Олена Бенько

«Всі мрії приречені на здійснення»

 

Ця цілеспрямована, впевнена в собі жінка вдячна кризовій економічній ситуації за поштовх розвиватися. Вона чітко знає, чого хоче, і саме тому вже 11 років поспіль успішно обіймає посаду керівника в сфері індустрії краси. Краса врятує світ, як врятувала сферу beauty! Про розвиток у нелегкий для країни час розповість власниця салону краси «Каріна» Олена Володимирівна Бенько.

 

ДОСЬЄ:

 

Персона: Бенько Олена Володимирівна

 

Посада: власниця салону краси «Каріна»

 

Знак зодіаку: Рак (3 липня)

 

Важлива подія в житті: народження дітей

 

Бізнес для неї – це спосіб життя

 

Життєве кредо: Всі мрії приречені на здійснення. Всі ситуації, які відбуваються — на краще.

 

Історичне місце: Краків

 

Незабутній концерт: «Gregorian»

 

Класний фестиваль: «На хвилях Світязя»

 

Феєричне шоу: фінал «Суперзірка»

 

Отримані вами нагороди: багато нагород інструктора по спорту з легкої атлетики, безліч дипломів із косметології, в тому числі міжнародного зразка.

 

Вид спорту: легка атлетика

 

Відпочинок: робота з клієнтами

 

Меню: італійська кухня

 

Напій: кава

 

Улюблений фільм: «Красуня»

 

Квіти: маленькі гвоздики

 

Музика: «Gregorian»

 

Книга: видавництво «Школа здоров’я і радості» лікаря Синельникова.

 

Ідеальний дім – це дім, в якому панують затишок і тепло.

 

Справжній смак життя – бути щасливою людиною незалежно від обставин, зараз і тепер.

 

 

People UA: Пані Олено, чому пов’язали своє життя зі сферою beauty?

 

Олена Бенько: Обожнюю красу і люблю створювати її. Я завжди мріяла навчити людей любити себе, зробити оточуючих привабливими, і у мене це вдалося.

Сьогодні як ніколи я прагну навчити українських 60-70-річних жінок цінувати себе та жити повноцінно. Вам, напевно, цікаво як у мене це вдається? Наведу вам приклад. Приходить до мене жінка, яка хоче зробити татуаж брів, і питає: «А я не застара для цієї процедури, мені вже сорок?» На що я збентежено відповідаю: «Мені майже стільки, як Вам, але я ніколи не вважала, що за собою не варто доглядати». Доглянута жінка почуває себе енергійною, молодою і щасливою незалежно від віку, чи не так?

 

People UA: Подейкують, що індустрія краси – неприбуткова справа, проте сьогодні за статистикою 70% жителів нашого міста регулярно користуються послугами салонів краси. Скільки часу пройшло відтоді, як «Каріна» стала приносити перші прибутки?

 

Олена Бенько: Я ніколи не вела підрахунків і точно не зможу пригадати, коли саме салон краси почав приносити перші гроші. Відкрила «Каріну» я за кредитні кошти, проте, чесно кажучи, мені завжди було легко працювати, напевно, тому, що я не думаю про гроші й навчаю свій персонал ставитися до кожного клієнта з повагою. Я — людина вимоглива і тому працюю для людей так, як для себе. Не роблю того, що може зіпсувати репутацію, бо найкраща реклама — це є мої клієнти.

По-друге, я не бачу конкуренції. В бум відкриття салонів краси я ще раз розумію, що пора вдосконалювати свої знання і навики. Особливо я вдячна кризі, тому що якби не вона, то я б сиділа на місці і робила нігті з татуажами замість того, щоб поїхати в Італію і досягти успіху. Працюю в цій країні чотири роки, до мене вже приїздять клієнти з різних міст за рекомендаціями. Хочу відмітити, що індустрія краси там досить розвинена, тому перебування в Італії — це вагомий вклад в професійний розвиток.

 

People UA: В чому ваш секрет успіху?

 

Олена Бенько: Якщо я чогось прагну, то я буду це мати. В думках я наближаюсь до реалізації бажаного і, звісно, працюю для того, щоб отримати омріяне. Я вірю, що думка матеріальна й «кожна мрія дається людині силою її здійснити»… А все починалося зі взуття, яке я не могла взути через надмірну вагу після народження першої доньки. Я мріяла придбати ті чарівні чобітки настільки, що я просто кожен вечір бачила себе в них.

 

People UA: Чоботи, я так розумію, ви придбали?

 

Олена Бенько: І не лише.

 

People UA: В нашому місті салонів краси, мабуть, більше, ніж грибів після дощу. В чому ж переваги «Каріни»?

 

Олена Бенько: Не порівнюю, але можу сказати за себе. Я спілкуюся з кожним клієнтом особисто і постійно виховую й навчаю колектив. Я вважаю, що в «Каріні» найкраща команда для мене як для керівника. Я всіх дуже люблю. Клієнти говорять, що у нас настільки приваблива атмосфера та дружній і талановитий колектив, що хочеться жити.

