Меценати для солдата

Немає точної дати утворення волонтерського руху в Україні. Є лише розуміння того, що волонтерські організації від часу свого заснування стали невід’ємною частиною нашого сьогодення. У нашій рубриці «Добрі справи» ми хочемо розповісти про один незалежний волонтерський рух «Меценати для солдата».

  Руслан Теліпський (співзасновник руху): «Наш цільовий напрямок – це родини Небесного Легіону, дітки бійців АТО, поранені солдати та інваліди, а також ветерани сучасної війни. Головне наше завдання – намагатися не залишати хлопців наодинці з проблемами, щоб не повторювався синдром «афганців», коли бійці були кинуті суспільством напризволяще. Ми усвідомлюємо, що можемо врятувати не тільки чиєсь життя зокрема, але й долучитися до кращої долі нашої країни в цілому. У нас є багато проектів, один із основних – це «Діти небесного легіону». Рух привертає увагу громадськості до дітей героїв, які через війну втратили своїх батьків, щоби дізнатись про їхні потреби, проблеми, мрії, аби спільними зусиллями й по мірі можливості завчасно підготувати подарунок дитині чи реалізувати якесь бажання. За роки існування МдС здійнив багато проектів та акцій, які не залишили людей байдужими. Всю свою діяльність ми звітуємо у соцмережі FB та маємо свій ютуб-канал.

  Наталія Іщук (вдова бійця АТО): «Хочеться подякувати волонтерам руху «Меценати для солдата» за підтримку сімей загиблих в АТО та бійців. Це дивовижно, як декілька людей з величезним серцем можуть об’єднати навколо себе стільки небайдужих і разом творити добрі справи! Але для мене найголовніше те, що я не бачу жалю у їхніх очах, а бачу розуміння і підтримку, бажання чути і вміння вислухати усіх. Кожна наша зустріч проходить у дуже теплій, дружній атмосфері, де сім’ї загиблих можуть поспілкуватися не лише з волонтерами, а й між собою, що теж є дуже важливо. Я знаю, що багато меценатів та волонтерів не лише з Волині, а й з інших областей України та з-за кордону, які бажають залишатися невідомими, можливо, і не стали б жертвувати на потреби бійців, але вони готові співпрацювати саме з проектом «Меценати для солдата», тому що довіряють вам. Я захоплююсь вами і впевнена, що майбутнє України з такими людьми мусить бути прекрасним!»

Василь Цапюк (бізнесмен-меценат): «Певно, з початку знайомства з Русланом Теліпським беру активну участь в проекті «Меценати для солдата». На мою думку, саме такий формат допомагає найбільш реально: від мецената безпосередньо до солдата. Проект несе благородну місію і до нього може реально долучитись кожен! Маєте великі матеріальні статки – будь ласка, є безліч потребуючих родин, не маєте коштів, проте хочете допомагати, – будьте волонтером, маєте можливості власною справою допомогти – вам у цей проект!»

Алла Пугач (вдова бійця АТО): «Те, що ви робите, в декількох реченнях не вмістити. Охоплюєте різні напрямки: психологічна допомога, тренінги, майстер-класи, матеріальна допомога, дитячі табори, відпочинки сім’ями, постійні дитячі розваги, подарунки і, напевно, найголовніше: це щирість і доброта, з якою ви це все робите. Ваша відданість цій справі вражає, адже вам вдається зробити те, що не під силу нашій державі, в якої постійно на нас не вистачає коштів. Ми щиро дякуємо проекту МДС і всім його організаторам, завдяки вам ми відчуваємо ту турботу та допомогу, якої ми так потребуємо. Сили вам, втілення всіх задуманих планів та низький уклін».

Петро Ковальський (учасник АТО): «З проектом «Меценати для Солдата» познайомився випадково, зацікавила ідеологія та впровадження механізму допомоги... У той період якраз був після демобілізації, скориставшись допомогою, й сам вирішив допомагати побратимам, тому згодом долучився у даний волонтерський рух… Це свого роду й реабілітація, спілкування, нові знайомства, результат роботи нагороджується посмішками дітей бійців та словами подяки їхніх родин. За цей час МдС став не тільки проектом, але й частинкою мого життя. Цей волонтерський рух заслужив довіру у волинян, українців та волонтерів з усього світу, громад українців з-за кордону. Головне не забувати та пам’ятати ту велику ціну, яка й до сьогодні сплачується за мирне небо – це життя наших захисників. Проект є одним з найпотужніших волонтерських ініціатив у Волинській області та є показовим прикладом для впровадження на інших ареалах України».

Тож волонтерський рух «Меценати для солдата» цінує будь-яку вашу допомогу і сприяння у цей складний історичний для України період. МдС постійно у пошуках нових партнерів та волонтерів і всіх запрошує до співпраці. Якщо Ви бажаєтеся приєднатися до добрих справ, контактуйте за телефонами: (099) 2294100,  (067) 9794100.

Опубліковано "People UA by НАСОЛОDА" № 1(41), літо 2017