Поради успішних або Смак грошей

Ми не втрачаємо можливості дізнатись, пригадати та «посмакувати» першими заробленими грошима. Можливо, для когось, а тим більше на теперішній курс, це взагалі були не гроші, а лише приємність. Але який солодкий спогад про перші покупки за власні кровно зароблені кошти. Давайте разом поринемо у ті роки, коли ви впершепрацювали за винагороду і заробили кошти на свої потреби, а нині ділитесь фактором успіху та рисами характеру, які допомагають вам будувати своє успішне життя. То ж який він ваш власний смак грошей?..

Ольга Куліш, директор Волинської регіональної дирекції НТКУ

 

3 фактори успіху: успіху досягти легко, якщо відповідальна людина має знання, працездатність і харизму.
Риса характеру успішної людини:
уважність до світу, до людей, до подій і тенденцій.
Справа, яка принесла перший заробіток:
перші гроші заробила на канікулах у восьмому чи дев'ятому класі: разом із подругами допомагали на пошті сортувати листи. Заробила тоді 10 чи 15 карбованців і за них купила подарунок своєму братові на день народження. Між іншим, не цуралась підробітків і в студентські роки у Києві: працювала на 0,25 ставки прибиральницею в своєму гуртожитку, на старших курсах мала 0,5 окладу лаборанта на кафедрі, відпрацювала навіть кілька важких нічних змін на кондитерській фабриці. Як кажуть: зароблене – не вкрадене. 

Микола Наход, ресторатор

3 фактори успіху: віра, натхнення і позитив.

Риси характеру успішної людини: впевненість, порядність, людяність, наполегливість і професіоналізм.

 

Справа, яка принесла перший заробіток: збирав лікарські рослини, чорниці та пляшки і потім їх здавав. Тато добавив грошей і я придбав велосипед.

Марина Занюк, директор модельного агентства

3 фактори успіху: бажання, правильна розстановка цілей, наполегливість.

Риса характеру успішної людини: впевненість-наполегливість.

 

Справа, яка принесла перший заробіток: допомагала сестрі продавати фрукти та овочі на ринку і купила сукню за зароблені кошти.

Валерій Бондарук, депутат Луцької міської ради, комерційний директор мережі аптек

3 фактори успіху: наполегливість, працьовитість (бажання працювати з 7 до 24 години), відповідальність.

Риси характеру успішної людини: уміння дотримуватись слова, цілеспрямованість.

 

Справа, яка принесла перший заробіток: будучи курсантом, вночі з товаришами підзаробляли, розвантажували вагони.

Тетяна Рачкова, нотаріус

3 фактори успіху: мета, цілеспрямованість і важка праця.

Риса характеру успішної людини: цілеспрямованість.

 

Справа, яка принесла перший заробіток: Перші гроші – написання курсових, контрольних та дипломних робіт. Досі не навчилась витрачати гроші. Перші гроші, напевно, просто відклала до гірших часів. 

Роман Романюк, політик

3 фактори успіху: робота на результат; повна віддача справі, яку ти робиш; життя за принципом: «Хто стукає – тому відкривають»; рухатися до мети крок за кроком.

Риси характеру успішної людини: цілеспрямованість, чесність, порядність, відповідальність, вміння вчитися, самовдосконалюватись та чути інших.

Справа, яка принесла перший заробіток: перші гроші я заробив у далекому 2004 році під час роботи на президентських виборах у команді Віктора Ющенка. Я займався агітацією та клеїв плакати. Тоді, будучи студентом, не міг уявити, що буду настільки тісно пов’язаний з політикою, як зараз. Завдяки минулому досвіду тепер мені легше планувати роботу і розуміти важливі процеси. Пригадую, що за перші зароблені гроші купив собі новий мобільний телефон.

Олена Сахненко, стоматолог

3 фактори успіху: відданість справі, якою займаєшся; самовдосконалення, креативні рішення.
Риси характеру успішної людини: оптимізм і незламність.

 

Справа, яка принесла перший заробіток: перші свої гроші я заробила під час студентської літньої практики, асистуючи своєму батькові на операції, за ці кошти придбала перший власний стоматологічний інструментарій. 

Дмитро Глазунов, голова правління громадської організації

3 фактори успіху: віра, праця, цілеспрямованість.

Риса характеру успішної людини: мудрість.

 

Справа, яка принесла перший заробіток: перші гроші заробив у молодших класах, збивав ящики на канікулах в Ківерцівській школі № 4 по 10 коп. за шт. На перші зароблені серйозні гроші, а це було після першого курсу університету у 1992 році, я встановив пам’ятники діду з бабусею. Дід пройшов усю війну від Ковеля до Берліна, а бабуся була вивезена на роботу в Німеччину, компенсації так і не отримали.

Оксана Корнилова, власниця виробництва ексклюзивної білизни

3 фактори успіху: наполеглива праця, постійне самовдосконалення, гарне ставлення до людей.

