Найбагатші люди України

     Чи задумувалися ви над тим, як кожен з нас особисто впливає на фінансовий добробут українських впливових та багатих персон? Виявляється, ми щодня купуємо товари та послуги у найбагатших українців. Щоправда, зазвичай з назви компанії, що належить великому бізнесмену, складно зрозуміти, чим саме він займається. Тому представляємо вам рейтинг найбагатших людей України 2012 року з інформацією про основну діяльність.

1. Рінат Ахметов. SCM Group. $18,659 млрд 

Систем Кепітал Менеджмент – найбільша українська багатогалузева група, яка об’єднує понад 100 компаній. До складу групи СКМ входять підприємства гірничого, металургійного, енергетичного, фінансового, телекомунікаційного, медіа й інших секторів економіки. (Найвідоміші компанії: металургійний комбінат «Азовсталь», ВАТ «Донецькгірмаш», ВАТ «Морський індустріальний комплекс», телекомунікаційна група Vega, оператор мобільного зв’язку life:), телеканали «Україна» і «Футбол», газета «Сегодня», страхова компанія «АСКА», банки «Ренесанс Кредит») та «ПУМБ», ФК «Шахтар»…)

2. Вадим Новінський. «Смарт Холдинг». $4,373 млрд

«Смарт Холдинг» – одна з найбільших інвестиційних груп України з фокусом на ключові галузі економіки, включаючи нафтогазовий комплекси, суднобудування, нерухомість і сільське господарство. (Найвідоміші компанії: ТОВ «Євроресурс», агрокомбінат «Калита», ВАТ «Інгулецький ГЗК», ВАТ «Консалтинг-гамма», ТОВ «Херсонський суднобудівний завод», ЗАТ «Криворіжаглобуд», ТОВ «Фінтехнологіі», ЗАТ «Укршампіньйон», ВАТ «Судмашпром»,  ДАХК «Чорноморський суднобудівний завод»…)

3. Ігор Коломойський. Група «Приват». $4,187 млрд 

Група «Приват» — фінансово-промислова група України. До сфери інтересів групи входять фінанси, металургія, коксохімія, нафтобізнес. (Здійснює контроль над такими комерційними підприємствами: ЗАТ КБ «ПриватБанк»; ВАТ «Укрнафта»; ВАТ «ДніпроАзот»; ВАТ «Укрхіменерго»; ЗАТ «Телесистеми України»; ТОВ «Українські лотереї»; ТОВ «Мобільні платежі України»; ВАТ «Авіакомпанія» Кіровоградські авіалінії»; ЗАТ «Львівський жірокомбінат»; ВАТ Коксохімічний завод «Дніпрококс»; ВАТ «Криворізький залізорудний комбінат»; ВАТ «Запорізький феросплавного завод»;ЗАТ ФК «Дніпро-96»; ВАТ «Скорзонера», що володіє курортом Буковель;  «Газета по-київськи».  ТРК «Студія «1+1» і ТК «Сіті»; інформаційне агентство УНІАН…)

4. Геннадій Боголюбов. Група «Приват».$4,187 млрд 

Генна́дій Бори́сович Боголю́бов - один зі співвласників групи «Приват». Доактивів групи відносяться металургійні і гірничо-збагачувальні комбінати в Україні, Росії, Румунії, Польщі, США. Нафтовий бізнес і торгівля паливом через широку мережу АЗС. Підприємства харчової промисловості. Банки, зокрема одна з найбільших фінансових установ країни — Прива Дмитро Фірташ. $2,834 млрд. DF Group. DF Group – це приватна міжнародна група компаній, інтереси і активи якої зосереджені в таких сферах як енергетика, хімічна промисловість, енергетична інфраструктура і нерухомість. (DF Group належить  90% акцій Centragas. Найвідоміші компанії: банк «Надра»; завод «Таджик Азот»; хімічний завод «Нітроферт»; ВАТ "Рівнеазот»; «РосУкрЕнерго»; «Кримський содовий завод» і «Кримський ТИТАН»; «Концерн «Стирол»; міжрічинський гірничо-збагачувальний комбінат…)

6. Костянтин Жеваго. Ferrexpo.$2,260 млрд

Ferrexpo – Швейцарська компанія, основні активи якої знаходяться в Україні. Компанія головним чином бере участь у виробництві заліза, що використовується у виробництві сталі. Костянтин Жеваго контролює розвинені й успішні підприємства в гірничорудній і металургійній галузях, суднобудуванні та машинобудуванні, у виробництві великовантажних автомобілів, фармакології та харчопромі на Україні, а також в країнах Західної Європи і Середньої Азії. Костянтин Жеваго - заступник голови ради ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», член наглядової ради ВАТ «Укрнафта», керівник групи «Фінанси та Кредит», ФК «Ворскла».

7. Костянтин Григоришин. Енергетичний стандарт. $2,019 млрд

Власник «ВАТ Сумське НВО ім. Фрунзе» а також ряду інших підприємств в Україні і Росії, що входять до групи «Енергетичний стандарт». Щомісячний рейтинг «Перша сотня» проводиться тижневиком «Главред» і фондом «Демократичні ініціативи». Місця розподіляють 55 експертів проекту.Російський бізнесмен з українським корінням Костянтин Григоришин став одним із семи людей, які вперше потрапили до «Першої сотні», до того ж він посів найвище місце серед новачків – 65-те. 

8. Віктор Пінчук. EastOne LLC. $1,798 млрд

Український підприємець, політик, мільярдер та меценат, зять колишнього президентаЛеоніда Кучми. Засновник інвестиційно-консалтингової компанії EastOne та благочинної організації Фонд Віктора Пінчука.У січні 2008-го Пінчук завершив продаж одного з найбільших українських банків" Укрсоцбанк ",вартість якого за даними ЗМІ більш ніж $ 2 млрд.У листопаді 2009 року шість українських телеканалів (ICTV, СТБ, "Новий", М1, М2 і QTV), власником яких публічно назвав себе Пінчук, були об'єднані в єдину медіагрупу StarLightMedia.

9. Сергій Тарута. Індустріальний союз Донбасу. $1,450 млрд

Український підприємець, голова ради директорів компанії «Індустріальний союз Донбасу».Зараз ІСД є холдингом, в структуру якого входять більше 100 промислових компаній в Україні та інших країнах. «ІСД» контролює газету «Економічні вісті», медіахолдинг «Еволюшен медіа» (Інтернет-видання proUA, «Комментарии», «Фотолента», UGMK.info, «Kyiv Weekly», журнал «Експерт-Україна»), а також футбольні клуби «Сталь» (Алчевськ), «Сталь» (Дніпродзержинськ), «Металург» (Донецьк).

10. Віктор Нусенкіс. $1,444 млрд. Донецьксталь

Український бізнесмен, співвласник і глава концерну «Енерго», засновник групи «Донецьксталь», найбільший церковний жертводавець Української православної церкви. Нусенкіс має кілька православних телеканалів і газет, в їх числі «Глас» і «Радість моя».

