Олена Пархомей

«Україна згодом все-таки буде мати сильну економіку»

Бухгалтер - це людина, яка має прямий доступ до фінансів компанії.Бухгалтер є невід'ємною одиницею в більшості організацій, які займаються підприємницькою діяльністю. Це людина з особливим складом розуму,  багажем знань,  досвідом та здібностями, від яких частково залежить успішність підприємства. Саме цю професію обрала для себе чарівна Олена Пархомей і досягла чималих висот. Сьогодні вона не лише красива жінка і любляча мати, а й провідний бухгалтер, керівник ТзОВ «Інтелект–центр» Олена Пархомей.

Довідка

Персона: Пархомей Олена Анатоліївна.

Посада: провідний бухгалтер, керівник ТзОВ «Інтелект–центр»

Знак зодіаку: Водолій (2 лютого)

Життєве кредо: людина може досягти всього: головне праця і бажання

Сімейний стан: заміжня

У дитинстві мріяла стати: вчителем та юристом

Важлива подія в житті: в житті усе важливе

Бізнес для неї – це моральне та матеріальне задоволення

Влада для неї – це справедливість, незалежність, свобода, мудрість

Історичне місце: замок Любарта

Класний фестиваль: «Бандерштат»

Отримана нагорода: Премія «Люди року-2016. Волинь» в рамках Програми «Люди XXIстоліття» в номінації «Фінансист року»

Улюблений фільм: «Службовий роман»

Музика: обожнюю усю музику

Книга: «Податковий кодекс»

Авто: «Hyundai»

Вид спорту: CrossFit (різновид фітнесу)

Вид відпочинку: активний відпочинок на природі

Страва: червоний борщ, вареники з капустою

Напій: кава

Ідеальний дім – це там, де тебе чекають і люблять

Справжній смак життя – це здійснення найпотаємніших мрій та бажань

People UA: Несекрет, що бухгалтер-фінансист є однією із найпрестижніших професій, адже є досить відповідальною роботою. Саме тому до вибору головного фінансиста компанії підприємці ставляться дуже серйозно. Яка головне завдання бухгалтера, на Вашу думку?

Олена Пархомей: Створення та вдосконалення обліку на підприємстві (грошового, матеріального, трудового), економія та розподілення ресурсів, аналіз фінансового стану підприємства, вибори оптимальних систем оподаткування та планування податкового обліку. Можна перераховувати безкінечно…

People UA: Скажіть, будь ласка, яку освіту Ви маєте? Де навчалися?

Олена Пархомей: Маю дві вищі освіти: бухгалтер–економіст (Тернопільський національний економічний університет), юрист (Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки).

People UA: Розкажіть про свій шлях до успіху. Де працювали, з чого починали?

Олена Пархомей: З вісімнадцяти років розпочала кар’єру бухгалтера. Згодом, з двадцяти одного року, зайняла посаду головного бухгалтера виробничого підприємства, де попрацювала десять років. Паралельно викладала у вузах Луцька економічні та правничі дисципліни.

People UA: Ви вже багато років є очільником консалтингової фірми. В чому полягає компетенція «Інтелект-центру»?

Олена Пархомей: У 2010 році я відкрила власне товариство, яке надає бухгалтерські, консультаційні послуги юридичним та фізичним особам, займається представництвом в контролюючих органах, банківських установах, побудовою структури підприємств, управлінської звітності, розподілу фінансів та ін.

People UA: Товариство «Інтелект-центр», яке ви очолюєте, успішно співпрацює з колегами Євросоюзу, зокрема Польщі, Литви. Розкажіть детальніше про співпрацю.

Олена Пархомей: Товариству «Інтелект-центр» вже сім років. За цей час значно зросла кількість працівників, збільшилася в рази клієнтська база, з’явилася безліч партнерів. Успішно співпрацюємо з колегами з Євросоюзу. Ми обмінюємося досвідом, маємо спільні проекти. Завдяки цьому є можливість та необхідність вивчати законодавство інших країн.

