ОФІСНІ ШПАЛЕРИ

Робочий простір наших офісів потребує якісного дизайну інтер’єру. Обробка стін виконує не лише візуальні функції, відображаючи стилістику компанії, але й також впливає на ефективність роботи персоналу, складає враження у партнерів та клієнтів про імідж вашого підприємства. Тому процес ремонтних робіт необхідно продумати максимально детально. Редакція журналу «PeopleUA»підготувала для вас cтаттю про використання в офісних приміщеннях шпалер. Якими вони повинні бути і як їх правильно обрати розповідає керівниксалону «Шпалери» Лариса Консевич.

Чому ж саме шпалери?

  • Насправді варіанти обробки офісного простору можуть бути дуже різні. Проте на шпалери однозначно варто звернути увагу з декількох причин, серед яких:
  • Різноманітність зовнішнього вигляду, що дозволяє обробляти стіни в різних стилях. Сучасні технології дали можливість створювати шпалери з нанесенням різних зображень. У квартирах це, зазвичай, фотошпалери, проте в офісі замість фотографії можна нанести логотип компанії або виконати обробку в необхідних кольорах;
  • Можливість змінити стилістику при необхідності. Звичайно, демонтувати старі шпалери від стіни може бути непросто, однак перефарбування або зняття іншого будматеріалу може бути складніше. Ну а в разі використання шпалер під фарбування, зміна дизайну стане максимально простою;
  • Шпалери прості у монтажі. Для того щоб покрити стіни шпалерами, зовсім не обов’язково володіти великими знаннями, і сам процес поклейки шпалер, якщо бути акуратним і дотримуватися ряду правил, пройде без проблем.

Якими повинні бути шпалери в офісі?

Основні технічні вимоги

Шпалери, що використовуються в офісі, повинні володіти декількома якостями, які не так важливі в обробці стін будинку. В першу чергу, потрібно розуміти, що офіс – простір, де не дотримується той рівень чистоти, що вдома, а також тут буває велика кількість людей. Тому шпалери в цьому просторі повинні бути придатними для швидкого ефективного очищення і бути досить міцними до фізичного впливу.

Які види шпалер краще використовувати в офісі?

  • Паперові. Найпростіші шпалери і використовують їх найчастіше тоді, коли необхідно покрити великі площі за прийнятний бюджет, або ж в цілому не планується витрачати великі кошти на обробку. Власне, на цьому список переваг закінчується і починаються недоліки: їх складно доглядати (шпалери бояться води) і вони недостатньо міцні. Існують і миючі паперові шпалери, але папір там, зазвичай, виступає в ролі основи, а зверху відбувається покриття тим же вінілом або іншим матеріалом;
  • Вінілові або бамбукові шпалери. Ці способи обробки були об’єднані в одну категорію через свої схожі якості, головними з яких є стійкість до вологи і можливість зручного прибирання. Крім того вінілові шпалери зараз випускаються на флізеліновій основі, що також за технологією наближує їх до бамбукових.

 Насправді видів шпалер дуже багато, проте металевими, корковими шпалерами з шовкографії краще обробляти невеликі приміщення, адже їхня вартість є доволі високою. Для конференц-залів чи основних великих приміщень більше підійдуть за своїми властивостями та ціновій політиці вінілові, бамбукові, паперові, про які розповідали вище.

 Кольорові і дизайнерські рішення

 Насправді вибір кольору є ключовим фактором правильного підбору шпалер. Тут існує декілька правил, які вкрай бажано дотримуватися:

  • Невеликі офісні простори варто збільшити візуально і забезпечити належним освітленням, щоб працівники не відчували себе сковано. Шпалери бажано підбирати світлі.
  • Для кабінету керівника підійдуть шпалери різних кольорів, і навіть темні відтінки, а також фактура: камінь, пробка, метал, імітація шкіри чи інших поверхонь тут цілком доречні. Головним завданням є створення дорогого і представницького інтер’єру, і краще за все залучити для цього дизайнерів.
  • Кольори приміщення позначаються на працездатності персоналу. Тому при виборі шпалер краще всього орієнтуватися на теплі або холодні кольори, не дуже насичені і яскраві. Незважаючи на те, що червоний має збудливу дію, не варто виконувати його у робочому просторі, так як це буде тільки відволікати. Пам’ятайте, що теплі жовті та оранжеві кольори, хоч і підвищують настрій і працездатність, але все ж візуально зменшують приміщення, що не підійде для невеликих офісів. Не варто використовувати рожевий і зелений кольори, а також глибокі відтінки синього або фіолетового, які розслабляють та пригнічують і можуть навіть призвести до депресії.

Гармонія в поєднання

Шпалери є лише частиною кінцевого враження, яке буде справляти інтер’єр офісного простору. Не менш важливим в цьому сенсі є поєднання стін з обстановкою. В ідеалі ви повинні знати, які саме меблі (столи, шафи, м’які меблі, перегородки) будуть використовуватися, і відповідно тоді підбирати шпалери. І справа тут не тільки в кольорах, але і в моделях самих меблів. Сучасні столи та дизайнерські меблі навряд чи будуть гармонійно виглядати на тлі тієї ж класичної обробки стін.

Що стосується візерунків й інших візуальних елементів, то вони повинні бути, перш за все, доречними. Не варто використовувати ті дизайнерські рішення, які без питань можна застосувати в житловому просторі. При цьому потрібно пам’ятати, що будь-які візуальні елементи, насамперед, візерунки не повинні бути великими, так як це дуже зменшує приміщення візуально. Та й в цілому з візерунками в робочому просторі краще не зловживати, так як це знищує офіційний діловий стиль.

Шпалери повинні стати окрасою офісу, розкрити корпоративний стиль та створити ділову атмосферу приміщення. Вдалий дизайн офісу повинен викликати у колег бажання працювати та справляти приємне враження на клієнтів.

Салон «Шпалери»

м. Луцьк, вул. Соборності, 28

Бутик «Шпалери» поряд гіпермаркету «Нова лінія»

Магазини: № 1591, 1572, 1250, 1267 А на Завокзальному ринку

 

власниця салону «Шпалери» Лариса Консевич

 

Опубліковано: People UA № 2(48), осінь 2019