Роман Романюк

«Україна - держава з могутнім потенціалом»

Україна – вчора, Україна – сьогодні, Україна – завтра. Яке майбутнє чекає нас? Читайте про роботу, сім’ю, політику та нашу державу у відвертому інтерв’ю з головою Волинської територіальної організації партії «Солідарність» — Блок Петра Порошенка Романом Романюком.

Довідка

Персона: Романюк Роман В’ячеславович

Посада: Голова Волинської територіальної організації партії Блок Петра Порошенка «Солідарність»

Знак зодіаку: Рак (24 червня)

Життєве кредо: Лише вперед, лише вгору, лише до перемог!

Сімейний стан: одружений, виховує двох синів

В дитинстві мріяв стати банкіром

Важлива подія в житті: народження двох синів

Бізнес для нього – це можливість самореалізуватися

Вишукане дійство: Ніч у Луцькому замку

Історичне місце: село Торговиця (Млинівський р-н, Рівненська область)

Класний фестиваль: LutskfoodFestival

Незабутній концерт: Виступ національного балету Грузії

Вражаючий музей: Музей арсенал у Замості (Польща)

Феєричне шоу: виступ театру вогню «Ейфорія»

Улюблений фільм: «Термінатор»

Музика: інструментальна

Книга: Василь Шкляр «Чорний ворон»

Авто: TeslaModelX

Вид спорту: футбол

Вид відпочинку: на природі

Страва: запечена риба під соєво-вершковим соусом

Напій: імбирний чай з медом

Ідеальний дім – це там, де на тебе чекають

Справжній смак життя – це свобода, можливість вибору, підтримка близьких людей та впевненість у завтрашньому дні

Влада для нього – це можливість змінювати світ довкола

Рeople UA: Ви обіймаєте серйозну посаду, адже наразі є головою Волинської територіальної організації партії «Солідарність» — Блок Петра Порошенка. Як очолили президентську політичну силу й потрапили у політику?

 

Роман Романюк: У політиці я давно… У 2010 році став депутатом Луцької міської ради, щоправда від іншої політичної сили. Тоді мені, ще досить молодій людині і політику, довірили представляти інтереси мікрорайону, в якому я прожив усе життя.

Далі, як всі знаєте, – Революція Гідності. Звісно, я не міг лишитись осторонь тих подій і був активним учасником творення нової історії. Опісля приєднався до команди, яка на виборах підтримувала теперішнього президента Петра Порошенка. У нас була досить потужна команда, а робота дала свої результати. Тож після виборів, у липні, однопартійці висловили свою довіру мені й обрали керівником партійного осередку.

 

People UA: Які завдання стоять перед Вами як голови Волинської територіальної організації партії «Солідарність»?

 

Роман Романюк: Насамперед – це підтримка політики Президента України Петра Порошенка. Ви ж розумієте, що яким би не був сильним лідер, але без підтримки на місцях і хорошої команди він нічого не змінить. Розроблена Стратегія 2020, яка і є планом дій для усіх українців і нашої політичної сили зокрема.

 

People UA: У своїх роздумах та діях Ви солідарні з позицією Президента України, чи є ситуації, у яких повели себе інакше?

 

Роман Романюк: Коли ти ідеш працювати у команду сильного лідера, то повинен йому довіряти і розділяти погляди та переконання. Якщо ні, то в Україні працює понад двісті партій і можна обрати будь-яку іншу. Я вважаю, що ми не можемо критикувати Президента за окреме певне рішення, адже не знаємо, що йому передувало і які наслідки воно матиме. Загалом усі в нашій команді підтримують євроінтеграційний курс та працюють задля того, аби Україна стала сильною державою.

 

People UA: Ви – політик і чітко бачите картину: що відбувається в області та країні в цілому. Дайте характеристику цій ситуації (інфляція, війна, криза…)

 

Роман Романюк: Насамперед хочу визнати, що зараз у нас не все так добре, як хотілося б. Всі чекали, що після виборів Президента станеться економічне диво, закінчиться війна і Україна одразу стане членом ЄС. Але не треба забувати, що будь-яка велика справа починається з перших кроків. Ми їх зробили чимало.

