Правила перетину кордону

Ось вже понад рік ми живемо в карантинних умовах з певними правилами та обмеженнями. Звикли пізнавати світ, подорожувати та шукати нові враження, перебуваючи в гармоніїі з природою. За цей час безліч людей обмежили себе в подорожах, проте є й туристи, які чотири рази за рік встигли відвідати нові країни та відпочити. Літо – пора відпусток, тому журнал «People UA» вирішив підготувати для Вас корисну інформацію щодо перетину кордону.

Маска на обличчі та антисептик в сумочці – must have сучасної людини. Варто й знати головні правила, які дозволять Вам відправитися у мандрівку цього літа. Так, отож… Громадяни України, повертаючись із-за кордону, повинні надати результат негативного ПЛР-тестування, зробленого не більш, ніж за 72 години до моменту перетину кордону. В іншому випадку законодавством передбачено обов’язкову самоізоляцію/ обсервацію шляхом встановлення додатку «Вдома». Іноземні громадяни (окрім іноземців, які постійно проживають на території України) повинні надати негативний результат ПЛР-тестування, зроблений не пізніше, ніж за 72 години до перетину державного кордону без можливості здати тест по прильоту в аеропорту, та поліс медичного страхування. Застосування самоізоляції або обсервації до іноземців не здійснюється. Діти до 12 років, у випадку, якщо вони не перебували у контакті з хворою на COVID-19 особою, самоізоляції не підлягають та негативний тест ПЛР-тестування їм не потрібен. У разі неможливості встановити додаток «Вдома», громадянин України підлягає обсервації. Літати чи ні – вирішувати Вам. А поки розповімо Вам про правила перетину кордонів найпопулярніших та найактивніших місць відпочинку.

Туреччина

Згідно з інформацією від Міністерства охорони здоров`я Туреччини, починаючи з 28 грудня 2020 року, всі пасажири, що прибувають до Туреччини літаком, повинні мати негативний результат тесту SARS-CoV-2 PCR, виконаний протягом останніх 72 годин до їх входу. Пасажири, у яких немає негативних результатів тесту ПЛР на SARS-CoV-2, не приймаються на борт.

Просимо взяти до уваги нові вимоги Міністерства здоров’я Туреччини по COVID19. Починаючи з 15.03.2021 року, всі пасажири, що подорожують до Туреччини, повинні заповнювати Traveler Entry Form. Зазначена форма повинна бути заповнена за 72 години до рейсу. Всі авіакомпанії будуть нести повну відповідальність за перевірку та контроль (за допомогою мобільних або паперових копій) правильності заповнення форм.

Єгипет

У рамках зусиль, що вживаються урядом Арабської Республіки Єгипет по боротьбі з COVID-19, громадяни іноземних держав не допускаються до в’їзду у випадку відсутності у них негативних результатів тесту ПЛР.

Згідно нових правил ПЛР-тести повинні проводитися не раніше, ніж за 72 годин до прибуття в Єгипет. Результати тестів англійською мовою необхідно пред’являти у роздрукованому вигляді з мокрою печаткою та баркодом. Будь ласка, зверніть увагу, що у випадку, якщо результат тесту не відповідає вищеназваним вимогам, туристи будуть змушені здавати тест ще раз безпосередньо в аеропорту Єгипту.

Виняток становлять діти до 6 років. Обов`язкове ПЛР-тестування для них не потрібно.

Ці міри є обов’язковими для всіх перевізників та авіакомпаній, що виконують рейси до АРЄ. 

Необхідні умови дійсного результату роздрукованого ПЛР-тесту для перетину кордону:

- Тест повинен містити дату та час тестування. 72 години вираховуються з моменту здачі тесту;

- Тест повинно бути видано офіційно зареєстрованою лабораторією і підтверджений оригінальною мокрою печаткою;

- Тест повинен містити точну назву тесту (RT-PCR) та дані зразка, який було взято;

- Тест повинен бути англійською або арабською мовами.

- Аналіз повинен містити водяний знак або міжнародний штрих-код QR-CODE, який переадресовує на офіційний сайт лабораторії.

- У разі відсутності роздрукованого аналізу з лабораторії у пасажира повинна бути офіційна адреса електронної пошти з результатом, виданим лабораторією, а не яка-небудь інша адреса електронної пошти.

- Рукописні аналізи не приймаються.

