Олександр Клачкевич

«Головний пріоритет – не втратити марку»

Олександр Клачкевич володіє усіма необхідними якостями для мудрого керівника масштабного підприємства – перед вами рішучий, впевнений в собі чоловік, який цілком відданий своїй справі. Як досягнути успіху та як його втримати, про це нам розповість очільник найкращого будівельного підприємства Волині 2014.

Досьє

Персона: Клачкевич Олександр Вікторович

Посада: директор ТзОВ «Луцькспецбуд»

Знак зодіаку: Телець (10 травня)

Життєве кредо: «Цілеспрямовано йти до реалізації своєї мети»

Сімейний стан: одружений

В дитинстві мріяв стати будівельником

Важлива подія в житті: народження внука

Бізнес для нього - це невід’ємна частина будівництва

Вишукане дійство: «Поліське літо з фольклором»

Історичне місце: Луцький замок

Незабутній концерт: Піккардійська Терція

Вражаючий музей: Волинський музей ікони

Отримана нагорода: Премія «Люди року-2014» в рамках всеукраїнської програми «Люди XXI століття»

Улюблений фільм: «В бій ідуть тільки «старики»

Музика: класична

Книга: «Путь жизни» Лев Толстой

Авто: «Great Wall»

Вид спорту: баскетбол

Вид відпочинку: риболовля, полювання

Страва: шашлик

Напій: кава

Ідеальний дім – це моя родина

Справжній смак життя – це задоволення від роботи

Влада для нього – турбота про суспільні інтереси

 

People UA: У якому році очолили ТзОВ «Луцькспецбуд»? Розкажіть про свій кар’єрний шлях.

Олександр Клачкевич: Підприємство очолюю чотири роки. Звичайно, що керівна посада забирає багато часу та енергії, проте, коли твоя робота приносить тобі задоволення і хороші результати, на труднощі й уваги не звертаєш. Недаремно Конфуцій казав, що, обравши собі роботу до душі, не доведеться працювати жодного дня. Напевно, в моєму житті так і склалося. Працювати робітником почав на заводі у 1978 році. Після навчання в Луцькому філіалі ЛПІ та служби в армії, знову повернувся на будівництво і від майстра пройшов увесь професійний шлях до керівника. Усього в житті досягав сам, бо обрав справу, яка приносить задоволення. Немає нічого приємнішого, ніж бачити якісний результат своєї роботи.

People UA: Ви директор будівельного підприємства «Луцькспецбуд». Якими збудованими об’єктами можете пишатися, а де вважаєте, що «недопрацювали»?

Олександр Клачкевич: Пишаємось кожним своїм об’єктом, бо працюємо якісно та надійно. Ми є субпідрядною організацією,  виконуємо роботи по влаштуванню зовнішніх інженерних  мереж. Самі розумієте, що в такій роботі помилок допускати не можна. І тому якість та відповідальність в нас на першому місці.

People UA:  Завдяки чому вдається тримати марку у будівництві?

Олександр Клачкевич: Безперечно завдяки якості роботи. Професіоналізм та порядність, звичайно, також грають не останню роль. Просто потрібно розуміти, що втратити чи забруднити репутацію набагато легше, ніж її заслужити. Тому не можна розслаблятися і допускати помилки. Багато фірм, які спочатку надають якісні послуги, пізніше «псуються», бо коли з’являється постійний покупець, коли послуги продаються вже через марку, якість «за замовчуванням» вважається високою. Це не правильно і це не про нас. Ми дорожимо кожним клієнтом, шукаємо індивідуальний підхід, ретельно вивчаємо об’єкт, з яким працюємо.

People UA:  ТзОВ «Луцькспецбуд» - основний субпідрядник у ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 536», власником якого є Ігор Чорнуха. Я таку співпрацю бачу так: професіонал працює з професіоналом. Як Ви охарактеризуєте спільну роботу ЛСМ № 536 та ЛСБ?

