Сучасне освітлення

Не забуті часи, коли на вітринах магазинів переважали звичайні лампи розжарювання. Одними із перших відмовились від традиційних ламп розжарювання країни ЄС, заборонивши їх виробництво та постачання, а згодом і ударно-стійкі. Натомість почали продавати галогенні та світодіонні лампочки, які відповідають вимогам ЄС. Саме тому компанія «UrbanEnergy»ставить за мету і у нашій країні допомогти Вам запровадити світодіодне освітлення в усі сфери нашого життя. За останні декілька років світлодіодні лампи викликали фурор на ринку освітлення. Світлодіодні джерела світла мають дуже широкий асортимент продукції та сферу застосування: житлові приміщення, офісно-промислові, вуличне освітлення, торгові зали. При їх покупці споживач зіштовхується із непростим завданням вибору відповідної світлодіодної лампочки. Нижче ми пояснимо, якими критеріями варто керуватися при виборі продукції, виготовленої із застосуванням світлодіодної технології.

Світловий потік

Світловий потік виражається одиницею «люмен» [лм], яка визначає, чи буде обрана нами світлодіодна лампочка світити слабо, або яскраво. Чим більше люменів мають світлодіодні вироби, тим більше світла вони випромінюють. Вибір світлодіодного джерела світла з відповідною величиною світлового потоку для конкретного приміщення залежить, головним чином, від наступних факторів: площі приміщення, кольору стін і підлоги, висоти стель та місця установки.

Потужність лампочки

Менш значущим параметром при виборі такої лампи є електрична потужність джерела світла. Раніше ми відзначали, що немає стандартного способу перерахунку, який дозволив би нам підібрати світлодіодну лампочку на основі потужності. Якщо величину, виражену в люменах, розділити на величину потужності, виражену у ВАТ, то отримаємо інформацію про ефективність даного світлодіодного виробу. Завдяки цьому коефіцієнту можна порівнювати між собою дві подібні світлодіодні лампочки різних виробників з точки зору енергозбереження.

Кріплення

Розглядаючи запропоновані на ринку світлодіодні джерела світла, необхідно враховувати, що в розмаїтті їх різьблення і цоколів легко заплутатися, якщо ми не знаємо, який саме тип нам потрібен. Кріплення представлені у великій кількості варіантів, однак їх підвиди можуть мати досить схожу конструкцію. Тому слід знати, який саме цоколь ми шукаємо. Кріпленням, найчастіше використовувуване у наших будинках, є так зване «Велике різьблення» - E27, а також «Різьблення з малим кроком» - E14. Дедалі популярнішими стають байонетні цоколі типу GU10 або GU5,3 (MR16), рідше зустрічаються цоколі G4 і G9.

Колір освітлення

Поряд зі світловим потоком настільки ж важливим параметром «світлодіодів» є відтінок світла. Одиницею, що виражає відтінок світла, є Кельвін [K], який визначає колірну температуру світла. Колір світла представлений в трьох відтінках, від яких залежать діапазони кольорової температури:

теплий відтінок (WW) 2700-3200 K

нейтральний відтінок (NW) 3600-4800

холодний відтінок (CW) 5500-6500 K

Світлодіодне освітлення теплого відтінку застосовується в будинках, а холодного найчастіше використовується в офісах, складах, виробництвах, лікарнях і т.д.

Розмір має значення

При виборі світлодіодних лампочок потрібно також керуватися розмірами джерела, тобто довжиною і діаметром. Це дуже важливе питання, оскільки світлодіоди, незважаючи на те, що мають подібні світлові параметри, можуть істотно відрізнятися між собою розмірами. У цих випадках, не знаючи розмірів, можна випадково придбати світлодіодне джерело, яке не буде підходити до Вашого світильника, наприклад, виявиться занадто великим. Тому завжди варто точно виміряти попередню лампочку або місце в потрібному світильнику, щоб уникнути втрати часу при поверненні світлодіодних лампочок.

Як бачимо, купівля засобів для освітлення не вимагає особливих знань, а всього лише ознайомлення з основними перевагами, властивостями і параметрами, на які потрібно звернути увагу. Щоб обрана продукція служила нам протягом тривалого часу, при покупці варто керуватися не тільки її ціною і потужністю, але і, перш за все, кількістю люменів, ефективністю, світловим потоком, відтінком і розміром. Для тривалого терміну служби мають значення корпус, який повинен забезпечувати відповідне охолодження світлодіода. www.UrbanEnergy.com.ua пропонує якісний продукт, який дозволить забезпечити освітлення різного простору.

 

www.UrbanEnergy.com.ua

тел.: (095) 8641010

тел.: (097) 8641010

e-mail: UrbanEnergy.com.ua@gmail.com

fb:Urban Energy.com.ua

 

Опубліковано: "People UA" # 5(45), осінь 2018