11. Віталій Гайдук. Консорціум «Індустріальна група». $1,394 млрд

Український політичний діяч, кандидат економічних наук, один із засновників корпорації Індустріальний союз Донбасу. Основним видом діяльності компанії є управління підприємствами: «Системи контролю якості», рада сільськогосподарських підприємств, «Укрпапір», «Український силікон», «Європейська спілка транспортників України»,, «Укртекстиль», «Алкон», «Автосервіс», «Укрінструмент», «Кримські вина ВИНВЕСТ», «Порцеляна» та багато інших підприємств.

12. Олександр Ярославський. Група DCH. $1,348 млрд

Засновник групи DCH, яка володіє активами різної галузевої приналежності. DCH консолідує велику частину активів однієї з найстаріших і найпотужніших ФПГ України - Групи «Укрсиббанк». Активи DCH представлені будівельними і девелоперськими компаніями, фінансовими установами та ін. В склад групи входять компанії таких секторів економіки, як фінанси, промисловість, будівництво. Крім того, до складу DCH входить футбольний клуб ФК «Металіст».

13. Юрій Косюк. Миронівський Хлібопродукт. $1,261 млрд 

ПАТ «Миронівський хлібопродукт», президентом якої є Юрій Косюк, -  перша в Україні агропромислова компанія, акції якої котуються на Лондонській фондовій біржі. Юрій Косюк очолює агропромислову компанію, в яку входить 20 підприємств по всій Україні: ТМ «Наша ряба», ТОВ «Черкаський завод залізобетонних виробів», Новомосковський елеватор, ТОВ «Таврійський комбікормовий завод», ПрАТ «Український бекон», ПрАТ «НВФ Урожай» тощо.

14. Олег Мкртчан. Індустріальний союз Донбасу. $ 1,250 млрд

Генеральний директор Індустріального Союзу Донбасу (ІСД). Корпорація «ІСД» входить до числа найбільших транснаціональних компаній, що займають ключові позиції у виробництві сталі Центрального та Східно-Європейського регіону. У Корпорацію «ІСД» входять наступні металургійні активи: ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» (м. Алчевськ, Україна); ПАТ «Алчевськкокс» (м. Алчевськ, Україна); ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е.Дзержинського »(м. Дніпродзержинськ, Україна); «ISD-Dunaferr» (м. Дунауйварош, Угорщина); «ISD-Huta Chęstochowa» (м. Ченстохова, Польща)

15. Андрій Веревський. Кернел Груп. $1,215 млрд

Випускник полтавського інженерно-будівельного інституту володіє 41,23% акцій компанії "Кернел Груп". І таке буває у житті… Кернел найбільша диверсифікована інтегрована компанія в агропромисловому секторі України. Кернел є найбільшим постачальником української соняшникової олії і шроту на міжнародний ринок, ключовим постачальником бутильованої олії на внутрішній ринок і провідним оператором в області надання послуг сільгоспвиробникам за зберігання зерна на елеваторах, а також послуг з перевалки та експорту зерна, рослинної олії і шроту на терміналах в портах Чорного моря. 

16. Олександр Шнайдер. Midland Group. $1,075 млрд

Імперія пана Шнайдера включає в себе енергосистему Вірменії, два готелі, мережу хлібопекарень і м'ясокомбінат в Сербії; незначні вкладення в підприємства Туреччини та Ізраїлю; російський сталеливарний завод у Волгограді, офісна будівля і казино на Старому Арбаті - пішохідної торгової вулиці Москви, приватизація компанії «Запоріжсталь» - четвертого за величиною сталеливарного заводу країни, металургійне підприємство в Чорногорії, яке було куплено за тисячу доларів (плюс зобов'язання виділити 500 тисяч на соціальні програми і вкласти в завод ще 46 мільйонів доларів). Все це належить його холдингу «Midland Resources», зареєстрованому в британському податковому «оазисі» - Гернсі.

17. Едуард Шифрін. Midland Group. $1,075 млрд

Едуард Шифрін є співзасновником холдингової компанії «Midland Group». Також він є засновником компанії «Металургійний центр». Шифрін зайняв чільне становище як бізнес-олігарх, взявши під контроль приватизовану сталеливарну «Запоріжсталь». У 2002 році він створив мережу супермаркетів «Амстор», завдяки якій знають Шифріна як гарного господаря.

18. Леонід Юрушев. Інтер Кар Груп. $1,013 млрд

Український підприємець, засновник банку «Форум», інвестор будівельних проектів компанії «Ярославів Вал» (готель «InterContinental», фінансував зведення бізнес-центру Leonardo, бере участь в будівництві Holiday Inn біля станції метро «Золоті Ворота»). У сферу інтересів Юрушева входять такі підприємства, як випускає піввагони ВАТ «Дизельний завод» і російський ВАТ «Завод металоконструкцій», «Дніпровагонрембуд». Процвітає й торгівля і виробництво морепродуктів ТОВ «ТВП« Скандинавія ». Леонід Юрушев також володіє часткою в Крюківському вагонобудівному заводі та Кременчуцькому сталеливарному заводі. Юрушев повністю або частково володіє ще 15 компаніями, зокрема, фондом «Унібудінвест».

19. Петро Порошенко. Укрпромінвест. $971,0 млн

Український політик, підприємець,міністр економічного розвитку і торгівлі України з 23 березня 2012 р., екс-міністр закордонних справ України, голова Ради Національного банку України, заслужений економіст України, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, засновник концерну «Укрпромінвест». До групи "Укрпромінвест" входять такі відомі в Україні підприємства як: «Рошен», «Рідна марка», промислово-інвестиційний холдинг «Богдан», ВАТ «Черкаський автобус», Луцький автомобільний завод.

20. Володимир Бойко. Екс-власник ММК ім. Ілліча. $918,0 млн

Вже майже двадцять років Володимир Семенович очолює Маріупольським металургійним комбінатом ім. Ілліча. Структурні підрозділи: металургія; хіміко-металургійна фабрика; гірничо-добувництво; машино-будівництво; транспортний підрозділ; управління громадського харчування та торговлі (УГХТ); аптечна мережа «Ілліч-Фарм»; агрокомплекс; цехи товарів народного споживання та мистецьких виробів; фінансово-страхові установи; інформаційний центр комбінату; будівельні організації; спортивні організації (ФК «Іллічівець»); культурні та соціальні установи.

21. Микола Толмачов. ТММ-холдинг. $890,0 млн

Головний власник компанії «ТММ» - українська фінансово-промислова група, яка здійснює діяльність у різних галузях економіки. Основний дохід групі приносить діяльність компаній по будівництву і виробництву будівельних матеріалів. Великі доходи також забезпечують агропромисловий холдинг і фінансові компанії. Група інтенсивно розвивається, розширюючи масштаб свого бізнесу і освоюючи нові напрямки діяльності. Популярні компанії:  ПАТ «ТММ» – Банк», ЗАТ «Страхова компанія «Оріана», Субхолдинг «Sintal Agriculture», ТОВ «Харківський завод будівельних сумішей», ТММ-Авіа)

22. Андрій і Сергій Клюєви. Укрпідшипник. $ 850,0 млн

ПрАТ «Укрпідшипник» - це кєруюча компанiя декiлькох десяткiв успiшно працюючих пiдприємств рiзноманiтних галузей економіки. ПрАТ "Укрпiдшипник" здiйснює iнвестицiї у виробництво продукцiї з мiдi й сплавiв мiдi, латунi, нiкелю, цинку, у тому числi круглий прокат, калiбрований прокат, злитки й катанка; у виробництво калiброваного прокату, круглоланкових ланцюгiв, зварювальних електродiв, а також ковальсько-штампувальне виробництво; добування каменю та виробництво виробiв з каменю, у виробництво альтернативних видiв енергiї; у ринки банкiвських та страхових послуг.

