Олександр Омельчук

«Людина має змінюватися в кращу сторону, і має бути з людьми, а не проти людей».

Наші емоції формують нас і показують, якими ми є насправді. Приватний підприємець Омельчук Олександр Володимирович – це чоловік, який зустрічає і проводжає усіх із посмішкою. Коли людина відноситься до усього з позитивом, то вона зуміє подолати будь-які труднощі, досягти неабияких висот. Він переконаний, що навіть маленькі зусилля з часом приводять до великих перемог. Ставши депутатом Волинської обласної ради, за відносно невеликий термін, йому вдалося внести багато позитивних змін у життя округу №15, яким керує, і Луцька в цілому. Список зроблених справ і запланованих проектів приємно дивує. Олександр Володимирович показує своїм прикладом, у якому напрямку ми повинні рухатися, аби зробити нашу країну сильною, незламною та щасливою. Про це та інше читайте в ексклюзивному інтерв’ю.

Довідка

Персона: Омельчук Олександр Володимирович

Посада: приватний підприємець, депутат обласної ради від українського обєднання патріотів «УКРОП»

Знак зодіаку: Риби (17 березня)

Життєве кредо: завжди посміхатися і бути щасливим

Сімейний стан: одружений, батько трьох дітей

В дитинстві мріяв стати бізнесменом

Важлива подія в житті: народження дітей

Бізнес для нього – це засіб прожиття, існування

Влада для нього – це розуміння, що робиться в країні зсередини

Історичне місце: Історико-культурний комплекс «Замок Радомисль»

Незабутній концерт: Ф. Кіркорова

Вражаючий музей: «Лувр» (Париж)

Феєричне шоу в Бурдж-Халіфі (ОАЕ)

Отримані нагороди: подяка від обласної ради, медаль від обласної міліції за сприянні правоохоронним органам, переможець у номінації «Нове імя року» в рамках Премії «Люди року-2017. Волинь»

Музика: музика для душі

Книга: східна філософія, релігієзнавство

Авто: «Toyota»

Вид спорту:дзюдо, бокс, бодібілдинг, гімнастика, футбол

Вид відпочинку: пляж, море, спокій

Страва: ніжні салати

Напій: чиста вода

Ідеальний дім – це коли є комфорт та затишок

Справжній смак життя – це радість

 

People UA: Як Ви навчалися в школі? Де отримували вищу освіту?

Олександр Омельчук: До десятого класу я навчався не дуже добре, після того в мене відбулося переусвідомлення, що наступить доросле життя і потрібно зайнятися собою. Я почав рівнятися на кращих дітей в класі, і такою іскрою запалився весь клас. Тому школу закінчив добре, пізніше так само технікум та інститут, бо життя не терпить невдах, але дає нам шанс займатися собою особисто, адже ніхто, крім тебе, цього не зробить. Освіту отримав у Луцькому кооперативному технікумі за спеціальністю облік та аудит, а вищу освіту – в СНУ імені Лесі Українки за спеціальністю правознавство.

People UA: За освітою Ви юрист. Чи працювали за спеціальністю? Та як Вам допомагає отриманий фах сьогодні?

Олександр Омельчук: Я працював в юридичній сфері один рік, але в цій спеціальності я себе не побачив. Пройшов весь трудовий шлях, попрацював експедитором на початках, згодом більше займав керівні посади на підприємствах: заступник, директор. Багато спостерігав за рівнем  життя між Заходом і Сходом. У нас якось більш затишно було, а там дуже бідно люди жили.

People UA: Ви є успішним підприємцем, який розвиває ТМ «Nasha Lepka» близько десяти років, які товари та послуги пропонуєте на ринку сьогодні?

Олександр Омельчук: Пропоную ліпнину, яка використовується в інтерєрах та екстерєрах будинків, на фасадах. Наші товари є у багатьох європейських країнах, в Ізраїлі, Арабських Еміратах, в Росії в свій час багато робили, в Криму, Києві, Одесі, Дніпрі, Харкові, Львові, Рівному, Тернополі. Але сьогодні виробництво дещо призупинилось, бо сьогодні люди роблять більш скромніші ремонти. Зараз намагаємось у східних країнах започаткувати виробництво і вийти на нові ринки. В нас продукції більше 700 видів, і ми прагнемо самі  все робити на місці. Ліпнину покриваємо переважно позолотою, сріблом. 