Реформування поліції, боротьба з корупцією, припинення активних бойових дій на Сході. У нас з’явився сильний волонтерський рух – ці люди стануть стрижнями громадянського суспільства. Врешті, навіть повернення на Україну Надії Савченко – це все кроки, які ми робимо на шляху до побудови сильної нації.

 

People UA: Що потрібно зробити кожному громадянину нашої держави, аби змінити ситуацію?

 

Роман Романюк: Усе починається з малого. Можна багато говорити про кризу в державі та війну, а можна прости вийти зі свого під’їзду і посадити гарну клумбу, яка щоранку даруватиме позитивні емоції тим, хто йде на роботу. Можна нарікати на владу за відсутність інфраструктури, а можна зібратися з сусідами, взяти пензлі, фарби й розмалювати двір, у якому граються ваші діти. Я намагаюсь не скаржитися і не вести годинні діалоги у соцмережах про те, як все погано. Якщо я бачу проблему, то шукаю шляхи її вирішення, залучаючи однодумців.

 

People UA: У Луцьку працюють партійні приймальні. З якими проблемами найчастіше звертаються волиняни?

 

Роман Романюк: Я не відкрию секрет, якщо скажу, що на першому місці – фінансові питання. І це не лише у наших приймальнях. Така ситуація й у приймальнях інших політичних сил. Люди чомусь думають, що якщо на дверях висить табличка «Політична партія», то там обов’язково є багато коштів. Однак це не так. Ми, на жаль, не маємо благодійного фонду й ресурсу для того, аби фінансово допомагати волинянам у всіх питаннях.

Однак звертаються й з іншими потребами – отримати юридичні консультації, для прикладу. Люди не завжди мають можливість найняти фахового юриста. У нас же працюють спеціалісти, які можуть скласти правильну позовну заяву, або ж роз’яснити законодавство. Коли запровадили субсидії, то ми активно допомагали у їх оформленні. Трапляється, що люди несуть й поправки до законів, аби ми передали народним депутатам України.

 

People UA: Зараз Ви член виконавчого комітету, однак минулої каденції буди депутатом. Якими результатами роботи можете пишатися?

 

Про роботу за п’ять років можна говорити дуже багато. Від асфальтування дворових територій до освітлення території ЗОШ №25. Якщо ж говорити про проекти рішень, то я був ініціатором багатьох з них. Зокрема, про заборону продажу алкоголю після 22 години, про впровадження етичного кодексу водія маршрутного таксі, про заборону продажу російських товарів та їх маркування.

 

People UA: У Вас відоме для Луцька прізвище. Чи є Ви у родинних зв’язках з міським головою Миколою Романюком?

 

Роман Романюк: Мені часто задають це питання. Але хочу наголосити, що це прізвище поширене не лише у Луцьку. Для прикладу в селі, звідки родом мій батько, ледь не у кожному дворі живуть Романюки. З Миколою Ярославовичем,окрім робочих стосунків та прізвища, нас нічого не пов’язує. Ми з ним навіть далеких родичів не маємо.

 

People UA: Ви, як і Микола Ярославович, працювали на керівній посаді у банку. Це був перший досвід роботи? Чому змінили рід діяльності?

 

Роман Романюк: Взагалі, історія з банком доволі цікава. Отримавши диплом бакалавра, я зрозумів, що за рік піду з університету «в нікуди», і це мене не влаштовувало. Тож скориставшись інтернетом, який тоді лише з’явився, я знайшов оголошення про роботу, яке ніби написали спеціально для мене.Вирішив написати резюме і відіслав його у Київ. Згодом успішно пройшов співбесіду й навіть поліграф, так званий «детектор брехні». Після цього я мав стажування у столиці й у травні вийшов на роботу, отримавши посаду заступника директора Волинської обласної дирекції ПРАВЕКС-БАНКу.

За декілька місяців потому отримав диплом й одружився. Однак я не змінив рід діяльності, адже закінчував навчання за спеціальністю «Фінанси», а нині працюю помічником директора автозаводу.

 

People UA: Ви також є помічником-консультантом народного депутата України Дмитра Лубінця. Чим займаєтесь, маючи таку посаду?