23. Василь Хмельницький. Акцент інвест. $ 846,0 млн

1991—1992 — завідувач інформаційного відділу радянсько-американського СП «Орімі-Вуд», м. Ленінград.З 1992 р. — директор АТ «Данаприс». Через два роки  — начальник інформаційно-аналітичного відділу АТ «Реал-груп. Його бізнес-вплив розповсюджувався на «Київенергохолдинг», "Київмлин", "Київхліб", Полтавський алмазний завод, UMC, кілька українських обленерго і навіть енергорозподільчі системи Вірменії. Однак в Україні він найбільше відомий як фактичний господар «Запоріжсталі». Компанія ТОВ «Акцент Інвест» спеціалізована в наданні послуг клієнтам при покупці нової і колишньої у вживанні житлової нерухомості, інвестиційної або комерційної нерухомості на всій території Болгарії.

24. Олександр та Галина Герегі. Епіцентр-К. $ 843,0 млн

Епіцентр-К - потужна національна мережа будівельно-господарських гіпермаркетів, яка стабільно розвивається. Перший гіпермаркет національної мережі «Епіцентр К» був відкритий у 2003 році в Києві. За 9 років розвитку по всій Україні відкрито 38 гіпермаркетів, 31 в регіонах та 6 у столиці. Компанія постійно вдосконалюється, покращує сервіс, розширює асортимент товарів та спектр послуг щоб максимально задовольнити потреби споживачів і на практиці втілювати головне гасло компанії «Покупець завжди правий!».

25. Сергій Тігіпко. Група ТАС. $ 806,0 млн

Український фінансовий і політичний діяч, віце-прем'єр-міністр України, міністр соціальної політики України. У 1992 році очолив правління створеного при його участі дніпропетровського банку «Приватбанк». Також створив медіа-консорціум для групи «Приват»: ІА «УНІАН», «ПРІВАТ-ТБ», «Нова Газета», РА «Довіра». На базі Київ-Приват банку створив фінансово-промислову групу ТАС (ініціали дочки Тигіпка Анни Сергіївни), куди увійшли: ТАС-Інвестбанк, ТАС-Комерцбанк, ТАС-Бізнесбанк, страхова компанія ТАС і ТАС-капітал; машинобудівне підприємство КАМЕТ-ТАС, завод «Днепрометіз», інші компанії.

26. Юрій Іванющенко. Азовмаш, Мастер-Авіа. $ 756,0 млн

Співвласник «Азовмаш», політик, член Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Сучасний «Азовмаш» - це унікальний науково-виробничий комплекс з повним циклом - від генерації маркетингових і технічних ідей до їх втілення у виробництві.

27. Леонід Черновецький. Екс-мер Києва. $ 724,0 млн

Український державний і політичний діяч, підприємець, банкір, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, почесний працівник прокуратури України. Засновник Всеукраїнського благодійного фонду «Соціальне партнерство». З 2001 — президент Асоціації «Київський банківський союз». У січні 2009 року придбав у Вадима Рабиновича футбольний клуб «Арсенал (Київ)» Президент концерну «Правекс».  

28. Андрій Іванов. Акцент інвест. $ 722,0 млн

Член Наглядової Ради ВАТ КБ «Хрещатик» з вересня 2003 року до цього часу. Депутат Київської міської ради з листопада 2002 року. Колишній співвласник металургійного комбінату «Запорожсталь», разом з нардепом Віталієм Хмельницьким входить до Kyiv Investment Group. КІГ – багатопрофільний Холдинг, діяльність якого полягає в дослідженні інвестиційних можливостей, залучення капіталу для їх реалізації, забезпечення ефективності управління активами, отримання максимальної віддачі від інвестицій. 

29. Олексій Мартинов. Група «Приват». $ 712,7 млн

Український бізнесмен, один із засновників і співвласників групи «Приват», член  Наглядової Ради КБ «Приват», член ради директорів Москомприватбанк. У фінансах група володіє банками «ПриватБанк», «Москомприватбанк» (Росія). 1992 році чотири компанії ТОВ «Віст», ТОВ «Сентоза», ТОВ «Сом» і ЗАТ «Приват-інтертрейдинг» створили ЗАТ КБ«ПриватБанк». До сфери інтересів групи «Приват» входять фінанси, металургія, коксохімія, нафтобізнес.

29. Олексій Мартинов. Група «Приват». $ 712,7 млн

Український бізнесмен, один із засновників і співвласників групи «Приват», член  Наглядової Ради КБ «Приват», член ради директорів Москомприватбанк. Група володіє банками «ПриватБанк», «Москомприватбанк» (Росія). У 1992 році чотири компанії – ТОВ «Віст», ТОВ «Сентоза», ТОВ «Сом» і ЗАТ «Приват-інтертрейдинг» – створили ЗАТ КБ «ПриватБанк». До сфери інтересів групи «Приват» входять фінанси, металургія, коксохімія, нафтобізнес.

30. В’ячеслав Богуслаєв. ВАТ «Мотор Січ». $ 694,0 млн

Голова правління, гендиректор ВАТ «Мотор Січ». Це – провідне підприємство у світі із виготовлення авіадвигунів для літаків і гвинтокрилів та промислових газотурбінних установок. Історія підприємства нараховує вже більше 100 років. Продукція підприємства експлуатується на літаках і вертольотах різного призначення більш ніж у 120 країнах світу.

31. Іван Гута. Компанія «Mriya Agro Holding Plc». $ 540,0 млн

Екс-депутат Тернопільської обласної ради  та голова наглядової ради компанії «Мрія Агрохолдинг». Mriya Agro Holding Plc — провідна агропромислова компанія України, один з найефективніших виробників сільськогосподарської продукції в світі. Агрохолдинг вирощує широкий спектр сільськогосподарських культур: пшеницю, ріпак, кукурудзу, цукровий буряк, картоплю, гречку, ячмінь, горох і сою.

32. Григорій та Ігор Суркіси. ФК «Динамо». $ 483,0 млн

Ці діячі вітчизняного футболу, крім ФК «Динамо», в тій чи іншій мірі володіють промислово-фінансовим концерном «Славутич», телерадіокомпанією «ТЕТ», ЗАТ «Київ-Код», інвестфондами «Джерело», «Добробут» і «Надія», контролюють страхову компанію «Алькона» і т. д.

33. Віталій Антонов. Концерн «Галнафтогаз». $ 477,0 млн

Голова Наглядової Ради ПАО «Концерн Галнафтогаз», президент «Універсальної інвестиційної групи», глава Наглядової ради ВАТ «Страхова компанія Універсальна». Генеральний Почесний консул Литовської Республіки у Львові. «Концерн Галнафтогаз» – провідна українська компанія, діяльністю якої є реалізація пального та супутніх товарів через мережу заправних комплексів «ОККО», реалізація споживчих і супутніх товарів в магазинах при АЗК, зберігання та транспортування нафтопродуктів для сторонніх юридичних осіб.

