Риболовля навесні

Весна, перші промінчики сонця, вся природа оживає і радує нас своїми барвами. Дні стають довшими, а настрій позитивним, що налаштовує нас на відпочинок. Риболовля – один з улюблених видів відпочинку на природі. Варто знати якої риби найбільше у різні періоди часу, де і на що краще рибалити. Журнал «People UА», спираючись на досвід професіоналів, розкриває деякі секрети риболовлі, особливу увагу приділяючи останньому місяцю весни.

Особливості та поради

Після квітневих мізерних уловів, в травні українські рибалки можуть розраховувати на успішну риболовлю. В цей час більшість коропових риб починає активно харчуватися. На багатьох водоймах спостерігається активність таких риб як окунь, короп і карась. Після прогріву води до 12 градусів за Цельсієм можна розраховувати на клювання сома. А ще краснопірка, тарань, плітка, головень, верховодка, підлящ, густера, лящ, чехоня, жерех, судак, лин, білий амур, товстолоб, сонячний окунь. В цей еріод справжнє свято для рибалок! До того ж вам вже не доведеться вставати о 5 ранку аби отримати хороший улов. Клювання починається ближче до 8-9 ранку і для риболовлі більше підходить вечір. Ще одна значна перевага: немає особливого сенсу в довгих вудилищах і далеких дистанціях лову. Вся риба плаває під ногами!

На що клює риба?

У цей час коропові поступово переходять на харчування великими тваринними насадками. Якщо ранньої весни найбільш привабливі для них опариш і мотиль, то в другій половині весни вони переходять на харчування хробаками і молодими п’явками. Можна побачити клювання на манку, хліб, консервовану кукурудзу і перловку. Найпопулярнішою наживкою для риби є хробак, манка та личинка мухи.

Де ловити рибу?

Вирушаючи на риболовлю, потрібно ще й знати, де риба вже активна, а де ще ні. Бо від цього залежить успіх. Таку інформацію досвідчені рибалки збирають роками.

Найбільш перспективними є такі місця:

·         що прогріваються, піщані або кам’янисті мілини;

·         вікна в прибережній рослинності;

·         місця поблизу берега, з глибиною менше 2-х метрів, з повільною течією або без неї;

·         місця, в яких візуально визначається активність риб;

·         місця популярні у рибалок.

Навесні багато видів риб гуртуються і для успішної риболовлі варто спостерігати за поверхнею водойми. Стайна риба видає себе – часто з’являються сплески. Ну і головне: в травні на риболовлі не варто сидіти на одному місці, рибу потрібно шукати!

Опубліковано: весна 2019 р, People UA № 6(46)