People UA: Які переваги гіпсової ліпнини над пінопластом, який також використовують в декоративному оздобленні інтер’єру?

Олександр Омельчук: Гіпсова ліпнина це довговічна, натуральна, екологічно чиста продукція, у виробництві якої ми не використовуємо формальдегіди (так як вони шкідливі для нашого здоров’я та викликають онко-захворювання), на відмінну від пінопласту та поліуретану.

People UA: Яка Ваша цільова аудиторія клієнтів?

Олександр Омельчук: Дуже різноманітна. Інтелігенція, пенсіонери, студенти,  підприємці, бізнесмени, держслужбовці. Це люди, які мають кредо: «Ми хочемо жити в гарних умовах», бо такий стиль спонукає до творчості та відповідного стилю життя. Я по своїх дітях це бачу, вони активні та дуже творчі.

People UA: З ким співпрацюєте? Хто є Вашими партнерами?

Олександр Омельчук:«Nasha Lepka» співпрацює із забудовниками, дизайнерами та людьми, яким ми безкоштовно надаємо послуги дизайну і допомагаємо оформити інтер’єр в офісі чи вдома.

People UA: В роботі Ви використовуєте високоякісні оздоблювальні матеріалами від кращих виробників світу. Брендам яких країн надаєте перевагу?

Олександр Омельчук: У своїй роботі матеріали (силікони) використовуємо Харківського заводу, а гіпси – німецької компанії «Кnauf».

People UA: Які роботи можете відмітити як зразкові? (Наведіть проекти та приклади, які є взірцем)

Олександр Омельчук: Дуже багато музеїв робили. Наше підприємство зробило чимало історичних місць у Криму, там планувалося  зробити 160 будинків, і це замовлення ми вже не виконаємо, бо ми не можемо працювати з окупантами.

People UA: Як змінилося підприємство за час свого становлення?

Олександр Омельчук: «Nasha Lepka» стала міцно на ноги. Ми знаходимось у спектрі без конкуренції, не відчуваємо та не боїмося її, бо сьогодні ми є надпотужними і можемо виконати роботи будь-якої складності. Нас знають всі.

People UA: Раніше «Nasha Lepka» пропонувала, окрім декоративних виробів з гіпсу для декорування приміщень та фасадів будівель, карнизи, молдинги, пілястри, колони, каміни, консолі, портали, картини, меблевий декор, арки, розетки тощо. Які ексклюзивні новинки та послуги може запропонувати сьогодні ТМ «NashaLepka»?

Олександр Омельчук: Єгипетський стиль, який ми самі розробили, – це ексклюзив, який Вам може запропонувати «NashaLepka». Після відпочинку в Єгипті я запропонував розробили цей унікальний стиль. Виглядає розкішно! Я декорував свою квартиру у єгипетському стилі й коли продавав її, усі дивувалися, як музейний інтер’єр може бути у звичайній квартирі. Часто відповідав, що я живу лише один раз і хочу так жити.

People UA: Кажуть, людину формують люди та книги. Яка література є Вашою улюбленою?

Олександр Омельчук: Часто читаю про те, як політики досягали успіху та ставали відомими.

People UA: Коли знаходите час?

Олександр Омельчук: В мене на це є час. Якщо людина каже, що у неї його немає, я не вірю, це просто означає, що неправильно розприділений час. Для саморозвитку час є завжди.

People UA: У «Nasha Lepka» працюють справжні професіонали, які мають відповідну освіту та спеціалізацію, а також найцінніше досвід, що дає можливість гарантувати якість всіх видів робіт з подальшим авторським наглядом. Розкажіть про Вашу команду.

