Масаж і його користь для тіла

Масаж супроводжує людину з перших днів життя, адже саме за допомогою легкого масажу лікарі змушують новонароджене немовля зробити перший подих і перший крик. Масаж повинна вміти робити кожна мама своєму малюкові при коліках у животику. Кожен з нас хоча б раз у житті робив масаж. Пригадайте божественне полегшення, яке настає у спині, коли ми пройдемося домашнім масажером. Що може зрівнятися з дотиком жаданих рук, коли ми просимо один одному хоч трохи розім’яти плечі після напруженого дня? А ось після професійного масажу відразу відчувається благословення та тепло, що починає розливатися по тілу. Масаж корисний для всіх, тому людство давно винайшло його як один з ефективних методів оздоровлення та краси. Існує безліч видів масажу, про кращі з яких я розповім у цій статті.

Лікувальний масаж

До професійного масажиста люди, зазвичай, звертаються, щоб відновитися після травм або позбавитися болю. Лікувальний масаж справді рекомендується тим, хто отримав серйозну травму, відчуває постійні болі в попереку через тривале сидіння за комп’ютером, має захворювання опорно-рухового апарату, або кому потрібно відновитись після інсульту. Окрім оздоровчої мети, цей вид масажу є відмінним засобом, щоб розім’яти м’язи і поліпшити кровообіг.

Лімфодренажний  масаж

Цей вид масажу обожнюють жінки, адже він здатен не тільки покращити стан шкіри, розім’яти проблемні зони тіла (стегна і живіт), але й прискорити обмін речовин, бо повільне очищення організму, в цілому, є причиною зайвої ваги. Даний вид масажу має безліч підвидів: точковий, вакуумний, роликовий – кожен з яких має свої beauty-переваги.

Антицелюлітний масаж

Найефективніший метод боротьби з целюлітом – це масаж. Утворенню целюліту сприяє тісний одяг, тривале сидіння, стреси, при яких стискаються судини, – все, що приводить до порушення кровообігу. Антицелюлітний масаж вирішує проблему зайвої ваги, проте варто дотримуватися деяких правил. Для отримання довготривалого ефекту необхідно від 10 до 15 процедур, за цей час тканини ущільнюються і в них налагоджуються обмінні процеси. Перші 5-6 сеансів масажу дія направлена на вичавлювання зайвої рідини. У цей період об'єми зменьшуються за рахунок ущільнення тканин і видалення з них зайвої рідини. Потім починається дія на жирові тканини. Масажист повинен використовувати спеціальний антицелюлітний крем або ефірну цитрусову олію. Масаж тіла робиться завжди знизу вгору. Тривалість антицелюлітного масажу має бути від 30 хвилин до 1 години з періодичністю не менше одного разу на тиждень. Після антицелюлітного масажу на тілі пацієнта не повинні залишатися синці – це означає, що фахівець неправильно робить масаж.

Завдяки багаторічній практиці хочу відмітити, що масаж варто робити в комплексі, а саме починати з лікувально-очисних процедур тіла: гоммаж, скраб та лімфодренажний чи медовий масаж.

Гоммаж – процедура, яка призначена для зняття з шкіри верхнього шару відмерлих клітин і покращення її зовнішнього вигляду і структури, зволожує і тонізує шкіру. Гоммаж – це фактично пілінг, але ніжний, рекомендовано для чутливої, в’янучої або вугруватої шкіри. Рекомендовано для чоловіків 1-2 рази в тиждень робити гоммаж з мікрогранулами із екстрактами женьшеню, алое, солодкою і термальною водою, що відновлюють природний захист шкіри. Жінкам робити гоммаж варто в залежності від віку, стану шкіри, але незважаючи на всю м’якість гоммажа, це все-таки пілінг. Його не варто робити на відпочинку, коли ви багато часу в день проводите під сонцем. А ось осінь – найкращий час як для гоммажа. Гоммаж застосовують як для косметичних, так і для антицелюлітних процедур. Рекомендовано використовувати лише натуральні складники для тіла, наприклад: сир з цукром, або мед з кремом, чи краплиною гелю для тіла. Райську насолоду вам подарує шоколадний масаж.

Скраб – більш жорсткіша процедура очищення, яка проводиться з інтервалом 3-5 днів. Майстер-масажист застосовує косметичним крем, що містить тверді частинки (подрібнене насіння рослин, кісточок винограду чи абрикоса, рису, а також сіль, цукор, очищений пісок, кавовий жмих, мак, мед та ін.)

Сьогодні великою популярністю користується лікувально-очисна процедура тіла лімфодренажний масаж, який повинен виконуватися лише професійним масажистом виключно в напрямку лімфатичних вузлів, аби вивести зайву воду з організму.

Рекомендую медовий масаж для зцілення тіла. Звичайно, майстер-масажист повинен зробити за згодою пацієнта тест на реакцію шкіри, аби перевірити чи немає алергії на мед. Якщо ж немає протипоказань, то звісно можна побалувати дуже корисною процедурою – ароматним медовим масажем, який роблять з добавленням аромамасла.

Єдиний і найкращий інструмент для проведення будь-якого виду масажу – це руки масажиста. Віддати себе в хороші руки у даному питанні особливо важливо, адже, потрапивши до непрофесійного фахівця, Ви не тільки витратите даремно гроші, але й можете завдати шкоди всьому організму. Розтягнені м’язи і навіть синці – результати неправильно проведеного сеансу масажу. Обирайте кращих масажистів із солідною репутацією, аби результат перевершив усі Ваші очікування. Піклуйтесь про своє здоров’я та приділяйте частіше увагу своєму тілу: відвідуйте басейн та спорткомплекс, ходіть на масаж. Пам’ятайте, масаж – це здоров’я, зцілення, омолодження та краса тіла. А мій девіз: допомагай і не нашкодь!

Автор: масажист з 20-річним стажем Марія Гурко

моб.тел.: (050) 8813905, (067) 3584747

 

Опубліковано: People UA № 2(48), осінь 2019