 

People UA: Наскільки широкий спектр послуг пропонує ваш салон?

Олена Бенько: 280 видів найменувань.

 

People UA: На яких марках продукції працює салон краси «Каріна»?

 

Олена Бенько: У перукарській діяльності надаю перевагу компанії «Green-line», а з візажем працюємо на різній косметиці, у виборі керуюся якістю. Я впевнена, що жінка, яка починає доглядати за собою, може змінити все. Гарна жінка завжди впевнена в собі, завжди в гарному настрої, завжди знаходиться в центрі уваги. Їй роблять компліменти, їй дарують подарунки, її обожнюють…

 

People UA: Відомо, що ви навчалися мистецтву візажу у Будапешті. Де ще отримували знання та навики щодо індустрії краси?

 

Олена Бенько: Я багато де навчалася. Маю червоний диплом клініки «Торнадо», зараз навчаюся у Мілані, відвідую всі виставки і всі семінари, пов’язані з перукарською майстерністю. Я разом з моїм братом-перукарем маю намір отримати знання в академії TONI&GUY.

 

People UA: Пам’ятаєте перший макіяж, який ви зробили?

 

Олена Бенько: Я пам’ятаю цей день, немов він був вчора. Через багато років до мене прийшла моя перша клієнтка по make-up'у і попросила зробити їй той макіяж, який для мене був першим. Я приступила до роботи, запевнивши, що різниці вона не помітить. В результаті візаж геть не відрізнявся. Вона сказала: «Я подумала, що ти пожартувала». На що я відповіла: «Алла, я пам’ятаю все до дрібниць, навіть одяг, в якому ти була в той день.»

 

People UA: Який колір полюбляєте використовувати при створенні мейк-апу? І чому саме цей?

 

Олена Бенько: Я використовую світлі відтінки, тому що вони роблять погляд свіжим, відкритим, і візаж гарно виглядає на фото.

 

People UA: Образ якої зірки Вам до вподоби?

 

Олена БенькоМені подобається образ Мерлін Монро.

 

People UA: Ким би ще Ви прагнули стати, окрім власниці салону краси?

 

Олена Бенько: Ніколи про це не думала. Я вважаю, що немає поганих спеціальностей, є просто внутрішнє відчуття до справи, якою займаєшся. Якщо у людини є якийсь комплекс неповноцінності перед певною професією, тоді вона занижує свої можливості. Що стосується мене, я можу працювати ким завгодно, головне — щоб я могла забезпечити своїх дітей. Особисто я можу в діловому білому костюмімити унітаз і робити це з гідністю.

 

People UA: Людину з таким досвідом гріх не запитати: чи проводите навчальні курси для креативної молоді?

 

Олена Бенько: Я щаслива, що мені випала така нагода працювати в сфері краси, адже навчаю оточуючих доглядати за собою. В першу чергу, навчаю усього, що вмію, своїх доньок Каріну і Олександру. Мої діти вже з чотирьох років робили собі дитячий манікюр та педикюр. Хочу, щоб діти пішли по моїй стежині, але вони вправі обрати свій шлях.

І я впевнена, що майстром супер-класу можна стати за місяць, маючи бажання, ціль і навчаючись у професійній школі. Гарний викладач зуміє заохотити учня, знаючи просту істину: початківця потрібно хвалити за отриманий позитивний результат, і в ході навчального процесу виправляти мінуси.

 

People UA: Що Вам ближче – духовна чи фізична краса?

 

Олена Бенько:Фізичну красу можна швидко створити, а на духовну потрібно багато часу. Все починається з духовної краси, тому я ціную ту красу, яка потребує вкладу.

 

People UA: Краса врятує світ?

 

Олена Бенько: Краса завжди радує око, значить, вона — гормон щастя, а щастя точно врятує світ.

 

People UA: Розкажіть Ваші плани в недалекому майбутньому.

 

Олена Бенько: Тривалий період часу я працюю в Італії в сфері краси, і увесь цей час я мрію про власний салон краси в цій країні. Мрії здійснюються. Незабаром я відкриваю салон краси в Мілані (Італія). Прагну, щоб наші талановиті майстри реалізували себе й за кордоном. Також у планах — участь у виставках в Мілані, адже подібні заходи дозволяють обмінятися досвідом і навчитися з будь-якої людини зробити цукерку.

 

People UA: Чому саме салон у Італії?

 

Олена Бенько: Чим більше я дізнаюся про ставлення до моди та краси італійців, тим більше я закохуюся в Італію. У жителів цієї країни є чому повчитися. Життя італійців розмірене, вишукане та позитивне.

 

People UA: Маєте побажання для читачів?

 

Олена Бенько: Вірте в себе і пам’ятайте: всі мрії приречені на здійснення.

 

Спілкувалася: Сніжана Романюк

Фотограф: Анастасія Хмарук.

салон краси "Каріна", м. Луцьк, просп. Соборності, 30а, тел.: (0332) 737138

Опубліковано "People UA" № 3(19) червень-липень 2012 р.