Сергій Шкода

«Енергозберігаючі технології від «БОШ-ТЕПЛО» – це інновації майбутнього»

Сергія Шкоду знають як людину дії. Надійну репутацію він здобув як у політиці, так і в бізнесі. Родом із невеличкого волинського села, Сергій Іванович усього в житті досягав власними зусиллями. Він умів йти на ризик, бачити можливості там, де інші бачили перешкоди, дивуючи несподіваними рішеннями і спонтанними вчинками. Так, зробивши кар’єру військового, в якийсь момент він зважився кардинально змінити життя, захопившись роботою у сфері енергозбереження. А згодом створив власне підприємство опалювальної техніки «БОШ-ТЕПЛО», яке за вісім років діяльності вийшло у лідери своєї галузі. Сьогодні «БОШ-ТЕПЛО» – це ім’я якості та надійності, підприємство, якому довіряють провідні будівельні компанії, а також усі, хто розуміє переваги сучасних енергоощадних технологій.

Довідка:

Персона: Сергій Іванович Шкода

Посада: керівник підприємства «БОШ-ТЕПЛО», депутат Луцької міської ради, політична партія «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»

Знак зодіаку: Близнюки (ДН: 15 червня)

Життєве кредо: бачу ціль – не бачу перешкод

Сімейний стан: одружений, має двох синів

Бізнес для нього – це справа життя

Влада для ньогоце праця для людей

В дитинстві мріяв стати військовим

Важлива подія в житті: започаткування власної справи

Отримана нагорода: Переможець у номінації «Лідер енергозберігаючих технологій» в рамках Премії «Люди року-2017. Волинь». Для мене найкраща нагорода – це повага і вдячність людей

Вишукане дійство: концерт пам’яті Хурсенка

Історичне місце: замок Паланок

Класний фестиваль: «Бандерштат»

Незабутній концерт: гурту «Неангели»

Вражаючий музей: музей у Дубенському замку

Феєричне шоу: «Ніч у Луцькому замку»

Улюблений фільм: фільми на військову тематику

Музика: українські хіти сучасності й минулого

Книга: Віктор Суворов «Ледокол»

Вид спорту: волейбол

Авто: «Toyota Camry»

Улюблений напій: віскі

Страва: страви, приготовані в печі, які готує мама

Улюблені фільми: на основі історичних та реальних подій

Хобі це відпочинок. А відпочинок – це зміна виду діяльності. Тому відпочиваю, майструючи, працюючи біля будинку

Ідеальний дім – це дім, який я побудував

Справжній смак життя – це бути корисним

People UA: Сергію Івановичу, чому Ви вирішили заснувати власне підприємство опалювальної техніки?

Сергій Шкода: Через два роки роботи найманим працівником відчув, що здатен на більше, ніж просто виконувати чиїсь доручення і дотримуватися рамок, установлених кимось іншим, що володію достатнім рівнем знань і готовий розвиватися далі. Тоді зрозумів, що системи опалення і термотехніка – це справа, якій хочу присвятити життя. Тому і створив власне підприємство «БОШ-ТЕПЛО», при чому буквально за кілька днів. Коли починав, не мав ані приміщення, ні стартового капіталу, а в країні якраз почалась криза. Але я мав головне – віру в себе, у свою справу. І в час, коли чимало підприємств закривалися, ми вийшли на старт. Вірив, що все вийде, навіть усупереч зовнішнім обставинам.

People UA: Чи важко було починати власний бізнес?

Сергій Шкода: Спочатку це було виживання. Але ми вперто йшли уперед, шукали нові можливості. Я не сидів у кабінеті, ніколи не був кабінетним директором, сам працював на рівні із підлеглими, вишукував партнерів і ринки збуту, вкладав чимало коштів у рекламу. Період становлення дався непросто, це не був дарунок небес. Це була невтомна, самовіддана, ненормована праця. Але крок за кроком ми пішли в розвиток.

People UA: Чому назвали своє підприємство «БОШ-ТЕПЛО»?

Сергій Шкода: Тому що основна продукція, яку реалізує підприємство, – це системи опалення: котли, бойлери, обігрівачі й сонячні системи від провідного європейського виробника BOSCH. Термотехніка BOSCH популярна у розвинутих європейських країнах завдяки продукції, яка відповідає усім міжнародним стандартам якості, забезпечує вигідну економію й енергоефективність. Це технології майбутнього, які передбачають не тільки значні фінансові заощадження для споживачів, але і захищають довкілля, гарантують безпеку і надійність у використанні. Всі ці та безліч інших переваг забезпечили опалювальній продукції BOSCH світове визнання і славу надійного партнера.

People UA: Що, на Вашу думку, забезпечило підприємству «БОШ-ТЕПЛО» розквіт і довіру покупців?