34. Олег Бахматюк. Агрохолдинг «Авангард». $ 461,0 млн

Агрохолдинг «Авангард» — один з найбільших виробників яєць в Україні. Компанія активно розвиває експорт. Вже зараз яйця і яєчний порошок виробництва «Авангарду» поставляються до Туреччини, Йорданії, Саудівської Аравії, Казахстану і Молдови. Підприємства компанії розташовані в 14 з 24 областей України і в Криму. Окрім «Авангарду» і банку «Фінансова ініціатива», Бахматюк також контролює компанію Ukrlandfarming, яка займається виробництвом зерна і розведенням великої рогатої худоби.

 35. Олександр Савчук. «Маріупольський завод важкого машинобудування». $ 445,0 млн

Олександр Савчук — депутат Верховної Ради України, засновник благодійного фонду «Азовмаш», президент баскетбольного клубу «Азовмаш» (Маріуполь), президент ПАТ «Азовмаш».  «Маріупольський завод важкого машинобудування» входить до складу ПАТ «Азовмаш». Сфера діяльності: виробництво вагонів-цистерн, критих вагонів, напіввагонів, контейнерів-цистерн, автоцистерн, металургійного обладнання, гірничого чорнорудного обладнання, кранів портальних, козлових, мостових перенавантажувачів.

36. Володимир Костельман. Холдинг «Fozzy Group». $ 418,0 млн

Володимир Костельман перші свої гроші заробив на торгівлі імпортними товарами. До 1997 року його підприємства стали передовими імпортерами і оптовиками, і вже в 1998 році був відкритий перший гіпермаркет Fozzy Cash&carry.  Згодомі керівник холдингу Fozzy Group почав розвивати мережу універсамів «Сільпо», яка сьогодні – одна з найбільших в Україні й налічує близько 200 магазинів.

37. Сергій і Олександр Буряки. «Брокбізнесбанк». $ 407,0 млн

«Брокбізнесбанк» входить в десятку найбільш потужних банківських установ в Україні за класифікацією НБУ, а його співвласники Сергій та Олександр Буряки є одними із найбагатших банкірів в Україні. У своєму розпорядженні мають 26 % акцій ВАТ «Концерн Стірол» – одного із виробників мінеральних добрив, медичних препаратів, ТзОВ «Стіролхімінвест», ВАТ «Агрохімцентр», а також володіють майже всіма акціями «Брокбізнесстрахування». Їм належать ТзОВ «Київська нерухомість», а також пов`язана з ЗАТ «Укргазгрупп», ТзОВ «Енергетична група» і ТзОВ «Редан».

38. Георгій Скудар. «Новокраматорський машзавод». $ 397,0 млн

Георгій Скудар – народний депутат України, генеральний директор акціонерного товариства «Новокраматорський машинобудівний завод», що відомий у світі як виробник унікального високопродуктивного прокатного, металургійного, ковальсько-пресового, гідротехнічного, гірничорудного, підйомно-транспортного і спеціалізованого устаткування.

39. Валерій Хорошковський. «U.A. InterMediaGroup». $ 392,0 млн

Валерій Хорошковський – голова Наглядової ради АТЗТ Українська незалежна ТБ-корпорація (телеканал Інтер) з 2006 року. Медіа-виробництво: 1) Інформаційне агентство «Українські Новини» займає провідну позицію серед основних постачальників ділової й політичної інформації про Україну.2) «Національні Інформаційні Системи» – компанія, що готує новинні програми для каналів медіагрупи. 3) «07 Продакшн» – студія, що спеціалізується на створенні та зйомках документальних фільмів.

40. Антон Пригодський. Міжрегіональний промисловий союз. $ 391,0 млн

Антон Пригодський – народний депутат України 5-го скликання від Партії регіонів, генеральний директор ТОВ "Емброл Україна Лтд". В 2001-2006 рр., був президентом корпорації "Міжрегіональний Промисловий Союз", що спеціалізується на виробництві коксу, металургії, і займається будівництвом. Також він володіє санаторієм в Криму. Очолював Донецьку облраду в 2002 році, був головою комісії з питань промисловості, транспорту і зв`язку.

41. Олександр і В'ячеслав Константиновські. Холдинг «Київ Донбас». $ 385,0 млн

Олександр і В'ячеслав Константиновські – співвласники будівельної компанії KDD Group. У своєму розпорядженні мають мережу ресторанів та готелів, найвідомішими серед них є ресторани Carte Blanche та заклади швидкого харчування «Пузата хата». Основні проекти в найближчому майбутньому – це будівництво бізнес-центру Sky Towers і житлового комплексу PecherSKY, розташованого на Печерську.

42. Олександр Фельдман. АВЕК холдинг. $ 375,0 млн

Концерн «АВЕК» — одна із найбільших бізнес-корпорацій в Україні, президентом якої є Олександр Фельдман. Політик, депутат 23-го скликання  Харківської міської ради в 1998 -2002 роках, що також очолює  групу з міжпарламентських зв'язків «Україна-Ізраїль». У його власності, крім концерну, є Торгівельний центр «Барабашово» і Харківський міський благодійний  фонд «АВЕК», що у 2007 році був перетворений на Міжнародний благодійний фонд – «Фонд Олександра Фельдмана». До того ж, з січня 2001 року по січень 2004 року був Президентом, потім почесним Президентом акціонерного товариства «Футбольний клуб Металіст».

43. Ігор Дворецький. Індустріалбанк. $ 372,0 млн

Ігор Дворецький – голова правління АКБ «Індустріалбанк», з 1999 – член Наглядової ради «Індустріалбанк» в Запоріжжі. З 2006 – заступник голови Наглядової ради ВАТ «Запоріжсталь», з 2007 – спеціаліст-ревізор ТОВ «Аудиторська фірма «Партнер», член Наглядової ради Єврейської конфедерації України. Також голова ради засновників футбольного клубу «Металург» в  Запоріжжі.

44. Микола Янковський. Стиролбіофарм. $ 366,0 млн

Микола Янковський – доктор економічних наук, член АН України (1992) і АЕН України (1995), російської Академії підприємництва (1997), почесний професор УГХТУ. Володіє акціонерною компанією «Концерн Стірол». В минулому з 1982 року — директор, а з 1984 року – генеральний директор Дніпродзержинського виробничого об'єднання «Азот». У 1986-1987 роках  – заступник директора Першотравневого машинобудівного заводу. З 1987 року головний інженер, а з 1988 року — генеральний директор Горлівського ПО «Стирол». Згодом почесний голова наглядової ради ВАТ «Концерн “Стірол“». Також очолює кафедру «Новітні технології та менеджмент» Донецького державного університету управління.

45. Ольга Нечитайло-Ріджок. Баядера Холдинг. $ 362,0 млн

Ольга Нечитайло-Ріджок – українська бізнес-леді, що за визначенням журналу «Фокус» у 2010 році ввійшла в ТОП-25 успішних та багатих жінок України, а також №39 у рейтингу українського Форбс (2011).  Є співвласницею Баядери разом зі своїм сином. Хоча з часом все управління лишилося в руках матері, оскільки син сконцентрував свій бізнес на мережі продуктових супермаркетів «Еко-маркет», до якої входить 68 магазинів у 24 містах України.

