колекцію BARBARUS, прем’єрний показ якої став яскравим завершенням ХІ Lviv Fashion Week. Колекція «Bаrbarus» (варвари) – це зовсім не історичні реконструкції, а сучасний одяг для міських авантюристів, готових до несподіваних поворотів подій. Для тих, хто час від часу відчуває неполіткоректні пориви всередині, хто при зовнішній рафінованості насмілюються давати волю своєму внутрішньому варвару. Будьте готові, що в цьому одязі ви будете виглядати ледь чужими на вулицях наших міст. Це не яскраві речі, швидше в них є щось від обладунків, які захищають і надають впевненості їх власниці, в якій би ситуації вона не опинилася.

Опублковано "Лише Насолода" № 4(26) жовтень-листопад