МІЯ

"Мрії зберігають нашу індивідуальність"

Латвійка з українською душею та діапазоном голосу в 3,5 октави, вихованка одного з провідних  вокалістів Лесі Салістри, фіналістка українського відбору Євробачення 2010, вокальні дані якої позитивно відзначили десятки музичних критиків та представників шоу-бізнесу. Її харизма, незрівнянний голос, вміння впевнено триматися на сцені та спілкуватися підкорюють душі. На сторінках видання позитиву – прекрасна співачка МІЯ (MIYA)

Досьє

 

Персона: Крумшин Марія Михайлівна

Посада: Співачка

Знак зодіаку: Телець (4 травня)

Життєве кредо: Хочеш бути щасливим – будь ним!

Сімейний стан: Неодружена

В дитинстві мріяв(ла) стати: Адвокатом

Важлива подія в житті: Знайомство з продюсерами KARPARATION, фінал «Євробачення 2010»

Бізнес для вас – це коли ти займаєшся справою, яка приносить моральне і матеріальне задоволення.

Історичне місце: Жовква. Люблю це невеличке українське містечко.

Класний фестиваль: Sziget Fesztival в Будапешті

Незабутній концерт: Сольний концерт у Львівській Опері моєї подруги і співачки Наталки Карпа «Інша».

Вражаючий музей: Віденський будинок мистецтв (Kunsthaus) в Австрії.

Отримана нагорода (титул, диплом тощо): фіналістка українського національного відбору «Євробачення-2010»

Улюблений фільм:«Мовчання ягнят»

Музика: від Ленні Кравіца до Селін Діон, від «Океану Ельзи» до Мадонни. Абсолютно різна.

Книга: Ерл Стенлі Гарднер «Мейсон ризикує»

Авто: власного авто немає, але цілюсь на Mercedes-Benz E-Class Coupe. Вважаю, що будинок і авто мають бути добротними. Все решта (включаючи і меблі) може бути недорогим.

Вид спорту: Плавання

Вид відпочинку: Стараюсь потрапити кожного разу в іншу країну, в інше місто, і розчинитися в них хоч на декілька днів.

Страва: Печінковий торт

Напій: Морквяний сік

Ідеальний дім – це гармонія між людьми, які там живуть.

Справжній смак життя – це сміливість будувати його самій із всіма його щасливими випадками і незгодами.

Влада для вас – це влада над собою.

Лише Насолода: Міє, ти народилася у сім’ї священика і росла у релігійному середовищі. Якого ти віросповідання? Чи віриш у Бога?

МІЯ: Я виросла в релігійній сім’ї, і, здавалось би, моя віра повинна бути якоюсь прогнозованою. Але, разом з тим, я народилась з дуже вільними поглядами... Читаю і маю зацікавленість до дуже різної літератури, можливо, і суперечливої. І якби, прочитавши Біблію, я не відчула самостійного поклику, сім’я мало б вплинула на мої погляди. Тому я не просто християнка, я – людина з безперечною вірою у те, що Бог існує. І ця віра повинна бути в усьому і стосовно до всього. Без віри неможливо переступити навіть поріг дому, як би банально це не звучало.

ЛН: Як твої батьки ставлять до вибору твоєї професії?

МІЯ: Скажу чесно: спочатку був негатив. Особливо в батька. Він не розумів, навіщо співоча кар’єра дівчині із здоровими поглядами і амбіціями. А я йому відповідала, що саме тому і й потрібно. Після перших моїх перемог батько, мабуть, змирився з моїм вибором. Він мене занадто добре знає, аби переживати. І ще є певні три речі, які я пообіцяла батькові, і свою обіцянку я не порушу. До речі, Соломія Крушельницька, Кондоліза Райс, Ангела Меркель, Фрідріх Ніцше – вони теж народились в сім’ях священиків. Гадаю, ті принципи, які закладають у нас батьки – джерело наших майбутніх перемог.

ЛН: У тебе досить сильний голос, але коли з твоїх вуст лине пісня – це несамовито ніжно. Як вважаєш: твій голос від Бога, чи хтось з батьків володіє таким прекрасним тембром?

МІЯ: Дякую, це дуже приємно чути! А чи голос від Бога? Кожен з нас багатий талантами, і якось гріх не спробувати їх розвивати. В мене в сім’ї – красиві голоси по чоловічій лінії, як в мого батька, так і в дідуся. Тому й не дивно, що у мене такий потяг до співу.

ЛН: Ти закінчила музичну школу по класу бандури. Зараз граєш на цьому інструменті?

МІЯ: О, це був дуже цікавий період… Бандура – особливий інструмент. Довше пам’ятала один етюд, але сьогодні, на жаль, вже й його не згадаю. Хоча навики, отримані за час навчання, назавжди залишаться зі мною.

ЛН: Ти маєш юридичну освіту, у твоїй сольній роботі вона допомагає? І чи доводиться використовувати в житті знання, які отримала в університеті?

МІЯ: У сольній роботі допомагає, і в житті теж. А знання, які були отримані в університеті, я почала використовувати ще під час навчання… Звичайно, хотілося б поєднувати музику і юриспруденцію. Тим паче, що в Україні авторське право взагалі беззахисне. Я роздумую над цим…

ЛН: Як часто тобі пропонують вийти заміж?

МІЯ: У мене – постійне безсоння, я вперта і незалежна. Тому шлюб – це далеке від мене поняття. Це як синиця в руках, а я сама собі журавлик! А подібні фрази сприймаю як жарт, і не більше.

ЛН: Дітей вже хочеш? Скільки? Як назвете?