46. Іван Торський. Холдинг «ТКС». $ 337,0 млн

Іван Торський – співвласник холдингу «ТКС» і молодший партнер Clubhouse Group Holdings, що зареєстрована на Британських, Віргінських островах. Оператор мережі тризіркових готелів під брендом «7 Днів». Проект, що приніс йому перший вдалий досвід – «Мегамаркет ТКС» в Трускавці. До того ж, його вважають одним із постійних спонсорів «Свободи» Олега Тягнибока.

47. Федір Шпиг. Молочний альянс. $ 319,0 млн

Федір Шпиг – власник одного із найпотужніших холдингів – «Молочний альянс», продукцію якого ми купуємо та споживаємо чи не кожного дня. До холдингу входять Пирятинський сирзавод, Баштанський сирзавод, Городенківський сирзавод, Золотоношський комбінат олійництва, Яготинський маслозавод, Варвамаслосирзавод, Згуровський сирзавод, Новоархангельський сирзавод, Тростянецкий молочний завод, «Еталонмолпродукт», Торговий Дім «Еталон». Брендами «Молочний шлях», «Пирятин», «Яготинське», «Славія» холдинг  здобуває собі із кожним днем все більшу роль серед інших об`єктів молочного виробництва.

48. Таріел Васадзе. УкрАВТО. $ 299,0 млн

Таріел Васадзе – народний депутат України VI скликання (фракція БЮТ), почесний президент асоціації «УКРАВТО». Співзасновник акціонерних товариств, які утворюють в Києві велику торгівельну мережу «Квадрат» і ресторани швидкої їжі – «Швидко – Україна»

49. Олександр Слободян. Оболонь. $ 293,0

Олександр Слободян – народний депутат VI скликання (НУНС), співвласник компанії «Оболонь», що має у своєму розпорядженні не лише пиво, а й безалкогольні напої – «Живчик». В останні роки компанія вийшла на якісно новий рівень – тепер вона спеціалізується на випуску окремої продукції у кожному закладі такого типу. До того ж з`явилася нова пивоварня в Хмельницькій області. Олександр Слободян був спонсором багатьох фестивалів, таких як «Таврійські ігри», «Нова хвиля» в Юрмалі, а також не міг залишитися осторонь футболу.

50. Віктор Тополов. Холдинг «Київ Донбас». $ 291,0 млн 

Віктор Тополов – власник компанії  «Вугілля-Південь» і ВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Стахановська». Віктор Семенович – ідеолог групи «Київ-Донбас» (Kiеv Donbas Development Group), також має у своєму розпорядженні  столичні мережі ресторанів «Garteblanche» і швидкого обслуговування «Пузата Хата». Тополов був головним співвласником Індекс-банку, який в кінці 2006 року був проданий за $260 млн. В кінці 2007 року завершив реєстрацію свого нового фінансового дітища – «Астрабанку».

51. Борис Колесников. Група «Конті». $ 284,0 млн

Борис Колесников – віце-прем'єр-міністр України, Міністр інфраструктури України, український політик, державний діяч, відповідальний за підготовку і проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012 році (Євро-2012), меценат. За офіційними даними, активи Бориса Колесникова — «АПК-ІНВЕСТ» і усім нам відомий ЗАТ «Конті».

52. Сергій Кий. АРС. $ 283,0 млн

Cергій Кий – народний депутат України від Партії регіонів. Потрапив у рейтинг «200 найбагатших людей України», зайнявши 53-тє місце за версією журналу «Фокус». На даний момент — співвласник Концерну «АРС». Крім того, за деякими даними, Сергій Вікторович є власником готельного комплексу «Вікторія», який займає площу 28 га в Донецьку. Також є відомості про володіння 10 % ЗАТ «Виробниче об'єднання «Конті». В 1999 р. Сергій Кий стає співзасновником компанії ЗАТ «Укрінком».

53. Філя Жебровська. Фармак. $ 282,0 млн

Філя Жебровська – генеральний директор, голова правління ОАО «Фармак». Одна із жінок в сотні найбагатших українців, зараз пані Жебровська – депутат Подільської райради столиці, де очолює бюджетну комісію. Віце-президент Міжнародного Суспільно-економічного Союзу Жінок.

54. Алекс Ровт. IBE Trade Corp. $ 277,0 млн

Алекс Ровт – власник цілої низки великих підприємств у сфері хімічної промисловості. Алекс Ровт – американський громадянин і президент корпорації «IBE Trade Corporation». Увійшов до списку 400 найбагатших людей США і зайняв 373-е місце з капіталом в 1,6 мільярдів доларів. Варто відзначити, що Ровт був тоді названий першим «російським» американцем в цьому списку. Також він є власником 24 будівель в Нью-Йорку.

55. Ігор Єремєєв. Група «Континіум». $ 275,3 млн

Ігор Єремєєв – власник групи «Континіум». Співзасновник Західної нафтової групи. Був першим заступником голови Народної партії. Сфера діяльності: нафтопродукти, газорозподіл, харчопром, фінанси, будматеріали, торгівля. Паралельно із Західної нафтовою групою виникає Західна молочна група, в яку входить велика кількість молочних товарів з багатьох районів Волинської, Рівненської, Львівської областей під маркою «КОМО», «Гурманіка», «Молочна родина», «Optimal». Ця група є частиною «Континіуму».

56. Степан Івахів. Група «Континіум». $ 275,3 млн

Степан Івахів – співвласник разом з Ігорем Єремєєвим приватного підприємства «Континіум». В середині 90-х партнери створили СП «Західна нафтова група». Тоді ж з'явився бренд West Oil Group (WOG). Івахів був співвласником НПК «Галичина». У 2010 році купив мережу АЗС «Роcь». З 2010-го він – депутат Волинської обласної ради, член постійної комісії з питань міжнародної співпраці, зовнішньоекономічних зв'язків і інвестицій.

57. Богдан Губський. Український промислово-фінансовий концерн «Славутич». $ 273,0 млн

Богдан Губський – генеральний директор концерну «Славутич», що спеціалізується на поставках енергоносіїв, переробці нафтопродуктів, торгівлі зерном, цукром, металами та ін. У той же час Богдан Губський активно працює над розвитком Українського кредитного банку, в якому він посідав місце заступника голови банку.

58. Євген Сігал. ЗАТ «Комплекс Агромарс». $ 265,0 млн

Євген Сігал – співзасновник ЗАТ «Комплекс Агромарс», котрий виготовляє продукцію відомих торговельних марок «Гаврилівські курчата» і «Ясенсвіт». Має у власності офшорну компанію АП «Агропауер ЛТД», що зареєстрована на Кіпрі, ЗАТ «Тернопільський аграрний комплекс», ДП «Західноукраїнський газопромисловий комплекс».