People UA: Пані Олено, скажіть, будь ласка, яким був 2016 рік для ТзОВ «Інтелект-центр»?

Олена Пархомей: Це був рік випробувань, перевірки на стійкість, наполегливої праці та різних несподіванок.

People UA: У 2016 році Ви здобули перемогу у номінації «Фінансист року» в рамках Премії «Люди року. Волинь».Яке значення має для Вас ця нагорода?

Олена Пархомей: Це була можливість зупинитися, переглянути свої досягнення, можливо, навіть втрати, озирнутися на людей, з якими ти працюєш, пригадати, з чого усе починалося; напевне, побудувати нові плани. А ще – прийняти величезну кількість вітань від рідних та близьких, колег, партнерів, їхнє захоплення та повагу. А отже, отримати масу позитивних емоцій.

People UA: У чому Ваш секрет успіху? І кому завдячуєте своїм успіхом?

Олена Пархомей: Головне – підтримка рідних та наполеглива праця, віра у власні сили.

People UA: З 1 січня 2017 року єдиний соціальний внесок зобов’язані платити навіть ті фізичні особи-підприємці, які не отримують дохід. Як відобразилися на бухгалтерській роботі останні зміни в законодавстві?

Олена Пархомей: На початку року в наших клієнтів були панічні настрої, але згодом, ознайомившись з усіма змінами в законодавстві, налаштували роботу. Роботи однозначно добавилося, але ми звикли, така тенденція у нас щороку.

People UA: Тисячі підприємців подають заяви на закриття ФОП з метою припинення підприємницької діяльності. Ваш прогноз щодо розвитку майбутньої економіки України?

Олена Пархомей: Сплата податків – нормальна практика в європейських країнах, але розміри та методи їх нарахування однозначно відрізняються від України. Я вважаю, що, приймаючи нові закони та нормативні документи,  влада повинна враховувати реальний стан економіки України, добробут та платоспроможність населення і лише після цього приймати такі кардинальні зміни. Крім того має бути період адаптації та ознайомлення. І за основу мають бути прийняті ті закони, які пройшли обговорення та погодження в першу чергу в громадян України. Я думаю, що Україна згодом все -таки буде мати сильну економіку. Просто потрібен час.

People UA: Робота ТзОВ «Інтелект-центр» настільки різноманітна, що практично будь-яка послуга вимагає вдумливого і чіткого виконання. Чи може Ваша компанія вирішити найскладніші завдання замовника та скільки коштують послуги Вашої компанії?

Олена Пархомей: Перед початком співпраці із замовником ми вивчаємо основні моменти його роботи: стан обліку, проблемні питання, завдання, його бачення та вимоги до бухгалтерської служби і т.п. І лише після цього обговорюємо питання оплати наших послуг. Тобто немає єдиних тарифів на наші послуги, до кожного клієнта підходимо індивідуально.

People UA: Розкажіть, будь ласка, про зміни в бухгалтерських стандартах останнім часом. Які з цих змін були вдалими, на ваш погляд? А які з них були найбільш складні з точки зору їх точного і неухильного виконання?

Олена Пархомей: Зміни торкнулися головним чином податкового обліку, в бухгалтерських стандартах кардинальних змін не було. Останні роки ми відслідковуємо тенденцію максимального зближення  бухгалтерського та податкового обліку. Потрібно щороку переглядати та змінювати облікову політику підприємств, методи нарахування амортизації, формування собівартості та реалізаційних цін і т.д.

People UA: Як Ви думаєте, українська система бухгалтерських стандартів оптимальна, чи потребує доопрацювання та спрощення?

Олена Пархомей: На мою думку, останній часом якісний бухгалтерський облік (мається на увазі згідно зі стандартами П(с)БО)  відійшов на другий план, його витіснив податковий облік, і це дійсно сумно.

People UA: Які програмні продукти використовуються в «Інтелект-центрі» для ведення бухгалтерського обліку?