 

Роман Романюк: Склалась така ситуація, що Волинь не мала свого представника у Верховній раді України від Блоку Петра Порошенка. Тож Дмитро Валерійович вирішив представляти інтереси наших краян. Я, як помічник, організовую його зустрічі з волинянами, допомагаю у роботі. Нам вдалося запровадити програму «Схід і Захід - разом». Ви знаєте, що Луцьк і Волноваха та Ковель і Нікольське стали містами-партнерами. На Волинь відпочивати приїздять дітки зі Сходу. Ми ж збираємо книги та іншу допомогу для донеччан. Я зі свого боку координую цю роботу на Волині.

 

People UA: Із чого починається Ваш робочий день? Який  графік  роботи Романа Романюка?

 

Роман Романюк: Мій день починається з усмішки синів. Дуже часто буває, що ввечері я не можу вкласти їх спати, тому ми бачимося зранку. Якщо надворі хороша погода, то, аби тримати себе у формі,я бігаю. Потім заводжу молодшого сина у садочок, а старшого-до школи. Тоді вже їду на роботу. Який графік? Це складне питання, але точно скажу – ненормований. Я думаю, що у всіх активних людей він такий. Часом зранку ти точно не знаєш, як піде твій день і де ти можеш опинитись.

 

People UA: Ви доволі активний користувач соціальних мереж - це для особистого спілкування чи все-таки робочий варіант, так би мовити, - «інформація про роботу для мас»?

 

Роман Романюк: Фейсбук зараз – це не данина моди, а невід’ємна складова життя. У сьогоднішньому світі переважає тенденція до скорочення розмов по телефону. Людям просто немає коли або незручно розмовляти, тому вони користуються мессенджерами, які доволі прості й надійні у користуванні. Мої соціальні мережі – це спосіб комунікації та, заразом, можливість розповісти про свою діяльність. Якщо ви помітили, то у Фейсбуці я не лише політик. Там є і мої особисті фото з родиною і дітьми.

 

People UA: На Першому Світському рауті Ви придбали на благодійному аукціоні зіркові лоти: м’яч футболіста Артема Федецького та метелик співака Влада Ситніка. Чому боролися саме за ці лоти і скільки готові були віддати за них в торгах?

 

Роман Романюк: Артем Федецький – мій однокласник. Я завжди слідкував за його кар’єрою і пишаюся тим, що знаю такого видатного футболіста. Коли я дізнався про лоти, одразу зрозумів, що саме хочу придбати. Стосовно метелика – у моєму гардеробі не було такого аксесуару, тож я й подумав, що це чудовий привід його придбати. Щодо ціни, то це питання складне. Я ж знав, що кошти підуть на благодійність, а тому не шкодував їх.

 

People UA: Місія – здійснена, Ви стали новим володарем зіркових лотів. Однакчому вирішили з організаторами Аукціону відвідати обласний дитячий притулок? Ви раніше брали участь в таких благодійних акціях і які Ваші враження?

 

Роман Романюк: Так, я був у подібних закладах, саме тому й вирішив їхати. Дітям часто потрібен не подарунок, а розуміння, що вони – не одні. Вони хочуть уваги і простого спілкування. Заклади закритого типу доволі гнітять: уявіть, ви в кімнатах із гратами й не можете вільно гуляти й іти куди заманеться. Саме тому потрібно їздити до вихованців притулківчи інтернатів, аби вони розуміли, що не одні зі своєю проблемою.

 

People UA: Якою Ви бачите Україну через 5 років?

 

Роман Романюк: За п’ять років ми маємо бути сильною, європейською державою, аби наші люди перестали їздити на заробітки, а будували своє майбутнє тут.

 

People UA: Кому завдячуєте своїм успіхом?

 

Роман Романюк: Напевне, як і кожен, в першу чергу – батькам, які виховали, підтримали й дали старт. Однакдуже важливо мати й підтримку  у сім’ї. Адже коли дружина розуміє тебе, допомагає і надихає, то ти готовий робити ще більше.

 

People UA: Традиційне питання від нашого видання – в чому ж Ваш секрет успіху?

 

Роман Романюк: Усе, що ти робиш, – роби якісно і з натхненням!

 

People UA: Продовжіть вислів: Україна сьогодні – це…

 

Роман Романюк: …держава із могутнім потенціалом.

 

 

e-mail: roman.romaniuk@ukr.net, тел.: (050) 3789901

https://www.facebook.com/romik.romaniuk?pnref=friends.search

Опубліковано "People UA by НАСОЛОDА" № 4(38) літо 2016