59. Іван Аврамов. Інвестиційний фонд «Нові технології». $ 252,0 млн

Іван Аврамов – власник компанії «Донбасхолдинг», яка займається вугільною промисловістю в Луганській і Донецькій областях. Також він веде справи у вугільному трейдингу і володіє Єнакіївським коксохімом. Крім того, Аврамов контролює Київську і Одеську митниці, а також ринок алкоголю в Україні. Під контролем бізнесмена – активи в Одеській області, зокрема, Болградський виноробний завод. Структурами Івана Аврамова в лютому 2010 року було придбано «Західінкомбанк», а згодом – націоналізований банк «Родовід».

60. Анатолій Юркевич. Група «Мілкіленд». $ 245,4 млн

Анатолій Юркевич – підприємець, засновник та Голова Ради директорів компанії «Мілкіленд», котра є диверсифікованиим виробником молочної продукції. З 2007 року бізнес-інтереси пана Юркевича поширюються і на інші галузі: харчопром, рітейл, IT, медіа, будівництво.

61. Андрій Адамовський. Група «Oledo». $ 245,1 млн

Андрій Адамовський відомий як один із засновників групи операторів зв'язку «Фарлеп». Крім цього, Адамовський освоїв будівельний бізнес, є співвласником та головою інвестиційно-девелоперської компанії «Oledo», що на даний момент має чимало проектів в секторі комерційної нерухомості, володіє 50 % акцій торгово-розважального центру «Sky Mall».

62. Віктор Медведчук. МАК «Бі.Ай.Ем». $ 243,3 млн

Віктор Медведчук з 1992-го року очолює Міжнародну адвокатську компанію «Бі.Ай.Ем», що займається такими основними видами діяльності: операцiї з нерухомим майном, оренда, iнжинiринг та надання послуг пiдприємцям, дiяльнiсть у сферах права, бухгалтерського облiку.

63. Євген Черняк. Міжнародний алкогольний холдинг «Global Spirits». $ 243,2 млн

Євген Черняк – власник лікерогорілчаного заводу «Хортиця», член наглядової ради ЗАТ «Одеський коньячний завод», голова наглядової ради «Global Spirits». У 2008 році в нього увійшли Мегаполіс, Хортиця і Одеський коньячний завод, а у травні 2011-го холдинг домовився про покупку Львівського лікеро-горілчаного заводу «Гетьман».

64. Вадим Єрмолаєв. Корпорація «Алеф». $ 241,2 млн

Вадим Єрмолаєв – голова Ради директорів корпорації «Алеф», котра являється потужною бізнес-структурою з чіткими єдиними цілями. Сьогодні інтереси корпорації представлені в найбільш перспективних секторах економіки України: виробництво споживчих товарів і імпорт готової продукції, виробництво будівельних матеріалів, будівництво та робота з нерухомістю, виноробство (вина «Золота Амфора», коньяки «Клинков» і «Жан-Жак»), аграрний бізнес, банківські та фінансові послуги («АктаБанк»), страхування, міжнародні транспортні перевезення.

65. Роман Чигир. Тогровельно-промислова група «Fozzy Group». $ 241,1 млн

Роман Чигир – власник близько чверті однієї з найбільших торговельно-промислових груп України «Fozzy Group». Частково компанія займається роботою супермаркетів «Сiльпо», оптових гіпермаркетів «Fozzy», «Магазинів біля будинку», «Фора» і «Бумі», інтернет-магазину «Gonza». У мережах «Fozzy Group» представлені товари під власними торгівельним маркам «Премія», «Премія Select», «Повна чаша», «Повна Чарка», «Protex», «Зелена Країна». Основні підприємства промислового напряму «Fozzy Group» — Ніжинський консервний завод, птахофабрика «Варто». Ресторанний бізнес — «У Кульгавого Пола», «Старомак», «Диван», «La Bodeguita del Medio».

66. Віктор Іванчик. «Астра-холдинг». $ 228,0 млн

Віктор Іванчик володіє «Астра-холдингом», що пропонує найширший асортимент металопрокату і готових сталевих виробів. Він також має у своєму розпорядженні земельний банк – приблизно 180 тисяч га землі, з кожним роком ці цифри збільшуються. Іванчик – найбільший вітчизняний виробник цукру, крім того, має ферми із худобою, що приносять йому неабияких прибутків.

67. Віталій Цехмістренко. Група «Райз». $ 224,0 млн

Віталій Цехмістренко – власник аграрного холдингу «Райз», в який входить декілька елеваторів, цукровий завод і земельний банк в 180 тисяч га. У 2008–2010 роках борги його компанії досянули $300 млн. Це стало причиною продажу компанії: на початку 2011-го 100% акції «Райзу» купила компанія «Ukrlandfarming», що належить Олегу Бахматюку.

68. Едуард Прутник. ПАТ «ЦЗФ «Калінінська». $ 210,0 млн

Едуард Прутник – власник або співвласник таких компаній, як «Східпромінвест», «Східавтотранс», «Укрбізнесбанк», «Донбасінвестпром», «Схід-інвестпром», центральна збагачувальна фабрика «Калінінська»,  - збудована для збагачення коксівного вугілля за проектом інституту «Дніпродіпрошахт» та французької фірми ПІК. 

69. Олексій Вадатурський. СП «Нібулон». $ 192,0 млн

Олексій Вадатурський – генеральний директор сільськогосподарського підприємства «Нібулон», що очолив рейтинг українських експортерів пшениці. Результати першої половини маркетингового 2012 року підтвердили лідерство ТОВ СП «НІБУЛОН» на українському ринку. Компанія стала найбільшим експортером зернових та олійних культур, забезпечивши 10,64 % всього українського експорту. В планах компанії – експортувати в 2013 маркетинговому році близько 4,5 млн. тонн зернових і олійних культур.

70. Арсен Аваков. АТ «Інвестор». $ 189,0 млн

Арсен Аваков – засновник одного з перших в Україні акціонерних товариств. Президент АТ «Інвестор». У холдинг АТ «Інвестор» входять «Інвестор-Нафтогаз», будівельна компанія «Інвестор Еліт Будівництво», видавничий дім «Інвестор», ЗАТ «ТЕЦ-3», ТОВ «Українська чайна фабрика Аhmad Tea», медіа-холдинг «Агентство телебачення» та інші.

71. Мохаммад Захур. «ISTIL Group». $ 186,0 млн

Мохаммад Захур – засновник групи ISTIL (International Steel and Tube Industries Limited). «ISTIL Group» володіє продакшн-студією, англомовним тижневиком «Kyiv Post» і кінотеатром «Кінопанорама». Пріоритетні напрямки інвестицій «ISTIL Group»: медіа, нерухомість, кіновиробництво та кінодистрибуція, промислове виробництво та екологічні проекти.

72. Микола Лагун. КБ «Дельта». $ 177,0 млн

Микола Лагун – власник «Дельта Банку», контролює першу українську колекторну компанію «Credit Collection Group» (CCG), страхову компанію «Брама Життя», відкритий (недержавний) пенсійний фонд «Дельта», а також має у своєму розпорядженні декілька публічних інвестфондів, управління активами яких довірене КУА «Дельта-капітал».