Олена Пархомей: Стандартні для української економіки: 1С: Бухгалтерія, Парус, Хепі Бух, Медок та інші.

People UA: Трішки про Вашу команду. А які ж вимоги найчастіше ставите Ви і Ваші клієнти до працівників «Інтелект центру», їх знань і професіоналізму?

Олена Пархомей: Ой, вимог безліч, але основні такі: чесність, точність,відповідальність, пунктуальність. Усі ці якості присутні в наших працівників. По-іншому сучасний бухгалтер просто не зможе працювати.

People UA: Чи достатньо уваги приділяється їх навчанню та підвищенню кваліфікації?

Олена Пархомей: Працівники Товариства постійно підвищують професійний рівень, відвідують семінари, лекції, тренінги. Ми намагаємося іти в ногу із щоденними змінами в економіці, політиці, в законодавстві України.

People UA: Чи складно було коллегам освоїти Вашу професію? Яку освіту потрібно здобути для цього?

Олена Пархомей: Працівники, які приходять у наш колектив, вже мають досвід роботи, оскільки наша праця складна та багатогранна. В нас вони лише вдосконалюють попередньо набуті навички, професійний рівень.

PeopleUA: Хто найчастіше звертається за послугами в «Інтелект – центр»?

Олена Пархомей: Усі наші партнери займаються різними видами діяльності: від сільського господарства і транспорту до імпорту, експорту, виробництва, різноманітних послуг. Намагаємося по максимуму допомагати підприємствам у плануванні та  веденні бізнесу задля розвитку та отримання прибутку.

People UA: Що є найскладнішим у Вашій роботі?

Олена Пархомей: Постійні зміни в законодавстві зобов’язують нас аналізувати, вивчати, переплановувати облік. Це займає багато часу та сил.

People UA: Чи потрібні якісь особливі якості людини, який вирішив стати фахівцем в цій галузі?

Олена Пархомей:Терплячість, уважність, вміння спілкуватися та доносити свою думку. Крім того акуратність, зосередженість, організованість, здатність до самоперевірки.

People UA: Знаємо, що у Вас підростає спадкоємець. Він такий же, як тато і мама: розумий і вродливий. Підлітковий вік  – найскладніший у вихованні?  Чи легко Вам знайти спільну мову із сином?

Олена Пархомей: Дякую, приємно чути такі теплі слова. Ми з сином – друзі: всі проблеми, складні життєві ситуації обов’язково обговорюємо, намагаємося допомогти один одному, прислухаємося до порад, радіємо здобуткам та перемогам разом. Отже, не помітили підліткового віку, зараз є головне розуміння та усвідомлення того, що тебе завжди люблять та чекають вдома.

People UA: А взагалі Ви людина сімейна? Як вдається поєднати роботу і дім?

Олена Пархомей: У нас дружна сім’я, прагнемо усе планувати разом, кожен має свої обов’язки. Допомагаємо один одному.

People UA: У Вас є талісман? 

Олена Пархомей: Я не вірю в талісмани, я вірю в Бога.

People UA: Чим займаєтеся у вільний час? Маєте хобі?

Олена Пархомей: Вільний час проводжу в спортзалі, з сім’єю на природі, за містом, подорожуємо.

People UA: 8 Березня – жіноче свято краси та любові. Які оригінальні подарунки отримували в цей день і який бажаєте отримати в цьому році? 

Олена Пархомей: Подарунки були різноманітні: від коштовних – до маленьких дрібничок, зроблених власноруч дітьми. Головне, щоб вони були від щирого серця, від душі. 

Спілкувалася: Ірина Мілінчук. Фотограф: Катерина Сива. Макіяж та зачіска: Аліна Голас. Локація: Бар "П'ятниця"

 

Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтелект-центр»

050 3782556, 068 5637584

intelektcentr@gmail.com

 

Опубліковано "People UA by НАСОЛОDА" № 6(40), весна 2017