Олександр Омельчук: Під брендом «Nasha Lepka» зібралися найкращі фахівці у своїх галузях – архітектори, будівельники, дизайнери, художники, декоратори, майстри різноманітної спеціалізації, які якісно, оперативно, акуратно розроблять та реалізують проект будь-якого призначення, складності та стилістики. Знання сучасних тенденцій у дизайні та декорі, перфекціонізм в роботі, увага до деталей, поєднані з високоякісними оздоблювальними матеріалами від кращих виробників світу, – все це створює інтер`єр, який виправдовує очікування замовника. Вас здивує і та творча легкість, з якою наша команда висококваліфікованих спеціалістів допоможе підібрати замовнику матеріали або створить дизайн-проект, аби відобразити у інтер`єрі Ваші особисті унікальні риси, врахувати індивідуальність сприйняття, темперамент, характер, звички.

Як правило, освіту можна здобути безпосередньо на виробництві. Півроку-рік і талант людини відкривається. Я бачу по своєму вітчиму, який у своїх шістдесят три роки почав малювати картини, він сьогодні ліпить фігури, хоча раніше й сам не знав про свої таланти. Для цього навіть не потрібно закінчувати інститути, але людина має знати теорію, в нас є фахівці, які вчать усьому на виробництві.

People UA: У 2015 році Вас обрали депутатом Волинської обласної ради VII скликання, членом постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів. До того часу активно розвивали власний бізнес. Чому вирішили повязати своє життя із політикою?

Олександр Омельчук: Тут, напевно, не я вибирав, а обставини так склалися. Я взагалі не хотів пов’язувати себе з політикою, але шлях поєднав мене із дуже порядними людьми, які прагнуть розквіту та добробуту всієї України, і так само підштовхують мене на це розуміння. Завдячуючи їм, в мене розширився кругозір, я більше зрозумів, як правильно рухатися в цьому житті. Тим більше на окрузі спілкуюсь з людьми, які розповідають, що їх турбує і що потрібно робити. Я є помічником прекрасної людини, народного депутата Констанкевич Ірини Мирославівни, яка розповідає нам важливі речі, спонукає на розвиток, тим більше вона є філологом та професором, і нам в цьому сенсі дуже пощастило, адже працюємо тільки разом.

People UA: Що Вам вдалось зробити за час депутатства? І чому обрали саме політичну силу «УКРОП»? Адже до того Ви були позапартійним від «Батьківщини».

Олександр Омельчук: Мені імпонує кредо «УКРОПу», команди однодумців, які хочуть реалізувати всі можливості, щоб Волинська область процвітала і люди не виїжджали за кордон.

Ми дбаємо про освітлення сіл, будівництво доріг, перекриття ФАПів, ремонти в школах, різні проекти по Будинках культури. Працюємо спільними зусиллями із благодійним фондом «Тільки разом», обласною радою та Іриною Констанкевич. Вже вдалось реалізувати низку проектів, наприклад, провели міжнародну конференцію, на якій були присутні професори, академіки, де ми показали народним депутатам , як можна розвивати регіональний туризм. Також ми були з конференцією у Польщі, і вони побували з візитом у нас. Мені дуже близька по духу історія.

Сподіваюсь, що невдовзі запрацює комунальне підприємство «Волиньприродресурс», а поки нам не дають реалізувати грандіозні проекти, і стоїть за цим всім команда провладних політичних сил. Але ми боремось із цим і віримо, що вийдемо  з нелегкої боротьби переможцями. ДП «Ковельський ветсанзавод» не дав можливості замовчати про екологічну катастрофу, хоча на сьогодні це питання  відкрите: що робити далі із рештками, які забруднюють всю Волинську область?

Я є членом постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів. Працюю в тимчасовій комісії по лісових та земельних ресурсах. Ми викривали багато корупційних схем, показували у ЗМІ, скільки лісу вивозиться. У минулому році я зайняв друге місце з найактивніших депутатів обласної ради і входжу в двадцятку активних депутатів у Інтернет-мережі.

People UA: Економіка України на даний момент є не стабільною. Курс валюти стрімко змінюється, що у свою чергу тримає у напрузі українців. Влада робить певні кроки щодо покращення ситуації, але, як бачимо,  безрезультативно. Як Ви вважаєте, чому не вдається стабілізувати економіку?