73. Сергій Касьянов. Агропромислова група «KSG Agro». $ 173,0 млн

Сергій Касьянов – голова Ради директорiв агропромислової групи «KSG Agro». Це вертикально інтегрована компанія, що працює практично у всіх сегментах агроринку: виробництво, зберігання, переробка і продаж сільськогосподарської продукції. Крім агробізнесу, він також контролює мережу супермаркетів «SPAR» в Українi. Голова Фонду Соціального розвитку «Майбутнє».

74. Ігор Баленко. Мережа супермаркетів «Фуршет». $ 167,0 млн

Ігор Баленко – засновник та власник торгівельної мережі магазинів самообслуговування і родинної покупки «Фуршет». У 2012 році мережа «Фуршет» налічувала 117 магазинів: 107 магазинів у всіх регіонах України, у тому числі 7 супермаркетів-ресторанів «Гурман-Фуршет» та 1 мінігіпермаркет «Народний», а також 10 магазинів у Республіці Молдова.

75. Володимир і Вадим Трофименко. Девелоперська компанія «НЕСТ». $ 163,0 млн

Брати Вадим і Володимир Трофименко є співвласниками девелоперської компанії «НЕСТ». Ось вже майже 15 років вони скуповують старовинні будівлі й переробляють їх в престижні бізнес-центри. Найбільш відомі проекти братів — комплекси «Покровський Посад», «Ренесанс», «Айсберг», «Пори року», «Смарагдовий».

76 . Ілля Гринберг. СП «Марком». $ 158,0 млн

Ілля Гринберг – власник СП «Марком». На сьогоднішній день компанія впевнено займає одну із перших позицій на ринку імпортного алкоголю і вин України: в категорії коньяків «Hennessy» практично є монополістом, у  категорії вин Нового Світу «Concha у Toro», «Terrazas de Los Andes», «Chateau los Boldos», «Trivento», «Don Pascual» та інші складають більше 70% ринку, компанія має лідируючі бренди і в категорії віскі – «Famous Grouse» і «Cutty Sark».

77. Валерій Коротков. «Астарта-холдинг». $ 156,0 млн

Валерій Коротков – співвласник агропромислового холдингу «Астарта-Київ». Його разом з бізнес-партнером Віктором Іванчиком називають цукровими королями України. Вони в списку найбільших латифундистів України: «Астарта» володіє близько 240 тис. га українських земель. Основними напрямами діяльності Короткова в Україні є виробництво цукру, вирощування і реалізація зернових і олійних культур, а також виробництво м'яса і молока.

78. Валентин Ландик. Група «Норд». $ 154,0 млн

Валентин Ландик з 1987 р. очолював об'єднання «Електробитмаш», на базі якого був створений холдинг – «Група «Норд»», до складу якого входить 26 підприємств-виробників побутової холодильної техніки. Завдяки його зусиллям в АТ Холдинг «Група «НОРД» проведено ряд реконструкцій і впроваджені прогресивні технології, що дозволило збільшити випуск, розширити асортимент і підвищити якість продукції. Втілений інвестиційний проект дозволив перейти на виробництво побутових холодильників на основі речовин, що не руйнують озоновий шар.

79. Анатолій Гіршфельд. ІГ «УПЕК». $ 153,0 млн

Анатолій Гіршфельд – голова Ради директорів індустріальної групи «УПЕК», що є одним з найбільших в СНД постачальників комплектуючих для автомобільної, сільськогосподарської, машинобудівної та залізничної галузей.

80. Михайло Кіперман. ПАТ «Укрнафта». $ 152,0 млн

Михайло Кіперман – член наглядової ради ПАТ «Укрнафта», співвласник туристичного комплексу «Буковель». «Укрнафта» – найбільша нафтовидобувна компанія України, видобуває понад 86% нафти, 28% газового конденсату та 16% газу від загального видобутку в Україні

81. Сергій Цюпко. «Київський ювелірний завод». $ 150,0 млн

Сергій Цюпко – власник «Київського ювелірного заводу» («КЮЗ»), За 75 років підприємство придбало заслужену репутацію найбільшого виробника ювелірних виробів в Україні. Асортимент «КЮЗ» налічує близько 10 тис. найменувань. Сергій Цюпко - президент Асоціації ювелірів України. Зокрема, з банком «Форум» він збудував житловий комплекс «Софійська брама» на Софійській площі й реалізував ще десяток проектів.

82. Роман Лунін. «Рітейл груп». $ 148,0 млн

Роман Лунін – голова наглядової ради «Рітейл Груп», яка у свою чергу управляє найбільшою національною роздрібною мережею «Велика Кишеня». В липні 2011 року в Києві Лунін відкрив перший магазин «Select», особливістю якого є широкий асортимент делікатесів та інших товарів для гурманів.

83. Віталій Сацький. «Запоріжсталь», «Індустріалбанк». $ 145,0 млн

Віталій Сацький є співвласником «Запоріжсталі» і «Індустріалбанку» (2,212 % акцій), а також ряду консолідованих з «Запоріжсталлю» підприємств.  «Запоріжсталь» – промисловий гігант, що складається з 60-ти цехів, у яких працюють понад 20 тисяч осіб. Щорічно підприємство виготовляє більше 3,5 мільйонів тонн чавуну, 4,4 мільйонів тонн сталі і 3,6 мільйонів тонн прокату.

84. Геннадій Буткевич. ТМ «АТБ-Маркет». $ 143,0 млн

Генадій Буткевич – співвласник торговельної мережі «АТБ-маркет», до якої входять також цукеркова фабрика «Квітень», м'ясна фабрика «Фаворит», спортивний комплекс «Схід» і «Рітейл-Девелопмент» – підрозділ корпорації, що виконує функції замовника при будівництві й реконструкції об'єктів комерційної нерухомості компанії. Буткевич також створив юнацько-спортивний клуб і заснував любительський тенісний турнір «Dnepr open».

85. Віктор Карачун. ТМ «АТБ-Маркет». $ 143,0 млн

Віктор Карачун – співвласник «АТБ-Маркету» в рівних долях з Геннадієм Буткевичем, Євгенієм Ермаковим і Віктором Карачуном. Сьогодні «АТБ-маркет» – найбільша в Україні за кількістю точок продовольча мережа. За виручкою вона поступається лише «Fozzy Group».

86. Євген Єрмаков. ТМ «АТБ-Маркет». $ 143,0 млн

Євген Єрмаков – ще один співвласник «АТБ-Маркету». На даний момент компанія об'єднує понад 300 торгових точок, а її товарообіг за підсумками минулого року склав кругленьку суму.

87. Володимир Константинов. Корпорація «Укрросбуд». $ 137,3 млн

Володимир Константинов – президент корпорації «Укрросбуд», що займається оптовою торгівлею зерна, насіння та корму для тварин. Також створив однуі з найуспішніших будівельних компаній на кримському узбережжі – «Консоль».

88. Борис Фуксман. Компанія «Innova Media». $ 137,1 млн

Борис Фуксман – співвласник компанії «Innova Media», мережі кінотеатрів «Сінема-Сіті» та Київського готелю «Hilton Garden Inn Kyiv». Засновник та екс-власник телеканалу «1+1», а також в минулому власник інтернет-журналу «ПіК України».