МІЯ: Сьогодні я готова зірватись з місця і помчати стрімголов куди-небудь, навіть за декілька днів зібратись в іншу країну, а от з дітками так не вийде. Всьому свій час.

ЛН: У твоєму серці є місце для принца на білому Мерседесі, чи його вже полонив таємний красень? Якщо маєш кавалера, розкажи про нього: як його звати? Де і ким працює? Як ви познайомилися? Чим він тебе причарував?

МІЯ: О, як багато запитань… Я от чомусь бачу себе на Mercedes-Benz E-Class Coupe, і не пов’язую його появу з «лицарем на білому коні». А щодо найкращих рис, то в чоловіках мене причаровує сила характеру.

ЛН: Не раз чула пісню про кохання «Розпач» у твоєму виконанні вживу. Ти завжди співаєш її без фонограми? Адже вона під силу не кожному співаку.

МІЯ: Бувають випадки, коли виконання «на живо» через технічні причини є нереальним, і от тоді в мене виникають проблеми, бо, зізнаюсь чесно, не вмію до сих пір співати під фонограму. Виконання «наживо» завжди звучатиме чуттєвіше, тільки тоді тобі слухач повірить. Я переконана в цьому.

ЛН: Ти співпрацюєш з продюсерським центром KARPARATION. Якої думки про свого продюсера та творчу команду центру?

МІЯ: Ми всі дуже різні. І в цьому вже є деяка допомога і користь для кожного з нас. Коли потрібна порада, мені завжди допоможуть. Наталка Карпа у KARPARATION створила атмосферу таку ж, як і вона сама – теплу і щиру. До неї я звертаюсь стосовно усіх творчих запитань. А до Ярослава Степаника – з організаційними та стратегічними питаннями розвитку співачки МІЇ :)

ЛН: А чи задумуєшся над самопродюсуванням? Чого тобі не вистачає для самостійності?

МІЯ: Продюсування включає в себе дуже багато «технічних» моментів, виконання яких «на бездоганно» потребує не лише багато часу, але й затрату маси ресурсів, як фінансових, так і людських. У нас в команді все поділено. От за мною – творча частина: пошуку творчих людей, пісень, костюмів, розробки образів для фотосесії; на продюсері – організація всього переліченого; а Наталка Карпа, яку я часто називаю «творчим продюсером», допомагає все підкоректувати та надати цілісності. От такими спільними зусиллями і з’явилась пісня «Розпач», яка сьогодні є моєю візитівкою.

ЛН: Участь у фіналі національного відбіркового туру «Євробачення-2010» приніс тобі всеукраїнську популярність. Як ти гадаєш, чому перемога тебе оминула?

МІЯ: Тому, що я до неї не була готова. Ввечері дізналась про відбір, а в обід наступного дня вже співала в прямому ефірі. Для того, аби перемогти, потрібна підготовка. В даному випадку пісня, ідеальне виконання, і незабутнє трихвилинне дійство на сцені. Коли я відчую, що готова – неодмінно представлю Україну на «Євробаченні».

ЛН: Що відбувається за кулісами відбіркового туру «Євробачення»?

МІЯ: Емоції. Багато емоцій, різних переживань. Кожен намагається виконати все бездоганно. Два роки тому організація була справді бездоганною, і це попри те, що такий повторний відбір був несподіваний для НТКУ.

ЛН: В якому співочому конкурсі ти мрієш взяти участь?

МІЯ: Спочатку хотіла сказати, що в мене є не мрії, а цілі, але саме мрії зберігають нашу індивідуальність, вони дають енергію. Я мрію і про «Нову Хвилю», і про перемогу на «Євробаченні», але разом з тим розумію, що будь-який конкурс – це лише етап. Є багато виконавців, які після відомих фестивалів так про себе голосно і не заявили. Переконана, що справжній успіх приносить тільки пісня, яку полюбив слухач, ловить її на радіо, слухає в навушниках, і з нетерпінням чекає концерту її виконавця в своєму місті. Прагну бути виконавицею, пісні якої є улюбленими, а приїзд – бажаним.

ЛН: З ким із відомих зірок хочеш заспівати дуетом?

МІЯ: Є багато цікавих артистів, з якими мені було б цікаво заспівати в дуеті. Це і Лорак, і Валерій Меладзе, і багато інших. А якось мені снився сон, в якому я разом з Миколою Басковим співала пісню, яку часто виконують оперні співаки: «І hate you then І love you». Хтозна, можливо, зовсім скоро мій сон матеріалізується.

ЛН: З ким із впливових персон товаришуєш?

МІЯ: З багатьма перетинаюсь на коцертах, але не скажу, що власне товаришую. Мої друзі – це моя команда KARPARATION.

ЛН: Чим незабаром ти приємно здивуєш своїх прихильників?

МІЯ: На днях презентувала свій другий кліп на пісню «Дякую тобі», але вже думаю, на яку пісню зніматиму наступний. Тому активно займаюсь пошуком нових треків, нових ідей для відмінного виконання, подачі і випуску їх у світ. А з лютого активно готуюсь до участі в одному дійстві, і левова частка мого часу зосереджена саме на підготовці до цього концерту. Це такий собі невеличкий секрет, більше наразі відкрити не можу.

ЛН: Традиційне питання від нашого видання: в чому твій секрет успіху?

МІЯ: Ви ніколи не досягнете успіху, якщо успіх не стане для Вас ціллю. От коли є мрія, причому глобальна, творча, така, яка приносить задоволення не лише вам, але й іншим, це – справжній успіх із всіма його додатковими складовими.

Спілкувалася: Олена Бекеша

Опуліковано "Лише Насолода" № 1(23) березень-квітень 2013