Недоношеним малюкам потрібна особлива увага

У січні 2013 року одна датчанка зробила цікаве відкриття. Коли її дитина народилася передчасно і мала перебувати у кувезі, вона зв’язала маленького блакитного восьминога і поклала іграшку біля малюка. Ефект був більшим, ніж хтось міг передбачити. Малюк перестав постійно тягнути (та виривати) зонди та трубочки, став набагато спокійнішим. Цей випадок зацікавив лікарів, і подібна практика набула популярності в багатьох медичних закладах Данії, Швеції, а потім Голландії та Бельгії. Лікарі схиляються до думки, що діти звикли мати біля себе пуповину, і тримання щупалець восьминога нагадує їм про це відчуття захищеності та спокою, що було в них, коли вони ще перебували в лоні матері.

Ці іграшки мама прикладає до свого тіла, вони набирають запаху, а потім їх кладуть у кувез до дитини. Малятко відчуває запах мами і починає перебирати іграшку, як пуповину, заспокоюється та перестає смикати катетер.

У січні 2021 року в Луцьку почав діяти клуб 28 петель. Ця міжнародна благодійна організація була створена у 2012 році та об’єднує в собі близько 3000 волонтерів з 12 країн світу.

Недоношеним малюкам потрібна особлива увага. З перших секунд життя їх організм змушений витрачати енергію не на ріст та розвиток, а на зігрівання тіла. Для того, щоб підтримувати у них нормальну регуляцію, потрібні в’язані речі - одяг, пледики та восьминоги. На жаль, в бюджетних лікарнях на виготовлення саме цих іграшок така графа не передбачена, а мамам поспішайок в такий період не до в’язання

Клуб «28 петель» в’яже і передає речі у відділення неонаталогії для недоношених діток та діток із критично низькою масою тіла.

«Перші передачі уже відбулись. Ми відвідали Луцький пологовий будинок та Волинський перинатальний центр. Загалом нами було передано для малечі 100+ іграшок-комфортерів, 7 пледиків, 18 жилеточок, 20 шапочок та шкарпеток.

Наступний похід плануємо 1 червня у день захисту дітей. Для забезпечення потреб потрібні нитки із вмістом 100% шерсті та 100% бавовни, адже якість та склад ниток мають величезне значення», - розповідають організатори благодійної акції.

Уся детальна інформація у координаторів - Олександри Власюк та Катерини Корчагіної на сторінках клубу «28 петель». Луцьк у соцмережах (Інстаграм чи ФБ) або за хештегом #club_28petel_lutsk

https://www.facebook.com/groups/2268924126702707/?ref=share

https://instagram.com/club_28petel_lutsk?igshid=5bn95rvlbfl2

Опубліковано: травень 2021 People UA