89. Юрій Журавльов. Група компаній «Агротон». $ 135,0 млн

Журавльова називають найбільшим землевласником на Сході України. Юрій Журавльов – засновник і голова правління ЗАТ «Сільськогосподарська виробнича фірма «Агротон», найбільшого  диверсифікованого вертикально-інтегрованого сільськогосподарського виробника Східної України. Основним видом діяльності «Агротон» є вирощування, переробка, зберігання і продаж соняшника та пшениці. «Агротон» також займається тваринництвом і виробництвом продуктів.

90. Томаш Фіала. Компанія «Dragon Capital». $ 129,0 млн

Томаш Фіала – директор українського офісу інвестиційного банку «Wood & Company». З моменту заснування і до цього часу вважається генеральним директором «Dragon Capital». Під його керівництвом компанія виросла із невеликої брокерської компанії у великий інвестиційний банк з офісами в Києві та Празі.

91. Володимир Цой. Група компаній «MTI». $ 128,0 млн

Володимир Цой – співвласник і президент групи компанії «МТІ». У сферу інтересів Цоя входить дистрибуція комп'ютерної та офісної техніки; продаж взуття та аксесуарів; бутики преміум-класу. До складу «MTI» входять мережі магазинів «Інтертоп», «Ecco», «Plato», «Kidditop», а також мережі бутиків преміум-класу «Ermenegildo Zegna і Bally».

92. Яків Грибов. «Nemiroff Холдинг». $ 125,4 млн

Яків Грибов – співвласник компанії «Nemiroff», засновник компанії «Зернотрейд»,співвласник житомирського заводу «Обербетон». Крім виробництва алкогольних напоїв, він розвивав мережу аптек «Доброго дня», але в 2010 році поступився акціями своєму партнеру.

93. Ігор Гуменюк. АТ «АРС». $ 125,2 млн

Ігор Гуменюк – член Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, а також президент АТ «АРС», що створене в 1992 році, здійснює діяльність на українському ринку переважно в сфері вуглевидобутку, коксохімічного виробництва та машинобудування.

94. Сергій Слабенко. Група «Континіум». $ 125,1 млн

Сергій Слабенко є членом постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів. В минулому директор «Континіум-траст-компані». Основний дохід він отримує від збуту нафтопродуктів, а також від Молочного холдингу, в який входить 15 переробних підприємств на Заході України.

95. Олександр Роднянський. «Innova Media». $ 123,0 млн

Олександр Роднянський – президент компанії «СТС Медіа», а також генеральний директор телеканалів «СТС» та «Домашній» і власник «Innova Media», яка надає консультації і рішення для електронного бізнесу для компаній і некомерційних організацій по всьому світу. Також явлається асоційованим членом Міжнародної Ради Національної Академії телевізійного мистецтва у США. Двічі був номінований на премію «Оскар» як продюсер.

96. Володимир Вагоровський. Компанія «Амстор». $ 119,0 млн

Володимир Вагоровський – співвласник компанії «Амстор». Ця структура проводить інвестиційну діяльність, купує земельні ділянки, фінансує будівництво й оснащення торгових центрів і т. д. До складу компанії входять пекарні, м'ясопереробний і рибопереробний цехи, фабрики з випуску готових страв. Найбільша активність «Амстору» виявилася у розгортанні мережі продуктових супермаркетів, особливо на Сході України.

97. Анатолій і Віктор Кіпіша. «Nemiroff Холдинг». $ 110,0 млн

Брати Анатолій і Віктор Кіпіша – співвласники Nemiroff Холдинг, їм належать 35% акцій компанії. В Україні компанії належить два лікеро-горілчаних заводи, а значно більше в Росії. Компанія є постачальником продукції в 55 країн світу, і з 2010 року збільшила реалізацію продукції на 3%.

98. Євген Уткін. «KM Core». $ 108,0 млн

Євген Уткін – власник компанії під новим брендом «KM Core», що об`єднала «Квазар Мікро», частину компанії з України, Чехії і Росії. Спеціалізується на високих технологіях та ІТ.

99. Микола Солдатенко. Солдатенко, Ситнюк і партнери. $ 107,0 млн

Микола Солдатенко – співвласник «Індустріалбанку», голова адвокатського об`єднання «Солдатенко, Ситнюк і партнери», засновник запорізького ФК «Металург», а також є бізнесменом із так званої групи «Запоріжсталь».

100. Сергій Чернишов. Страхова компанія «Лемма». $ 105,0 млн

Сергій Чернишов – голова правління ПАТ «Страхова компанія «ЛЕММА», яка більше 15-ти років стабільно працює на страховому ринку та є одним із найбільших страховиків України. Відповідно до досліджень страхового рейтингу «Insuranse TOP», компанія протягом 10-ти років є одним із лідерів українського страхового ринку за показниками, що характеризують фінансову стабільність.

     Аналізуючи ТОП 100, варто повідати Вам, як рахували капітал представники мас-медіа:

– оцінювалися тільки видимі активи компаній на підставі офіційних даних, публічної інформації, консультацій з експертами і даних, наданих самими власниками;

– оцінювалися вартість компаній, якими володіє учасник рейтингу, нерухомість, а також доходи/витрати фігурантів рейтингу від реалізації/на покупку активів за звітний період (березень 2011 р. – лютий 2012 р. включно);

– нерухомість оцінювалася за допомогою середньої ціни на квадратний метр в містах України; при цьому враховувалося її призначення і розташування; якщо у власності учасника рейтингу є житлові комплекси, оцінювалися тільки реалізовані й здані в експлуатацію об’єкти;

– якщо власність розподілена між членами сім’ї, оцінювалася загальна вартість активів;

– якщо учасники рейтингу належать до однієї групи з розмитою структурою власності, проводився аналіз прямої участі в ключовому активі групи;

– всі публічні компанії оцінювалися за їх ринковою капіталізацією; оцінка непублічних компаній проводилася порівняльним методом, з використанням компаній-аналогів, акції яких продають на фондових біржах Східної Європи та СНД, з урахуванням обсягу продажів, прибутку, власного капіталу;

– для публічних компаній як оцінка бралася їхня капіталізація станом на 1 березня 2012;

– оцінка зарубіжних активів проводилася тільки за наявності достатньої та достовірної інформації;

– оцінка будівельних компаній проводилася за реалізованими об’єктами, що перебувають в їх власності;

– банки оцінювалися на підставі власного капіталу з урахуванням якості фінансової установи;

– враховувалися завершені угоди злиття та поглинання; якщо сума угоди не оголошувалася, її оцінка проводилася експертним шляхом.

Не оцінювалися:

– активи, що перебувають у пасивному управлінні, на які право власності чітко не простежується;

– активи компаній, які фактично є торговими будинками в групі й виконують, по суті, посередницьку функцію;

– особисте майно;

– оспорювана власність або майно, права на яке не можна визначити однозначно.

У випадку, якщо фігурант офіційно не є власником будь-якої компанії, у списку вказана його посада на момент складання рейтингу

Важливим для українських бізнесменів, особливо зайнятих в секторі важкої промисловості, був вплив європейської кризи. Але на думку експертів, ситуація нормалізувалася, і за I квартал 2012 року ринки показали позитивну динаміку, відтак до кінця 2012 року вартість активів найвпливовіших людей країни ймовірно зросли на 10-15%.

Автор: Ірина Мусій