Людина починається з добра

Робити добро легко, адже для цього не потрібно витрачати купу грошей або багато сил. Проте в сучасному світі чомусь все більше черствіємо серцем і стаємо байдужими до чужих проблем. Багато хто розчарувався в необхідності творити добро, адже з реальних життєвих ситуацій ми можемо побачити, що воно, на жаль, не завжди повертається до тебе тим самим. Так чому ж все-таки треба робити добрі справи? В першу чергу – для себе. Хіба вам не буде приємно, коли людина, якій ви допоможете, скаже «дякую». Робіть це не заради подяки, а просто для того, щоб безкорисливо допомогти людині, і вам самим від цього стане краще. Чим більше в нашому світі добра, тим менше буде зла.

Творити добро – це моральна потреба будь-якої людини. Не бійтеся подати комусь руку допомоги. Для цього не обов’язково здійснювати героїчні вчинки, воно проявляється в буденних речах. Наприклад, допомогти бабусі, піднести сумку перехожому, нагодувати бездомну тварину. І той, хто навчиться робити добро за покликом своєї душі, не чекаючи щось натомість, стане щасливою, благородною людиною. Потрібно намагатись бути більш гуманними до тих, хто поряд, і тоді оточуючі також стануть добрішими. Так і вийде кругообіг добра на світі.

А ви ніколи не замислювались, що таке доброта? Доброта може проявлятися звідусіль, це не лише прояв турботи до близьких, це може бути допомога навіть незнайомим людям. Є безліч прикладів, коли цілком сторонні люди збирали кошти на лікування важкохворих. Рідні цих хворих навіть не знали, хто це зробив. Це справді гарні, добрі справи, які заслуговують пошани. Є також люди, які допомагають діткам, що не мають батьків та проживають у дитячих будинках. Такі діти особливо потребують турботи та тепла. Сьогодні також дуже поширене волонтерство. Це теж добрі справи для людей, які потребують підтримки та допомоги. Під час військових дій, стихійних явищ, техногенних катастроф у людей особливо загострюється відчуття відповідальності та справедливості, потреба творити добро.

Потрібно з раннього дитинства вчити дітей робити добрі справи. Це допоможе вирости їм щирими людьми, які зможуть зрозуміти чужий біль та страждання. Є безліч способів виховати у дітей відчуття відповідальності за близьких та рідних, адже творити добро завжди приємніше, ніж завдавати шкоди іншим.

В давні часи і в нашому сучасному світі вважалося, що добро приносить душевну рівновагу. Потрібно діяти так, як хочеш, щоб поводились з тобою. А ще добрі справи збільшують успішність людини. У деяких випадках люди роблять добро для того, щоб стати необхідними в суспільстві й тим самим підвищують свою самооцінку і збагачують свою духовність. Як багато значить для нас добре й духовне слово і щира участь. Як би Ви не хотіли, все одно не встигнете допомогти всім і кожному. Турбота про своїх близьких та рідних, маленькі послуги знайомим – це потрібно робити зі своєї волі. Поспішайте творити добро сьогодні, адже завтра ви можете не встигнути допомогти і втратити близьких, друзів, знайомих, відштовхнути хороших людей від себе назавжди. Не можна відкладати добрі справи на потім або думати, що в тебе немає можливості допомогти, кожен може допомогти іншому і змінити світ. Поспішайте робити добро, адже, пройшовши повз, ви вже не повернетесь назад.

Найчастіше люди думають лише про себе і не хочуть допомогти іншим просто так, без якоїсь вигоди. Стають черстві, втрачають духовність, цінність, таким людям важко бути добрими до оточуючих, от і здається, що їх оточують вороги і вони нікому не довіряють, окрім себе. Такі люди не завжди замислюються, що поряд знаходяться ті, котрим необхідна їхня підтримка та любов. Робити добро і бути добрим – велика праця, але це варте уваги. Адже добро повертається сторицею.

Духовність твердить філософію добра по-своєму, добро – це є насамперед справи милосердя. Існують справи милості як духовної, так і тілесної. Прийняти гостя, мандрівника, нагодувати голодного. Необхідно повернути грішника на правильний шлях, простіше кажучи, врятувати душу.

Людина народжується не для того, щоб безслідно зникнути нікому не відомою пилинкою. Вона народжується для того, щоб залишити слід, виконавши свою місію на Землі. А залишає вона його у добрих справах. Доброта, милосердя, гуманність – вічні супутники людини. Ще з далекого минулого благодійність була у традиціях нашого народу. Доброта і чуйність, співпереживання, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину – це є в характері кожного з нас. Любов Забашта писала: «Сказав мудрець: «Живи, добро звершай! Та нагород за це не вимагай.Лише в добро і вищу правду віра

Людину відрізня від мавпи і від звіра. Хай оживає істина стараЛюдина починається з добра

Тож не скупіться робити добрі справи, щоб збагачувати свої серця любов’ю до своїх рідних, сусідів, однолітків, колег, щоб назавжди викорінити зі своїх душ зло, жорстокість та ненависть. Не бійтеся бути добрими та віддавати іншим тепло своєї душі, коли ми вчимося доброму, прагнемо робити добро, погане на думку ніколи не прийде.

Доброта – це світле, привітне, радісне почуття, яке дарує людям  посмішки та щастя. Завжди є нагода, щоб зробити добро, ніколи не навязуйте робити те, про що вас не просять, і ніколи не наполягайте на цьому. Я бажаю всім людям на цій планеті, щоб вони були добрі, щирі і небайдужі. Будь ласка, будьте добрими, і в нашому світі запанують любов, гармонія та мир.

Автор: духівник Марія Гурко

Опубліковано: People UA № 3(49), весна 2020