Риса характеру успішної людини:  Наполегливисть. Вміння боротися до останнього подиху за свою мрію та людей, що на тебе розраховують.

 

Справа, яка принесла перший заробіток: У 7 років я вперше поїхала на спортивні змагання з художньої гімнастики і отримала гроші від комітету спорту на відрядження. За перші гроші купила папужку та акваріум з рибками.

Михайло Кузьмич, телеведучий

3 фактори успіху: щоденна і важка праця, віра, оптимізм.

Риси характеру успішної людини: впертість, сміливість, відсутність страху брати на себе відповідальність і відкритість до людей.

 

Справа, яка принесла перший заробіток: свої перші гроші я заробив, допомагаючи іншим школярам писати замітки, повідомлення і брати інтерв'ю для шкільної газети. Робив це як керівник гуртка юних журналістів у гімназії №4 ім. М. Левицького на початку 2000-х років. Ще перед цим, пам'ятаю, як під час літніх канікул заробляли із двоюрідною сестрою на пасовищі – пасли корів, гусей, коней. Пастух був лінивий, а ми – готові до роботи! Це бцла досить велика сума і я придбав SD-плеєр і навушники, і був дуже модним серед своїх однолітків.

Юля Стасюк, керівник креативної агенції

 

3 фактори успіху: чесність перед собою, бажання жити краще і праця

Риса характеру успішної людини: ніколи не здаватися.

 

Справа, яка принесла перший заробіток: важко одразу все згадати, але пригадую 2 моменти: перший, приблизно у шестирічному віці, коли чоловік на вулиці попросив привітати дружину і принести букет квітів їй додому, – пам’ятаю, заплатив, як на дитячі мірки, хороші гроші. А другий спогад – приблизно у років дев’ять з подружками за будинком рвали вишні й продавали відрами на базарі. Купила калькулятор у вигляді мобільного телефону. В нас у дворі багато дітей ходило з такими «мобілами» і мірялися, у кого крутіший.

Василь Байцим, проректор університету

 

3 фактори успіху: любов, любов, любов.

 

Риса характеру успішної людини: мати здорових дітей та щасливу дружину.
Справа, яка принесла перший заробіток: з
бирав лікарські рослини. Де витратив перші гроші добре пам'ятаю: самостійно поїхав до Луцька із Старого Чорторийська та купив собі акваріум і рибки.

Юлія Яковлюк, керівник центру іноземних мов

3 фактори успіху: 1) Роби те, що любиш, і люби те, що робиш. Для успіху кожна Ваша справа повинна містити частинку Вашого серця! 2) Наполегливість – не важливо, скільки разів ти впав, а скільки піднявся, або ж, як кажуть, «вода камінь точить» – успіх приходить до тих, хто діє. 3) Професіоналізм. Якщо ти найкращий у своїй сфері, ти уже апріорі повинен бути успішним.

Риси характеру успішної людини: професіоналізм і постійний саморозвиток, відкритість. Причому відкритість до світу, до людей, до чогось нового. Відкриті люди не бояться змін.

 

Справа, яка принесла перший заробіток: Найперші гроші – це  сільськогосподарські роботи у бабусі в селі. А ще я писала твори однокласнику за шоколадки. У студентські роки підпрацьовувала нянею, дитячим аніматором, інтерв'юером та репетитором. Коли після закінчення університету одразу влаштувалася на офіційну роботу – то на першу зарплату купила собаку породи коллі.

Андрій Савчук, засновник та керівник чоловічого клубу

3 фактори успіху: цілеспрямованість, наполегливість, бажання розвиватись.

Риса характеру успішної людини: лідерські якості.

Справа, яка принесла перший заробіток: продав відро вишень за 10 гривень. Витратив на халву та кокосове драже.

Ольга Навроцька, косметолог

3 фактори успіху: наполегливість, старанність та цілеспрямованість.

Риси характеру успішної людини: успішна людина працьовита, рішуча і розвивається у різних напрямках, не зупиняється на досягнутому.

 

Справа, яка принесла перший заробіток: разом із друзями допомагала із  дерев'яними заготовками у школі. Перші гроші витратила на кіно.

Антон Сосновський, голова громадської організації, депутат Луцької міської ради

3 фактори успіху: на мою думку, питання щодо успіху дуже відносне, сьогодні він ніби є, а завтра – все шкереберть! Але якщо давати відповідь на це запитання, то вважаю, що для успіху потрібні здоров’я, віра та чіткий план.

Риси характеру успішної людини: вихованість, виваженість та впевненість.

 

Справа, яка принесла перший заробіток: перші гроші, за які можна було щось купляти та більш-менш впевнено себе почувати, почав заробляти з 1994 року. Спочатку мив автомобілі біля готелю «Світязь». Тоді автомийок, як зараз, на кожному кроці не було. Траплялося, що за день міг заробити місячну пенсію своєї покійної бабусі, правда, тоді це були сотні тисяч купонів. У 1995 році перебазувався на Старий ринок, де розвантажував кавуни, дині, також торгував помідорами, порівняно з миттям авто гроші були вже іншими. Перші гроші витратив на одяг та їжу.

