ЩОДЕННІ ЗВИЧКИ, ЯКІ ГАЛЬМУЮТЬ ПРОЦЕС СХУДНЕННЯ

Саме деякі щоденні звички не дають нам отримати бажаний результат при схудненні. То ж я з вами ними поділюся. Публікація присвячена усім, хто намагається схуднути.

НЕМАЄ ЧІТКОЇ СХЕМИ ХАРЧУВАННЯ

Складіть свій раціон харчування заздалегідь, і вам не доведеться перекушувати в кафе і ресторанах, де страви мають мало спільних рис з поняттям збалансованого харчування. До того ж рішення готувати самостійно значно заощадить Ваші фінансові ресурси.

НАЙЧАСТІШІ ПЕРЕКУСИ

Незважаючи на те, що перекус несе в собі невелику порцію їжі, норму по своєму денному калоражу можна з легкістю перебрати, перекушуючи занадто часто. Підсумовуємо все: складіть свій раціон харчування заздалегідь, вирахувавши необхідну Вам кількість калорій і макро-, мікронутрієнтів.

НУДЬГА

Від відсутності будь-якої роботи людина, яка худне, в першу чергу буде думати про їжу. Це загальновідомий факт. І протилежна позиція: людина, яка чимось фантастично захоплена, може обходитися без їжі не одну добу. Але впадати в крайності теж не потрібно. Складіть свій розпорядок дня таким чином, щоб в період відпочинку від своєї роботи у Вас був час на прийоми їжі.

МАЛО СНУ

Тут все просто, наш організм вимагає ретельного відновлення. Ми всі живі люди: у нас бувають і стресові ситуації, і важкі тренування, і завали на роботі від усього цього потрібно відпочивати. Якщо у нас не вистачає сну, ми починаємо на психологічному рівні цю ланку «заїдати». Але це, як Ви розумієте, ніяких плюсів не приносить. Сон замінити нічим не можна. І, до речі, під час сну теж спалюються калорії!

РОЗМІР ПОРЦІЙ

Розмір таки має значення у харчуванні. Ви можете споживати виключно корисну, правильну та низькокалорійну їжу. Але, якщо Ви їсте за трьох, нехай і правильну та низькокалорійну їжу,  Ви будете набирати вагу. Використовуйте невеликий посуд і не переїдайте.

НЕ ВРАХОВУЄТЬСЯ КАЛОРІЙНІСТЬ

Потрібно слідкувати не лише за кількістю спожитої за калоріями їжею, а й якісним складом, енергетичним наповненням їжі. Не забуваємо, що худнути ми починаємо від дефіциту калорій. А от якість схуднення залежить від збалансованої їжі!

Автор: Дієтолог, психолог-консультант Марина Дерій

Опубліковано лютий 2022. Друк в журналі "People UA" №4(56), весна 2022