Олександр Омельчук: Сьогодні вже не секрет, хто стоїть за руйнуванням економіки в Україні. Це сім’я президента і наближені до нього постаті, всі міністри, які відповідальні за економічні зміни, це і Валерія Гонтарева, яка є в команді нашого гаранта. Сьогодні масово трудові ресурси виїжджають за кордон. Зараз влада не турбується про людей, їй потрібні лише корисні копалини та землі, а це веде до зниження життєвого рівня громадян. А українців поважають скрізь, бо ми є працьовитою й талановитою нацією. Українці виконують роботу якісно, вони є технічно та економічно грамотними працівниками та ще й невибагливими  до умов праці. Українці зробили важливі винаходи у світі: перша ракета, гелікоптер, навіть соціальну мережу Facebook, до речі, батьки Марка Цукерберга були родом з Одеси, і таких прикладів розумних й талановитих людей можна назвати безліч.

People UA: Ви керуєте округом №15, до складу якого входять населені пункти від Жидичина до Тростянця включно. У селах набагато менше розвинена інфраструктура. Хочеться кращого рівня медицини, освіти, культури тощо. Яким напрямкам приділяєте найбільше уваги?

Олександр Омельчук: Більшість звернень від людей отримую щодо болючого питання – доріг, тому що від доріг залежить, чи зможе довезти маршрутка людей в обласний чи районний центр, чи завезе хліб у крамницю, чи приїде швидка до хворого. Це є комунікація і логістика села, бо якщо немає дороги, то рівень життя у селі почне знижуватися. Коли в Америці була депресія, вони почали будувати дороги, бо дороги – це хребет, а потім вже можна робити вулички, як то кажуть, нарощувати скелет та мязи. Частину проектів спільно з депутатами інших фракцій вдалось реалізувати. Ми вже почали процес будівництва доріг у Прилуцькому, згодом почнуться дорожні роботи у Жидичині. Грантові кошти були залучені Недопадом Григорієм Вікторовичем. Сподіваюсь, що завдяки цьому 18 км дороги буде зроблено на моєму окрузі. Свій округ треба було в свій час об’їхати, щоб зрозуміти людей. У селах велика депресія, люди зневірені, не знають, у які двері їм стукати, я кажу: «Ви зі мною разом, бо я теж стукаю у ці двері», і  вони по – трохи відчиняються. В обласній раді була створена комісія, де вже депутати будуть самі визначати напрямки будівництва доріг. Сподіваюсь, що нам буде не адміністрація весь час крихти зі свого столу давати, а ми вже самі будемо вирішувати, де є перший, другий, третій рівень будівництва доріг.

Будуються школи, зараз підняли гостре питання налагодження харчування дітей по селах, і це проблема лише Волинської області, бо тільки в нас немає харчування для дітей у сільських школах. Чиновники піднялися на такий рівень, що навіть не розуміють людей, вони стали богами, потрібно усвідомити, що треба ж спілкуватися з виборцями, аби почути, що їм найбільше болить. Але ми не закриваємо на це очі, тому висвітлюємо у ЗМІ проблеми краю, щоб люди бачили, яке свавілля робиться на Волині. Потрібно вчити історію та робити висновки, не варто повторювати помилок минулого.

People UA: Ви проживаєте на території Прилуцької сільської ради, де, на Вашу думку, було багато проблем, і фактично саме це стало передумовою піти у політику. Чи вдається  Вам зламати несправедливу систему?

Олександр Омельчук: Я працюю лише в команді, а не особисто. У нас є команда однодумців, і ми працюємо разом. Тому сказати, що працюю тільки я, – це неправильно. Завдячую голові обласної ради Ігорю Палиці, який зумів обєднати депутатів, котрі працюють для розвитку Волині. Є люди, які вишиванку одягають, руку на серце кладуть, але не є українцями, бо справжній українець ніколи не зрадить Батьківщину, батьків, дітей. Хочеш президентом стати – лікуйся в Україні, нехай і діти твої навчаються і відпочивають тут. От тоді почнуть відбудовувати курорти та лікарні. Зараз, наприклад, медична реформа знищить медицину докорінно і лікування буде недоступним. Треба було спочатку ввести принцип страхової медицини. Я розглянув тарифи лікування: потрібно 200 тисяч, щоб якусь хворобу вилікувати. Після таких реформ процвітатимуть лише похоронні бюро, що матимуть прибуток після таких змін в країні. Нам нав’язують інші цінності. Соромно, що називають себе українцями ті, які народилися в Україні, стільки років тут прожили, а спілкуються російською мовою. Поважай батька, матір, рідну землю, тоді матимеш право називатися українцем. Ніде в Європі немає мовних проблем, а в нас є.

