Наші діти мають шанс на одужання, шанс на життя

 А янголи таки існують… Мені про це розповіли втомлені, глибокі, красиві жіночі очі. Недаремно кажуть, що саме вони – дзеркало людської душі. Вона зайшла в палату, у якій і відбулась наша зустріч, і я відчула тремтіння, яке мене раптово огорнуло. Не від хвилювання, а від захоплення. Її перші слова – і мої раптові сльози, хоча вважаю себе емоційно сильною людиною. Ми не стали спускатися до кабінету, щоб не гаяти часу, адже відразу після нашого спілкування лікар повинна була повернутись в операційну, де боролися за життя людини. І вона, як завжди, хотіла бути присутньою. Спостерігати за тим, як Бог керує руками хірургів.

     Ріта Лімрот – голова німецького благодійного фонду «Чорнобильська допомога». Завдяки пані Ріті Волинська обласна дитяча лікарня (Волинськe обласнe дитячe територіальнe медичнe об’єднання) отримала неоціненну допомогу – сучасне медичне обладнання, що значно примножило шанси дітей на одужання.

 «Я приїхала, побачила операційну. Тут не було сучасного операційного обладнання, тільки кров, багато проблем і нерви лікарів. Я писала списки того, що потрібно, було багато розмов, і потрохи все зрушувалося з місця. Мені допомагає дуже багато людей, особливо медкомпанії, які продають обладнання. Вони бачать, що я допомагаю дітям дуже багато років, документую, фотографую, звітую, тому мені довіряють.

     Раніше я допомагала дітям-інвалідам і часто запитувала: коли у вас немає грошей, хто допомагає? Люди відповідали, що отримують допомогу тут, у цій лікарні. Тому ми, благодійники, обрали саме це місце. Ось так і розпочалась наша співпраця з ВОДДТМО», – пригадує Ріта Лімрот.

    Вона зазначила у розмові, що їхня ціль – допомогти не одній дитині, а врятувати багатьох. Як результат – гуманітарна допомога  від німецького благодійного фонду та можливість безкоштовного навчання у Німеччині волинських лікарів. «Ми можемо щороку запросити 20-30 фахівців на навчання. Коли молодий лікар вперше приїжджає у Німеччину, у нього шок, тому що бачить, скільки насправді можна зробити, наскільки більше допомогти. Вважаю ваших лікарів дуже здібними, вони швидко навчаються і далі використовують набуті знання в Україні.

Я бачила, як діти помирають, і не могла з цим жити спокійно. Особливо страшно бачити маму, яка стоїть біля операційної, коли вона знає, що дитина помирає. Боляче… Я дуже вірю, що Бог допомагає, просто це відбувається через мене. Я не така велика людина, просто волонтер, та коли мені потрібна допомога, я її отримую», – зізнається Ріта Лімрот.

      Недаремно за результатами Національного конкурсу «Благодійна Україна» у 2017 році фонд Ріти Лімрот «Чорнобильська допомога» отримав диплом переможця у рубриці «Допомога з-за кордону».

      Варто відмітити, що з пані Рітою Лімрот також прибув у Волинськe обласнe дитячe територіальнe медичнe об’єднання й відомий професор Ленарц із Ганновера. Це четвертий візит професора у Луцьк. Він оперує у надскладних випадках сам, аби наші лікарі дивилися та переймали іноземний досвід і майстерність. Проте зараз вже частіше спостерігає, чи все правильно виконують наші фахівці й консультує. Пані Ріта з гордістю розповідає про професора. Про те, якої великої душі ця людина. Його запрошують по всьому світі. Таких людей одиниці на увесь світ. Але до нашого міста професор Ленарц приїздить абсолютно безкоштовно, сам оплачує дорогу, ділиться знаннями, просто через те, що бачить тут хороших лікарів і вірить в перспективи розвитку медицини на Волині та Україні в цілому.

Медицина – це не лише знання та вміння. Це щире бажання допомогти, незважаючи ні на що. Це дар, який часом дуже важко та боляче нести. Це диво, яке все ж трапляється. Це шанс на одужання, шанс на життя. Досі не вірите, що янголи існують?

ДОВІДКА

Ріта Лімрот – голова благодійного фонду «Допомога дітям Чорнобиля».  Завдяки тісній співпраці із благодійниками з Німеччини та, зокрема, благодійницею Рітою Лімрот у Волинському обласному дитячому територіальному медичному об’єднанні з’явилася можливість впровадження сучасних світових технологій в дитячій отоларингології. Дякуючи співпраці з благодійним фондом Ріти Лімрот, розпочинаючи з 2017 року, у Волинську обласну дитячу клінічну лікарню здійснив ряд робочих візитів провідний фахівець в галузі світової отоларингології професор Томас Ленарц.

      Томас Ленарц – прес-секретар тематичної мережі «Acatech Health Technologies», голова Німецького товариства біомедичної інженерії (DGBMT), президент німецького товариства черепної хірургії, президент німецького товариства комп'ютерної та робочої хірургії, член правління Німецького товариства аудіології (DGA) та національної академії наук Леопольдіна, член правління Європейської академії отології та нейрології (EAONO).

      Одним із основних напрямків наукових напрацювань професора є порушення слуху та слухові імплантати, особливо кохлеарні імплантати, імплантати мозку та імплантати середнього мозку

 Томас Ленарц створив найбільшу в світі програму імплантації кохлеарів з використанням комп'ютера, працював над створенням телемедичної мережі «Live International Network Otolaryngology» (LION). Впровадив роботизоване оперативне втручання та здійснює як фундаментальні, так і клінічні дослідження для покращення якості надання допомоги хворим з проблемами слуху, з 1993 року очолює кафедру оториноларингології медичного факультету «Ганноверський університет».

У Волинській обласній дитячій клінічній лікарні професор впродовж візитів разом із фахівцями закладу безкоштовно проводив консультативні прийоми хворих дітей із складною отоларингологічною патологією та здійснював надскладні оперативні втручання на середньому вусі й слуховідновлюючі операції із встановленням кохлеоімплантів. Оперативні втручання стали можливими завдяки оснащенню лікарні новими хірургічними операційними мікроскопами.

 

Автор: Анастасія Подзізей. Фото: Ангеліна Матвійчук (фотостудія «Bohema»)

Опубліковано: People UA № 2(48), осінь 2019