ОЛЕКСАНДР БЛЯШУК

«І надалі відстоюватиму розвиток спорту на селі»

Патріот рідного краю, громадський діяч, голова Федерації футболу Луцького району, а віднедавна – заступник голови Підгайцівської ОТГ. Олександр Володимирович завжди намагався покращити свій населений пункт, розвивати його інфраструктуру та втілювати нові проєкти. Саме тому він веде активну політичну діяльність не лише в Підгайцівській територіальній громаді, але й Луцькому районі загалом. Про поставлені цілі для розвитку громади, першочергові завдання, розвиток спорту та земельне питання в ексклюзивній розмові.

Довідка

Персона: Бляшук Олександр Володимирович

Посада: заступник голови Підгайцівської ОТГ, голова Федерації футболу Луцького району, власник Інтернет-видання «Волинь Sport», офіційний представник компанії «Інтер-Бізнес», співзасновник «Standard рабоча група» (Польща).

Знак зодіаку: Риби (9 березня)

Ідеальний відпочинок для мене – з сім’єю, без роботи та з вимкненим телефоном

Улюблене свято: дні народження дітей

Ранок має починатися з води із лимоном та медом

Улюблена пора року: весна

Мені важливо, що про мене думають мої рідні і близькі

Поважаю тих, хто має свою думку і притримується її

Щастя для мене це – здоров’я моєї родини

People UA: Що мотивувало Вас піти в політику?

Бляшук Олександр: Спочатку політики як такої в моєму житті не існувало – я був активним жителем села Лище, який намагався покращити свій населений пункт у культурному, спортивному та соціальному напрямках.  Тільки з часом чинний на той час голова запропонував спробувати представляти інтереси вулиці в сільській раді. Навіть коли мене обрали депутатом, то якихось політичних баталій не відчував. Просто зрозумів: якщо правильно доносити свою та жителів округу думку до голови й членів відповідних комісій, то можна розвивати рідне село.

Депутатська та громадська діяльність завжди були поруч, бо як гравець та організатор місцевої футбольної команди був зацікавлений в розвитку інфраструктури. Переконаний, на той момент у спортивному житті нам багато вдалось зробити. Минули роки, я став депутатом і керівником фракції в Луцькій районній раді. Лише тоді побачив, що таке політика. Там набагато менше друзів, є інтереси, зради, впливи з усіх боків. Цей кількарічний термін став політичним  гартуванням у всіх сенсах. Не було часу на роздуми – потрібно було відразу в бій. Вважаю, що моя команда справилась, ми всі досі товаришуємо, кожен із нас розвиває свій куток, вулицю, населений пункт, район.

People UA: Ви більше 10 років у політиці. Які поставлені цілі для розвитку громад и вам вдалося реалізувати?

Бляшук Олександр: Будучи депутатом районної ради, посприяв відкриттю дитячого садочка в Лаврові, було зроблено перекриття дахів, утеплення, встановлення нових вікон та твердопаливних котлів, ремонти спортзалів у школах.

Надзвичайно тішуся тим, що нашій групі депутатів із села Лище вдалося спрямувати чимало коштів на поліпшення інфраструктури свого села. Повірте, то неабияка праця, і це один з небагатьох плюсів політичної діяльності – отримую задоволення від того, що вдалося зробити кращим рідну Волинь.

Вважаю, що одним із моїх досягнень є відкриття паспортного столу Луцького району. Точніше, нам вдалося змінити його прописку (а відтак і сплату податків близько 400 тисяч в місяць) із міста в район. Таким чином ми змогли спрямувати додаткові гроші на розвиток Луцького району.

Було налагоджено зв’язки з польськими партнерами міст Тересполь і Білосток, тому чекаю закінчення карантинних обмежень у Європі та Україні, щоб повноцінно запустити інвестиційну співпрацю, спрямовану на освітній, культурний та спортивний напрямки. Будемо й надалі втілювати європейський досвід на Волині.

People UA: Нещодавно Вас обрали заступником голови Підгайцівської ОТГ. Які перспективні проєкти розвитку громади плануєте реалізувати в цьому році? І які завдання вбачаєте першочерговими?

Бляшук Олександр: Хочу сказати, Підгайцівська ТГ – це одна з найкращих громад за всіма показниками не тільки Волині, а й України. Проте й тут є ще чимале поле для роботи. Я маю кардинально інший підхід до багатьох уже традиційних способів вирішення ситуацій – починаючи від прокладання тротуарів і завершуючи створенням нових локацій-візитівок громади. Я відкритий до людей та налаштований на конструктивну роботу, адже лише разом ми зможемо відремонтувати дороги, вивести сміття й дати зарплати освітянам.