People UA: Ви прихильник думки, аби Прилуцьку сільську раду нарешті об’єднати із Луцьком. Чому цього не сталося досі? Які є перепони у даному напрямку?

Олександр Омельчук: Питання в політичних вподобаннях. Голова Прилуцької  ради є в команді БПП і підпадає під сферу впливу «Континіуму». В них немає в Луцьку кандидата, тому вони бояться нових виборів. Розуміють, якщо їм Луцьк сьогодні віддати, то в них не буде впливу. В Прилуцьку в них підтримки немає, але вони працюють там на керівних посадах (працівники та 6 депутатів сільської ради проти приєднання, а більшість депутатів – за об’єднання). Коли відбувається голосування, сільський голова накладає вето. Вони таки приєднаються, треба до кінця року закінчити добровільне обєднання, бо з 2019-го року буде примусове приєднання. Я спілкувався з людьми, і всі проголосували за приєднання, а те,  що чотири людини було проти чи утрималось, – це не показник казати, що усі проти.

People UA: Ви також відомі своїми добрими справами. Зокрема, причетні до відомої волонтерської організації «Серце патріота». Розкажіть трохи про благодійність.

Олександр Омельчук: Регулярно допомагаємо військовим на Сході. Коли познайомився із Сергієм Балицьким та його благодійною організацією «Серце патріота», то стали частіше допомагати і пальним, і коштами. Сам допомагаю і знайомих залучаю до добрих справ. Спочатку було дуже складно, в бійців було обмаль одягу та їжі. Навіть приїхати і привезти тепло з домівки – це вже була велика допомога.  Все-таки розуміти, що ти не забутий і про тебе памятають –це також відіграє дуже велику роль.

People UA: Взагалі, усім відома істина, що люди здатні змінюватися після отримання вдали та збільшення матеріального достатку. Вам не закидають подібні претензії? Поділіться секретом, як у цій нелегкій політиці лишитися собою і зберегти власні моральні принципи?

Олександр Омельчук: Я вже чотири роки не дивлюся телевізор, бо не вірю новинам, провладним каналам, не можу дивитися обман. Тоді вже були перші дзвоники, як українців почали обманювати, а сьогодні ми бачимо цей обман, розповсюджений по всіх ЗМІ. Закидають, що я змінився, але я кажу, що так, я був не такий, бо ходив пішки під стіл, але я звідти виліз. Не змінюється людина, яка покинула цей світ. А кожен має змінюватися в кращу сторону, і має бути з людьми, а не проти людей. З’явилися нові друзі – однодумці, мені з ними комфортно, бо ми на одній позитивній хвилі та йдемо однією дорогою. Я спілкуюсь з усіма людьми, бо політика політикою, а життя продовжується. Але те, що є люди негативні, – я це відчуваю. Є людина, яка вийде на вулицю, подивіться, що сніг, і буде у поганому настрої. А я радію будь-якій погоді, навіть дощу, бо я його можу бачити і діти мої можуть бачити. Принеси позитив у сім’ю – ось це потрібно робити. Я несу свій хрест і мені байдуже, хто про мене що думає. В нас кожен день зявляється 80 тисяч різних думок, і вони не дають жити cпокійно. Погані думки потрібно забувати, аби негатив не накопичувався. Раніше я й сам злився, а сьогодні чітко розумію, що доїду з точки А до точки Б.

People UA: Ваші причини піти у політику дуже благородні. А на сьогодні Ваші постулати лишилися такими ж, як і були, чи змінились?

Олександр Омельчук: Я вже не памятаю, що було. Зате добре знаю, що є сьогодні. А сьогодні я приходжу до кожної людина з посмішкою. Потрібно змінювати все, один я цього не можу зробити, це потрібно робити у команді.  Один в полі не воїн. Перемагає військо. Якщо ми називаємось українське обєднання патріотів, то разом ідемо до спільної перемоги.