У випадку, якщо туристи здавали тест на COVID-19 в одній з рекомендованих туроператором лабораторій «МедЛаб» та не мали можливості отримати мокру печатку за місцем здачі тесту, вони мають змогу звернутися у відділення лабораторії безпосередньо в аеропорту Бориспіль (термінал Д, другий поверх, медичний пункт аеропорту Бориспіль).

Туристам, які з поважних причин не змогли отримати результат тесту в Україні, надається можливість зробити тест на COVID-19 в аеропорту після прильоту в Єгипет. Вартість такого тесту складає 30 у.о. і може бути оплачений як в доларах США, так і в місцевій валюті (згідно банківського курсу на день оплати).

Тести на COVID-19 по прильоту будуть робитися безпосередньо в терміналі прильоту до проходження паспортного контролю. Результати будуть надані туристу протягом 48 годин.

У разі отримання позитивного результату на COVID-19 туриста буде розміщено в окремому номері готелю (зі спеціального резервного фонду) для подальшого лікування або госпіталізовані, якщо в цьому буде необхідність.

Домініканська Республіка

У рамках зусиль, що вживаються урядом Домініканської Республіки по боротьбі з COVID-19, процедура перетину кордону громадянами іноземних держав повинна відповідати наступним нормам:

- ПЛР-тест не потрібен, але по прильоту тести можуть бути зроблені вибірково і безкоштовно в аеропорту Ла Романа.

- Включене безкоштовне страхування на території Доміникани надається урядом республіки.

На територіі країни діють обмеження:

- Всі готелі мають «Протокол міжнародного стандарту».

- Обмежень щодо заповнюваності готелей немає.

- Дотримуються всі заходи безпеки: масковий режим, дезінфекція рук і соціальна дистанція 1,5 метри.

- Проводяться усі екскурсії, окрім відвідування дискотек.

 З 01.02.2021 плануються зміни щодо перетину кордону.

З 01.02.2021 кожен турист повинен перед вильотом самостійно заповнити і роздрукувати код (або завантажити на телефон) «Електронний квиток» (всього буде отримано 2 QR коди – на приліт і на виліт з країни).

Анкета заповнюється окремо на кожного туриста.

Турист також може заповнити «Електронний квиток» на сайті після прикордонного контролю.

Рекомендуємо починати заповнення не раніше, ніж за 72 години до дати вильоту рейсу.

У випадку, якщо туристи з поважних причин не встигли заповнити і роздрукувати «Електронний квиток», то можуть також заповнити його на сайті «E-Ticket» після прильоту в аеропорту. QR-код повинен бути пред`явлений при проходженні прикордонного контролю.

Мальдіви

У рамках зусиль, що вживаються урядом Мальдівської Республіки по боротьбі з COVID-19, громадяни іноземних держав не допускаються до в’їзду у випадку відсутності у них негативних результатів тесту ПЛР. Згідно нових правил ПЛР-тести повинні проводитися не раніше, ніж за 96 годин до вильоту. Тест обов`язковий для всіх подорожуючих на Мальдіви, за винятком дітей до 1 року.

Необхідні умови дійсного результату роздрукованого ПЛР-тесту для перетину кордону:

- Тест повинен містити дату та час тестування. 96 годин відраховуються з моменту здачі тесту.

- Тест повинен бути виданий офіційно зареєстрованою лабораторією

- Сертифікат повинен містити точну назву тесту (RT-PCR) та дані зразка, який було взято.

- Сертифікат повинен бути англійською мовою.

Не раніше, ніж за 24 години до прибуття, заповнити спеціальну форму на сайті для отримання QR-коду. Те ж саме необхідно повторити перед зворотнім вильотом не раніше, ніж за 24 години до вильоту.

Дорогі читачі, сподіваємося, ця інформація допоможе Вам розуміти реалії відпочинку 2021 року та вимоги щодо перетину кордону найпопулярніших курортних місць світу. Ми розповіли про основні туристичні напрямки, які протягом року пандемії були активними та лишаються актуальними. Правил дуже багато, а умови перетину кордонів змінюються щотижня. Тому перед тим, як збиратися у подорож, поцікавтеся у свого туроператора необхідною інформацією. Бажаємо Вам сонячних днів, тепла та чудового відпочинку!

 

Опубліковано "People UA" № 1(53), літо 2021