Мрію, аби можна було в пошуковій системі «Google» написати Підгайцівська ОТГ, а програма покаже кілька туристичних родзинок. Наше завдання – закохати в себе жителів України та сусідніх країн. Можливо, новому депутатському корпусу вдасться розробити щорічний масштабний міжнародний фестиваль та зробити більш привабливими природні об’єкти. Село має розвиватися як економічно, так і духовно. Є населені пункти в ОТГ, де популярний спорт, в інших – вокальні колективи, ансамблі та мистецькі напрямки. Тому точково потрібно підтримувати те, що вже створено.

Також ми повинні думати над залученням інвестора для створення комунального або ж приватного сміттєпереробного заводу чи лінії, бо рано чи пізно матимемо з цим питання.

На території громади є чимало потужних підприємств, що сплачують немалі податки. Депутати ж мусять правильно розпоряджатися цими коштами, щоб і платники податків бачили свій вклад у розвиток рідного краю.

People UA: Які Ваші пропозиції щодо покращення прозорості та відкритості земельного питання у Підгайцівській громаді?

Бляшук Олександр: Моя пропозиція до всіх членів комісії та депутатів така: працювати швидше та ефективніше, тому що за кожною заявою є люди, які чекають на відповідь. Для мене є незрозумілими гучні заяви деяких депутатів про «дерибан», бо ж представники усіх фракцій входять до складу постійної комісії, де на першому організаційному засіданні я чітко висловив свою позицію, яка співпадає з думкою депутатського корпусу та виконавчого комітету Підгайцівської сільської ради: відведення земельних ділянок можливе лише після впорядкування відповідної документації.

People UA: Напередодні 2020 року Ви змінили політичні вподобання і балотувались від «Слуги народу», були першим номером по списку до Підгайцівської ради. Чому саме від цієї політичної сили йшли на вибори?

Бляшук Олександр: Політична сила «Укроп» не брала участь у виборах. Мені пропонували від різних інших партій взяти участь на виборах, але партія «Слуга Народу» була найближчою мені за політичними переконаннями.

People UA: Хто у великій політиці є для Вас прикладом для наслідування і чому?

Бляшук Олександр: Для мене канцлер Німеччини Ангела Меркель є зразком виваженості й працездатності в політиці.

People UA: Пане Олександре, як вдається поєднувати спорт і політичну діяльність?

Бляшук Олександр: Я вважаю, що політична діяльність повинна допомагати не лише спорту, а й усім сферам нашого життя. У той час, коли був депутатом Луцької районної ради, правильна політична діяльність спорту дуже допомагала. І нині, коли район стане значно потужнішим, я як голова Федерації футболу щиро сподіваюсь на таку ж співпрацю. До слова, в одному чемпіонаті гратимуть дуже сильні команди, що раніше базувались навколо Горохова, Луцька, Ківерець та Рожища. Щиро вірю, що команди Забороля та Княгининка після набуття статусу старостинського округу Луцька залишаться у складі саме Федерації футболу Луцького району. Систему розіграшу неодмінно спробуємо зробити компромісною.

Я й надалі буду відстоювати розвиток спорту на селі – сприяти існуванню саме сільських команд, налагоджувати функціонування сільських ДЮСШ, працюватиму над поліпшенням стану сільських стадіонів, майданчиків, спортзалів. Для цього створюватимемо різні умови. Хто зі мною працював, той знає – намагаюся співпрацювати з усіма, у кого є бажання приєднатися. Навіть коли певні футбольні колективи не дотягували за рівнем гри чи фінансово, все одно шанс їм давали. Тому вже цього року чемпіонат району отримав статус відкритого.

People UA: Чи впливають політичні зміни в Україні на розвиток спорту?

Бляшук Олександр: Однозначно, політичні зміни в країні відіграють неабияку роль на спорті. Передусім, потрібний достатній рівень фінансування державою спорту. Тому що для тренувань потрібні хороші спортивні майданчики та професійні тренери, а відповідно – виплата їм заробітної плати.

People UA: Зважаючи на недостатнє державне фінансування спорту в Україні, за рахунок яких коштів розвивається Федерація футболу Луцького району?