Олександр Клачкевич: ЛСМ «536» виконують загальнобудівельні та спеціальні монтажні роботи, ми ж виконуємо свою функцію – займаємось зовнішніми комунікаціями. По великому рахунку, ціль в нас одна – забезпечити якісним та надійним житлом волинян. Тому й працювати повинні злагоджено та професійно.

People UA: Чи часто Ви відвідуєте якісь культурні заходи? Де востаннє побували і що найбільше вразило?

Олександр Клачкевич: Не часто вдається кудись вирватись. Кожну вільну хвилину проводжу із сім’єю.  Востаннє був на врученні нагород «Людина року – 2014. Волинь» у рамках всеукраїнської програми «Люди XXI століття». Дійство сподобалось і приємно, що такі заходи відбуваються на Волині.

People UA:  ТОВ «Луцькспецбуд» отримало перемогу Премії «Люди року-2014» у номінації «Будівельне підприємство року». Що змінилось у Вашому житті та житті компанії відтоді?

Олександр Клачкевич: З’явився стимул працювати з більшим ентузіазмом. Будь-яка нагорода – це виклик бути кращим, ніж ти був вчора. Найперше було приємно, що працю твого колективу оцінили на такому рівні. Безперечно, це стимул для подальших звершень. Хоча працюємо не для похвал і нагород. Найбільшою радістю, напевно, є, коли бачиш як в зданий будинок вселяються щасливі люди.

People UA:  Що потрібно для того, щоб досягти успіху?

Олександр Клачкевич: Працювати наполегливо і самовіддано, на результат. Не зупинятися на півдорозі і доводити справу до кінця. А ще бути чесним перед собою насамперед і перед оточуючими тебе людьми. Успіх – це нагорода професіонала, так просто він не приходить. Це також і жертовність, коли задля справи відставляєш на другий план свої бажання, амбіції, а на перший – потреби людей. Все визначає ставлення до своєї професії. Якщо її любиш, вважаєш найкращою – успіх прийде.

People UA:  Яку роль відіграє ситуація в країні на будівництво?

Олександр Клачкевич: Однозначно негативну. Думаю, що немає сфери чи навіть людини в Україні, на яку б не вплинула негативно ситуація в державі. Звичайно, фінансові труднощі і економічна ситуація для будівничої галузі нічого хорошого не віщують, але сподіваємось на краще. Україна – сильна, прекрасна, особлива. На такій землі має бути мир. Зрештою, я впевнений, все буде добре, треба лише трохи потерпіти.

People UA:  Ви займаєтеся доброчинністю?

Олександр Клачкевич: Скоріше у її первісному значенні – допомагаємо не грошима, а справами. Так ми точно знаємо, що справді допомагаємо, одразу видно результат – вирішену проблему

People UA:  Чи вистачає часу на родину? Як проводите час з сім’єю, відпочиваєте?

Олександр Клачкевич: На жаль, родині часу не вистачає так, як хотілося б. Але з сім’єю мені надзвичайно пощастило. Напевно, без їх підтримки, я б не досягнув і половини того, що маю. Бо їхні любов, розуміння та підтримка – для мене надзвичайно важливі. З дружиною ми уже разом 31 рік, без краплини сумніву скажу, що це щасливі роки. Обидві доньки подарували мені чудових внуків. Час від часу виїжджаємо на природу, на шашлики. Дружина чудово готує, на вихідних є вдосталь часу, щоб оцінити це вміння))).

People UA:  Які пріоритети у Вашої компанії на майбутнє?    

Олександр Клачкевич: Не збавляти темпів, працювати наполегливо і надалі, для того, аби побільше волинських родин отримали якісне, надійне і сучасне житло. Тому, головний пріоритет – не втратити марку і працювати в тому ж дусі.

               

Спілкувалася: Людмила Панасюк. Фото: Юрій Бочко. Локація: готель «Zaleski». 

Опубліковано "People UA" № 4(32) березень-квітень  

Товариство з обмеженою відповідальністю "Луцькспецбуд"

м. Луцьк, вул. Клима Савура, 29, тел.: (0332) 746004