Ми відповідаємо за тих, кого приручили

Домашні улюбленці викликають неабиякі позитивні емоції у своїх господарів. Ви радієте, коли спостерігаєте за своїм вихованцем, бавитеся, купаєте чи вигулюєте цей клубочок щастя… Без тварин було б сумно, а ще сумно буває, коли Ваш улюбленець захворів. Головне пам’ятайте: ні в якому разі не слід займатися самолікуванням або чекати, поки симптоми пройдуть самі по собі. Єдиний правильний варіант – звернутися по допомогу до ветеринара!

Основна причина виникнення різноманітних захворювань у тварин – неправильне харчування. Особливе значення має те, чим годували тваринку перед тим, як вона потрапила у Ваш дім. Інколи для того, щоб, наприклад, собака, яку збираються продати, мала кращий «товарний вигляд», її годують хімією, імуностимуляторами, пригнічуючи таким чином імунну систему. І в майбутньому це дасть свої негативні наслідки. Тому звертайте велику увагу, де і у кого купуєте тваринку.

Правильне і збалансоване харчування – це лише одна зі складових здоров’я Вашого улюбленця. Для запобігання розвитку хвороб слід вчасно проводити дегельмінтизацію, вакцинацію та обробку проти ектопаразитів (паразитів, що живуть на зовнішніх покривах хазяїна - блохи, кліщі). Вакцинувати проти інфекційних захворювань повинен тільки ветеринарний лікар, щоб уникнути ускладнень та проблем. Терміни щеплень залежать від виду, віку тварини та інших індивідуальних обставин. Тому слід звернутись до компетентного спеціаліста, і він визначить, як краще зробите саме у Вашому випадку.

Звертайте увагу і на пору року, адже для кожного сезону характерні певні захворювання. Наприклад, взимку у тварин дуже часто виникають простудні захворювання, весною - вірусний гастроентерит, у сезон весна-осінь – паразитарні захворювання (їх спричиняють кліщі, блохи). Догляд за твариною залежить також від її віку. Кожна фаза розвитку потребує окремої процедури.

Та навіть якщо Ваша тваринка гарно виглядає і ніяких причин для занепокоєння немає, Вам слід відвідувати ветклініку не рідше, ніж 1-2 рази на рік, для планового профілактичного огляду. В ідеалі такий огляд слід проходити щоквартально. У кожного виду тварин – індивідуальний графік профілактичних заходів, тому проконсультуйтеся щодо цього у свого лікаря ветеринарної медицини.

Якщо все ж таки домашній улюбленець захворів, то під час прийому у ветеринара максимально детально опишіть лікареві все, що сталося з Вашою твариною. Для визначення правильного діагнозу йому необхідно знати, як проходить розвиток тварини, який у неї раціон, звички, як саме почала проявлятися хвороба. Ніколи не приховуйте ніяких деталей, це допоможе швидше встановити правильний діагноз. Ніхто, окрім хазяїна не зможе точно відповісти на ті питання, які задаватиме ветеринарний лікар в ході огляду і визначення діагнозу. Тому з твариною у клініку повинен іти лише господар, не просіть про це когось іншого.

Якщо певні моменти у лікуванні викликали у Вас занепокоєння, спробуйте відразу обговорити їх із спеціалістом. Пам’ятайте, що лікар хоче допомогти Вашому улюбленцеві! Тому слід ретельно дотримуватися його вказівок і лікувати тільки за схемою, яку приписав він.

Ветеринарна клініка ПП Дудко В. М. надає найрізноманітніші послуги: від консультації (про утримання тварин, про годування, догляд) до лікування (навіть онкологічних захворювань). Також ветеринари клініки надають повний спектр хірургічних процедур (операції, стерилізації, кесарів розтин), здійснюють профілактичне щеплення тварин, стоматологічні послуги. Для визначення точного діагнозу проводиться аналіз сечі та інші біохімічні аналізи.

Вартість послуг: звичайна консультація - 10 грн, огляд тварини із визначенням діагнозу – від 40 грн. При необхідності можна викликати лікаря додому. Ветеринарна клініка працює уже багато років, за цей час її спеціалісти зарекомендували себе найкращим чином, велика кількість постійних клієнтів – яскраве підтвердження цьому. Кожен випадок – індивідуальний, тому до кожного клієнта і пацієнта ветеринари мають особливий підхід. У практиці клініки є навіть випадок лікування левеняти із Луцького зоопарку.

У ветеринарній аптеці, що знаходиться за тією ж адресою, що і ветклініка, можна отримати консультації від фахівців і придбати все необхідне, щоб ваш вихованець не хворів і швидко одужав: усі необхідні профілактичні і лікувальні ветеринарні препарати вітчизняного й імпортного виробництва, а також засоби догляду за собаками, кішками, гризунами чи птахами.

Головна порада:

Насправді для того, щоб Ваш улюбленець почував себе добре і був здоровим, потрібно зовсім небагато. Правильне харчування, постійний доступ до якісної питної води, щомісячні обробки від бліх, щоквартальні обробки від глистів, щорічні профілактичні огляди у лікаря і вакцинації від інфекційних захворювань (включаючи сказ), правильні умови вигулу домашніх тварин – і Ваші вихованці приноситимуть лише радість

м. Луцьк, вул. Івана Франка, 46

(0332) 248445, 050 68 79 962, 050 84 42 495

Графік роботи ветеринарів: 

пн-чт – 9-18 год, пт – 9-17 год, сб – 10-14 год

Ліцензія Серія АВ № 416065 видана Головним управлінням ветеринарної медицини у Волинській області 08.10.2010 р.

Ліцензія Серія АЕ № 195076 видана Державною службою України з контролю за наркотиками 29.04.2013р.

Опублковано "Лише Насолода" № 4(26) жовтень-листопад