Бляшук Олександр: Федерації футболу Луцького району допомагають спонсори і фонди, але левова частка фінансування – це моя підтримка і внески команд, за якими стоять громади.

People UA: У Воротневі та Струмівці планується побудова поліфункціональних спортивних споруд за Вашої ініціативи. Які можливості дасть для молоді мультиспортивний майданчик?

Бляшук Олександр: Розвиток спортивно-оздоровчої інфраструктури є одним із головних напрямків нашої роботи, в що вкладено чимало зусиль. Переконаний, пояснювати всю важливість будівництва мультиспортивних майданчиків у Воротневі та Струмівці не треба, адже це першочергова потреба як для дітей, так і тих, хто пропагує здоровий спосіб життя. Хочу, щоб за п’ять років моєї каденції в кожному селі (старостинському окрузі) був сучасний стадіон із штучним покриттям, а це близько 20 мультиспортивних майданчиків.

People UA: Яку кількість спортсменів Федерація футболу Луцького району? Якими досягненнями своїх вихованців пишаєтеся найбільше?

Бляшук Олександр: На даний момент Федерація футболу налічує 14 команд, в кожній з яких 15-20 учасників. Проте у зв’язку з тим, що Луцький район збільшився, прагнемо розвиватися та працювати над збільшенням кількості команд. Моя мета – залучити якомога більше дітей та молоді до футболу. А пишаюсь я тим, що команди Федерації футболу Луцького району є багатократними чемпіонами.

People UA: Жоден спорт не обходиться без визнання. Напевно тому Ви є офіційним представником та дистриб’ютором спортивних та почесних нагород компанії «Інтер-Бізнес». Який асортимент товарів пропонуєте?

Бляшук Олександр: Ще 10 років тому переможців спортивних змагань нагороджували звичайними грамотами і цукерками. Мені завжди хотілося зробити церемонію нагородження красивою, щоб нагороди були якісні з гравіюванням. Почалось усе як хобі, а зараз ми виготовляємо серйозні нагоди не лише для Волині, а для інших міст України. У нас великий асортимент від подяк до різних статуеток, медалей, кубків і значків.

People UA: Інтернет-платформа «Волинь Sport»  висвітлює спортивні новини нашого краю та України в цілому. Як розвиваєте ресурс, скільки читачів і як можна розмістити рекламу?

Бляшук Олександр: Станом на сьогодні «Волинь Sport» – це моє хобі. Ця платформа не є бізнесовою, а суто інформаційною, ми просто висвітлюємо спортивні події, що відбувається у нашому краї. Проте завжди відкриті до реклами та підтримки спортивної журналістики.

People UA: Із 2018 року Ви є співзасновником польської фірми «Standart work group» (місто Біла Подляська Люблінського воєводства). Наскільки зараз актуальне працевлаштування за кордоном?

Бляшук Олександр: Першим напрямком діяльності фірми «Standart work group»  було працевлаштування, але ми значно розширили сферу послуг. Наразі компанія також займається влаштуванням студентів на навчання, перевезенням та доставкою товарів за кордон, окрім цього це автосервіс і розбір автомобілів.

People UA: Як встигаєте поєднувати стільки напрямків діяльності?

Бляшук Олександр: Стосовно бізнесу, то цей напрямок роботи я делегував дружині. Наразі основне чим я займаюсь – депутатська діяльність. Насправді вважаю, що головне мати бажання, тоді ти знаходиш час на все. Спочатку звісно важко, але згодом все вдається, ти входиш в ритм і розставляєш пріоритети.

People UA: Ви – люблячий чоловік та батько двох діток. Як любите проводити вільний час?

Бляшук Олександр: Вільного часу насправді дуже мало, але вихідні намагаюсь приділити родині. Любимо подорожувати, адже в Україні – багато прекрасних місць, які можна відвідати. Люблю спілкуватися із друзями, а у мене їх багато.

People UA: Підростає ваш син, чи граєте разом у футбол?

Бляшук Олександр: Син не грає у футбол, він шукає себе в різній видах діяльності: від вільної боротьби до брейк-дансу. Дочка ж має талант до малювання.

People UA: У чому Ваш секрет успіху?

Бляшук Олександр: Успіх – це суб’єктивне поняття, для всіх воно різне. Для мене – це моя щаслива сім’я. А досягається успіх з посмішкою на обличчі та вірою, що всі негаразди можна здолати, коли ти ставиш ціль, тоді ти розвиваєшся і йдеш до неї.

Опубліковано "People UA" № 6(52), весна 2021