Позитивний вплив домашніх тварин на дітей

Домашні тварини – це не тільки джерело радості для дитини, а й важливий чинник її розвитку. Догляд за домашнім вихованцем є своєрідним ритуалом для дитини. Турбота про живу істоту, яка дуже швидко стане кращим другом малюка, ні з чим незрівнянна. Свого першого домашнього улюбленця дитина запам'ятає на все життя.

Те, що турбота про домашнього вихованця принесе дитині багато радості й теплих спогадів, очевидно. Однак це заняття здійснює позитивний вплив і на загальний розвиток дітей. Психологи стверджують, що взаємодія з домашнім улюбленцем посилює фізичний, соціальний, емоційний і розумовий розвиток.

Фізичний розвиток

Догляд за тваринами допомагає дитині розвинути моторику й підвищує загальну активність. Дослідження показали, що діти, у яких є собака, щодня приділяють фізичним вправам у середньому на 11 хвилин більше, ніж їхні однолітки, які не мають домашніх тварин.

За результатами іншого дослідження, діти, у яких з раннього віку є кіт або собака, рідше хворіють на простудні захворювання й захворювання органів слуху, а у випадку хвороби вони одужують швидше, ніж їхні однолітки, які не мають домашніх улюбленців.

Соціальний розвиток

Як відомо, тварини – це друзі людини. Крім того домашні тварини допомагають своїм господарям знаходити й нових друзів, сприяють дітям у соціалізації. Однолітки більше прагнуть спілкуватися з дитиною, що грає з собакою, котиком, морською свинкою, хом’ячком, шиншилою і т.д. Таким чином, домашня тварина допоможе адаптувати замкнену дитину до спілкування з іншими дітьми.

За твердженням психологів, домашні тварини допомагають людині встановити контакт зі своїми сусідами. Тварини стають темою для розмов, а господарі вихованців обмінюються порадами з догляду за ними й пов'язаними з цим емоціями.

Емоційний розвиток

Психологи стверджують, що діти, у яких є домашні тварини, мають вищу самооцінку. Якщо їх самооцінка спочатку низька, вони можуть розповідати своїм вихованцям те, що не наважуються говорити людям. Такі діти впевненіше виконують складні завдання разом з тваринами, тому що вони не засудять за допущену помилку, а в їхніх очах діти не будуть виглядати безглуздо.

Домашні тварини є потужним джерелом любові для дитини. Крім того діти, доглядаючи за твариною, навчаються співчуттю, милосердю.

Будь-який домашній улюбленець навчає дитину бути відповідальною, адже щодня дитина повинна дбати про тваринку: годувати її, прибирати у клітці чи вигулювати. 

Розвиток пізнавальної сфери

Чи може наявність собаки поліпшити успішність дитини в школі? Психологи стверджують: так, може. Дослідження показали, що учні молодших класів, які читали вголос своєму домашньому улюбленцю, швидше розвивали навички читання, ніж їхні однолітки, які читали дорослим. Присутність тварини викликає менший стрес у дитини.

Наявність домашньої тварини мотивує дізнаватися більше про тварин в цілому, тим самим розвиває інтерес дитини до досліджень.

Домашні тварини – це велика відповідальність, і до цього не можна ставитися легковажно. Якщо ви все ж вирішите завести вихованця – це стане найбільш приємною подією в житті вашої малечі.

Опубліковано лютий 2022. Друк в журналі "People UA" №4(56), весна 2022