Справний ноутбук

або що потрібно робити, аби уникнути ремонту? 

Профілактика є, мабуть, найкращою альтернативою появи несправностей і, як наслідок, ремонту. Взявши на озброєння досить доступні простим користувачам методи, в більшості випадків ремонту комп'ютерів можна уникнути. 
Перша і одна з головних рекомендацій спеціаліста — це щорічне повне очищення вашого ноутбука. Звичайно, краще це робити частіше, але тут кожен сам собі господар. Отже, в чому суть процесу? Несемо ноутбук до фахівців. Абонентське обслуговування комп'ютерів є однією з основних функцій працівників комп'ютерного сервісу. Спочатку ноутбук розбирають. Спокійно, малята, розбирають не повністю, лише частково. Потім змінюють всі термоінтерфейсий відключають системи охолодження. Користуючись спеціальними засобами, фахівці чистять всі частини ноутбука, життєво необхідні для його повноцінної роботи. Якщо почитати літературу або хоча б подивитися за роботою професіонала, то цілком можна зробити таку процедуру й самому. Проте не слід забувати, що для працівника сервісу ремонт комп'ютерів —це щоденна робота, яка вимагає майстерності та практики. Не маючи потрібних навичок, ви будь-якою необережністю можетезробити серйозну поломку замість простої профілактики. Тому краще не ризикувати і звернутисявсе-таки в серйозний центр. 
Відкрию вам «страшну таємницю»: однією з головних причин поломки комп'ютера є його перегрів. Для нормального функціонування ноутбука потрібна хороша вентиляція. М'яка поверхня, така як, наприклад, покривало, подушка або навіть проста диванна оббивка, є прямою загрозою для вашого комп'ютера. Все, що збирається на них, потрапляє в канали вентиляції або периферійні роз'єми і накопичується всередині. Для ноутбука все це, зокрема й пил, який також збирається на м'яких тканинах, є нічим іншим, як звичайним сміттям, накопичення якого призводить до поломок. 
На сьогоднішній день у виробництві є такі моделі портативних комп'ютерів, яким не страшні падіння або випадкові удари. Але навіть якщо ви є власником такого ноутбука, не слід забувати, що техніка сили не любить. 
Не можна також допускати присутності будь-яких предметів на кришці або на клавіатурі. Будь-яка дрібниця, навіть маленька скріпка, якщо вона опиниться в
«невдалому» місці на тривалий час, може призвести до серйозних наслідків. Якщо ж на ваш ноутбук потрапить вода, то таке випробування взагалі може стати для комп'ютера останнім. Також не варто залишати ноутбук будь-де, адже можна навіть просто сісти на нього, якщо забути забрати зі стільця або дивана, на якому ви працювали. Ось тоді йому і вам, звісно, як володарю буде дуже «весело». Бережіть техніку — і вона збереже гігабайти важливої інформації та ваш спокій.

Автор: Валерій Ващук. Опубліковано 4(14) жовтень-листопад 2011 р.

Магазин комп’ютерної техніки «Системз»

м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 53

тел.: (0332)774349

www.systems.com.ua