Ольга Дополюк, ріелтор

3 фактори успіху: працьовитість, наполегливість, віра в свої сили.

Риса характеру успішної людини: внутрішній стержень.

 

Справа, яка принесла перший заробіток: написання контрольних і дипломних робіт за студентів. За перші гроші придбала перукарський набір для волосся. 

 

Тарас Божидарник, професор кафедри менеджменту та маркетингу

3 фактори успіху: професіоналізм, порядність, наполегливість.

Риси характеру успішної людини: дипломатія, мудрість, креативність.

Справа, яка принесла перший заробіток: збір врожаю з дачі (полуниці, вишні, абрикоси, черешні, смородина, порічки, квіти, тощо) та його реалізація на ринку біля обласної лікарні в Луцьку, десь років 9 мені тоді було. Назбиравши пару десятків відер полуниці, придбав за свої гроші велосипед «Десна» темно-синього кольору!, а далі почав успішно в сезон продавати саджанці дерев і кущів, що принесло вже більший дохід, тут виручав велосипед, яким можна було оперативно доставляти дефіцитний товар. А ще продавав лепеху перед Трійцею, колядував.

Опубліковано "People UA by НАСОЛОDА" № 5(39), зима 2017

Успіх має смак задоволення. Завжди цікаво згадати як же були зароблені перші гроші і з чого все починалося. Адже старт це найважчий та найпікантніший період становлення самореалізації та кар’єри. У нашій постійній рубриці Ви дізнаєтесь як наші успішні People отримали свою першу заробітну плату та на що її витратили.

Тарас Шкітер, телеведучий, продюсер, директор інтернет-видання

3 фактори успіху: бажання, наполегливість, цілеспрямованість.

Риса характеру успішної людини: постійна робота над собою.

Справа, яка принесла перший заробіток: свої перші гроші заробив фізичною працею у шостому класі. За перші кошти я придбав подарунок для мами.

 

Григорій Пустовіт, депутат Луцької міської ради, екс-голова Волинської ОДА.

3 фактори успіху: 1) Працювати через не можу 2) Постійно вчитися 3) Дружити з успіхом.

Риса характеру успішної людини: успішність))) Взагалі, кожна успішна людина – успішна по-своєму.

Справа, яка принесла перший заробіток: навчаючись у 8-му класі, у складі команди міста Острога, що на Рівненщині, по пожежно-прикладним видам спорту на першості Рівненської області серед школярів зайняв третє місце і мені вручили грамоту, спортивний костюм. Керівник команди після змагань вручив всім членам команди по 3 рублі. Тобто отримав перший гонорар у пожежному порядку. Перші гроші потратив на сік, мінеральну воду та морозиво. Сік був томатний, як на мене, найсмачніший на той час.

 

Юлія Євпак, волонтер

3 фактори успіху: натхнення, впевненість у своїх силах та задумах, сумлінна щоденна праця.

Риса характеру успішної людини: терпіння, бо не завжди все виходить з першого разу, але опускати руки не варто.

Справа, яка принесла перший заробіток: перші нормальні гроші заробила репетиторством з німецької в 17 років. Пам'ятаю, що придбала на них мега функціональний міксер, щоб бабуся могла швидко робити бісквіт з айвою та яблуками.

 

Ігор Поліщук, депутат Луцької  міської ради, заступник голови правління благодійного фонду

3 фактори успіху: наполегливість, віра у справу, якою займаєшся, працелюбність.

Риса характеру успішної людини: невдачі сприймати як досвід, робити висновки з помилок та не здаватися у досягненні своєї мети.

Справа, яка принесла перший заробіток: перші гроші заробив, допомагаючи бабусі продавати овочі та фрукти, вирощені на дачі. Перші зароблені гроші витратив на солодощі.

 

Олена Дмитрук, менеджер по рекрутації студентів в Україні та лідер структури в косметичній компанії

3 фактори успіху: цілеспрямованість, впевненість в собі та своїй справі, ентузіазм!

Риса характеру успішної людини: наполегливість.

Справа, яка принесла перший заробіток: продавала канцтовари в шестирічному віці та допомагала бабусі продавати молочні продукти на базарі. За перші гроші купила собі лакові туфлі, сережки та цукерки.

Олександр Ляцевич, СЕО

3 фактори успіху: наполеглива праця, талант + трішки везіння.

Риси характеру успішної людини: активність та виваженість!

Справа, яка принесла перший заробіток: було мені, напевне, років 3. На відпочинку в тоді ще не анексованому Криму заспівав українську народну пісню одному поважному чоловікові, який давно вже не жив в Україні, однак розчулився, почувши українську мову. Як результат – вручив мені купюру, значення якої я не усвідомлював на той час. Але згодом по реакції батьків я зрозумів, що гроші були не маленькі. Віддав мамі, зобов'язавши купити мені машинку.

Опубліковано "People UA by НАСОЛОDА" № 6(40), весна 2017