People UA: В останній рік у Луцьку, м’яко кажучи, не найкраща ситуація у міській раді. Лучан годують обіцянками про вибори, а тим часом серед депутатів відбуваються політдебати. Така поведінка може негативно відображатися на розвиток культурного центу Волині. На вашу думку, коли це припиниться і у владної структури Луцька нарешті запанує порядок?

Олександр Омельчук: Розповім Вам таку історію. Є такий в нас пан Григоренко. Я приїхав у Прилуцьк, а він мене в очі не бачив і все обговорює  Омельчука. Я стою поряд. Він в одну мить питає: «А як Вас звати?» Я і сказав, що  є той самий Омельчук, про якого він говорить. Я згадав цей життєвий випадок, щоб зазначити, що говорити можна багато, але є істина: «не словом, а ділом». Уже рік немає старої команди, але Луцьк змінився на краще.

Перестали розпилювати бюджет, перестали класти собі в кишені, а сьогодні зявилися нові двори, спортивні майданчики, відновився парк, люди ще ніколи не бачили тут такої краси, постійно дякують, почали вікна вставляти, почали брати  участь в проектах. В наступному році планують на 100 % завершити освітлення міста Луцьк. Оце є приклад роботи команди, яка прагне позитивних змін. Так само я хочу, щоб змінилося життя Україні і керманичем був той, хто дбатиме про Україну та наших людей. Люди не повинні обирати олігарха і тішити себе думкою, що він вже накрався і йому це вже не треба. Це все примарне, кінця і краю немає. В. Чорновіл – це людина, яка прагнула, щоб країна була заможною, і він увійшов в історію. Зараз патріоти, я так розумію, не потрібні, бо влада звикла красти. Ми повинні поставити цьому крапку. Верховна Рада має складатися з депутатів, які хочуть і прагнуть зробити країну надпотужною, щоб нас поважали у всьому світі. Прагнемо, щоб агресивні східні сусіди нас поважали, адже вони  поважають лише силу. Не потрібно розповідати байки, що вони надпотужні, ми теж такі. Українці мають відродитися з попелу, історія України знає такі приклади. І нехай сусіди нас бояться, бо ми є українці.

People UA: Ви ніколи не думали про перспективу стати міським головою? Якби все ж таки випала така честь, з чого б розпочали зміни? Яким Ви бачите Луцьк у перспективі?

Олександр Омельчук: Я думаю, що на це почесне місце я не буду претендувати, бо це не моя історія. Я бачу на цій посаді інших людей, які є господарниками, вони це вміють, знають, бо такою роботою мають займатися лише професіонали. А для чого займати місце, де я не потягну цю роботу, а робити видимість, що я там працюю, я не буду.

People UA: Ваша робота потребує тотальних зусиль та терпіння. Щоб витримати напругу, необхідно гарно відпочивати. Як Ви проводите свій вільний час?

Олександр Омельчук: Лише із сімєю. Не люблю ресторани, клуби. Найбільша втіха, коли наші діти обіймають мене та дружинуі посміхаються. Діти – це є радість, я не розумію, як можна відпочивати без них, це не про мене.

 

People UA: В здоровому тілі – здоровий дух. Ви – людина активної життєвої позиції. Якому виду спорту надаєте перевагу?

Олександр Омельчук: Дві години в день я ходжу в «Sport Life», займаюсь на тренажерах, бігаю на доріжках. І весь негатив в мене зникає вмить.

People UA: Цьогоріч Ви одержали перемогу в номінації «Нове імя року» в рамках Премії «Люди Року-2017. Волинь». Що для Вас означає ця перемога?

Олександр Омельчук: Це означає визнання, і те, що я іду правильним шляхом. Оцінюю не я сам себе, а інші. Це мене надихає далі іти і працювати.

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: в чому Ваш секрет успіху?

Олександр Омельчук: Іти вперед лише з друзями та однодумцями.

 

Опубліковано "People UA" № 3(43), весна 2018