Сергій Шкода: Ми не просто продавали котли, а несли повну відповідальність за свій товар, забезпечували монтаж систем опалення, їх сервісне обслуговування. Ми перебували на постійному зв’язку із клієнтами, реагували на усі прохання і звернення, розуміючи, що таким чином працюємо на власну репутацію. Клієнтам було зручно і вигідно отримати весь спектр опалювальних послуг в одному місті, а не шукати окремо монтажників, не купувати додаткових комплектуючих. Все, що пов’язано із системами опалення, наші клієнти отримували й отримують у нас на підприємстві «БОШ-ТЕПЛО», а за свою роботу ми відповідаємо власним іменем. І ще одна наша перевага – оперативність. Ми працюємо швидко і ефективно.

People UA: Хто є покупцями продукції «БОШ-ТЕПЛО»?

Сергій Шкода: Кожен, хто цінує якісне, комфортне і довговічне опалення, яке не буде створювати проблем в експлуатації, слугуватиме надійно та безперешкодно, зручне у використанні, економне і безпечне. Наші покупці – це як окремі власники квартир чи будинків, так і провідні будівельні компанії. Котли від «БОШ-ТЕПЛО» встановлені у багатьох сучасних новобудовах Луцька. Вже сьогодні власники новеньких квартир оцінили переваги комфортного тепла від BOSCH, а чимало прогресивних будівель, які стануть візитівкою Луцька, перебувають на стадії активного будівництва й також будуть оснащені котлами BOSCH.

People UA:  Який продукт Вашого підприємства на сьогодні найпопулярніший і чому?

Сергій Шкода: Котел Gaz 6000 W виробництва BOSCH – найпопулярніший вибір забудовників і власників приватного житла. Завдяки швидкісному пластинчатому теплообміннику власної розробки BOSCH котел нагріває воду за лічені секунди та забезпечує найвищий комфорт під час купання. Він спроектований із врахуванням умов експлуатації в Україні – стабільно працює при коливаннях напруги в електромережі від 165 В до 225 В та автоматично перезапускається при зникненні напруги.

People UA: Що вважаєте запорукою успішного розвитку Вашого підприємства?

Сергій Шкода: Запорука успіху і головний ресурс – це люди, які працюють на підприємстві «БОШ-ТЕПЛО». Я щиро вдячний усім працівникам за доволі непросту і самовіддану працю, за професіоналізм і стійкість у роботі. Я дякую за те, що ми – одна команда. А також щиро дякую коханій дружині Іванночці, яка завжди була для мене підтримкою і опорою, вірила у мої можливості. Важко уявити, як би склалося життя, якби дружина не підтримувала мене у складних і ризикованих рішеннях. Часто жінки обмежують своїх чоловіків, не дають розвиватися. У нас же сімейні стосунки побудовані на довірі та на свободі вибору. Недарма кажуть, що за сильним чоловіком завжди стоїть хороша дружина.

People UA: Чи вважаєте себе щасливою людиною?

Сергій Шкода: Так, я щасливий. Щастя для мене – це кохана дружина, дружня сім’я, власна справа, яку люблю і якою горджуся. Щастя – коли батькам говорять про мене приємні слова, і вони відчувають гордість за своїх синів. Я щасливий, коли мої діти досягають хороших результатів у навчанні, спорті, науці, а дружина гордиться тим, що вона – моя дружина.

People UA: Що б Ви сказали своїм дітям?

Сергій Шкода: Ви самі – творці свого щастя. Використовуйте шанси, які пропонує вам доля.

People UA: Ваша компанія у 2013 році отримала нагороду «Лідер галузі» у місті Києві, а у минулому році Ви отримали перемогу в номінації «Лідер енергозберігаючих технологій» в рамках Премії «Люди року-2017. Волинь». Що для Вас означають ці нагороди?

Сергій Шкода: Це визнання тієї роботи, яку ми робимо не один рік. І визнання того, що ми рухаємося в правильному напрямку. Це означає, що підприємство вийшло на певний рівень. Власне я задоволений тим, що наше підприємство отримало високу відзнаку від людей. Коли в школі отримуєш похвальні листи, то це приємно, а коли тебе визнали кращим у певній галузі, – це мотивує рухатися вперед.

People UA: Кому завдячуєте своїми досягненнями в житті?

Сергій Шкода: В першу чергу – своїм батькам та підтримці дружини.

фотограф: Катерина Сива 

 

ПП "БОШ-ТЕПЛО"

м. Луцьк, вул. Рівненська, 15

тел.: (0332) 28-36-02

тел.: (067) 779-26-06, (095) 825-49-97

e-mail: 283602@ukr.net

 

Опубліковано "People UA" № 3(43), весна 2018