Сучасні методи догляду за акваріумом

В офісі чи оселі акваріум виконує не лише декоративну функцію, а й є талісманом господаря, адже існує повір’я: «Рибки приносять успіх». Догляд за водними домашніми улюбленцями потребує безліч часу та уваги, проте акваріумістика – це ціла наука, яка розвивається. Як полегшити життя, заощадити час та кошти по догляду за рослинами, рибками та акваріумом в цілому? Про новітні сучасні методи догляду за акваріумом розповідає акваріуміст Валерій Бегун.

Харчування рослин

Кожна рослина створює свій фон, і при хорошому рості вона потребує різноманітних добрив, що містять такі мікро- та макроелементи: залізо, калій, кальцій, магній, марганець, мідь, цинк, хлор, азот та інші. Адже вони надають рослинам яскравості та поліпшують ріст. Як відомо, наявність великої кількості макроелементів (нітратів і фосфатів) є причиною розвитку водоростей. Макроелементи, які утворюються від життєдіяльності риб, рослини утилізують з води, тому слід обирати добрива без вмісту макроелементів. Макроелементи можна додавати лише після аналізу води, і новачкам не рекомендовано робити це самостійно.

Кисень

Зазвичай у акваріуми з великою кількістю рослин встановлюють установку СО2, проте не кожен може дозволити собі таку розкіш. Мета такої установки – швидкий ріст рослин, через яку подається вуглекислий газ вдень, і рослини вже в другій половині дня починають фотосинтезувати так, що навіть неозброєним оком помітно бульбашки кисню. Вуглекислота впливає на рівень PH, і, аби уникнути передозування вуглекислим газом, потрібно ставити індикатори вмісту СО2. В стандартному акваріумі, де освітлення менше, ніж 0,5 Ват на 1 літр, можна застосовувати вуглекислий газ в рідині, який подається один раз у тиждень, легко розчиняється у воді й, що найголовніше, – рослини і риби добре почуваються.

Садіння рослин

Рослини слід садити групами.Якщо одна група рослин росте в одному місці, то не варто такі ж рослини садити в іншому кутку. Наприклад, антагоністи валіснерія і кліптокаріна разом ростуть погано, окремо - добре. А рослини, які полюбляють темні місця, потрібно садити під корчами.

Освітлення

Чим більше освітлення, тим більше потрібно вуглекислого газу. При низькому освітленні – 0,5 Ват на 1 літр – справиться СО2 в рідині. Якщо багато освітлення, то потрібно й більше вуглекислого газу, оскільки рідина може не впоратися. З радянських часів залишився стереотип – робити цілодобову аерацію. В голландських та японських акваріумах аерація подається лише вночі, оскільки рослини, споживаючи вуглекислий газ, під

дією фотосинтезу виділяють достатню кількість кисню і аерація тільки шкодить, позаяк нейтралізує цей цінний вуглекислий газ. Рекомендовано ставити на акваріум окремо компресор для аерації вночі – коли риби і рослини починають споживати кисень.

Звертайтеся за безкоштовними консультаціями

МИ ЗМІНИЛИ АДРЕСУ

магазин «Декоративна рибка»

м. Луцьк, просп. Волі, 42

(ТЦ «Гранд Волинь», 1-й пов.)

тел.: (050) 5177033

Різноманітні акваріуми – Встановлення – Обслуговування